Setari Cookie-uri

Help? Dilema!

Bai, cum e posibil? Momentan noi nu suntem cuplu, nu avem o relatie. Am avut odata! Ea inca e geloasa daca aude ca as vorbi cu alta, si de ce se mai intereseaza de mine daca nu vrea sa avem o relatie? O ardem asa de o gramada de timp si am impresia ca o ardem aiurea. Ce plm as putea face? Multumesc! Cosmin.
Cosmin_Matei_1
Postat pe 3 Septembrie 2015 03:35
De la: Cosmin_Matei_1, la data 2015-09-03 03:35:19Bai, cum e posibil? Momentan noi nu suntem cuplu, nu avem o relatie. Am avut odata! Ea inca e geloasa daca aude ca as vorbi cu alta, si de ce se mai intereseaza de mine daca nu vrea sa avem o relatie? O ardem asa de o gramada de timp si am impresia ca o ardem aiurea. Ce plm as putea face? Multumesc! Cosmin.


Gelozia ei este o forma de posesiune si control asupra ta!
Femeia asta nu s eva schimba niciodata, nici de dragul tau, nici pentru o relatie mai buna cu tine!
Nu vad fericire sua un viitor bun alaturi de ea, ca atare, nu inteleg de ce iti mai petreci cimpul cu ea? Sunt 7 miliarde de oameni pe lume aasta si 3.5 miliarde sunt femei, deci ai o multidtudine de sanse sa-ti gasesti femeia potrivita cu care sa formezi un cuplu, sa fii fericit si eventual sa aveti un viitor impreuna.
Nu mai piede timpul degeaba.
Sex gasesti pe toate drumurile, fericire nu!
Da-i papucii si spune-i clar ca NU o mai vrei in viata ta, nici pentru sex si nici pentru nimeni. taie-i toate sansele sa mai ajunga la tine, sa te mai vada sau controleze. De la blocat numarul ei pe telefon, pana la blocat contul ei de FB sa nu-ti mai poata vedea FB-ul tau, sa nu mai poata interactiona cu tine si sa nu te mai poata vedea in paginile prietenilor comuni. Evita sa mai mergi und estii ca merge si ea, evita sa te intalnesti cu prieteni comuni care te trag eventual de limba si chiar poti sa le spui de la orbraz ca tot ce tine de ea, nu vrei sa mai auzi si le interzici sa te intrebe sau sa-ti spuna ceva de ea.

Dupa ce scapi de fantoma ei, poti sa fii libera si sa-ti gasesti o femeie care sa te iubeasca, sa te respecte si sa-ti fie alaturi!
kudika_11495
Postat pe 3 Septembrie 2015 04:21
De la: Cosmin_Matei_1, la data 2015-09-03 03:35:19Bai, cum e posibil? Momentan noi nu suntem cuplu, nu avem o relatie. Am avut odata! Ea inca e geloasa daca aude ca as vorbi cu alta, si de ce se mai intereseaza de mine daca nu vrea sa avem o relatie? O ardem asa de o gramada de timp si am impresia ca o ardem aiurea. Ce plm as putea face? Multumesc! Cosmin.



Raspunsul este simplu,nu ii mai acorda atentie!!Gelozia,atunci cand se manifesta necontrolat si este abuziva emotional,devine malefica!!!Ce inseamna "o ardem",am imbatranit tot sperand sa inteleg semnificatia acestei expresii!!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2015 07:18
Of Bela, pe ce lume traiesti ?
Rotty_
Postat pe 3 Septembrie 2015 08:01
De la: Rotty_, la data 2015-09-03 08:01:03Of Bela, pe ce lume traiesti ?



Se pare ac traiesc pe alta lume,neconcorda cu lumea in care m-am nascut,din pacate!!!!! Se folosesc niste expresii,de innebunesti cautand explicatii prin dictionare!!!! Modul cum ne exprimam in vorbirea curenta este unul dintre elementele prin care ne identificam si definim ca fiinte umane aflate in evolutie!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2015 08:18
Cauta intr-un dictionar de "jargoane"
Rotty_
Postat pe 3 Septembrie 2015 08:26
De la: Rotty_, la data 2015-09-03 08:26:06Cauta intr-un dictionar de "jargoane"


O sa imi cumpar ,daca exista asa ceva pe piata,ca sa fiu la curent cu "noutatile"am ramas in urma!!!!!!!Si eu ma ratoiesc la fiicele mele cand mai scapa fraieleeeeeeeee!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2015 08:28
Noutati ? Asta-i o vorba de cand era lupu` catel. Si oricum, mie mi se pare mai frumos zis asa, decat "pe nume" Ca sa zicem asa, astea-s vorbe "sub acoperire".
Rotty_
Postat pe 3 Septembrie 2015 08:33
De la: Rotty_, la data 2015-09-03 08:33:23Noutati ? Asta-i o vorba de cand era lupu` catel. Si oricum, mie mi se pare mai frumos zis asa, decat "pe nume" Ca sa zicem asa, astea-s vorbe "sub acoperire".



Este clar,am imbatranit!!!! Lasand gluma la o parte,este dezgustator sa folosesti astfel de expresii,dar este doar opinia mea!!
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2015 08:37
Imi pare rau . Asa ma exprim eu mai bine. Mai exact ne purtam asa de o gramada de timp, adica ea imi spune ca nu vrea o relatie si ca nu vrea sa ma faca sa ma simt prost, dar tot in acelasi timp e geloasa daca aude ca vorbeasc cu o alta. Vorbim la telefon destul de des, dar refuza sa ne vedem.
Cosmin_Matei_1
Postat pe 3 Septembrie 2015 12:15
De la: Cosmin_Matei_1, la data 2015-09-03 12:15:12Imi pare rau . Asa ma exprim eu mai bine. Mai exact ne purtam asa de o gramada de timp, adica ea imi spune ca nu vrea o relatie si ca nu vrea sa ma faca sa ma simt prost, dar tot in acelasi timp e geloasa daca aude ca vorbeasc cu o alta. Vorbim la telefon destul de des, dar refuza sa ne vedem.



Te poti exprima si mai bine,decat cum o faci in aceasta perioada!!!

Tinere,daca atitudinea domnisoarei te nemultumeste renunta la relatia cu ea,te incanta modul ei,incert si copilaresc ce-i drept,de a se comporta cu tine????Este posibil sa se afle intr-o alta relatie fiindu-i jena sa iti spuna,dar nevrand sa te piarda,cel putin,in acest moment!!Nu ti-a spus motivul pentru care refuza sa va vedeti,in acest caz,nu vad de ce insisti cu abordarea ei!!In orice relatie in care exista oarece sentimente,cei doi se vad,relationeaza fizic,nu numai prin convorbiri telefonice,ies impreuna,deci....!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2015 12:27
Nu se afla in nici un fel de relatie momentan. Poate doar o relatie cu ea insasi. Asta ma face sa nu imi pot da seama de ce vrea duduia. Astfel si pe mine ma tine in "sah" ca sa zic asa iar asta ma enerveaza. Nu am o problema daca avea o relatie. Bine, Pa si gata! Nu mai ajungeam sa scriu aici. Spune ca ea nu o sa gaseasca pe cineva care sa o iubeasca. Am batut un apropo sa raman la ea intr-o seara, a zis ca nu ar avea problema in a dormi la ea, doar ca ai ei stiu ca nu are o relatie cu nimeni, altfel nu ar fi fost problema sa raman la ea. Si cum noi doi nu suntem impreuna asa ca .....
Cosmin_Matei_1
Postat pe 3 Septembrie 2015 13:39
De la: Cosmin_Matei_1, la data 2015-09-03 13:39:31Nu se afla in nici un fel de relatie momentan. Poate doar o relatie cu ea insasi. Asta ma face sa nu imi pot da seama de ce vrea duduia. Astfel si pe mine ma tine in "sah" ca sa zic asa iar asta ma enerveaza. Nu am o problema daca avea o relatie. Bine, Pa si gata! Nu mai ajungeam sa scriu aici. Spune ca ea nu o sa gaseasca pe cineva care sa o iubeasca. Am batut un apropo sa raman la ea intr-o seara, a zis ca nu ar avea problema in a dormi la ea, doar ca ai ei stiu ca nu are o relatie cu nimeni, altfel nu ar fi fost problema sa raman la ea. Si cum noi doi nu suntem impreuna asa ca .....



Asa ca....vezi-ti de drumul tau!!!

Nu inteleg de ce tanara respectiva este retinuta in fata parintilor ei,de ce nu vrea sa le spuna de tine,de o eventuala relatie intre voi doi!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2015 13:47
Asta e si ideea! Nu vrea sa aiba pe cineva. Tocmai ea mi-a spus ca mama ei a indrumat-o sa isi gaseasca pe cineva.
Cosmin_Matei_1
Postat pe 3 Septembrie 2015 14:10
De la: Cosmin_Matei_1, la data 2015-09-03 14:10:38Asta e si ideea! Nu vrea sa aiba pe cineva. Tocmai ea mi-a spus ca mama ei a indrumat-o sa isi gaseasca pe cineva.



Am inteles aceasta,dar trebuie sa existe un motiv,care sa justifice alegerea ei!!Ce varsta aveti????
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2015 14:15
22 ea. 26 eu
Cosmin_Matei_1
Postat pe 3 Septembrie 2015 15:28
De la: Cosmin_Matei_1, la data 2015-09-03 15:28:0322 ea. 26 eu



Multumesc!!!Cu ce va ocupati in acest moment??? Sunteti,amandoi,la acelasi nivel de stabilitate emotionala!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Septembrie 2015 15:32
De la: Cosmin_Matei_1, la data 2015-09-03 13:39:31Nu se afla in nici un fel de relatie momentan. Poate doar o relatie cu ea insasi. Asta ma face sa nu imi pot da seama de ce vrea duduia. Astfel si pe mine ma tine in "sah" ca sa zic asa iar asta ma enerveaza. Nu am o problema daca avea o relatie. Bine, Pa si gata! Nu mai ajungeam sa scriu aici. Spune ca ea nu o sa gaseasca pe cineva care sa o iubeasca. Am batut un apropo sa raman la ea intr-o seara, a zis ca nu ar avea problema in a dormi la ea, doar ca ai ei stiu ca nu are o relatie cu nimeni, altfel nu ar fi fost problema sa raman la ea. Si cum noi doi nu suntem impreuna asa ca .....





E ca sa vezi , se tine fata asta cumva secunda de secunda dupa tine ?!? Si ce motive ar avea sa te gelozeasca din moment ce nu are nimic cu tine , poate ca -si doreste o relatie , dar nu asa cum o vrei tu ...
Refuzul ei , ca tu sa dormi la ea , cu ea :) te -a ranit in aripa , ca doar de aceea consideri tu ca nu sunteti impreuna... pt ca duduia nu-ti accepta apropourile
Ma baiatule , unele fete isi doresc ceva mai mult de la o relatie , nu sa sara direct in sah , asa ca...multumeste-te si cu mat , iar daca nu-ti convine , vezi de treaba ta , nu cred caa te poate tine o fata , fortat langa ea.
kudika_988778
Postat pe 3 Septembrie 2015 17:08
kudika_15804, Eu am un loc de munca iar ea tocmai a terminat facultatea.

Atata timp cat ea doreste sa fim doar prieteni de ce sa pari frate geloasa? . Nu am de ce sa ma simt deloc ranit in aripa, e doar o propunere de-a mea la o idee de-a ei. Exact, asta era motivul pentru care eu consider ca nu suntem impreuna, ca nu mi-a acceptat apropoul. La naiba! Ar insemna sa am 5 ani sa gandesc asa. Plm. Cred ca amandoi am permis spatiu ne manevra in asa zisa "relatie" care pe hartie se transcrie doar ca o prietenie.

Ne cunoastem de prin liceu. Daca situatia nu permite asta e. Eu imi vad de treaba. Poate ca intr-adevar isi doreste si o relatie, dar nu asa cum o vad eu. Oricum multumesc pentru sfaturi tuturor!
Cosmin_Matei_1
Postat pe 3 Septembrie 2015 17:56
mda cu cn sa dialogheze genoveva decat cu oameni aerieni,cn altcineva ar dialoga cu ea
kudika_991915
Postat pe 3 Septembrie 2015 18:05
Cosmine , tie iti place de ea ? Ai si altfel de sentimente fata de ea , sau doar apropouri ...
Fata pare isteata , e no zi si tu , daca te lasa sa dormi la ea apoi ai sa fii multumit si ai sa o iUbesti ?
kudika_988778
Postat pe 3 Septembrie 2015 18:08
Cel mai multumit! ! E isteata ce sa mai... Daca nu mi-ar place n-as mai fi insistat pentru ea. Cum sa nu am sentimente de indata ce ne-am iubit vre-o 3 ani de zile? Eu cred ca si ea are sentimente, dar asa suntem noi, ni le aratam mai greu.
Cosmin_Matei_1
Postat pe 3 Septembrie 2015 18:23
Vezi ma Matei , respecta-i sentimentele atunci , nu te grabi ca aia la maritat , ai rabdare si vei ajunge si vei trece si de faza cu app
kudika_988778
Postat pe 3 Septembrie 2015 18:32
Deh! Probabil ca in legatura cu grabitul, da ai dreptate.
Cosmin_Matei_1
Postat pe 3 Septembrie 2015 18:42
De la: Cosmin_Matei_1, la data 2015-09-03 18:42:47Deh! Probabil ca in legatura cu grabitul, da ai dreptate.


Nu vreau sa-mi dai mie dreptate , ci ei !
Cum dati de o fata cuminte care-si arata sentimentele fata de barbat , repede va apuca pandaliile si vreti cu orice pret s-o "ardeti".
Te-ai gandit ca poate ea doreste sa fie sigura de sentimentele tale , pt ca mai apoi sa poata sa se decida sa faca acel pas pe care ti-l doresti cu atata ravna ?!
Iti da peste nas ca te duci la altele , poti evita ca ea sa afle , daca tot zici ca o iubesti . O ranesti spunandu-i ca te duci la altele , asa vrei tu sa-i dovedesti ca o iubesti ?!
Voi barbatii iubiti doar o singura femeie cu sufletul , restul sunt de florile marului.








kudika_988778
Postat pe 3 Septembrie 2015 18:57
aa,,voi femeile iubiti mai multi barbatii cu sufletul nu?nici unul nu i de florile marului
kudika_991915
Postat pe 3 Septembrie 2015 19:07
De la: kudika_991915, la data 2015-09-03 19:07:01aa,,voi femeile iubiti mai multi barbatii cu sufletul nu?nici unul nu i de florile marului


Trebuia tu sa o sucesti si sa rastalmacesti dupa bunul tau plac , ca de obicei !
vorbesti aiurea, tu citesti de la sfarsit spre inceput exact ca si eu-l tau .
kudika_988778
Postat pe 3 Septembrie 2015 19:14
De la: kudika_991915, la data 2015-09-03 19:07:01aa,,voi femeile iubiti mai multi barbatii cu sufletul nu?nici unul nu i de florile marului


Toti sunt de florile parului , doar unu-i de suflet !
kudika_988778
Postat pe 3 Septembrie 2015 19:17
De la: kudika_988778, la data 2015-09-03 19:14:37
De la: kudika_991915, la data 2015-09-03 19:07:01aa,,voi femeile iubiti mai multi barbatii cu sufletul nu?nici unul nu i de florile marului


Trebuia tu sa o sucesti si sa rastalmacesti dupa bunul tau plac , ca de obicei !
vorbesti aiurea, tu citesti de la sfarsit spre inceput exact ca si eu-l tau .


n am rastalmacit nimic
kudika_991915
Postat pe 3 Septembrie 2015 19:19
De la: kudika_988778, la data 2015-09-03 19:17:04
De la: kudika_991915, la data 2015-09-03 19:07:01aa,,voi femeile iubiti mai multi barbatii cu sufletul nu?nici unul nu i de florile marului


Toti sunt de florile parului , doar unu-i de suflet !


ma iubesti?
kudika_991915
Postat pe 3 Septembrie 2015 19:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
putin ajutor va rog................ 141 De la: cristinxxx 4 Iulie 2011 22:29
fosta prietena in actuala relatie 127 De la: kudika_33360 30 Aprilie 2013 12:52
Un sfat va rog 5 De la: brunette_barbie 8 Ianuarie 2011 22:23
telefonul in viata de cuplu 77 De la: kudika029282 12 Ianuarie 2011 12:09
Ramnicu Valcea 2 De la: economisesti 17 Mai 2010 16:15