Parazitii orhideelor

Voteaza:

kudika_977160 Avatarul lui kudika_977160

2 mesaje

Buna ziua,

Ma numesc Anamaria si am nevoie de un sfat....orhideea mea are niste gandaci mici negri si viermisori albi,dar numai la boboci, (si eu cred ca de aceea boboci se usuca) in rest este a doua oara cand ii cresc noi ramnificatii si a dat o gramada de boboci,dar degeaba, ingrasamant ii dau o data la 2 saptamni. Va sunt tare recunoscatoare daca ma puteti ajuta.
O zi frumoasa va doresc.
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Nu este un ajutor atat de mare dar spun cum procedez eu , incerc toate solutiile de a-mi salva o floare bolnava , cand vad ca nu o scot la capat , o arunc si imi cumpar alta
kudika_977160 Avatarul lui kudika_977160

2 mesaje

Multumesc pentru sfat, asa imi zice si prietenul meu. .dar eu inca sper sa pot sa o salvez.
Rotty_ Avatarul lui Rotty_

13749 mesaje

Incearca sa amesteci putin detergent de vase cu apa si stropeste floarea. La trandafiri functioneaza. Asta in cazul in care nu vrei sa dai pe ea cu vreo solutie chimica speciala.
Zi buna.
Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii... Singurul defect al cainilor este ca iubesc orice jigodie de om
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje
Oras: bucuresti

De la: kudika_977160, la data 2014-12-01 11:24:28Multumesc pentru sfat, asa imi zice si prietenul meu. .dar eu inca sper sa pot sa o salvez.

Cauta solutii in spatiul virtual,cred ca exista si asa ceva!!!
Now is me,who's next!!