Setari Cookie-uri

Maya

Ideea este buna numai ca autoare se complace prea mult in amanunte care obosesc si acopera povestea.Am inteles ca ploua,ca fulgera etc dar nu-i nevoie sa repete de o mie de ori asta si sa le foloseasca pregnant.Prea"facil"pt gustul meu.
filarmonica
Postat pe 24 Mai 2007 12:00
Iar spun dupa gustul,meu descrierea momentului intamplarii cu aspecte din natura si cu descrieri de trairi sufletesti este frumusetea romanului.
PETRE_ELENA
Postat pe 24 Mai 2007 15:03
Deci primul capitol este"panteism",astept cu nerabdare urmatorul capitol"onomatopee":D Povestea nu ma incanta deloc,dar felul in care s-a scris imi place pt ca e asemenetor cu al meu,ador sa folosesc nenumarate figuri de stil,in special metafore,dar tot poezia ramane slabiciunea mea:)
iulia_mosneag
Postat pe 24 Mai 2007 16:50
lasati, oameni, buni,ideile sa umble libere prin lume...Criticile sunt binevenite din partea oamenilor ajunsi deja celebri...Fiecare are Libertatea suprema de a emite pana si medicritati...

Postat pe 25 Mai 2007 12:46
jizzz da scrie tu (filarmonica) urmatorul capitol daca e prea facil, poate il faci mai captivant;) .Si mie mi s-au parut multe amanunte dar totusi mi se pare interesant. INTERESANT si trebuie apreciata autoarea lui.
deee
Postat pe 25 Mai 2007 22:05
tot respectul pt autoare pt ca inceputul e cel mai greu. nimic nu e usor si cu atat mai mult sa scri un roman fara sa ai prea multe cunostinte in materie. poate ca ultimul capitol al romanului va fi scris de aceeasi persoana si va fi excelent asa ca aveti curaj si sincer citind ce s-a scris pana acum m-a inspirat si pe mine cu putina initiativa si cine stie poate am sa scriu si eu cateva randuri numai din curiozitatea de a afla care va fi critica celor care nu au curajul sa le scrie. si la urma urmei critica ajuta sa ne perfectionam sau numai sa castigam putina ambitie, sa demonstram ca putem mai bine. dar in acelasi timp fiti ingaduitori pt ca e fffff usor sa distrugi ceva ce altii au infaptuit in timp si cu multa energie investita. ok cam atat succes la conceput si criticat si poate ne mai auzim
adrianasotan
Postat pe 26 Mai 2007 14:11
eu nu zic ca nu apreciez intentia,doar ca nu-i pe gustul meu.E vb de"liberul arbitru"iar mie mi se pare slabut primul capitol.Este doar parerea mea,poate altii sun mai sensibili...
filarmonica
Postat pe 27 Mai 2007 13:32
sensibilitatea oamenilor exista datorita spiritelor, si, fie ele banale pentru unii, vietile, trairile si simtirile fiecaruia sunt uncice, fie ca asta place sau nu criticilor, vesnic la panda...Scrieti, oameni buni, scrieti ce va trece prin minte, chiar in clipa in care gandurile se nasc in voi!!

Postat pe 27 Mai 2007 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 12 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 31 Iulie 2010 18:17
De vorba cu mine insami 1 De la: nicoleta_calin2003 26 Mai 2007 22:41
Am si eu o propunere...catre administratorul Kudika 71 De la: OanaTrifu 25 Noiembrie 2007 22:21
ultimul capitol al 7 desi ne ales nu stiu de ce il adaug aici...: ma intreb criteriu dupa care sunt alese cele 2 variante evident dupa criterii al naibii de subiective! 6 De la: eva75 4 Septembrie 2007 10:47
Primul capitol 19 De la: valutm2002 21 Martie 2013 15:01