Setari Cookie-uri

Violenta

Sunt casatorita din iulie 2015.Sotul meu si-a dorit foarte mult un caine lup.Din noiembrie il avem.Cainele mai latra noaptea si sotul il bate.Nu sunt de acord cu violenta.Am crescut intr-o familie cu multa violenta.Pe alta parte eu m-am atasat de caine si nu as vrea sa-l dam,dar faptul ca el bate cainele ma deranjeaza enorm.Acum bate cainele,dar poate intr-o zi vine randul meu.Ce e de facut?
kudika420044
Postat pe 11 Februarie 2016 03:55
De la: kudika420044, la data 2016-02-11 03:55:06Sunt casatorita din iulie 2015.Sotul meu si-a dorit foarte mult un caine lup.Din noiembrie il avem.Cainele mai latra noaptea si sotul il bate.Nu sunt de acord cu violenta.Am crescut intr-o familie cu multa violenta.Pe alta parte eu m-am atasat de caine si nu as vrea sa-l dam,dar faptul ca el bate cainele ma deranjeaza enorm.Acum bate cainele,dar poate intr-o zi vine randul meu.Ce e de facut?




In ciuda atasarii tale de acel animal, va trebui sa renuntati la el, violenta aplicata lui il va transforma intr-o bruta!!!!Pe de alta parte, nu cred ca este confortabil ca, noapte de noapte, sa fii deranjat de latraturile cainelui, nu este o situatie normala, este deranjant pentru toti!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2016 07:09
De la: kudika420044, la data 2016-02-11 03:55:06Sunt casatorita din iulie 2015.Sotul meu si-a dorit foarte mult un caine lup.Din noiembrie il avem.Cainele mai latra noaptea si sotul il bate.Nu sunt de acord cu violenta.Am crescut intr-o familie cu multa violenta.Pe alta parte eu m-am atasat de caine si nu as vrea sa-l dam,dar faptul ca el bate cainele ma deranjeaza enorm.Acum bate cainele,dar poate intr-o zi vine randul meu.Ce e de facut?



Io cred ca tu vei ramane cu cainele " decat sa hranesti un om , mai bine un caine "

Io cred ca sunteti genul de oameni pe care i dreseaza cainele , nu invers ...
Si mai cred ca te-ai atasat foarte mult de caine ,pana si sotu se intreaba cat de mult

Sa nu va va puna draq sa faceti vrun copil ca este nevoie de foarta multa responsabilitatea iar voi nu aveti deloc ....
editore
Postat pe 11 Februarie 2016 13:13
De la: kudika420044, la data 2016-02-11 03:55:06Sunt casatorita din iulie 2015.Sotul meu si-a dorit foarte mult un caine lup.Din noiembrie il avem.Cainele mai latra noaptea si sotul il bate.Nu sunt de acord cu violenta.Am crescut intr-o familie cu multa violenta.Pe alta parte eu m-am atasat de caine si nu as vrea sa-l dam,dar faptul ca el bate cainele ma deranjeaza enorm.Acum bate cainele,dar poate intr-o zi vine randul meu.Ce e de facut?



Am o intrebare : sotul tau doreste sa pastreze cainele sau nu ?
Stati la bloc sau la casa ? Cainele doarme cu voi sau este afara poate ca ar fi mult mai bine sa-l dati altcuiva in grija , iar voi sa va vedeti de casnicie , si fiind proaspat casatoriti , ganditi-va sa aveti copii , nu catei si certuri :)
kudika_988778
Postat pe 11 Februarie 2016 17:23
De la: kudika_988778, la data 2016-02-11 17:23:29
De la: kudika420044, la data 2016-02-11 03:55:06Sunt casatorita din iulie 2015.Sotul meu si-a dorit foarte mult un caine lup.Din noiembrie il avem.Cainele mai latra noaptea si sotul il bate.Nu sunt de acord cu violenta.Am crescut intr-o familie cu multa violenta.Pe alta parte eu m-am atasat de caine si nu as vrea sa-l dam,dar faptul ca el bate cainele ma deranjeaza enorm.Acum bate cainele,dar poate intr-o zi vine randul meu.Ce e de facut?



Am o intrebare : sotul tau doreste sa pastreze cainele sau nu ?
Stati la bloc sau la casa ? Cainele doarme cu voi sau este afara poate ca ar fi mult mai bine sa-l dati altcuiva in grija , iar voi sa va vedeti de casnicie , si fiind proaspat casatoriti , ganditi-va sa aveti copii , nu catei si certuri :)

Cand e cuminte cainele (sotul) e chiar mandru de acesta dar cand latra noaptea ....Stam la casa iar cainele sta DOAR afara.de dat in grija nu avem cui sa-l dam decat daca am da anunt pe net....cat despre copii din pacate nu putem avea...poate si acesta a fost un motiv pt care am decis amandoi sa ne luam un catel.
kudika420044
Postat pe 21 Februarie 2016 15:56
De la: kudika420044, la data 2016-02-21 15:56:42
De la: kudika_988778, la data 2016-02-11 17:23:29
De la: kudika420044, la data 2016-02-11 03:55:06Sunt casatorita din iulie 2015.Sotul meu si-a dorit foarte mult un caine lup.Din noiembrie il avem.Cainele mai latra noaptea si sotul il bate.Nu sunt de acord cu violenta.Am crescut intr-o familie cu multa violenta.Pe alta parte eu m-am atasat de caine si nu as vrea sa-l dam,dar faptul ca el bate cainele ma deranjeaza enorm.Acum bate cainele,dar poate intr-o zi vine randul meu.Ce e de facut?



Am o intrebare : sotul tau doreste sa pastreze cainele sau nu ?
Stati la bloc sau la casa ? Cainele doarme cu voi sau este afara poate ca ar fi mult mai bine sa-l dati altcuiva in grija , iar voi sa va vedeti de casnicie , si fiind proaspat casatoriti , ganditi-va sa aveti copii , nu catei si certuri :)

Cand e cuminte cainele (sotul) e chiar mandru de acesta dar cand latra noaptea ....Stam la casa iar cainele sta DOAR afara.de dat in grija nu avem cui sa-l dam decat daca am da anunt pe net....cat despre copii din pacate nu putem avea...poate si acesta a fost un motiv pt care am decis amandoi sa ne luam un catel.



Sotul tau e mult prea sensibil , are nevoie de un catel de plus e normal sa mai latre uneori , mai vede o pisica , alunga eventualii hoti sau simpli trecatori pe strada , ce naiba....cateii vecinilor nu latra ?
Cauta o solutie si dati-l .
kudika_988778
Postat pe 21 Februarie 2016 16:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste si viata 1 De la: nikolas 24 Mai 2007 13:40
A fi confuza 3 De la: Barbie30 4 August 2010 11:14
Help! 4 De la: mimi_ca29 2 Martie 2011 19:01
Comentariu capitolul 1 2 De la: pufis 25 Mai 2007 09:15
1 De la: estacada 24 Mai 2007 13:23