Setari Cookie-uri

Ajutor,va rog !

Pe 12 decembrie am avut prima experienta sexuala(la 20 de ani),neprotejat,pentru ca am avut dificultati,de aceea am ales fara,actul in sine nu adurat mult pentru ca erau dureri destul de mari, precizez ca nu si-a dat drumul sau altceva,actul in sine nu a durut mult pentru ca durea foarte tare.Pe 22 noiembrie luna trecuta am avut ultima data ciclu,sunt deja 41 de zile de cand intarzie sa apara,am dureri de sani in continuare si de ovare,am fost foarte stresata in ultima perioada deoarece ma tot gandeam la o posibila sarcina.Pe 19 decembrie am facut primul test de sarcina,si a iesit negativ,am facut 3 teste de sarcina la interval de-o saptamana,deci de la actul in sine au trecut 3 saptamani,cam asta ar fi fost perioada perfecta pentru testul de sarcina,pe care l-am facut azi de dimineata,si din fericire,a iesit tot negativ.Am fost racita jos si am cam umblat (multa perioada din timp) cu picioarele pe gresia rece,si subtirica imbracata afara.La ginecolog pot merge abia pe 16-17 cand o sa fac rost de bani.Specific ca nu am ciclu regulat,n-am avut niciodata,va rog ajutati-ma cu un sfat!Apreciez,multumesc mult !
AlessandraCroft
Postat pe 2 Ianuarie 2015 22:38
De la: AlessandraCroft, la data 2015-01-02 22:38:21Pe 12 decembrie am avut prima experienta sexuala(la 20 de ani),neprotejat,pentru ca am avut dificultati,de aceea am ales fara,actul in sine nu adurat mult pentru ca erau dureri destul de mari, precizez ca nu si-a dat drumul sau altcevae.Pe 22 noiembrie luna trecuta am avut ultima data ciclu,sunt deja 41 de zile de cand intarzie sa apara,am dureri de sani in continuare si de ovare,am fost foarte stresata in ultima perioada deoarece ma tot gandeam la o posibila sarcina.Pe 19 decembrie am facut primul test de sarcina,si a iesit negativ,am facut 3 teste de sarcina la interval de-o saptamana,deci de la actul in sine au trecut 3 saptamani,cam asta ar fi fost perioada perfecta pentru testul de sarcina,pe care l-am facut azi de dimineata,si din fericire,a iesit tot negativ.Am fost racita jos si am cam umblat (multa perioada din timp) cu picioarele pe gresia rece,si subtirica imbracata afara.La ginecolog pot merge abia pe 16-17 cand o sa fac rost de bani.Specific ca nu am ciclu regulat,n-am avut niciodata,va rog ajutati-ma cu un sfat!Apreciez,multumesc mult !
AlessandraCroft
Postat pe 2 Ianuarie 2015 22:40
De la: AlessandraCroft, la data 2015-01-02 22:38:21Pe 12 decembrie am avut prima experienta sexuala(la 20 de ani),neprotejat,pentru ca am avut dificultati,de aceea am ales fara,actul in sine nu adurat mult pentru ca erau dureri destul de mari, precizez ca nu si-a dat drumul sau altceva,actul in sine nu a durut mult pentru ca durea foarte tare.Pe 22 noiembrie luna trecuta am avut ultima data ciclu,sunt deja 41 de zile de cand intarzie sa apara,am dureri de sani in continuare si de ovare,am fost foarte stresata in ultima perioada deoarece ma tot gandeam la o posibila sarcina.Pe 19 decembrie am facut primul test de sarcina,si a iesit negativ,am facut 3 teste de sarcina la interval de-o saptamana,deci de la actul in sine au trecut 3 saptamani,cam asta ar fi fost perioada perfecta pentru testul de sarcina,pe care l-am facut azi de dimineata,si din fericire,a iesit tot negativ.Am fost racita jos si am cam umblat (multa perioada din timp) cu picioarele pe gresia rece,si subtirica imbracata afara.La ginecolog pot merge abia pe 16-17 cand o sa fac rost de bani.Specific ca nu am ciclu regulat,n-am avut niciodata,va rog ajutati-ma cu un sfat!Apreciez,multumesc mult !


Prezinta-te la medicul ginecolog in vederea efectuarii unui control ginecologic!!!Intrucat nu ai menstra regulata te sfatuiesc sa iti faci toate investigatiile de ordin endocrinologic!!!Fii atenta cu viata ta intima,caci poti ramane oricand insarcinata,in conditiile date si daca nu iti asiguri o protectie corespunzatoare!!!Daca tot ai dorit sa incepi viata sexuala,macar fa-o cu judecata,nu te hazarda in acte sexuale,ce prezinta risc major!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Ianuarie 2015 08:23
da,,,hazardeaza te in acte sexuale ce prezinta,,,,risc,,, minor
kudika_976884
Postat pe 3 Ianuarie 2015 09:07
De la: kudika_976884, la data 2015-01-03 09:07:48da,,,hazardeaza te in acte sexuale ce prezinta,,,,risc,,, minor




:)))
Only_One
Postat pe 3 Ianuarie 2015 13:47
Aexandra , sper sa nu fii insarcinata , dupa controlul medical vei stii sigur , pana atunci nimeni nu-ti poate confirma de esti sau nu insarcinata.
Pe viitor invata sa te protejezi pt a te ferii de o sarcina nedorita !
-Dyna-
Postat pe 3 Ianuarie 2015 15:11
"Dificultati" in a pune un cauciuc care nu avea cum sa te deranjeze mai mult decat te deranja fara...
Only_One
Postat pe 4 Ianuarie 2015 00:54
Sa presupun ca mergi la clinica particulara..sper ca nu trebuie sa platesti si la spital!! Sper sa se termine totul cu bine!
Darius_
Postat pe 4 Ianuarie 2015 05:42
Alaltaieri mi-am facut al treilea test de sarcina si a iesit negativ,iar ieri mi-a venit,multumesc mult,o sa merg sa imi fac controale intrucat nu e normal sa imi intarzie asa mult.Multumesc mult !
AlessandraCroft
Postat pe 4 Ianuarie 2015 14:17
De la: AlessandraCroft, la data 2015-01-04 14:17:27Alaltaieri mi-am facut al treilea test de sarcina si a iesit negativ,iar ieri mi-a venit,multumesc mult,o sa merg sa imi fac controale intrucat nu e normal sa imi intarzie asa mult.Multumesc mult !


Trebuie sa faci umatoarele investigatii:

1.Nivelul hormonal,analiza de sange recomandata de medicul Endocrinolog.
2.Imagistica,ecografie abdominala sau transvaginala pentru determinarea starii de functionabilitate a ovarelor(prezenta chisturilor ovariene poate determina dereglari ale menstrei).
3.Ai grija la racelile repetate in zona ovarelor,anexitele pot declansa disconfort!!!
4.Sper ca nu ai probleme mamare,si ele pot cauza nemultumiri.
kudika_15804
Postat pe 4 Ianuarie 2015 14:28
trebui sa faci urmatorul lucru,,sa ti vz de treaba ta
kudika_976884
Postat pe 4 Ianuarie 2015 14:30
Daca ti-ai facut atatea teste de sarcina si au iesit toate negative, n-are rost sa te stresezi, chiar daca intarzie ciclul, apropo, probabil de-aia si intarzie, din cauza stresului, nu a sarcinii.Iti spun, pentru ca si eu eram ca tine inainte, ma stresam la cea mai mica intarziere, faceam teste de sarcina si cum ma relaxam cum venea si ciclul.Si am mai auzit si de alte cazuri in care ciclul intarzia, tipele respective se speriau si mergeau la doctor, dar in final se dovedea tot asa, ca intarziase din cauza stresului.
Achillesluv
Postat pe 4 Ianuarie 2015 15:27
Fata draga,daca faci se x neprotejat poti lua boli cu transmitere sexuala,inclusiv HIV....asa ca ai grija ce faci pe viitor!!!!!
kudika517307
Postat pe 11 Ianuarie 2015 07:33
De la: kudika_976884, la data 2015-01-04 14:30:41trebui sa faci urmatorul lucru,,sa ti vz de treaba ta
de asta esti "o fosta membra kudika".esti scurta la ,mimte.daca a avut o experienta ,asa nu inseamna ca se darama lumea,o sa mai aiba si o sa mai incerce,nu inseamna ca trebuie pusa la zid si sa aruncam cu pietre in ea,daca tu nu faci sex ,nu trebuie ca toata lumea sa-ti ia exemplu,esti scurta la minte si ti-ar trebui un control complet,mai ales la cap!
tigruverde
Postat pe 11 Ianuarie 2015 08:56
vezi ma de treaba ta ,habar n ai la ce ma refeream minte lunga
george1
Postat pe 11 Ianuarie 2015 10:08
Buna ! :) de ce nu iei pilula,te ajuta in legatura cu menstruatia si cu sarcina,...problemele tale cu ciclul sunt hormonale ...ai fi mai relaxata cu pilula ,vorbeste cu ginecologul, ca ea iti recomanda pilula care ti se potriveste tie :) ....bafta si mult noroc
helookity
Postat pe 11 Ianuarie 2015 10:26
Sa fiu sincera, eu nu am inteles in ce privinta vrei un sfat? Refetitor la raceala ta "de jos", la ciclul neregulat sau la sarcina? Toate trei le poate rezolva doar medicul. Pentru ciclu neregulat fetei mele i s-au prescris pastile anticonceptionale, dupa ce i s-au facut analizele. Nu lua de capul tau ca poti avea probleme. Si ATENTIE, pastilele nu te feresc de boli venerice. Foloseste si prezervativ. Trateaza cu seriozotate si raceala, poate da complicatii urate, sa faci anexita si atunci sa vezi tu dureri.
kudika_29184
Postat pe 11 Ianuarie 2015 11:18
Buna Alexandra!La multi ani!
Dupa parerea mea, nu trebuie sa-ti faci griji.Nu aveai cum sa ramai gravida.Asta ti se intampla din cauza ciclului neregulat.
Fa totusi un control la ginecolog.
Numai bine si protejeaza-te!
kudika146021
Postat pe 11 Ianuarie 2015 14:26
DRAGA MEA TESTELE DE SARCINA NU SANT 100% EXACTE...CONSULTA UN MEDIC GINECOLOG
Paul_Nadia_1
Postat pe 11 Ianuarie 2015 14:43
poate ca la varsta ta crezi ca o sarcina este motiv de stres. eu te anunt ca o sarcina este motiv de fericire . poate ca acum nu ma crezi, insa cand vor mai trece anii peste tine vei intelege. oricum , nu te stresa mai de nimic. Dumnezeu exista si are grija de toti copiii sai. i-ti doresc multa sanatate si fericire ! orice decizie ai avea, ar fi bine sa fie a ta si nu a altora . numai bine !
kudika493143
Postat pe 11 Ianuarie 2015 14:51
Sa nu mai faci sex neprotejat.Nu numai pentru a evita o sarcin, dar si pentru boli venerice si nu numai.
kudika146021
Postat pe 11 Ianuarie 2015 17:43
MAI ASTEAPTA 3 SAPTAMANI SI MAI FA UN TEST DE SARCINA , POTI MEERGE LA GINECOLOG PE 16 - 17 CAND FACI ROST DE BANI !
corina_1967
Postat pe 11 Ianuarie 2015 17:46
............DU-TE LA GINECOLOG SI NU TE LUA DUPA SFATURILE BABELOR.FIECARE ARE ALTA CONSTITUTIE A ORGANISMULUI.........!!!!!!!!!!!!!
kudika_976467
Postat pe 11 Ianuarie 2015 20:46
Pot sa te ajut cu un tratament Reiki (vindecare cu energie universala). Regleaza ciclul menstrual, combate stresul, regleaza energetic tot corpul, eliminand tot ce este negativ. Daca esti interesata scrie-mi la: c.ioanalaura@rocketmail.com
Sanatate!
kudika919748
Postat pe 12 Ianuarie 2015 12:01
Draga Alexandra,

Nu imi vine sa cred ca iti expui viata pe acest site...si ai si poza...anyway..irelevant. Testul trebuie efectuat la aproximativ 2 saptamani de la momentul in care trebuia sa aparã menstruatia.

Durerile pot fi din motive total diferite, posibil chiar STD . Te sfãtuiesc sa mergi la un doctor si sa fii cât mai discreta. Te-ai gândit ca este posibil sa fii însãrcinatã si sa vrei sa faci avort? Daca e așa, vrei sa fie o informație publica?

Succes
Ronika
Postat pe 12 Ianuarie 2015 12:16
Ce fel te test de sarcina ti-ai facut?Exista teste care pot confirma o sarcina si dupa 72 de ore de la actul sexual.Incearca unul de acest fel! Nu doresc sa te sperii insa exista posibilitatea de a ramane insarcinata si virgina in acelasi timp. Stiai??Sper din tot sufletul sa nu fii insarcinata!Testul facut la prima ora a diminetii este mai sigur.Multa bafta.
kudika_955351
Postat pe 12 Ianuarie 2015 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere, va rog 15 De la: kudika_973629 24 Noiembrie 2014 12:25
un sfat va rog...... 9 De la: RoxanaAna 7 Iulie 2010 12:59
am nevoie de ajutor.... 7 De la: anastas 27 Februarie 2010 13:34
A fi sau a nu fi mamica !! 25 De la: anissya 21 Februarie 2010 13:06
efecte postinor2 4 De la: LiveFromHell 6 Mai 2011 09:49