Setari Cookie-uri

Din ratusca cea urata, lebada cea frumoasa

Salut! Sa va spun pe scurt povestea mea. In liceu eram o fata draguta, pe care nu o preocupa foarte mult felul in care arata. Nici nu se punea accentul la vremea respectiva pe astfel de chestiuni. Importante erau alte valori. Insa, din pacate, in anii urmatori am inceput sa am probleme cu tenul foarte grave. Si desi pana atunci ieseam cu prietenii, baietii ma invitau in oras, dintr-o data am devenit foarte retrasa.

Insa, nu m-am dat batuta. M-am gandit ca trebuie sa existe o solutie pt treaba asta si ani la randul am cautat sa o gasesc. Intre timp mi-am dat seama ca sunt foarte multi oameni imaturi care pun pret doar pe aparente.

Cred ca nu m-a intristat atat de mult boala in sine cat oamenii care, unii, din pacate, sunt foarte rautaciosi si prosti.

Acum, ce s-a intamplat? Nu o sa va vina sa credeti... problemele cu pielea au disparut, iar tenul meu arata ca la 20 de ani (desi am 30) spre surprinderea tuturor care ma vad.

Sincer, ma bucura treaba asta, dar mi-as fi dorit mai mult sa am copii, o familie, chiar daca aveam riduri si cearcane.

Si partea rea este ca nu prea mai am incredere in oameni. Sunt reticenta de a acorda cuiva o sansa intr-o relatie.

Voi ce ma sfatuiti?
daria08
Postat pe 1 Aprilie 2015 22:26
Sfaturile sunt inutile.

Ai toatã viața inainte....îțidoresc o viatã si o familie frumoasa. :)
kudika_980481
Postat pe 1 Aprilie 2015 23:05
De la: daria08, la data 2015-04-01 22:26:00Salut! Sa va spun pe scurt povestea mea. In liceu eram o fata draguta, pe care nu o preocupa foarte mult felul in care arata. Nici nu se punea accentul la vremea respectiva pe astfel de chestiuni. Importante erau alte valori. Insa, din pacate, in anii urmatori am inceput sa am probleme cu tenul foarte grave. Si desi pana atunci ieseam cu prietenii, baietii ma invitau in oras, dintr-o data am devenit foarte retrasa.
..................................................

Nu acorda atentie opiniilor exprimate de oameni,in ceea ce priveste frumusetea ta,caci sunt subiective si rautacioase!!Ai incredere in tine,dezvolta-ti vointa,este foarte importanta in evolutia personala!!!Tot ce este randuit in aceasta viata,pentru fiecare om,se va infaptui la momentul potrivit,deci fii optimista si increzatoare!!!Increderea in oameni se obtine greu,dar iti doresc sa ajungi in acest stadiu,fata de persoan apotrivita!!Nu iti plange de mila,nu este cazul,urmeaza cursul firesc al vietii,cu incredere IN TINE si speranta in suflet!!Cauta oamenii,care sa te placa asa cum esti,care sa te aprecieze pentru ceea ce esti,nu pentru frumusetea trupeasca!!!Forta vine din interiorul tau,nicidecum din partea celorlalti!!Zambeste zilnic,ai un chip minunat,spune-ti aceasta,zi de zi!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Aprilie 2015 07:04

daria08
Postat pe 2 Aprilie 2015 12:16
Daria , mie-mi place titlul
Increderea in tine si neincrederea in oamenii din jurul tau , se datoreza felului tau de a fi si de a gandi , nu are nicio legatura cu aspectul fizic .
Priveste oamenii cu alti ochi , si fii mai atenta in alegerie pe care le faci , schimbandu-ti modul de a gandi , inlocuieste negativismul care te caracterizeaza , cu pozitivitatea , si vei descopreii ca exista si oameni buni nu doar rai si prosti.!
-Dyna-
Postat pe 2 Aprilie 2015 13:34

daria08
Postat pe 2 Aprilie 2015 15:12
Prin chestia asta ai capatat o experienta mai vasta fata de oameni, ai vazut cum se poarta cu tine in stare atractiva si in stare mai putin atractiva. Acum vei sti mai bine sa citesti oamenii.
kudika_983971
Postat pe 2 Aprilie 2015 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse de slabit 1 De la: mikilss 1 Martie 2011 17:41
Cosmetice profesionale Mac, YSL, Victoria's secret 2 De la: ocaziebuna 2 Martie 2011 09:46
Am slabit !!!!! 1 De la: kudika_8743 30 Mai 2012 01:45
Tratament par 2 De la: veveritza_vesela 13 Ianuarie 2014 08:55
RASPUNS URGENT ! 16 De la: DianaElena21 3 Aprilie 2014 22:46