Setari Cookie-uri

Inertie

Salut, ma numesc Georgiana si ma aflu intr-o mare problema...desinu as fi crezut niciodata ca voi face asa ceva, viata mi-a aratat ca niciodata nu trebuie sa zici "niciodata" . pe scurt, fiindca toata lumea e ocupata in perioada asta , am fost infidela si acum nu stiu incotro sa ma indrept-sa -i marturisesc? Sa ma despart si sa raman cu amantul? Sau sa incerc sa-mi salvez relatia, copii nu avem..as vrea sa lupt pt relatie dar daca nu va putea el trece peste?
Stiu ca raspunsurile ar trebui gasite in mine dar mi-e imposibil...poate cei care au trecut prin asa ceva ma pot sfatui, imi pot impartasi din experienta lor. (Oare se poate ca ci"orba reincalzit''a sa fie la fel dr buna ca odinioara)
Mi de multumiri.
kudika_998802
Postat pe 31 Decembrie 2015 02:04
FA CE ITI DICTEAZA INIMA...INSA SA NU CREZI CA DACA TE DESPARTI CU SPERANTA DE A FI CU AMANTUL NU CRED CA O SA MAI AI ACELASI INTERES PTR AMANT, S-AR PUTEA SA FII DEZAMAGITA SUNT UNII CARE TOCMAI ASTA CAUTA FEMEI MARITATE DECI NUMAI TU STII CE SIMTI...BAFTA
Lenuta_Sandu_1
Postat pe 1 Ianuarie 2016 15:07
Starea de inertie ti-ai creat-o singura,cand esti nefericita in casnicie ,prima optiune este divortul , nicidecum sa alergi in brätele unui amant .Cum te-a dus mintea sa-ti complici viata incurcand itele , tot asa descurca-le !
kudika_988778
Postat pe 1 Ianuarie 2016 15:15
Multumesc de raspunsuri. Stiu ca e usor de acuzat si greu de inteles dar niciodata nu se zice niciodata iar itele le -am incurcat si din cauza sotului.
kudika_998802
Postat pe 3 Ianuarie 2016 21:45
De la: kudika_998802, la data 2015-12-31 02:04:14Salut, ma numesc Georgiana si ma aflu intr-o mare problema...desinu as fi crezut niciodata ca voi face asa ceva, viata mi-a aratat ca niciodata nu trebuie sa zici "niciodata" . pe scurt, fiindca toata lumea e ocupata in perioada asta , am fost infidela si acum nu stiu incotro sa ma indrept-sa -i marturisesc? Sa ma despart si sa raman cu amantul? Sau sa incerc sa-mi salvez relatia, copii nu avem..as vrea sa lupt pt relatie dar daca nu va putea el trece peste?
Stiu ca raspunsurile ar trebui gasite in mine dar mi-e imposibil...poate cei care au trecut prin asa ceva ma pot sfatui, imi pot impartasi din experienta lor. (Oare se poate ca ci"orba reincalzit''a sa fie la fel dr buna ca odinioara)
Mi de multumiri.



Putini barbati trec peste infidelitatea femeii, nu iti cunosc partenerul, deci nu pot spune mai multe!!!

Fii sincera cu iubitul tau, caci adevarul va iesi la lumina, mai devreme sau mai tarziu!!!Nu te intreb de ce ai facut asa ceva, ce stiu, cu siguranta, este ca actiunea ta este una dintre cele mai tampite, pe cine crezi ca ai mintiti si inselat??Pe iubitul tau???Pe amantul tau??Nu, draga mea, ai facut-o vis-a-vis de propria persoana, esti singura, care sufera in acest moment, cu toata degajarea ta, ce reiese din povestirea ta!!!Cei doi barbati existenti in viata ta habar nu au ce tip de femeie au in viata lor!!!

NU, CIORBA REINCALZITA DE MAI MULTE ORI NU VA MAI AVEA ACELASI GUST ca cel avut la prepararea ei, sa nu te indoiesti de asta!!!

Pune punct infidelitatii tale, caci te vei transforma in altceva, fii onesta cu partenerul tau si fa-ti ordine in viata!!Ramai cu cel, pe care il iubesti, cu toate ca ma indoiesc de sentimentele tale si de valoarea lor!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Ianuarie 2016 09:08
De la: kudika_998802, la data 2016-01-03 21:45:54Multumesc de raspunsuri. Stiu ca e usor de acuzat si greu de inteles dar niciodata nu se zice niciodata iar itele le -am incurcat si din cauza sotului.


Nu am dreptul de a te judeca , este viata ta ..si cum iti asterni asa dormi , ceea ce pe mine nu ma afecteaza :)
Din cele precizate de tine , casnicia ta este pe un drum gresit ,va impart vina in mod egal , TU ca femeie ,ar fi trebuit sa incerci sa lupti pt familia ta si nicidecum sa te arunci in brätele altui barbat .
O femeie cerebrala , nefericita alaturi de sot , nu-i mai arde de a -si face si amant !Ca mai apoi sa dai vina doar pe sot.
Te cam contrazici in afirmatii ...din moment ce sotul tau nu este bun ...zi-mi de ce mai vrei sa te intorci la el ,re reincalzind o ciorba stricata ?!!
Sigur ca e doar sotul vinovat pt ca te-a Parasit amantul unde nu-i cap , vai de picioare
kudika_988778
Postat pe 4 Ianuarie 2016 13:00
Decat sa raspundeti aiurea mai bn va abtineti. Nu m-a parasit nimeni si nu am dat vina exclusiv pe sot, dar are si el vina sa
kudika_998802
Postat pe 6 Ianuarie 2016 15:17
De la: kudika_998802, la data 2016-01-06 15:17:02Decat sa raspundeti aiurea mai bn va abtineti. Nu m-a parasit nimeni si nu am dat vina exclusiv pe sot, dar are si el vina sa



Nu stiu cum se face ca doar pe net ma minunez si intalnesc astfel de povesti ...in viata mea de zi cu zi , nu am cunoscut femei cu un mod de gandire ca a tau !!!Din pacate exista multe femei care au pb mari in casnicie , dar incearca sa-si rezolve pb , NU sa se arunce in brätele altor barbati ,si sa oscileze intre sot si amant ! Femeile cu principii sanatoase de viata , aleg sa-si creasca copiii ,singure , ca mai apoi sa-si refaca viata .

Ori tu , apari cu o intrebare ce depaseste prostia in sine .
Sau poate ca din cauza neuronilor inerti , nu -ti poti face ordine in viata , vina cea mai mare o ai tu , ba nu-i bun sotul , ba cu amantul , apoi iar vrei sotul , nu-i bun amantul ..si tot asa !
Tu ai habar ce vrei de la viata ?!
kudika_988778
Postat pe 9 Ianuarie 2016 14:21
Draga mea, e tulburãtor cînd citesti parerile fiecaruia. ...nu te acuza pentru nimic din ceea ce faci în viața , important este sa simți ca trãiesti, sa.ti asumi faptele, sa nu te judeci pt.ele, toți vrem iubire si o gãsim intr.un fel sau altul...sfatul meu e sa fii discreta, inteleapta si sa iei totul de la viata ! Sanatate si bucurii in fiecare zi !
kudika400594
Postat pe 10 Ianuarie 2016 08:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme :( 1 De la: kudika_992446 18 August 2015 18:57
iubire complicata 7 De la: kudika320796 29 Aprilie 2011 08:47
nu aven nasi 17 De la: kudika_8468 30 Mai 2012 08:39
Pomul cunoasteri binelui si al raului 50 De la: prazlea 21 Ianuarie 2014 11:42
cine poate sa imi compuna o poezie? 30 De la: paulapaula 10 Martie 2011 23:28