Setari Cookie-uri

Ajutor:((

Buna fetelor!ma numesc mihaela!si as v-as ruga sa ma ajutati ji pe mn pt ca numai inteleg ce se petrece cu mine:(. am o relatie de 2 an si vreo 2 luni...si nu prea mai merge...sunt multe certuri...s-a indepartat de mine...el e mai mare ca mine cu 3 ani ...eu am 18.deci rel e de cand aveam 16 ani.el nu e primul baiat din viata mea.e al doilea...in fn...intr-un cuvant am ajuns sa nu mai imi oresc sa am relatii sexuale cu el...desi nu pot spune ca nu il mai iubesc...dar nu stiu ce se intampla ca pe partea sexuala nu ma mai atrage si nici placere nu mai simt.ma invinovateste de multe greseli ale lui stiu ca si eu gresesc...dar...nu mai pot fi aceeasi...
va implor sa ma lamuriti si pe mn ce se intampla...cand vine vorba de sex imi vine sa fug...sa ma ascund....nu mai simt nimic...nu ca as fi fost pana acum in al noualea cer....si nu stiu daca ma mai iubeste:((:((
Va multumesc anticipat celor care cititi si imi sunteti alaturi cu sfaturi.o seara placuta:X:X:*:*
kudika389356
Postat pe 23 Iunie 2011 00:27
De la: kudika389356, la data 2011-06-23 00:27:26 Buna fetelor!ma numesc mihaela!si as v-as ruga sa ma ajutati ji pe mn pt ca numai inteleg ce se petrece cu mine:(. am o relatie de 2 an si vreo 2 luni...si nu prea mai merge...sunt multe certuri...s-a indepartat de mine...el e mai mare ca mine cu 3 ani ...eu am 18.deci rel e de cand aveam 16 ani.el nu e primul baiat din viata mea.e al doilea...in fn...intr-un cuvant am ajuns sa nu mai imi oresc sa am relatii sexuale cu el...desi nu pot spune ca nu il mai iubesc...dar nu stiu ce se intampla ca pe partea sexuala nu ma mai atrage si nici placere nu mai simt.ma invinovateste de multe greseli ale lui stiu ca si eu gresesc...dar...nu mai pot fi aceeasi...
va implor sa ma lamuriti si pe mn ce se intampla...cand vine vorba de sex imi vine sa fug...sa ma ascund....nu mai simt nimic...nu ca as fi fost pana acum in al noualea cer....si nu stiu daca ma mai iubeste:((:((
Va multumesc anticipat celor care cititi si imi sunteti alaturi cu sfaturi.o seara placuta:X:X:*:*


In afara de faptul ca la varsta asta invatatura ar trebui sa fie principala preocupare si nu sexul, problema e destul de simpla: probabil ca reprosurile lui te-au facut sa te indepartezi. Normal ca nu-ti mai place s-o faci cu el, daca nu va mai intelegeti. Oricum esti inca mica, la varsta asta relatiile nu prea tin.
Micaell
Postat pe 23 Iunie 2011 10:47
De la: kudika389356, la data 2011-06-23 00:27:26 Buna fetelor!ma numesc mihaela!si as v-as ruga sa ma ajutati ji pe mn pt ca numai inteleg ce se petrece cu mine:(. am o relatie de 2 an si vreo 2 luni...si nu prea mai merge...sunt multe certuri...s-a indepartat de mine...el e mai mare ca mine cu 3 ani ...eu am 18.deci rel e de cand aveam 16 ani.el nu e primul baiat din viata mea.e al doilea...in fn...intr-un cuvant am ajuns sa nu mai imi oresc sa am relatii sexuale cu el...desi nu pot spune ca nu il mai iubesc...dar nu stiu ce se intampla ca pe partea sexuala nu ma mai atrage si nici placere nu mai simt.ma invinovateste de multe greseli ale lui stiu ca si eu gresesc...dar...nu mai pot fi aceeasi...
va implor sa ma lamuriti si pe mn ce se intampla...cand vine vorba de sex imi vine sa fug...sa ma ascund....nu mai simt nimic...nu ca as fi fost pana acum in al noualea cer....si nu stiu daca ma mai iubeste:((:((
Va multumesc anticipat celor care cititi si imi sunteti alaturi cu sfaturi.o seara placuta:X:X:*:*


In fine ,trecand peste faptul ca nu-l iubesti ,asta e foarte evident cum sa-ti doresti sa faci dragoste cu un om care iti aduce critici mai mereu
Un barbat trebuie sa te stimuleze in primul rand psihic ,sa te faca sa te simti bine cu tine,cu el si mai apoi
Ame_ly
Postat pe 23 Iunie 2011 10:54
De la: kudika389356, la data 2011-06-23 00:27:26 Buna fetelor!ma numesc mihaela!si as v-as ruga sa ma ajutati ji pe mn pt ca numai inteleg ce se petrece cu mine:(. am o relatie de 2 an si vreo 2 luni...si nu prea mai merge...sunt multe certuri...s-a indepartat de mine...el e mai mare ca mine cu 3 ani ...eu am 18.deci rel e de cand aveam 16 ani.el nu e primul baiat din viata mea.e al doilea...in fn...intr-un cuvant am ajuns sa nu mai imi oresc sa am relatii sexuale cu el...desi nu pot spune ca nu il mai iubesc...dar nu stiu ce se intampla ca pe partea sexuala nu ma mai atrage si nici placere nu mai simt.ma invinovateste de multe greseli ale lui stiu ca si eu gresesc...dar...nu mai pot fi aceeasi...
va implor sa ma lamuriti si pe mn ce se intampla...cand vine vorba de sex imi vine sa fug...sa ma ascund....nu mai simt nimic...nu ca as fi fost pana acum in al noualea cer....si nu stiu daca ma mai iubeste:((:((
Va multumesc anticipat celor care cititi si imi sunteti alaturi cu sfaturi.o seara placuta:X:X:*:*


vorbeste cu el spunei sa incerce sa se poarte altfel...sau cauta ti pe altcineva ai doar 18 ani....nu este cazul sa disperi dupa prima relatie....bafta!!
ad__83
Postat pe 23 Iunie 2011 11:00
ma va multumesc pentru sfaturi...jtiu k invatatura e pe primul loc..etc..dar am uitat sa specific...ca desi am numai 18 ani am avut multe obstacole in viata pana acum..incepand de la familie......adica nu ma laud ci voiam sa va fac sa intelegi ca nu sunt doar o pustoaica care e cu gandu numai la /.....am avut o deceptie in dragoste care mi-a ruinat viata....defapt in rau atunki ji in bine acum...pt ca datorita acelei intamplari m-am maturizat enorm...si pot spune ca de exemlu familia ma considera un adult ...adica...sunt capabila sa cnstientizez si sa ma mustre constiinta pt faptele mele...si sa regret ca nu am lasat toate la timpul lor...dar asta e..
kudika389356
Postat pe 23 Iunie 2011 11:11
De la: ad__83, la data 2011-06-23 11:00:07
De la: kudika389356, la data 2011-06-23 00:27:26 Buna fetelor!ma numesc mihaela!si as v-as ruga sa ma ajutati ji pe mn pt ca numai inteleg ce se petrece cu mine:(. am o relatie de 2 an si vreo 2 luni...si nu prea mai merge...sunt multe certuri...s-a indepartat de mine...el e mai mare ca mine cu 3 ani ...eu am 18.deci rel e de cand aveam 16 ani.el nu e primul baiat din viata mea.e al doilea...in fn...intr-un cuvant am ajuns sa nu mai imi oresc sa am relatii sexuale cu el...desi nu pot spune ca nu il mai iubesc...dar nu stiu ce se intampla ca pe partea sexuala nu ma mai atrage si nici placere nu mai simt.ma invinovateste de multe greseli ale lui stiu ca si eu gresesc...dar...nu mai pot fi aceeasi...
va implor sa ma lamuriti si pe mn ce se intampla...cand vine vorba de sex imi vine sa fug...sa ma ascund....nu mai simt nimic...nu ca as fi fost pana acum in al noualea cer....si nu stiu daca ma mai iubeste:((:((
Va multumesc anticipat celor care cititi si imi sunteti alaturi cu sfaturi.o seara placuta:X:X:*:*


vorbeste cu el spunei sa incerce sa se poarte altfel...sau cauta ti pe altcineva ai doar 18 ani....nu este cazul sa disperi dupa prima relatie....bafta!!




faza e ca nu pot fi cu baieti de seama mea..pt ca nu am ce vorbi cu ei...si asa mi-e de ajuns cu unu de 21 si tot ca o mam ma simt uneori ca tot eu tre sa il "Invat" anumite lucruri
kudika389356
Postat pe 23 Iunie 2011 11:15

Va multumesc anticipat celor care cititi si imi sunteti alaturi cu sfaturi.o seara placuta:X:X:*:* [/quote]

vorbeste cu el spunei sa incerce sa se poarte altfel...sau cauta ti pe altcineva ai doar 18 ani....nu este cazul sa disperi dupa prima relatie....bafta!![/quote]



faza e ca nu pot fi cu baieti de seama mea..pt ca nu am ce vorbi cu ei...si asa mi-e de ajuns cu unu de 21 si tot ca o mam ma simt uneori ca tot eu tre sa il "Invat" anumite lucruri[/quote]

pai e ok... nu am zis sa iti iei unul mai mic....doar unul mai intelegator, unul care iubeste, respecta..crezi ca nu ai sa geasesti...Dar dc nu vb cu el crezi ca nu ai putea sa schimbi nimic, sau nu te asculta...?
ad__83
Postat pe 23 Iunie 2011 11:19
De la: ad__83, la data 2011-06-23 11:19:10
Va multumesc anticipat celor care cititi si imi sunteti alaturi cu sfaturi.o seara placuta:X:X:*:*


vorbeste cu el spunei sa incerce sa se poarte altfel...sau cauta ti pe altcineva ai doar 18 ani....nu este cazul sa disperi dupa prima relatie....bafta!![/quote]



faza e ca nu pot fi cu baieti de seama mea..pt ca nu am ce vorbi cu ei...si asa mi-e de ajuns cu unu de 21 si tot ca o mam ma simt uneori ca tot eu tre sa il "Invat" anumite lucruri[/quote]

pai e ok... nu am zis sa iti iei unul mai mic....doar unul mai intelegator, unul care iubeste, respecta..crezi ca nu ai sa geasesti...Dar dc nu vb cu el crezi ca nu ai putea sa schimbi nimic, sau nu te asculta...?[/quote]


mai eu am vorbit cu el...isi da seama pe momentn apoi se comporta la fel...o perioada stiu ca ma iubea enorm...eram totu pentru el...dar acum nu mai sunt sugura...iam spus ca simt ca nu mai iubeste si ma simt un obiect pentru el...dar mia spus ca nu este adevarat ca el ma iubeste nu la fel de mult (asta din cauza certurilor) dar tot ma iubeste am incercat sa rup relatie mai demult si atunki el era disperat ma cauta neincetat.mi-a promis multe lucruri ca va face ca sa fie bin.dar apoi nu a mai facut nimic.si cand ii aduceam aminte...cica cv de genu..."pai stai ca suntem iar la inceput...incerc sa fac.." am iimpresia si iam su si lui.ca iubirea pt el se afla doar in mintea lui si nu in suflet...si nu vrea sa inteleaga ca totu a devenit o obijnuinta
kudika389356
Postat pe 23 Iunie 2011 11:27
De la: kudika389356, la data 2011-06-23 11:27:04
De la: ad__83, la data 2011-06-23 11:19:10
Va multumesc anticipat celor care cititi si imi sunteti alaturi cu sfaturi.o seara placuta:X:X:*:*


vorbeste cu el spunei sa incerce sa se poarte altfel...sau cauta ti pe altcineva ai doar 18 ani....nu este cazul sa disperi dupa prima relatie....bafta!!




faza e ca nu pot fi cu baieti de seama mea..pt ca nu am ce vorbi cu ei...si asa mi-e de ajuns cu unu de 21 si tot ca o mam ma simt uneori ca tot eu tre sa il "Invat" anumite lucruri[/quote]

pai e ok... nu am zis sa iti iei unul mai mic....doar unul mai intelegator, unul care iubeste, respecta..crezi ca nu ai sa geasesti...Dar dc nu vb cu el crezi ca nu ai putea sa schimbi nimic, sau nu te asculta...?[/quote]


mai eu am vorbit cu el...isi da seama pe momentn apoi se comporta la fel...o perioada stiu ca ma iubea enorm...eram totu pentru el...dar acum nu mai sunt sugura...iam spus ca simt ca nu mai iubeste si ma simt un obiect pentru el...dar mia spus ca nu este adevarat ca el ma iubeste nu la fel de mult (asta din cauza certurilor) dar tot ma iubeste am incercat sa rup relatie mai demult si atunki el era disperat ma cauta neincetat.mi-a promis multe lucruri ca va face ca sa fie bin.dar apoi nu a mai facut nimic.si cand ii aduceam aminte...cica cv de genu..."pai stai ca suntem iar la inceput...incerc sa fac.." am iimpresia si iam su si lui.ca iubirea pt el se afla doar in mintea lui si nu in suflet...si nu vrea sa inteleaga ca totu a devenit o obijnuinta[/quote]
ma tu il mai iubesti sau nu??
ad__83
Postat pe 23 Iunie 2011 11:37
sincera sa fiu sunt ffoarte confuza.am momente in care desi stiu ca o sa sufar un pic ca diar de e o relatie de 2 ani si...prefer sa ne despartim...adica...nu cred ca il mai iubesc.m-am indepartat de el ...si l-am atentionat...dar paharu s-a umplut si nici nu il mai pot saruta cum se cuvine...simt ca...:(:( nu mai simt nimic....desi daca ma gandesc ca sa terminat s-ar putea sa ma doara.El intotdeauna a incearcat sa para baiatul perfect care ma respecta nu ma minte pt ca urasc minciuna si stie...si nu imi place sa merg cu el de mana si sa se uite dp una si dp alta...ceea ce nu facea si acum face...dar cand ii fac si eu la fel ca sa vad cum reactioneza se enerveaza...si cica e gelos...desi il cunosc si nu mi se pare.....deci.....sentimentele s-au dus....dar a ramas obijnuinta si dragostea amicla din partea me.dar daca ii spun va reactiona urat si ...nu stiu ce sa fac
kudika389356
Postat pe 23 Iunie 2011 11:45
De la: kudika389356, la data 2011-06-23 11:45:53sincera sa fiu sunt ffoarte confuza.am momente in care desi stiu ca o sa sufar un pic ca diar de e o relatie de 2 ani si...prefer sa ne despartim...adica...nu cred ca il mai iubesc.m-am indepartat de el ...si l-am atentionat...dar paharu s-a umplut si nici nu il mai pot saruta cum se cuvine...simt ca...:(:( nu mai simt nimic....desi daca ma gandesc ca sa terminat s-ar putea sa ma doara.El intotdeauna a incearcat sa para baiatul perfect care ma respecta nu ma minte pt ca urasc minciuna si stie...si nu imi place sa merg cu el de mana si sa se uite dp una si dp alta...ceea ce nu facea si acum face...dar cand ii fac si eu la fel ca sa vad cum reactioneza se enerveaza...si cica e gelos...desi il cunosc si nu mi se pare.....deci.....sentimentele s-au dus....dar a ramas obijnuinta si dragostea amicla din partea me.dar daca ii spun va reactiona urat si ...nu stiu ce sa fac


mai dar nu o sa fie, nu este ...unicul barbat care nu se uita cu tine de maina la altele, care nu minte care..etc etc sunt o groaza de baieti buni daca si ele merita....Daca nu il mai iubesti si nu mai simti nimic decat ca trebuie....nu iti mai pierde timpul nu iti mai face rau... dc sa nu iesi cu cineva care iti face placere cu care iti doresti sa iesi...? pune si tu in balanta si vezi ce hotarare iei dar grabeste te .. .o zi buna in continuare si ai grija ce alegere faci
ad__83
Postat pe 23 Iunie 2011 11:56
iti multumesc din suflet pentru sfaturi.o sa ma decid.o zi placuta
kudika389356
Postat pe 23 Iunie 2011 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De la ce varsta ar fii indicat sa imi incep viatza sexuala??? 66 De la: karynutza18 27 Noiembrie 2009 17:54
Vibrator cadou pentru cine doreste ! 65 De la: steffy91 1 Februarie 2012 20:04
aventura sau mai mult? 15 De la: amy_mars1992 26 Noiembrie 2011 19:48
pozitia preferata 38 De la: darksukkubus69 15 Noiembrie 2009 18:28
ce credeti? 13 De la: gigel_curiosu 24 Aprilie 2010 22:24