Setari Cookie-uri

esec?

O sa incep cu inceputul. In 2014 am cunoscut un baiat pe internet, am vorbit, radeam, cum nu se intampla cu alte persoane. Prin mai dupa 2 luni de zile mi-a zis ca ma iubeste. Ideea e ca el nu stia cum arat pt ca fb de pe care vb nu avea poze cu mine. Am vrut sa ma deschid sa ii spun, dar am aflat ca in perioada in care cica ma iubea pe mine, el si-o tragea cu alta fata. Nu i-am mai spus nimic, si am continuat sa ii joc jocul. Partea proasta e ca am ajuns sa tin la el, si el la mine si a intrerupt relatia cu fata aia cica. Eu insa nu i-am spus adevarul, mai ales ca m-am imbolnavit si am luat in greutate foarte mult in urma unui tratament cu hidrocortizon. Cand nu am mai suportat, i-am spus totul. A spus sa ne despartim, am acceptat. Pana la urma am vorbit iar, stia de problemele de sanatate pe care le avusesem. Am reusit sa slabesc in prezent, dar nu am ajuns la greutatea pe care am avut-o inainte. El mi-a spus sa ne mutam impreuna ca altfel nu mai are rost sa continuam cu "relatia" asta. Am acceptat si am plecat de la mine de acasa, si am venit aici, sa stau cu el, dar mi-am dat seama ca am facut o mare greseala. Pe langa faptul ca nu e langa mine, ma face mereu sa am complexe si sa ma simt de rahat. Am ajuns sa cred ca sunt un nimic, desi as face orice sa stiu ca ii e bine lui. Am gresit cand nu i-am spus ca m-am ingrasat, dar nu a fost vina mea la urma urmei, putea sa se intample oricui, si am reusit sa slabesc si inca fac asta. Am ramas cu el tocmai pentru ca ma simteam vinovata pt minciuna. Dar din moment ce mi-a propus sa ne mutam impreuna, nu inteleg de ce ma face sa ma simt complexata, de ce ma face sa ma simt un nimic. Sunt momente in care stam in aceasi casa si nu vorbim, iar daca ii spun ceva imi spune ca sunt enervanta si ca il stresez. Fac curat, mancare el nu face nimic. In octombrie i-am gasit conturi pe n site-uri de socializare, is am vazut conversatii cu fel de fel de femei, iar raspunsul lui la asta a fost ca se simte singur. Sunt foarte geloasa, mai ales ca mi-a creat si complexe. Nu stiu daca pot sa am incredere in el, daca o sa mearga vreodata relatia asta. Simt ca ma complac in situatia asta doar pt ca ma simt vinovata, si as vrea sa ii arat ca nu sunt nesimtita cum mi-a spus el. A fost si singurul barbat cu care am avut relatii intime..si pe planul asta, prima data a fost o experienta de rahat, pe care nu as dori-o nimanuI. Acum la fel, ma respinge si aici...pe motiv ca nu are chef, ca nu e satisfacut dpdv sexual, ca nu e fericit. Si eu nu stiu ce sa mai fac sa fie bine. Ma simt umilita, ma simt respinsa, dar nu am curajul suficient sa plec pentru ca inca sper la o minune, Nici nu am idee ce se intamapla, daca o sa mai fie vreodata ceva bine... dar raman...parca legata de dorinta de a fi bine din nou.
crissulinaa
Postat pe 8 Ianuarie 2016 15:07
Crisulina , inteleg ca ti-ai format un complex de inferioritate (fizic)si moral ...dar se merita oare sa-ti distrugi sanatatea pt un barbat ? Daca vezi ca nu sunteti compatibili , de ce mai insisti sa ramai in aceasta relatie ?
Este el oare frumusetea pamantului si singurul barbat care se poate uita la tine ?
Schimba-ti modul de gandire , fii mai increzatoare in tine ! Sexul este doar un simplu condiment intr-o relatie , dar fara sentimente , relatia devine exact asa cum o relatezi tu aici , nula !
kudika_988778
Postat pe 9 Ianuarie 2016 15:03
as vrea sa am un raspuns la intrebarea dumneavoastra. nu stiu de ce raman. stiu doar ca as vrea sa fie bine.
crissulinaa
Postat pe 9 Ianuarie 2016 15:11
eu zic sa faci altceva
kudika_991915
Postat pe 9 Ianuarie 2016 17:32
De la: crissulinaa, la data 2016-01-09 15:11:29as vrea sa am un raspuns la intrebarea dumneavoastra. nu stiu de ce raman. stiu doar ca as vrea sa fie bine.


Nu esti consecventa , n-ati fost sinceri unul cu altul de la bun inceput , si totusi ati mers pe premiza ca din minciuna si compromisuri , veti ajunge la sentimente si-o relatie de durata .Ce anume nu stii , ca ma depaseste raspunsul tau si tot ce-ai scris .
Invata sa fii tu insati , nu are importanta ca esti , urata sau frumoasa , grasa, slaba , muta , surda , cocosata nas de vrajitoare , proasta sau desteapta , fii tu insati doar asa-ti gasesti perechea si-n real , si-n virtual !
kudika_988778
Postat pe 9 Ianuarie 2016 18:09
kudika_991915
Postat pe 9 Ianuarie 2016 18:24
Asa ar fi fost cel mai bn. Sa pun punct din momentul in care imi crea doar complexe. Nu sunt urata (cel putin eu nu ma vad urata), doar ca din cauza pb de sanatate ingrasandu ma, am ramas cu imaginea aia a mea in cap. Am reusit sa slabesc, dar inca tot ma vad grasa pt ca asa mi a bagat el in cap.
crissulinaa
Postat pe 9 Ianuarie 2016 18:32
Pune punct si gaseste-ti un cocosat care sa te placa asa cum esti .
kudika_988778
Postat pe 9 Ianuarie 2016 18:44
De la: crissulinaa, la data 2016-01-08 15:07:21....................................


" Ma simt umilita, ma simt respinsa, dar nu am curajul suficient sa plec pentru ca inca sper la o minune, Nici nu am idee ce se intamapla, daca o sa mai fie vreodata ceva bine... dar raman...parca legata de dorinta de a fi bine din nou."


Eu, una, nu suport lasii, indiferent daca sunt femei sau barbati!!!

Draga mea, daca te simti umilita, de ce continui relatia aceasta??????Nu ai curaj????Unde l-ai pierdut????Ai mai multa incredere in ine si iesi din povestea asta??????Adica cum, TE SIMTI UMILITA SI MAI ACCEPTI UN ASEMENEA BARBAT IN VIATA TA??????DE CE, nu mai exista barbati in lumea asta??GRESIT, complet gresit!!IESI DIN MIZERIA IN CARE AI INTRAT!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Ianuarie 2016 20:23
asta urmeaza. ca nu se mai poate.
crissulinaa
Postat pe 9 Ianuarie 2016 23:28
De la: crissulinaa, la data 2016-01-08 15:07:21O sa incep cu inceputul. In 2014 am cunoscut un baiat pe internet, am vorbit, radeam, cum nu se intampla cu alte persoane. Prin mai dupa 2 luni de zile mi-a zis ca ma iubeste. Ideea e ca el nu stia cum arat pt ca fb de pe care vb nu avea poze cu mine. Am vrut sa ma deschid sa ii spun, dar am aflat ca in perioada in care cica ma iubea pe mine, el si-o tragea cu alta fata. Nu i-am mai spus nimic, si am continuat sa ii joc jocul. Partea proasta e ca am ajuns sa tin la el, si el la mine si a intrerupt relatia cu fata aia cica. Eu insa nu i-am spus adevarul, mai ales ca m-am imbolnavit si am luat in greutate foarte mult in urma unui tratament cu hidrocortizon. Cand nu am mai suportat, i-am spus totul. A spus sa ne despartim, am acceptat. Pana la urma am vorbit iar, stia de problemele de sanatate pe care le avusesem. Am reusit sa slabesc in prezent, dar nu am ajuns la greutatea pe care am avut-o inainte. El mi-a spus sa ne mutam impreuna ca altfel nu mai are rost sa continuam cu "relatia" asta. Am acceptat si am plecat de la mine de acasa, si am venit aici, sa stau cu el, dar mi-am dat seama ca am facut o mare greseala. Pe langa faptul ca nu e langa mine, ma face mereu sa am complexe si sa ma simt de rahat. Am ajuns sa cred ca sunt un nimic, desi as face orice sa stiu ca ii e bine lui. Am gresit cand nu i-am spus ca m-am ingrasat, dar nu a fost vina mea la urma urmei, putea sa se intample oricui, si am reusit sa slabesc si inca fac asta. Am ramas cu el tocmai pentru ca ma simteam vinovata pt minciuna. Dar din moment ce mi-a propus sa ne mutam impreuna, nu inteleg de ce ma face sa ma simt complexata, de ce ma face sa ma simt un nimic. Sunt momente in care stam in aceasi casa si nu vorbim, iar daca ii spun ceva imi spune ca sunt enervanta si ca il stresez. Fac curat, mancare el nu face nimic. In octombrie i-am gasit conturi pe n site-uri de socializare, is am vazut conversatii cu fel de fel de femei, iar raspunsul lui la asta a fost ca se simte singur. Sunt foarte geloasa, mai ales ca mi-a creat si complexe. Nu stiu daca pot sa am incredere in el, daca o sa mearga vreodata relatia asta. Simt ca ma complac in situatia asta doar pt ca ma simt vinovata, si as vrea sa ii arat ca nu sunt nesimtita cum mi-a spus el. A fost si singurul barbat cu care am avut relatii intime..si pe planul asta, prima data a fost o experienta de rahat, pe care nu as dori-o nimanuI. Acum la fel, ma respinge si aici...pe motiv ca nu are chef, ca nu e satisfacut dpdv sexual, ca nu e fericit. Si eu nu stiu ce sa mai fac sa fie bine. Ma simt umilita, ma simt respinsa, dar nu am curajul suficient sa plec pentru ca inca sper la o minune, Nici nu am idee ce se intamapla, daca o sa mai fie vreodata ceva bine... dar raman...parca legata de dorinta de a fi bine din nou.



Poate raspunsul meu ti se va parea dur, dar are menirea sa fie real. Din pacate nu-ti sunt prietena si nu incerc sa te mangai pe cap si sa te mint frumos, cum ar face prietenele tale, ca atare, iti pot spune cu sinceritate ca, relatia asta nu a avut si nu va avea nici un viitor, a fost de la inceput o chestie de ambitie din partea amandorura. Pentru tine, din gelozie ca nu-l poti avea, iar pentru el, pentru sex indiferent cine esti.
Sfatul meu, pleaca de acolo pana nu intrii in depresii si ajungi sa te distrugi.
Data viitoare, convinge-te ca si el are sentimente puternice pentru tine, inainte sa te muti cu el doar ca sa-i satisfaci organului din pantaloni.
Cand primeaza sexul nu-i niciodata dragoste si nici durabilitate. Sexul este efemer, cand se satura de tine, iti da papucii, altii chiar isi bat joc sau chiar te fac sa te simti prost, jignindu-te.
Gandeste-te de 1000 de ori data viitoare si invata sa nu mai repeti greselile!

PS Cat priveste faptul ca ai ramas un pic grasuta, nu uita: cine te iubeste cu sufletul, te vrea asa cum esti, te iubeste cu toate defectele si problemele tale si vrea sa imparta fiecare minut cu tine, ca om, ca suflet, ca jumatatea lui.
kudika_11495
Postat pe 19 Ianuarie 2016 11:07
Buna,

Vreau sa te intreb de ce anume iti este frica? Care este cel mai rau lucru care se poate intampla daca se termina aceasta relatie si care este cel mai rau lucru care se poate intampla daca ramai?

GabrielleB
Postat pe 7 Septembrie 2016 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parasita de Craciun... 23 De la: donttouch 6 Februarie 2009 09:14
Ma framanta si pe mine ceva...pls help!! 29 De la: greierash_is_back 21 Noiembrie 2009 18:59
Masajul erotic 31 De la: DydiG 2 Martie 2010 21:12
heey! 4 De la: i_andra 31 Octombrie 2009 12:09
NU ma vrea in preajma lui prea des..de ce? 66 De la: ctwmn 10 August 2009 11:17