Setari Cookie-uri

Help!!!

Miam inceput viata sexuala cu 5 zile inainte de menstruatie, si ca metoda de contraceptie am folosit prezervativul care s-a miscat de pe penisul iubitului meu dar nu a iesit. Mentionez ca din acel moment nu am mai continuat si eram cam "lipiciosi" iar prietenul meu sustine ca nu a ejaculat. ce sanse sunt sa raman insarcinata? se poate sa fie secretia mea? Multumesc
alexandra_kudik
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:31
De miscat prezervativele se misca mai mereu. Mai ales daca penisul este curbat, se poate trage catre varf. Este normal sa fiti putin lipiciosi (de la lubrifiantul de pe prezervativ, de la secretiile vaginale etc). Doar tu insa iti poti da seama daca este ceva in neregula. Daca nu ai intarziere la menstruatie, nu prea ai de ce sa iti faci griji. Pentru linistea ta insa, poti incerca un test de sarcina de la farmacie :)

De asemenea daca stii ca relatia este stabila, personal as recomanda anticonceptionale insa nu le lua dupa capul tau (mergi la medic sa iti prescrie).
Adi90s
Postat pe 31 Decembrie 2014 14:27
De la: alexandra_kudik, la data 2014-12-27 20:31:35 Miam inceput viata sexuala cu 5 zile inainte de menstruatie, si ca metoda de contraceptie am folosit prezervativul care s-a miscat de pe penisul iubitului meu dar nu a iesit. Mentionez ca din acel moment nu am mai continuat si eram cam "lipiciosi" iar prietenul meu sustine ca nu a ejaculat. ce sanse sunt sa raman insarcinata? se poate sa fie secretia mea? Multumesc



Nu exista niciun risc in ceea ce priveste o eventuala sarcina,chiar daca folosirea prezervativului nu s-a facut corect!!! !!!!Da,este posibil ca secretia ta sa fi fost abundenta in momentul excitarii de catre partener,ceea ce a condus la acea stare mai putin placuta!!!Incerca sa iti controlezi activitate sexuala,fa-o in mod consient si organizat!!!Exista mai multe metode de contraceptie,analizeaza-le si recurge la aplicarea celei,care este potrivita voua!!
kudika_15804
Postat pe 31 Decembrie 2014 16:02
Stii ce? Realitatea e ca nimeni si nimic nu-ti garanteaza 100% protectie! Inclusiv prezervativul are rata lui de esec sa-i spun asa. Cum si faptul ca te aflai inainte de menstra nu-ti garanteaza nimic. Cat despre faza cu: daca nu-ti intarzie, inseamna ca n-ai ramas, ei bine, exista si cazuri de ceea ce se cheama "ciclu peste sarcina". Asa ca ar fi bine sa te prezinti la medic si sa vezi ce metoda de contraceptie iti recomanda. Restul sunt doar vorbe/babisme.
puiut_77
Postat pe 12 Ianuarie 2015 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cineva? 18 De la: kudika353412 17 Iulie 2011 17:10
posterioare 9 De la: felixcat 15 Iunie 2011 11:35
sunt exasperat , sunt autoironic, sunt autocritic, ma enerveaza prostia 48 De la: panduru88 3 Martie 2010 23:12
Dilema 9 De la: Aalice666 14 Octombrie 2012 10:47
Hahahahaaaaa v-am ciuruit 20 De la: matracuca 6 Ianuarie 2010 22:58