Setari Cookie-uri

herbalife

Buna,
Sunt sigura ca sunt si alte postari de genul acesta, dar le-am citit deja pe toate. As vrea sa stiu niste pareri foarte sincere despre Herbalife. Nu vreau sa aud nimic de la distribuitori,fiindca ei au doar pareri de bine, vreau sa le aud de la persoane care au incercat si au avut sau nu au avut rezultate. Care a fost experienta voastra cu Herbalife? Greutatea dupa slabire se pastreaza daca se renunta la shake? Cam cat se slabeste cu x2 shake pe zi?
Eu nu sunt grasa, sunt normala, dar sunt la limita superioara. Am fost la un consultant herbalife si sanatatea mea, dupa spusele consultantului este foarte ok, varsta metabolica imi este de 15 ani, desi eu am 22, masa musculara e mare, grasimea mica, toate ok, dar as vrea sa ajung la 55 de kg de la 61 cat am in prezent.Fac sport regulat de 5 ori pe saptamana cate doua ore pe zi, alimentatia e tinuta sub control de un medic, in concluzie am un stil de viata foarte echilibrat. Mancare fara grasimi, foarte multe legume, fara prajeli, faina, etc. simt insa ca nu am energie, imi este somn tot timpul, si as vrea sa incerc o dieta cu la fel de multe kcal (900)/zi, dar care sa imi ofere enrgie. Va zic toate astea fiindca sunt oameni care sar in sus si o sa imi spuna sa fac miscare si sa mananc sanatos in concluzie astept parerile voastre. O zi frumoasa
Cosmina_Alexandra_Dulamita_1
Postat pe 27 Decembrie 2014 11:25
Buna,

EU am intrat in contact cu cei de la HerbaLife acum vreo doi ani si sincera sa fiu nu am fost impresionata. Intr-adevar, se slabeste cu ei, dar din ce am inteles eu atat timp cand continui sa cumperi si sa consumi acele shake-uri de la ei.

In plus, eu am fost foarte dezamagita de atitudinea lor fara de clienti prin care reusesc sa te faca sa te simti extra gras si urat. (cel mai sigur nu sunt toti asa, dar echipa cu care am intrat eu in contact asta facea).

Eu iti recomand sa mergi la un nutritionist care sa te ajute sa slabesti si care sa te invete cum sa te mentii dupa.

Eu am reusit sa slabesc 34 de kg in 5 luni (de la 98 la 64) alaturi de NutriShape (ii poti gasi la www.nutrishape.ro) si am fost extraordinar de multumita de colaborarea cu Mihaela Costin - nutritionista la NutriShape.

Am greutatea actuala deja de 4 luni si sunt super multumita de mine. Fac sport si ma bucur de viata cum nu credeam ca o sa pot dupa o dieta atat de lunga.

Cat vrei tu sa slabesti ai putea sa o faci lejer intr-o luna (parerea mea).

Avantajele sa alegi un nutritionist si nu Herbalife sunt multiple, cum ar fi:
- dai bani sa inveti cum sa mananci si sa slabesti
- inveti ce inseamna o dieta si cum functioneaza aceasta
- inveti cat de ieftin e sa mananci sanatos
- nu trebuie sa mai cheltuiesti niciun ban pentru a te mentine, ci doar sa mananci sanatos - ceea ce e foarte placut.

P.S.: Lipsa de energie poate fi cauzata si de lipsa unor anumitor nutrienti importanti pe care trebuie sa ii iei din alimentatie.

Mult spor la slabit si sper sa faci ce-a mai buna alegere!
Sper ca am fost de folos!
Madalina_Ionela
Postat pe 13 Ianuarie 2015 16:48
nu se merita! daca nu ai un stil de viata sanatos! echilibrat! cu o alimentatie corecta! mult sport si miscare! e cam degeaba!
kudika_1034199
Postat pe 1 Octombrie 2018 23:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciao 7 De la: Tazmanian 12 Iunie 2009 00:27
Bine de stiut, daca veti merge la mare ! 5 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:20
cura de slabire 54 De la: Ely80 28 Septembrie 2009 16:23
dieta.. 9 De la: valentinawtc 21 Iulie 2013 12:41
ma cred foarte grasa 21 De la: kudika_32893 18 Octombrie 2013 13:21