Setari Cookie-uri

Posibil HIV ?

Buna , la inceputul lunii Noiembrie , am avut un tip de act sexual cu un tip ... Actul sexual s-a consumat ca si uh preludiu mai lung , sarutari lungi si ceva oral din ambele parti , tipul nu s-a terminat si nu a ejaculat , acum am auzit ca el ar putea fii suspect HIV ... Am discutat cu el deja asta si refuza sa-mi prezinte testul HIV pentru a ma linistii .... Ba ca nu are timp , ba ca sunt zvonuri ieftine si nu are nimic ... M-am testat deja in 6 martie si mi-a iesit negativ , dar un medic mi-a zis ca la HIV fereastra imunologica poate dura si un an ... Si asta ma speriat foarte tare ... Credeti ca as putea contacta ceva de la el , in lipsa unui act sexual fara penetrari si fara ejaculare din partea lui ? Doar un eventual lichid seminal si saliva ... Rog raspunsuri de la oameni cu experienta si maturi .... Se poate intampla la oricine ...
kudika_982693
Postat pe 14 Martie 2015 09:06
De la: kudika_982693, la data 2015-03-14 09:06:56Buna , la inceputul lunii Noiembrie , am avut un tip de act sexual cu un tip ... Actul sexual s-a consumat ca si uh preludiu mai lung , sarutari lungi si ceva oral din ambele parti , tipul nu s-a terminat si nu a ejaculat , acum am auzit ca el ar putea fii suspect HIV ... Am discutat cu el deja asta si refuza sa-mi prezinte testul HIV pentru a ma linistii .... Ba ca nu are timp , ba ca sunt zvonuri ieftine si nu are nimic ... M-am testat deja in 6 martie si mi-a iesit negativ , dar un medic mi-a zis ca la HIV fereastra imunologica poate dura si un an ... Si asta ma speriat foarte tare ... Credeti ca as putea contacta ceva de la el , in lipsa unui act sexual fara penetrari si fara ejaculare din partea lui ? Doar un eventual lichid seminal si saliva ... Rog raspunsuri de la oameni cu experienta si maturi .... Se poate intampla la oricine ...


Stiu ca perioada de incubare pt HIV este de 6 luni, si daca ati facut sex neprotejat chiar daca nu a ejaculat in tine ai toate sansele sa iei HIV. Insa in cazul in care ai un sistem imunitar foarte bun e posibl ca perioada de incubare sa fie mai mare de 6 luni sau chiar sa nu fii luat deloc. Fa-ti periodic la 6 luni testul timp de 2 ani ca sa stai linistita si data viitoare: relatii numai cu prezervativ iar sex oral doar cu relatii stabile pt ca sunt si alte virusuri de care ar trebui sa te feresti, nu numai HIV, care se pot lua si prin sex oral. Sanatate multa!
dienuscha
Postat pe 14 Martie 2015 12:10
Multumesc foarte mult pentru raspuns ... Dupa cum am mentionat , el nu a ejaculat deloc , fac referire strict la lichidul seminal si strict la saruturiile pasionale si destul de lungi , lichidul seminal care dupa cum imi amintesc nu prea a existat ... dar pun raul in fata si creez un scenariu ... deci penetrare nu a existat deloc , sex oral din partea lui da , din partea mea putin ... in rest atingeri si saruturi pasionale ... De restul nu prea ma sperii ... Hepatitele a-b am imunizare si vaccin , C , nu se pune problema ... Epsten Barr imunizare de mica copila de la tacamuri , HPV 16-18 ma sperie dar nu este cazul , sifilis , gonoree , candida etc ,se cunosc de la un kilometru departare dupa miros , pete , piele patata etc ... este suficient sa aibe o pata mica , o ceva in zona genitala ca resping orice ... asta era foarte curat ... singurul virus care ma sperie ingorzitor este HIV , nu se vede pe nimeni ... de asta zic si intreb ... oare este posibil din cele descrise de mine ?
kudika_982693
Postat pe 14 Martie 2015 13:55
De la: kudika_982693, la data 2015-03-14 13:55:08Multumesc foarte mult pentru raspuns ... Dupa cum am mentionat , el nu a ejaculat deloc , fac referire strict la lichidul seminal si strict la saruturiile pasionale si destul de lungi , lichidul seminal care dupa cum imi amintesc nu prea a existat ... dar pun raul in fata si creez un scenariu ... deci penetrare nu a existat deloc , sex oral din partea lui da , din partea mea putin ... in rest atingeri si saruturi pasionale ... De restul nu prea ma sperii ... Hepatitele a-b am imunizare si vaccin , C , nu se pune problema ... Epsten Barr imunizare de mica copila de la tacamuri , HPV 16-18 ma sperie dar nu este cazul , sifilis , gonoree , candida etc ,se cunosc de la un kilometru departare dupa miros , pete , piele patata etc ... este suficient sa aibe o pata mica , o ceva in zona genitala ca resping orice ... asta era foarte curat ... singurul virus care ma sperie ingorzitor este HIV , nu se vede pe nimeni ... de asta zic si intreb ... oare este posibil din cele descrise de mine ?



Repeta analizele periodic,este tot ce poti face in acest moment!!Incearca sa fii atenta cu viata ta intima,fii responsabila pentru ea,caci nimeni nu va suferi in locul tau,daca te vei imbolnavi!!!Patreaza legatura cu medicul si urmeaza-i recomandarile!!! Fii foarte atenta in ceea ce priveste partenerul,increderea se obtine greu si se pierde foarte repede!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Martie 2015 14:02
[quote name='kudika_982693' date='2015-03-14 13:55:08'
... dar pun raul in fata si creez un scenariu ...


Propun sa regizezi si filmul , daca tot ai creat scenariul !
Alegandu-ti rolul principal , informatiile medicului nu-ti sunt clare , si te-ai gandit ca tratarea pe kudika te va scapa de panica ce-ti bantuie prin creierasi.
Morala : asa se intampla cand sari din pom in pom.
-Dyna-
Postat pe 14 Martie 2015 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum dracu scap de el din mintea mea 24 De la: Barbie30_ 8 Ianuarie 2011 09:02
........ 4 De la: Barbie30_ 1 Aprilie 2011 03:00
Sinceritatea! 32 De la: cathyman69 15 Noiembrie 2009 17:08
Pentru noi...fetele 13 De la: kudika_974495 1 Noiembrie 2014 17:08
cum sa fac sa fiu cu el....? 7 De la: nic0lle 28 Octombrie 2009 16:53