Setari Cookie-uri

mai merita?

Buna tuturor!
Am o mare dilema si as vrea niste pareri....Am o relatie cu un tip de peste 5 ani. Dupa 4 ani si ceva, au intervenit niste probleme; el m-a inselat; sau mai bine zis cu mine mai avea doar o relatie formala. NE-am certat foarte tare, am fost despartiti o perioada; dar de vreo luna jumatate ne-am impacat.
Comportamentul lui este foarte ok, nu am ce sa ii reprosez; dar am constat cu stupoare zilele trecute ca ma minte in continuare cu tot ceea ce are legatura cu tipa aia. Nu mai au o relatie cu siguranta ( ea sta la sute de kilometrii; iar noi suntem mai tot timpul impreuna).; doar ca vorbesc in continuare mult pe mess. Iar el nu recunoaste in ruptul capului ca inca mai vorbeste cu ea. Nu inteleg de ce; poate inca mai are sentimente pentru ea!
Nu stiu ce sa fac: sa il las definitiv sau sa mai incerc sa discut cu el? Repet...cu mine se comporta impecabil; e foarte dragastos, foarte atent, vorbeste de casatorie!
Sunt tare debusolata....
kudika068859
Postat pe 16 Septembrie 2009 02:17
nu te gandesti daca dupa 4 ani si ceva el te.a inselat inseamna ca de atunci s.a rupt ceva?...se spune ca baietii inseala din instinct sau ca nu gandesc asa de bine scenariul precum o fata, dar asta se poate considera un motiv la un one night stand, la altceva e alta treaba...el nu recunoaste ca inca vorbeste cu cealalta din cauza genei masculine(acum sa nu ma injure baietii) dar lor le e cam greu sa se detaseze de anumite chestii din trecut...poate e doar atat: vorbit...nah cum si tu probabil vorbesti cu baieti pe mess(dar nu in sensul de flirt...amici). cat despre casatorie... chiar vrei sa te risti? parerea mea e ca ar trebui sa mai lasi timpul sa treaca sa vezi cat tine afectiunea si comportamentul lui...
deeaflorina
Postat pe 16 Septembrie 2009 02:56
Buna. Eu zic ca ai doua optiuni: sa inchizi ochii si sa ii dai timp sperand ca o va uita, sau sa o rupi cu el. As tinde sa cred ca daca o data a inselat nu se va sfii sa o faca din nou, mai ales ca el continua sa te minta. Pune in balanta ambele optiuni si vezi care iti aduce mai multe avantaje. Apoi vei afla singura raspunsul.
Maddy_moo
Postat pe 16 Septembrie 2009 02:58
eu cred ca e in situatia in care nimeni nu crede pana nu ajunge acolo: are sentimente pentru amandoua.......si cred ca asta e explicatia...cat despre inselat nici nu stiu daca il pot numi asa: s-a cuplat cu tipa asta in momentul in care relatie inte noi era doar telefonica si asta cu urlete si tipete...
l-am iertat pt ca si eu am gafat mult in relatia asta...
kudika068859
Postat pe 16 Septembrie 2009 03:05
De la: simonycik, la data 2009-09-16 11:45:55Mai ca a vrut si el o data sa futa alta sa vada cum e e una..asta se mai iarta...dar daca el tot tine legatura cu ea asta inseamna ca va profita de prima ocazie sa te insele din nou...da-i papucii


mai cred ca ai dreptate!
multumesc tuturor!
kudika068859
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:17
De la: kudika068859, la data 2009-09-16 02:17:14Buna tuturor!
Am o mare dilema si as vrea niste pareri....Am o relatie cu un tip de peste 5 ani. Dupa 4 ani si ceva, au intervenit niste probleme; el m-a inselat; sau mai bine zis cu mine mai avea doar o relatie formala. NE-am certat foarte tare, am fost despartiti o perioada; dar de vreo luna jumatate ne-am impacat.
Comportamentul lui este foarte ok, nu am ce sa ii reprosez; dar am constat cu stupoare zilele trecute ca ma minte in continuare cu tot ceea ce are legatura cu tipa aia. Nu mai au o relatie cu siguranta ( ea sta la sute de kilometrii; iar noi suntem mai tot timpul impreuna).; doar ca vorbesc in continuare mult pe mess. Iar el nu recunoaste in ruptul capului ca inca mai vorbeste cu ea. Nu inteleg de ce; poate inca mai are sentimente pentru ea!
Nu stiu ce sa fac: sa il las definitiv sau sa mai incerc sa discut cu el? Repet...cu mine se comporta impecabil; e foarte dragastos, foarte atent, vorbeste de casatorie!
Sunt tare debusolata....


de unde sti tu ca mai vb pe mss cu ia
DON_LUCIANO
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:22
are gps
si contoar!
geo_x
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:25
De la: kudika068859, la data 2009-09-16 02:17:14Buna tuturor!
Am o mare dilema si as vrea niste pareri....Am o relatie cu un tip de peste 5 ani. Dupa 4 ani si ceva, au intervenit niste probleme; el m-a inselat; sau mai bine zis cu mine mai avea doar o relatie formala. NE-am certat foarte tare, am fost despartiti o perioada; dar de vreo luna jumatate ne-am impacat.
Comportamentul lui este foarte ok, nu am ce sa ii reprosez; dar am constat cu stupoare zilele trecute ca ma minte in continuare cu tot ceea ce are legatura cu tipa aia. Nu mai au o relatie cu siguranta ( ea sta la sute de kilometrii; iar noi suntem mai tot timpul impreuna).; doar ca vorbesc in continuare mult pe mess. Iar el nu recunoaste in ruptul capului ca inca mai vorbeste cu ea. Nu inteleg de ce; poate inca mai are sentimente pentru ea!
Nu stiu ce sa fac: sa il las definitiv sau sa mai incerc sa discut cu el? Repet...cu mine se comporta impecabil; e foarte dragastos, foarte atent, vorbeste de casatorie!
Sunt tare debusolata....



buna ... nu stiu daca ai vazut subiectul deschis de mine,dar si acolo s-a vb despre asta ... si eu sunt cu un baiat de un an aproape ... nu mi`am inceput viatza sexuala ... el in acest an a fost la o fata sa se descarce,o oarecare ... nu mai are nici o legatura cu ea ... eu am trecut cu vederea ...tinand cont k e baiat,a vrut sa elimine energia acumulata,o energie acumulata in mare parte din kuza mea ... unii pe forum mi`au spus ca ma va mai insela daca m`a inselat o data,altii spun k e un lucru bun k mi`a spus si k nu pastreaza leg cu ea ... nici eu nu mai stiu ce sa cred...
Referitor la subiectu deschis de tine ... eu una cred k ar treb sa vb cu el deschis si sa-i spui k nu`ti place k vb cu ea si sa`i bati un apropo sa "aleaga" ...
marylena18
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:26
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:25:11are gps
si contoar!


are o laie este ia paranoia crede ca o inseala ........ nu ai mai ajunge
DON_LUCIANO
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:27
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-09-16 12:27:58
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:25:11are gps
si contoar!


are o laie este ia paranoia crede ca o inseala ........ nu ai mai ajunge




luci, azi esti pus pe sotii!!
geo_x
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:29
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:29:50
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-09-16 12:27:58
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:25:11are gps
si contoar!


are o laie este ia paranoia crede ca o inseala ........ nu ai mai ajunge




luci, azi esti pus pe sotii!!


am castigat la loto
DON_LUCIANO
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:32
ce tare! si nu vrei sa impartim castigul??
anca0704
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:34
De la: anca0704, la data 2009-09-16 12:34:26ce tare! si nu vrei sa impartim castigul??


acuma am numai prieteni
DON_LUCIANO
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:36
pai nu am zis ca sunt prieten, dar nici dusman nu ma declar! insa ma gandesc ca tu ai suflet mare si vrei sa ajuti si pe altii mai batuti de soarta! ;))
anca0704
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:37
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-09-16 12:36:29
De la: anca0704, la data 2009-09-16 12:34:26ce tare! si nu vrei sa impartim castigul??


acuma am numai prieteni


cand bem o bere!?
geo_x
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:38
uite si la geo cumse baga peste mine!
anca0704
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:40
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-09-16 12:27:58
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:25:11are gps
si contoar!


are o laie este ia paranoia crede ca o inseala ........ nu ai mai ajunge



nu cred acum ca ma inseala...dar am gasit in calculatorul lui niste chestii de la ea de la munca, cu semnatura ei, iar cand l-am intrebat nici macar nu a vrut sa imi arate si mi-a zis ca e ceva de-al lui si l-a sters instant...
de unde stiu ca ei vb pe mess: cum se face ca aproape seara de seara ei ies in acelasi timp de pe mess?
kudika068859
Postat pe 16 Septembrie 2009 18:10
De la: kudika068859, la data 2009-09-16 02:17:14Buna tuturor!
Am o mare dilema si as vrea niste pareri....Am o relatie cu un tip de peste 5 ani. Dupa 4 ani si ceva, au intervenit niste probleme; el m-a inselat; sau mai bine zis cu mine mai avea doar o relatie formala. NE-am certat foarte tare, am fost despartiti o perioada; dar de vreo luna jumatate ne-am impacat.
Comportamentul lui este foarte ok, nu am ce sa ii reprosez; dar am constat cu stupoare zilele trecute ca ma minte in continuare cu tot ceea ce are legatura cu tipa aia. Nu mai au o relatie cu siguranta ( ea sta la sute de kilometrii; iar noi suntem mai tot timpul impreuna).; doar ca vorbesc in continuare mult pe mess. Iar el nu recunoaste in ruptul capului ca inca mai vorbeste cu ea. Nu inteleg de ce; poate inca mai are sentimente pentru ea!
Nu stiu ce sa fac: sa il las definitiv sau sa mai incerc sa discut cu el? Repet...cu mine se comporta impecabil; e foarte dragastos, foarte atent, vorbeste de casatorie!
Sunt tare debusolata....



exista doua posibilitati
1.o tine si pe cealalta care oricum, dupa cum spui tu, e la sute de km.in cazul asta poate ca ar trebui si tu sa mai investighezi ceva..daca vrei sa afli unele lucruri..cu siguranta se pot afla
2.nu mai are nimic cu ea..decat o relatie de amicitie..iar faptul ca nu iti recunoaste ca mai vb cu ea e doar pt ca nu vrea sa te raneasca sau pentru ca stie ca te-ar deranja..poate ar trebui sa il lamuresti in cazuul asta daca te deranjeaza sau nu.
in ambele cazuri eu ti-as recomanda sa vb f deschis cu el..si sa il faci sa iti povesteasca totusi despre ce e vb.
amondineeee
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:39
De la: kudika068859, la data 2009-09-16 18:10:12
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-09-16 12:27:58
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:25:11are gps
si contoar!


are o laie este ia paranoia crede ca o inseala ........ nu ai mai ajunge



nu cred acum ca ma inseala...dar am gasit in calculatorul lui niste chestii de la ea de la munca, cu semnatura ei, iar cand l-am intrebat nici macar nu a vrut sa imi arate si mi-a zis ca e ceva de-al lui si l-a sters instant...
de unde stiu ca ei vb pe mess: cum se face ca aproape seara de seara ei ies in acelasi timp de pe mess?



asta presupune ca si tu sa ai un calculator, presupune ca sa o ai pe ea in lista de mess, presupune ca tu petreci tot atata timp ca si el pe mess, presupune ca esti un pic obsedata.............
cred ca-s deja prea multe presupuneri!
geo_x
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:15
Ba-s certitudini, dupa datele pe care le avem pana acu'... Totu' e acolo: calculator, lista de Mess, etc.
Nene, ce face lipsa asta de ocupatii reale....
Fata mea, nu zic sa te interesezi de fizica cuantica, da' baga o sauna si un coafor in loc sa o faci pe politistu' mangafalei, sa vezi ce bine te simti "dupe"... Si el, de-o fi sa plece, pleaca oricum, nu-ti face nici o iluzie... Macar asa nu lasa o ruina in urma.
Dor_a
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:25
De la: geo_x, la data 2009-09-17 13:15:35
De la: kudika068859, la data 2009-09-16 18:10:12
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-09-16 12:27:58
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:25:11are gps
si contoar!


are o laie este ia paranoia crede ca o inseala ........ nu ai mai ajunge



nu cred acum ca ma inseala...dar am gasit in calculatorul lui niste chestii de la ea de la munca, cu semnatura ei, iar cand l-am intrebat nici macar nu a vrut sa imi arate si mi-a zis ca e ceva de-al lui si l-a sters instant...
de unde stiu ca ei vb pe mess: cum se face ca aproape seara de seara ei ies in acelasi timp de pe mess?



asta presupune ca si tu sa ai un calculator, presupune ca sa o ai pe ea in lista de mess, presupune ca tu petreci tot atata timp ca si el pe mess, presupune ca esti un pic obsedata.............
cred ca-s deja prea multe presupuneri!


presupune ca munca mea e de 14 h/zi numai la calculator...
kudika068859
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:25
De la: geo_x, la data 2009-09-17 13:15:35
De la: kudika068859, la data 2009-09-16 18:10:12
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-09-16 12:27:58
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:25:11are gps
si contoar!


are o laie este ia paranoia crede ca o inseala ........ nu ai mai ajunge



nu cred acum ca ma inseala...dar am gasit in calculatorul lui niste chestii de la ea de la munca, cu semnatura ei, iar cand l-am intrebat nici macar nu a vrut sa imi arate si mi-a zis ca e ceva de-al lui si l-a sters instant...
de unde stiu ca ei vb pe mess: cum se face ca aproape seara de seara ei ies in acelasi timp de pe mess?



asta presupune ca si tu sa ai un calculator, presupune ca sa o ai pe ea in lista de mess, presupune ca tu petreci tot atata timp ca si el pe mess, presupune ca esti un pic obsedata.............
cred ca-s deja prea multe presupuneri!


mama lor de presupuneri cum dau ele bataie de cap la oamenii fericitzi
anybody
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:26
mai bine sa dau cu presupusu..sa iti pui intrebari decat sa traiesti in lumea ta mica si fericita
amondineeee
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:38
De la: geanina1309, la data 2009-09-17 15:38:41mai bine sa dau cu presupusu..sa iti pui intrebari decat sa traiesti in lumea ta mica si fericita


pai daca e fericata,poi nu are decat sa fie cat de mica o fi........
matracucu
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:40
De la: just_laura, la data 2009-09-17 15:40:18
De la: geanina1309, la data 2009-09-17 15:38:41mai bine sa dau cu presupusu..sa iti pui intrebari decat sa traiesti in lumea ta mica si fericita


pai daca e fericata,poi nu are decat sa fie cat de mica o fi........


mna...eu nu gandesc asa...prin lume mica ma refeream detasata de tot ce se intampla in jurul tau..adica ceva de genu..nu conteaza ca toata lumea stie ca x ma inseala..atata timp cat eu nu sunt curioasa..ca doar na...sunt FERICITA.cam superficial,cred eu:D tine f mult si de reespectul de sine asta.
si dacaa era o ceva subantelesuri..nici asa.. nu cred ca asta se numeste fericire dar astea deja sunt alte discutii
amondineeee
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:49
De la: kudika068859, la data 2009-09-16 02:17:14Buna tuturor!
Am o mare dilema si as vrea niste pareri....Am o relatie cu un tip de peste 5 ani. Dupa 4 ani si ceva, au intervenit niste probleme; el m-a inselat; sau mai bine zis cu mine mai avea doar o relatie formala. NE-am certat foarte tare, am fost despartiti o perioada; dar de vreo luna jumatate ne-am impacat.
Comportamentul lui este foarte ok, nu am ce sa ii reprosez; dar am constat cu stupoare zilele trecute ca ma minte in continuare cu tot ceea ce are legatura cu tipa aia. Nu mai au o relatie cu siguranta ( ea sta la sute de kilometrii; iar noi suntem mai tot timpul impreuna).; doar ca vorbesc in continuare mult pe mess. Iar el nu recunoaste in ruptul capului ca inca mai vorbeste cu ea. Nu inteleg de ce; poate inca mai are sentimente pentru ea!
Nu stiu ce sa fac: sa il las definitiv sau sa mai incerc sa discut cu el? Repet...cu mine se comporta impecabil; e foarte dragastos, foarte atent, vorbeste de casatorie!
Sunt tare debusolata....


Ciroba reincalzita , nu are acelash gust , indiferent ce ai mai adaugi...

Parerea mea , NEXT / ALTU LA RAND ....cam veche ciorba...atatia ani...inshelat...alea alea...minciuni...si nici o nunta sau copil !!!
yneedlove
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:41
sunt de aceeasi parere ! daca te-a inselat o data te va insela si a doua oara si tot asa nu o sa se schimbe in veci oricat de tandru si atent este cu tine cand sunteti impreuna dar cand e cu alta uita ca te are pe tine .In concluzie cauta pe cine care sa iti aprecieze iubirea. 5 ani au devenit obisnuinta pt voi si trb facuta o schimbare , poate el vrea ceva nou.La fel si tu iti doresti asta dar nu ai taria sa faci primul pas.Ce te tine?Fruntea sus si incheiati amiabil relatia.
inna_2324
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:49
Am fost intr-o situatie identica cu a ta. Dupa ce ne-am impacat am vazut ca el inca vorbea cu ea. Am purtat o discutie cu el (deoarece nu eram fericiti in situatia data, niciunul), iar eu am hotarat sa-i acord o perioada de timp atat cat ma tin nervii, timp in care el sa reuseasca sa treaca peste problema definitiv. In aceasta perioada am hotarat sa fac si eu un efort sa nu-l mai controlez, sa am iar incredere in el (problemele veneau si de la mine, din obsesia mea), sa-mi vad de problemele de zi cu zi. In wek-enduri am incercat sa iesim cat mai des. Dupa cateva luni ne-am intrat in normal, nu mai vorbeste cu ea (daca se mai gandea la ea, nu stiu, dar stiu ca facea eforturi sa uite).
De mentionat, eu i-am acordat credit doar pt ca stiam ca merita. Si nu e general valabil sa functioneze si in relatia ta. Trebuiesc facute eforturi din ambele parti, sa va doriti sa mergeti in aceeasi directie. Cat despre casatorie, lasa timpul sa treaca, sa va linistiti.

Va doresc o rezolvare cat mai rapida a problemei.
taiko_delia
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:53
daca te-a inselat la ce te-ai mai impacat cu el?iti complici singura viata
razz
Postat pe 30 Septembrie 2009 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ! 4 De la: miss_darine 22 Mai 2010 20:43
as vrea sa-l uit ori sa-l recastig! 20 De la: inamina 8 Iunie 2009 10:11
Am ajuns sa imi fie teama de sotul meu .. 52 De la: bumbu83 15 Mai 2014 23:00
privire insistenta 100 De la: yumy 28 Mai 2011 09:11
buna fetelor ... 4 De la: ginaciolpan 8 Aprilie 2009 16:36