Setari Cookie-uri

Ajutor ! Sex neprotejat in perioada fertila

Buna ziua ! Am o mare problema si sper sa ma puteti ajuta, poate sunt persoane care au trecut prin asa ceva. Am 20 ani si in urma cu o luna am racit jos destul de tare , cu dureri insuportabile si urinari foarte frecvente. Am avut grija sa ma imbrac gros, mi am pus sticle cu apa calda pe burta si mi a trecut relativ. Problema este alta, ciclul mi a venit pe 5 martie si s a terminat pe 10 martie , ulterior am facut sex neprotejat cu prietenul meu pe 14 martie , cand este perioada fertila ( a ejaculat afara) . Apoi pe 19 am mai intretinut un raport sexual care s a incheiat insa intr un mod neplacut: incepuse sa curga cheaguri negre-maronii de sange . Cam in fiecare zi a inceput sa apara acest sange maroniu, si astazi, 28 martie se pare ca curge abundent dar mai spre rosu, nu stiu insa daca e ciclu inca . Insa urmatorul ciclu trebuia sa vina pe 4 aprilie, niciodata nu au fost schimbari , mereu a venit regulat. Nu am fost niciodata la un medic ginecolog si sunt cam retinuta in a merge, insa am doua mari intrebari : pot fi insarcinata din aceasta cauza si prezentand aceste simptome sau e posibil sa am alte probleme? Gen chist-uri sau o infectie? Ati trecut prin asa ceva? De ce sangele era negru ? Multumesc anticipat !
kudika_1007509
Postat pe 28 Martie 2016 11:03
De la: kudika_1007509, la data 2016-03-28 11:03:21Buna ziua ! Am o mare problema si sper sa ma puteti ajuta, poate sunt persoane care au trecut prin asa ceva. Am 20 ani si in urma cu o luna am racit jos destul de tare , cu dureri insuportabile si urinari foarte frecvente. Am avut grija sa ma imbrac gros, mi am pus sticle cu apa calda pe burta si mi a trecut relativ. Problema este alta, ciclul mi a venit pe 5 martie si s a terminat pe 10 martie , ulterior am facut sex neprotejat cu prietenul meu pe 14 martie , cand este perioada fertila ( a ejaculat afara) . Apoi pe 19 am mai intretinut un raport sexual care s a incheiat insa intr un mod neplacut: incepuse sa curga cheaguri negre-maronii de sange . Cam in fiecare zi a inceput sa apara acest sange maroniu, si astazi, 28 martie se pare ca curge abundent dar mai spre rosu, nu stiu insa daca e ciclu inca . Insa urmatorul ciclu trebuia sa vina pe 4 aprilie, niciodata nu au fost schimbari , mereu a venit regulat. Nu am fost niciodata la un medic ginecolog si sunt cam retinuta in a merge, insa am doua mari intrebari : pot fi insarcinata din aceasta cauza si prezentand aceste simptome sau e posibil sa am alte probleme? Gen chist-uri sau o infectie? Ati trecut prin asa ceva? De ce sangele era negru ? Multumesc anticipat !


Daca ai retinere in ceea ce priveste efectuarea unui control ginecologic, cum de nu ai manifestat aceeasi retinere in a avea contacte sexuale?????Intreb, si eu, ca omul!!!!!

Draga mea, inca de la primele semne ale problemei tale de sanatate, ar fi trebuit sa te prezinti la medic, este posibil sa fi contractat o cistita sau o infectie urinara, simptomele prezentate de tine corespund celor doua afectiuni!!!

In ceea ce priveste o eventuala sarcina, nu iti pot confirma asa ceva, mergi la medic, explica-i problema cu care te confrunti, si domnia sa ta iti va face cateva recomandari!!!!!Tine minte un lucru, ejacularea nu poate fi cntrolata de catre barbat, deci, in perioada, fertila, contactul sexual neprotejat, prezinta riscuri!!!!De ce nu te informezi despre toate acestea, inainte de a avea contact sexual??De ce trebuie sa stai la dispozitia iubitului, fara a lua act de eventualele probleme, ce pot aparea????Esti o adolescenta lipsita de sustinerea mamei, de informatii utile, in ceea ce priveste debutul vietii sexuale!!!!Ma re atentie, nu iti bate joc de trupul tau, doar pentrua-ti satisface placerile carnale!!Prezinta-te la medic!!Sangele inchis la culoare este sange "invechit", daca imi permiti sa ma exprim astfel, ca la orice sfarsit de menstra, nu este un pericol real, dar problema ta de sanatate, da, este una, care se poate agrava, caci nu esti indecata, caci nu ai urmat niciun tratament prescris de medic!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Martie 2016 12:06
Multumesc mult pentru raspunsul tau, pai am retinere deoarece cu prietenul meu sunt de 4 ani impreuna si am incredere foarte mare in el..si intr un medic ginecolog pe care il vad pentru prima oara in viata nu pot avea incredere.

O sa mi iau inima in dinti si ma voi duce pana la urma , multumesc din nou ptr mesaj !
kudika_1007509
Postat pe 28 Martie 2016 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pot ramane insarcinata? 14 De la: kudika_23663 10 Ianuarie 2013 18:20
O mica problema. 16 De la: kudika_21375 12 Ianuarie 2014 19:45
SEX SHOPUL, UN SUBIECT TABU PENTRU ROMANI!!! 6 De la: skeeto 15 Iunie 2014 14:45
Avorturi 103 De la: bruneagra25 19 Mai 2009 09:05
un sfat va rog 95 De la: kudika143709 17 Martie 2010 22:18