Setari Cookie-uri

am o problema

Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Recent mi'am inceput viata sexuala si de atunci am facut sex cam de 5 ori..este normal inca sa mai doara la inceputul actului sexual? De asemenea n'am reusit sa ajung la orgasm. E o problema sau e ceva normal? Astept parerile voastre . pupici
juggernaut
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:09
Ce-i ala orgasm?
iar de durut nu stiu sa-ti spun daca e normal sau nu,poate nu te umezesti suficient si asta poate fi o cauza,mai ales la inceput,folositi lubrifiant si contraceptie
DeliaD
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:53
da eu zic k e normal..si eu la inceput am patit la fel ..:) dar cu timpu va trece..trebe doar sa fi f relaxata ..
cnat_anca_dd
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:25
Incearca sa-l lamuresti pe partenerul tau ca sexul nu inseamna doar In-Out. Mai presupune si un preludiu, si o alintare, si o joaca, si daca tot nu te umezesti suficient cit sa nu te mai deranjeze ceva, Durex Lubrefiant e o solutie destul de buna ;)
Si aveti grija cu
brad71
Postat pe 15 Octombrie 2008 23:13
Da, poate fi normal la unele femei. In unele cazuri, durerea dispare dupa mai multe contacte. Conteaza foarte mult si atentia pe care ti-o acorda partenerul. Nu-ti fa probleme; O sa vezi ca o sa treaca. Daca durerile sunt foarte mari, fa o pauza 3-4 zile si aplica un unguent (Actovegin crema, de la farmacie). Poate nu este nevoie totusi. Cred ca depinde de la organism la organism.
catleen
Postat pe 15 Octombrie 2008 23:47
Cred ca este important si cum simti tu acest moment. Dincolo de partea medicala, mai exista un "ceva" care este sufletul tau. Esti impacata cu acest moment? Te simti vinovata? Ai vrut tu acest moment sau a fost un "trebuie sa...", sau "hai s-o fac si pe asta". Este important sa afli ce simti despre sex si despre partenerul de sex. Este el alesul?
catalina_hetel
Postat pe 16 Octombrie 2008 15:03
Da..pai..desi am inceput devreme , nu a fost din obligatie sau asa ceva, ci pur si simplu am vrut.Simt ca-l iubesc si nu as fi vrut sa fac acest pas cu altcineva ..In legatura cu celelalte sfaturi , avem si preludiu indelungat inainte, deci nu'i asta problema. Si el mi'a spus, fiind mai experimentat ca e normal in unele cazuri sa doara primele contacte. O sa mai astept, o sa vad, si daca tot o sa doara probabil ca voi consulta un ginecolog. Multumesc ptr sfaturi everyone Daca aveti si alte pareri , va rog sa mi le impartasiti
juggernaut
Postat pe 17 Octombrie 2008 16:18
Hy.si eu am inceput de curand si la fel ca tie mi s-a intamplat
alexutza_dlagutza
Postat pe 31 Octombrie 2008 12:00
De la: juggernaut, la data 2008-10-06 10:09:34Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Recent mi'am inceput viata sexuala si de atunci am facut sex cam de 5 ori..este normal inca sa mai doara la inceputul actului sexual? De asemenea n'am reusit sa ajung la orgasm. E o problema sau e ceva normal? Astept parerile voastre . pupici



Buna! e normal sa te doara putin la inceput..dar o sa te obisnuiesti si in ceea ce priveste orgasmul mai dureaza..asteapta mai intai sa scapi de durerile astea de inceput de viata sexuala ca sa zic asa... si apoi o sa ai si orgasm..la inceput clitoridian ca la cel intern e mai greu de ajuns.. take care!
otilia3012
Postat pe 19 Noiembrie 2008 22:40
poate fi normal,depinde de fiecare...si pe mine m-a durut la inceput de mai multe ori...dar trebuie sa stitii ca preludiul este f important...si u trebuie sa fi destul de relaxata....dak totusi durerile persista eu zik sa te duci la un medic ginecologic:*:*:*...ai grija
muiebarlad
Postat pe 16 Iulie 2009 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-ti satisfaci yubitul?? 67 De la: cristiana_cris 16 Iulie 2009 16:51
INCREDIBIL!!!!!UN ALTFEL DE INCEST!!!! 76 De la: MissDanuca 15 Ianuarie 2010 21:48
animal sex 291 De la: kudika_1045107 27 Februarie 2023 21:48
Astãzi nu am chef, iubitule! .... 124 De la: r_girl 14 Mai 2009 17:53
sex in trei 41 De la: valy90 21 Ianuarie 2011 16:49