Setari Cookie-uri

Tineretea batranetii !

Suntem un grup de pensionare, care ne dorim un loc al nostru cald, intim, unde sa ne sprijinim la necaz, sa ne bucuram de realizari, sa ne sarbatorim bucuriile, sa demonstram ca tineretea exista si intr-un corp batran, sa dovedim ca suntem vii si inca utile.
Ada_Maia
Postat pe 7 Aprilie 2015 17:08
De la: Ada_Maia, la data 2015-04-07 17:08:10Suntem un grup de pensionare, care ne dorim un loc al nostru cald, intim, unde sa ne sprijinim la necaz, sa ne bucuram de realizari, sa ne sarbatorim bucuriile, sa demonstram ca tineretea exista si intr-un corp batran, sa dovedim ca suntem vii si inca utile.


,, Zambeste celui ce te-a ranit , sa nu vada ca te doare "
Ada_Maia
Postat pe 7 Aprilie 2015 17:10
De la: Ada_Maia, la data 2015-04-07 17:10:20
De la: Ada_Maia, la data 2015-04-07 17:08:10Suntem un grup de pensionare, care ne dorim un loc al nostru cald, intim, unde sa ne sprijinim la necaz, sa ne bucuram de realizari, sa ne sarbatorim bucuriile, sa demonstram ca tineretea exista si intr-un corp batran, sa dovedim ca suntem vii si inca utile.


,, Zambeste celui ce te-a ranit , sa nu vada ca te doare "


Ada_Maia
Postat pe 7 Aprilie 2015 17:20
De la: Ada_Maia, la data 2015-04-07 17:08:10Suntem un grup de pensionare, care ne dorim un loc al nostru cald, intim, unde sa ne sprijinim la necaz, sa ne bucuram de realizari, sa ne sarbatorim bucuriile, sa demonstram ca tineretea exista si intr-un corp batran, sa dovedim ca suntem vii si inca utile.


Felicitari pt idee si succes .
-Dyna-
Postat pe 7 Aprilie 2015 17:35
De la: Ada_Maia, la data 2015-04-07 17:08:10Suntem un grup de pensionare, care ne dorim un loc al nostru cald, intim, unde sa ne sprijinim la necaz, sa ne bucuram de realizari, sa ne sarbatorim bucuriile, sa demonstram ca tineretea exista si intr-un corp batran, sa dovedim ca suntem vii si inca utile.



Nu exista oameni batrani,ci suflete batrane!!!

Felicitari!!Va fi nevoie de spatiu adecvat,exista multe locatii de inchiriat sau,chiar de cumparat!!!Sunteti vii,doamnelor,de unde ideea aceasta??Numai prostii pot desconsidera persoanele ajunse la varsta de pensionare,si,cu atat mai mult,femeile,care au atins acea varsta!!!Daca trupul imbatraneste,sufletul nu o face niciodata,valabil pentru persoanele,care cunosc valoarea sufletului!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Aprilie 2015 18:18
Multumim frumos! Asa este si sunt bucuroasa ca am ajuns cu bine la aceasta varsta care ne ofera multe bucurii.
Maia draga, ma bucur sa te reintalnesc! Ai ales un titlu foarte potrivit, felicitari!
Nanavio
Postat pe 9 Aprilie 2015 08:25
De la: Nanavio, la data 2015-04-09 08:25:20Multumim frumos! Asa este si sunt bucuroasa ca am ajuns cu bine la aceasta varsta care ne ofera multe bucurii.
Maia draga, ma bucur sa te reintalnesc! Ai ales un titlu foarte potrivit, felicitari!

Nanavio
Postat pe 9 Aprilie 2015 08:33
De la: Nanavio, la data 2015-04-09 08:25:20Multumim frumos! Asa este si sunt bucuroasa ca am ajuns cu bine la aceasta varsta care ne ofera multe bucurii.
Maia draga, ma bucur sa te reintalnesc! Ai ales un titlu foarte potrivit, felicitari!



SA fie cum doriti sa se intample!!!Nu varsta face omul,ci invers!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Aprilie 2015 08:37
Uneori e asa Bela...Ati auzit de japoneza aia care la 80 de ani s-a apucat de inot , iar acum la 100 a atins recordul de 1,5 km ? Ziceau zilele trecute aici la radio.
Rotty_
Postat pe 9 Aprilie 2015 08:52
De la: Rotty_, la data 2015-04-09 08:52:00Uneori e asa Bela...Ati auzit de japoneza aia care la 80 de ani s-a apucat de inot , iar acum la 100 a atins recordul de 1,5 km ? Ziceau zilele trecute aici la radio.



Am citit alaltaieri despre doamna respectiva,Rotty,si nu este un caz singular de performante atinse la varsta inaintata!!!Acolo unde inca vibreaza sufletul si Dumnezeu daruieste sanatate,totul este posibil!!Eu,una,respect si admir oamenii in varsta,nu pentru faptul ca ,eu insami,sunt un om matur,ci pentru ca ,in fata Domnului,suntem toti la fel, si asta este,cu adevarat,important,nicidecum catalogarile oamenilor!!
kudika_15804
Postat pe 9 Aprilie 2015 08:57
Zambiti , va rog!

Maria il tot asteapta ingrijorata pe Ion. In sfarsit, acesta apare in zori. Ea:
-Poti sa-mi spui pentru ce vii la ora asta?
-Pentru micul dejun!

Nanavio
Postat pe 10 Aprilie 2015 11:27
De la: kudika_15804, la data 2015-04-09 08:57:45
De la: Rotty_, la data 2015-04-09 08:52:00Uneori e asa Bela...Ati auzit de japoneza aia care la 80 de ani s-a apucat de inot , iar acum la 100 a atins recordul de 1,5 km ? Ziceau zilele trecute aici la radio.



Am citit alaltaieri despre doamna respectiva,Rotty,si nu este un caz singular de performante atinse la varsta inaintata!!!Acolo unde inca vibreaza sufletul si Dumnezeu daruieste sanatate,totul este posibil!!Eu,una,respect si admir oamenii in varsta,nu pentru faptul ca ,eu insami,sunt un om matur,ci pentru ca ,in fata Domnului,suntem toti la fel, si asta este,cu adevarat,important,nicidecum catalogarile oamenilor!!


Din ce in ce mai multi oameni de varsta a treia doresc sa fie activi, in ciuda faptului ca societatea pune etichete si inregimenteaza oamenii in mod fals. Cine e in puitere si doreste sa munceasca, are rezultate, are inca multe de oferit, pentru ce este trimis acasa cu o pensie de mizerie?
Asa este, oamenii sunt egali in fata Domnului, dar nu egali intre ei. N-au fost si nu vor fi niciodata. Unii se bucura de longevitate, de sanatate, de o inteligenta sclipitoare, altii abia daca isi dau seama ce e cu ei ... Se atinge diferente inimaginabile intre oameni si nu ma refer la sex, la culoare, la nationalitate sau cultura, ci la dotarea cu care vii pe pamant in primul rand. Ehe, ar fi multe de discutat...
Nanavio
Postat pe 10 Aprilie 2015 11:33
Scuzati cateva greseili de tastare, va rog! Inca nu stiu cum se pot remedia...,,se ating diferente'' am vrut sa spun.
Nanavio
Postat pe 10 Aprilie 2015 11:35
De la: Nanavio, la data 2015-04-10 11:33:21
Din ce in ce mai multi oameni de varsta a treia doresc sa fie activi, in ciuda faptului ca societatea pune etichete si inregimenteaza oamenii in mod fals. Cine e in puitere si doreste sa munceasca, are rezultate, are inca multe de oferit, pentru ce este trimis acasa cu o pensie de mizerie?
Asa este, oamenii sunt egali in fata Domnului, dar nu egali intre ei. N-au fost si nu vor fi niciodata. Unii se bucura de longevitate, de sanatate, de o inteligenta sclipitoare, altii abia daca isi dau seama ce e cu ei ... Se atinge diferente inimaginabile intre oameni si nu ma refer la sex, la culoare, la nationalitate sau cultura, ci la dotarea cu care vii pe pamant in primul rand. Ehe, ar fi multe de discutat...



Adevarat si este de admirat acest lucru,caci aceasta inseamna refuzul de a abdica in fata vietii si,totodata,incredere in sine,curaj si vioiciunea psihicului!!!

Legat de momentul in care omul ajunge la varsta de pensionare,cred ca acea persoana trebuie sa se bucure de aceasta si sunt convinsa ca fiecare pensionar are mult mai mult de oferit,decat aportul profesional adus la momentul potrivit si adecvat!!Viata este compartimentata si fiecare etapa din viata omului are farmecul ei!!

Faptul ca oamenii sunt diferiti este in firea lucrurilor,caci nu am fost creati ca o lume omogena,ci fiecare om are caracterul si personalitatea unice!!!Zestrea genetica ,la care se adauga educatia si evolutia personala au un cuvant de spus,dar asta nu ne face mai importanti in fata celorlalti ,sau ,cel putin, nu ar trebui sa fie considerat astfel!!Inteligenta cu care te nasti te diferentiaza de ceilalti,doar prin acuitatea ei,dar acest criteriu nu conteaza in fata Creatorului,caci toti suntem "unul singur" in fata Lui!!!Nu conteaza egalitatea sau inegalitatea intre oameni aici,pe Pamant,sunt insignifiante ,caci eeea ce traim in aceasta lume este ceva temporar si vremelnic,este,doar opinia mea!!! Fiecare persoana are un rost bine determinat pe Pamant si nimic din ce ni se intampla nu este intamplator!! Mentalitatile difera pentru ca oamenii sunt diferiti,iar cei,care prezinta aptitudini deosebite la varsta pentru care,in conceptia oamenilor "mici",ar trebui sa zaca in paturi sau parcuri,cu nepotii,merita toata aprecierea si respectul celorlalti!!!Omul trebuie sa munceasca atat timp cat este capabil sa o faca!!! Buna ziua!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Aprilie 2015 12:20
De la: Nanavio, la data 2015-04-10 11:27:28Zambiti , va rog!

Maria il tot asteapta ingrijorata pe Ion. In sfarsit, acesta apare in zori. Ea:
-Poti sa-mi spui pentru ce vii la ora asta?
-Pentru micul dejun!







Soþul cãtre soþie:
− Dragã, în seara asta nu vin acasã!
Soþia:
− Cum aºa?
Soþul:
− Pãi am o “ºedinþã” ºi rãmân sã dorm la ea.

kudika_15804
Postat pe 10 Aprilie 2015 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Facultate Craiova 1 De la: Eeah 8 Noiembrie 2009 10:27
sal 7 De la: bestdevilinside 2 Februarie 2009 21:26
Ati auzit de WAZZUB ? 9 De la: petrut04 30 Martie 2012 20:37
my blog 1 De la: hurt_xxx 26 Ianuarie 2009 16:52
un fazan inainte de culcare 22 De la: bruni_eu 28 Aprilie 2009 20:27