Setari Cookie-uri

Amant sau iubit?

Totul a inceput cand iubitul meu a facut o serie de boacane.. aveam 8 luni de relatie cand am hotarat prima data ca ar fi cazul sa fac o schimbare in viata mea... am inceput prin a vorbi cu diferiti amici, iar in final am ajuns sa am si un amant, pe M. Acum mai avem cateva zile si facem un an de relatie.. A aparut deja si cel de-al doilea amant, T. , un vechi prieten, casatorit si in prag de divort, cu un copil. T. este persoana care m-a sustinut moral tot timpul, care a avut grija de mine de cand aveam 14 ani(la 15 ani tatal meu a murit si de la 13 ani nu prea mai aveam vreo legatura cu el, iar mama mea era si este plecata in Italia).Pentru a treia sau a patra oara, iubitul meu a bagat toti banii la aparate, iar noi aveam deja ceva datorii. M-am cam saturat pe langa babysister (este foarte imatur) sa mai trebuiasca sa fiu si tap ispasitor pentru prostiile lui. Mi-am gasit alinarea in 2 persoane, una care ma alina sufleteste si o alta care sa nu-mi lase patul gol noaptea... Inca mai pastrez vehea relatie, dar nu stiu ce sa fac..
Marchis_Antonia_1
Postat pe 3 Iunie 2015 19:43
cum nu sti? culca te
kudika_982635
Postat pe 3 Iunie 2015 20:00
Nu ma simt totusi ok pentru ceea ce fac.. Moral nu e frumos...
Marchis_Antonia_1
Postat pe 3 Iunie 2015 20:18
De la: Marchis_Antonia_1, la data 2015-06-03 20:18:43Nu ma simt totusi ok pentru ceea ce fac.. Moral nu e frumoNu ma simt totusi ok pentru ceea ce fac.. Moral nu e frumos...s...
Marchis_Antonia_1
Postat pe 3 Iunie 2015 20:52
De la: Marchis_Antonia_1, la data 2015-06-03 20:18:43Nu ma simt totusi ok pentru ceea ce fac.. Moral nu e frumos...



eee hai fi serioasa,sigur ca da, te intelegem intru totul
kudika_982635
Postat pe 3 Iunie 2015 21:03
De la: Marchis_Antonia_1, la data 2015-06-03 20:18:43Nu ma simt totusi ok pentru ceea ce fac.. Moral nu e frumos...

Te simti exact asa cum esti, te simti exact ceea ce esti! Doar de atat este in stare moralitatea ta!
rondina
Postat pe 3 Iunie 2015 23:03
Alergi dupa 3 iepuri. Din start izbitul tau nu ar merita sa implinesti un an langa el si cred ca te-ai atasat prea mult, T pare doar o varianta de rezerva iar celalalt..poate ca da, poate ca nu merita sa-i arati mai mult decat trebuie. Aici , ai sa primesti mai mult critici decat sfaturi si cred ca cel mai bine e sa-ti pui singura ordine in viata! Succes
Darius_
Postat pe 4 Iunie 2015 03:47
De la: Marchis_Antonia_1, la data 2015-06-03 19:43:21Totul a inceput cand iubitul meu a facut o serie de boacane.. aveam 8 luni de relatie cand am hotarat prima data ca ar fi cazul sa fac o schimbare in viata mea... am inceput prin a vorbi cu diferiti amici, iar in final am ajuns sa am si un amant, pe M. Acum mai avem cateva zile si facem un an de relatie.. A aparut deja si cel de-al doilea amant, T. , un vechi prieten, casatorit si in prag de divort, cu un copil. T. este persoana care m-a sustinut moral tot timpul, care a avut grija de mine de cand aveam 14 ani(la 15 ani tatal meu a murit si de la 13 ani nu prea mai aveam vreo legatura cu el, iar mama mea era si este plecata in Italia).Pentru a treia sau a patra oara, iubitul meu a bagat toti banii la aparate, iar noi aveam deja ceva datorii. M-am cam saturat pe langa babysister (este foarte imatur) sa mai trebuiasca sa fiu si tap ispasitor pentru prostiile lui. Mi-am gasit alinarea in 2 persoane, una care ma alina sufleteste si o alta care sa nu-mi lase patul gol noaptea... Inca mai pastrez vehea relatie, dar nu stiu ce sa fac..



Cum ai stiut sa te bagi in asa ceva,la fel trebuie sa cunosti si caile de iesire dintr-o asemenea mizerie!!Este adevarat,pentru ceea ce practici,nu iti este necesar decat organul sexual insa ,pentru varianta gasirii solutiilor,este adevarat,se impune sa detii mult mai mult in alta parte,nu intre picioare!!!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Iunie 2015 07:37
Am observat si eu asta... nu prea mai sunt barbati ok in lumea asta... sau cel putin eu nu gasesc...trebuie sa fac ceva... situatia asta nu mai poate continua asa.
Marchis_Antonia_1
Postat pe 4 Iunie 2015 13:21
De la: Marchis_Antonia_1, la data 2015-06-04 13:21:08Am observat si eu asta... nu prea mai sunt barbati ok in lumea asta... sau cel putin eu nu gasesc...trebuie sa fac ceva... situatia asta nu mai poate continua asa.



Draga mea,numai tu poti decide asupra a ceea ce doresti sa faci si sa traiesti!!!Ce nu inteleg, este cum de poti baleia intre atatia barbati,unde iti este valoarea sufleteasca,unde iti sunt sentimentele,cum iti poti bate joc de trupul si inima ta???? Asta nu inteleg si cred ca nu voi intelege niciodata!!!NU TREBUIE SA FII BUN DE FOLOSINTA PENTRU NICIUN BARBAT DIN LUMEA ASTA,daca te respecti catusi de putin si chiar daca barbatii existenti in viata ta nu stiu,unul de existenta celuilalt,problema este la tine,nicidecum la ei!!Iesi din mizeria asta!!!Cu cat stagnezi in asa ceva,cu atat iti vei atrofia sufletul!!!Este simplu de facut un astfel de joc,dar cum te prezinti cand toata placerea trece si ramai singura cu tine insati?????Unde te regasesti cu iniam ta?????Nicaieri,draga mea!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Iunie 2015 13:30
Nu prea stiu....
Marchis_Antonia_1
Postat pe 4 Iunie 2015 14:10
De la: Marchis_Antonia_1, la data 2015-06-04 14:10:58Nu prea stiu....



Este foarte simplu de facut,inchei relatia cu acei barbati,direct si hotarat,iti acorzi o pauza pentru limpezirea gandurilor si mergi mai departe in viata ta!!La momentul potrivit,vei intalni un barbat,care sa te intregeasca,DAR NUMAI UNUL,NU O SUTA, SI SIMULTAN!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Iunie 2015 14:17
este foarte simplu sa te raportezi doar la barbati lucru cel faci de cand ai venit aici,,,bun de folosinta pentru nici un barbat,,cand tocmai ea iti spune ca ea foloseste barbatii,,dar ce altceva sa poti debita tu
kudika_982635
Postat pe 4 Iunie 2015 19:25
ce sa mai zicem de directivele tale,,,,,,,,,,ccu ,,inchei relatia cu,,,acei,,,barbati,,incheie tu cu tampeniile
kudika_982635
Postat pe 4 Iunie 2015 19:30
Exact asa cum credeam si noi ca esti, ......altfel nu-ti stergeai ID-ul pe Kudika !!! Ca tine, lumea-i plina fato' dar mai ales satula!
rondina
Postat pe 4 Iunie 2015 21:53
Un caz tipic de familie dezorganizata in care nu a vazut stabilitate, nu a primit afectiune si intelegere.
A ales acelasi tip de barbat ca tatal ei in mare parte iar faptul ca alearga din floare in floare alegand numai parteneri cu probleme de viata dovedeste ca nu a avut unde sa vada cum se traieste curat in viata .Nu a avut educatie si sprijin de la nimeni si alearga haotic sa isi dragostea si afectiunea de pe unde poate.
Mie mila de ea!
Arno_28
Postat pe 7 Iunie 2015 14:28
Da...nu te condamn pt alegerile proaste pe care le-ai facut si le faci datorita istoricului din familie, dar la un moment dat va trebui sa faci curatenie in viata ta si sa nu o mai iei pe atatea carari ratacitoare, pt ca nu vei ajunge nicaieri..poate doar batrana si singura, ceea ce ar fii trist.
E clar ca nu dai doi bani pe relatia de 1 an, pe care tii mortis sa o pastrezi, de parca ai fii casatorita cu 5 copii si care nu iti aduce nicio implinire tie.
Trebuie sa te anunt ca statutul de amant se capata doar daca esti casatorita...altfel este inca un iubit...sau partener de sex!
Parerea mea este ca tu ar trebui sa o iei de la zero, adica fara niciun iubit si in cautarea propiei tale persoane! Descopera-te pe tine, vezi cine esti, ce iti place, ce vrei de la viata si cum poti sa fii mai onesta, un om cu principii. Tot ce ai trait pana acum nu este un inceput de viata spre ceva prosper ci spre sfarsit. Nu poti oferii caldura, iubire, sinceritate, respect vreunei persoane traind astfel si vei vedea ca nici tu nu vei primi aceste lucruri din partea nimanui daca nu te schimbi! Multa intelepciune si bineinteles (cred ca ai dedus) fara relatia de 1 an pe care o ai , care oricum e la pamant!
verraa
Postat pe 12 Iunie 2015 22:50
De la: Arno_28, la data 2015-06-07 14:28:12ic de familie dezorganizata in care nu a vazut stabilitate, nu a primit afectiune si intelegere.
A ales acelasi tip de barbat ca tatal ei in mare parte iar faptul ca alearga din floare in floare alegand numai parteneri cu probleme de viata dovedeste ca nu a avut unde sa vada cum se traieste curat in viata .Nu a avut educatie si sprijin de la nimeni si alearga haotic sa isi dragostea si afectiunea de pe unde poate.
Mie mila de ea!



Fosta kudika'nu neaparat sa traiesti intr-o familie dezbinata sa faci alegeri proaste in viata. Nu ai de unde sa stii cum era tatal ei. E mort si mort ar trebui sa ramana asa cum era,bun-rau.
Si mie mi-a murit tatal cand aveam 14 ani,nu eram o familie dezbinata,nu erau nici betivi,nici curvari,dar totusi eu am facut doua alegeri gresite.Una la nici 20 de ani,cealalta la 30 si ceva de ani cand zice lumea ca ai mintea coapta. Prima greseala a durat aproape 15 ani,a doua si-n ziua de azi.Nici unul dintre ei nu meritau nici macar o fractiune de secunda din viata mea ca nu au stiut sa aprecieze ceea ce am facut pentru ei si i-am scos din mocirla in care inotau.
Daca am inteles eu bine,barbatul cu care locuieste e un impatimit al jocului de noroc.Asta este boala care nu se vindeca cum e si(1)bautura si(2)drogurile. De ce sa stea plina de datorii ptr patima cuiva? Cel mai bine ar fi sa-l lase cu dumnezeu si sa-si vada de viata ei,mai ales daca nu are copii e si mai bine.Nu conteaza ca traieste cu un singur barbat sau cu o suta o data .Important e ceea ce-si doreste ea sa faca si sa aiba in viata. Nu trebuie condamnata de ceea ce face atat timp cat nu face rau nimanui.
dany39
Postat pe 14 Iunie 2015 06:54
De la: Marchis_Antonia_1, la data 2015-06-03 19:43:21Totul a inceput cand iubitul meu a facut o serie de boacane.. aveam 8 luni de relatie cand am hotarat prima data ca ar fi cazul sa fac o schimbare in viata mea... am inceput prin a vorbi cu diferiti amici, iar in final am ajuns sa am si un amant, pe M. Acum mai avem cateva zile si facem un an de relatie.. A aparut deja si cel de-al doilea amant, T. , un vechi prieten, casatorit si in prag de divort, cu un copil. T. este persoana care m-a sustinut moral tot timpul, care a avut grija de mine de cand aveam 14 ani(la 15 ani tatal meu a murit si de la 13 ani nu prea mai aveam vreo legatura cu el, iar mama mea era si este plecata in Italia).Pentru a treia sau a patra oara, iubitul meu a bagat toti banii la aparate, iar noi aveam deja ceva datorii. M-am cam saturat pe langa babysister (este foarte imatur) sa mai trebuiasca sa fiu si tap ispasitor pentru prostiile lui. Mi-am gasit alinarea in 2 persoane, una care ma alina sufleteste si o alta care sa nu-mi lase patul gol noaptea... Inca mai pastrez vehea relatie, dar nu stiu ce sa fac..


Ai nevoie sã te întãrești și sã înveți sî stai pe picioarele tale. Astfel vei putea sã te scoți din aceatã promiscuitate și sã gãsești un partener veritabil! Dependența prea mare te poate duce la astfel de încurcãturi. Nu e bine sã sexualizezi toate relațiile din viața ta. e greu de explicat. Cautã un psihoterapeut acreditat ca sã te poți simți în siguranțã afectivã. Ai mare nevoie de un sprijin de facturã paternã care sã nu te abuzeze emotional și sexual.
kudika_976762
Postat pe 14 Iunie 2015 09:00
"M-am cam saturat pe langa babysister" BABY-SITTER s. m. (Pr. béibisitãr) Cel angajat sã aibã grijã de un copil, în absența pãrinților. (
michu61
Postat pe 28 Iunie 2015 08:37
Esti o femeie usoara care nu are caracter si care-i fug ochii dupa multi barbati.Dupa ala ca are bani, dupa al doilea ca e sufletist si are caracter, dupa celalalt ca e inteligent,etc.Vrei multe favoruri bune dar stii in sufletul tau ca nu le meriti fiindca esti asa cum esti.Asa ca, fata,ramai cu care-ti zice inima si gata,daca vrei implinire sufleteasca si vrei respect din partea oamenilor.Fi o femeie demna de tine si nu-ti fie rusine cand iesi pe strada de ceea ce esti,asta trebuie sa faci tu.IMI PARE RAU, dar vei ajunge rau daca nu-ti asculti inima.Pa.
kudika_24213
Postat pe 28 Iunie 2015 14:04
sncer, fiecare se simte cum e. chiar asa, te simti asa pentru ca asa esti. doar de atat este capabila moralitatea ta. Trezeste-te!!!!!!!!!!!!! nu e aceasta strada corecta
maria_doina
Postat pe 28 Iunie 2015 14:14
Foarte inteleapta sugestia!!!
kudika_28429
Postat pe 28 Iunie 2015 16:46
Am vazut f multe mesaje de critica si de sfintenie. Daca ai ales sa dezbati situatia in care te afli este clar ca te nemultumeste ,deci ar fi bine pt tine sa schimbi lucrurile asrfel incat sa te poti simti bine. Dar va fi greu pt tine pt ca din ce ai spus nici o varianta nu este stralucita. Nu renunta sa cauti solutii , chiar sa incerci sa renunti la toti trei. Cu siguranta vei avea parte de ceva mai bun in viata ta. Dar orice ar fi nu renunta sa cauti solutii care sa te multumeadca!
kudika191209
Postat pe 28 Iunie 2015 17:12
Draga mea.DACA TIE BINE SI POTI SAQ DUCI ACESTE TREI RELATII CU TOTZI E FOARTE BINE..Depinde cit va mai tine,pentru caq in momentul cind cel putin unul din cei trei se va prinde...nu stiu daca o satzi fie prea bine.Dar cel mai grav lucru e ca daca poti sa faci asta inseamna ca niciodata nu vei putea avea o familie.MINTEA SI CORPUL TAU SINT EDUCATE ATIT FIZIC CIT SI PSIHIC PE SCEST STIL.Stil care nu va putea merge la infinit.
Asa ca daca vreodata vrei o familie inseamna ca cu mult timp inainte itzi potolesti apetitul sexual si dupa cel mental.pentru ca altfel acest drog te va tine toata viata.Si nu cred ca un barbat bun in viitor va sccepta toate acestea.
Deocamdata tie bine e minunat dar sti chestia cu ulciorul...Nu merge de prea mylte ori la apa.
kudika_949711
Postat pe 29 Iunie 2015 11:41
Draga mea.DACA TIE BINE SI POTI SAQ DUCI ACESTE TREI RELATII CU TOTZI E FOARTE BINE..Depinde cit va mai tine,pentru caq in momentul cind cel putin unul din cei trei se va prinde...nu stiu daca o satzi fie prea bine.Dar cel mai grav lucru e ca daca poti sa faci asta inseamna ca niciodata nu vei putea avea o familie.MINTEA SI CORPUL TAU SINT EDUCATE ATIT FIZIC CIT SI PSIHIC PE SCEST STIL.Stil care nu va putea merge la infinit.
Asa ca daca vreodata vrei o familie inseamna ca cu mult timp inainte itzi potolesti apetitul sexual si dupa cel mental.pentru ca altfel acest drog te va tine toata viata.Si nu cred ca un barbat bun in viitor va sccepta toate acestea.
Deocamdata tie bine e minunat dar sti chestia cu ulciorul...Nu merge de prea mylte ori la apa.
kudika_949711
Postat pe 29 Iunie 2015 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de sfaturi...incurajari... 39 De la: carabincatalinmanuel 12 Octombrie 2010 10:14
am o problema ....ma ajutati? 9 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 07:05
cum mentii o relatie? 16 De la: _ngelo_nero_ 28 Mai 2010 15:33
pt ceei care merg la spectacolu wwe din bucuresti? 1 De la: alyn27 18 Aprilie 2011 14:25
multumesc de acum 1 De la: luciana_d 28 Aprilie 2010 02:13