Setari Cookie-uri

Fibrom Uterin

Buna ziua, am aproape 30 de ani si in urma cu 1 saptamana, in urma unui control ginecologic am fost diagnosticata cu fibrom uterin de 4 cm. Stiu ca pot urma si tratament medicamentos, am citit ca se recomanda miomectomia sau in cel mai rau caz, histerectomia. Am citit si despre procedura de embolizare si pare a fi de succes. Acum, eu stiu ca parerile sunt impartite.. insa as vrea sa stiu daca vreuna din voi, ati urmat mai intai un tratament medicamentos, dat de un fitoterapeut si daca da, cum v-ati simtit, s-a ameliorat, s-a inrautatit?!.. etc. Eu sunt contra solutiilor chirurgicale, probabil de frica in primul rand... Asadar, cum ati procedat? Ati optat direct pentru chirurgie, embolizare sau ati urmat si un tratament medicamentos? Multumesc.
EleneMatei
Postat pe 16 Martie 2015 11:12
De la: EleneMatei, la data 2015-03-16 11:12:15Buna ziua, am aproape 30 de ani si in urma cu 1 saptamana, in urma unui control ginecologic am fost diagnosticata cu fibrom uterin de 4 cm. Stiu ca pot urma si tratament medicamentos, am citit ca se recomanda miomectomia sau in cel mai rau caz, histerectomia. Am citit si despre procedura de embolizare si pare a fi de succes. Acum, eu stiu ca parerile sunt impartite.. insa as vrea sa stiu daca vreuna din voi, ati urmat mai intai un tratament medicamentos, dat de un fitoterapeut si daca da, cum v-ati simtit, s-a ameliorat, s-a inrautatit?!.. etc. Eu sunt contra solutiilor chirurgicale, probabil de frica in primul rand... Asadar, cum ati procedat? Ati optat direct pentru chirurgie, embolizare sau ati urmat si un tratament medicamentos? Multumesc.



Opiniile medicilor sunt impartite!!!Ai copii????
Stii ca fibroamele uterine devin periculoase in momentul in care isi maresc dimensiunile,impunand interventia medicului!!!Si embolizarea este o solutie,dar cred ca opinia medicului este importanta in acest moment!!
kudika_15804
Postat pe 16 Martie 2015 12:14
Buna ziua.
Am 44 de ani si un fibrom de aprox 7.5 cm. Stiam ca am un fibrom de vreo 2 ani si jumatate, insa pana acum 4 luni avea 2.6 cm.
Incerc sa evit operatia, acum incerc un tratament naturist + dieta fara carne si grasimi animale.
A mai incercat cineva un tratament naturist pentru fibrom atat de mare? Si daca da, care au fost rezultatele?
kudika_985118
Postat pe 6 Aprilie 2015 16:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
haine original marines copii 6luni-12ani 1 De la: cristina_dunca 9 Septembrie 2010 06:21
Cine trece acum printr-o despartire? 24 De la: andourrr 30 Ianuarie 2013 17:50
sini asimetrici 8 De la: kudika_26230 25 Ianuarie 2013 21:46
Help...am nevoie de un sfat VA ROG AJUTORRR 19 De la: steffy91 2 Februarie 2012 01:55
Cum rezisti unui sot autoritar? 15 De la: bcrristina 5 Iulie 2011 07:47