Setari Cookie-uri

Scurgeri maronii

Buna...am scurgeri ale secretiei vaginale maronii de aproximativ 16 zile de la terminarea menstruatiei. Nu am dureri si nu am intretinut relatii sexuale..puteti sa ma ajutati?
kudika_993567
Postat pe 5 Aprilie 2016 16:18
De la: kudika_993567, la data 2016-04-05 16:18:15Buna...am scurgeri ale secretiei vaginale maronii de aproximativ 16 zile de la terminarea menstruatiei. Nu am dureri si nu am intretinut relatii sexuale..puteti sa ma ajutati?


Ai auzit de medici ginecologi, de control medical ginecologic????Nimeni nu poate intra in vaginul tau, pentru a vedea cauza aparitiei acelor scurgeri maronii!!!Pot fi mai multe cauze!!!Ce varsta ai?????
kudika_15804
Postat pe 6 Aprilie 2016 07:12
La vara fac 18 ani...Normal ca am auzit si voi merge..vreau sa stiu daca e ceva grav, nu trebuie sa iei la misto lumea. Daca nu stii nu raspunde
kudika_993567
Postat pe 6 Aprilie 2016 13:38
De la: kudika_993567, la data 2016-04-06 13:38:00La vara fac 18 ani...Normal ca am auzit si voi merge..vreau sa stiu daca e ceva grav, nu trebuie sa iei la misto lumea. Daca nu stii nu raspunde



Draga mea, "te-am luat la misto", ca sa folosesc acelasi mod de exprimare??NU CRED!!Dimpotriva, chiar te indrum sa discuti, intai, cu mama ta, ce Dumnezeu, chiar credeti ca spatiul virtual va poate ajuta mai mult, decat o poate face, chiar parintii vostri, si inainte de a va prezenta la medic????Cum crezi ca se poate identifica cauza acelor scurgeri maronii, doar din simpla ta descriere????Esti inca minora, renunta la incisivitate, caci nu ai facut dovada existentei minimelor cunostinte, pe care ar trebui sa le aiba o adolescenta!!!Orice pierdere de sange are o cauza, dar numai medicul te poate ajuta la identificarea ei!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Aprilie 2016 14:39
De la: kudika_15804, la data 2016-04-06 14:39:41

O pot face** Scuze, ma grabesc!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Aprilie 2016 14:48
De la: kudika_993567, la data 2016-04-05 16:18:15Buna...am scurgeri ale secretiei vaginale maronii de aproximativ 16 zile de la terminarea menstruatiei. Nu am dureri si nu am intretinut relatii sexuale..puteti sa ma ajutati?


Nu ai nimic grav , dar fa bine si misca-te la doctor , cu sfaturi si pareri pe forum , nu te tratezi . Insanatosire grabnica iti doresc , si retine toata viata ta cand te confrunti cu pb de sanatate , primul pas este programarea la medic , tastele si net-ul nu sunt o prioritate.
kudika_988778
Postat pe 6 Aprilie 2016 19:44
Mersi de sfat si app normal ca i.am zis mamei si am mers si la ginecolog si nu am nimic grav..sfatuiesc unele persoane sa nu.si mai dea cu parerea despre ce nu stiu
kudika_993567
Postat pe 7 Aprilie 2016 20:16
De multe ori,cand in sanatatea noastra intervine ceva alarmant,frica de a afla implacabilul,ne face sa ezitam sa mergem la medic...pt moment....Este de inteles,frica de boala si de moarte sunt cosmarul oricaruia dintre noi...Asa cum nici sa devenim hipohondrii si sa dam buzna la medic pt orice ni-se pare,nu e o solutie....Intre aceste doua extreme,iata,mai pui o intrebare pe net,mai consulti google,pana te obisnuiesti cu ideea si prinzi curaj sa-ti faci o programare la o clinica...Nu cred ca a avea o atitudine dura si lipsita de intelegere,este solutia in astfel de cazuri...!Sa incercam sa fim mai omenosi si daca nu putem spune ceva dragut sau inofensiv cuiva,mai bine sa ne abtinem...!
kudika_926419
Postat pe 10 Aprilie 2016 08:18
De la: kudika_926419, la data 2016-04-10 08:18:07De multe ori,cand in sanatatea noastra intervine ceva alarmant,frica de a afla implacabilul,ne face sa ezitam sa mergem la medic...pt moment....Este de inteles,frica de boala si de moarte sunt cosmarul oricaruia dintre noi...Asa cum nici sa devenim hipohondrii si sa dam buzna la medic pt orice ni-se pare,nu e o solutie....Intre aceste doua extreme,iata,mai pui o intrebare pe net,mai consulti google,pana te obisnuiesti cu ideea si prinzi curaj sa-ti faci o programare la o clinica...Nu cred ca a avea o atitudine dura si lipsita de intelegere,este solutia in astfel de cazuri...!Sa incercam sa fim mai omenosi si daca nu putem spune ceva dragut sau inofensiv cuiva,mai bine sa ne abtinem...!

Nu puteam s-o spun mai bine!!
kudika_993567
Postat pe 10 Aprilie 2016 11:34
De la: kudika_926419, la data 2016-04-10 08:18:07De multe ori,cand in sanatatea noastra intervine ceva alarmant,frica de a afla implacabilul,ne face sa ezitam sa mergem la medic...pt moment....Este de inteles,frica de boala si de moarte sunt cosmarul oricaruia dintre noi...Asa cum nici sa devenim hipohondrii si sa dam buzna la medic pt orice ni-se pare,nu e o solutie....Intre aceste doua extreme,iata,mai pui o intrebare pe net,mai consulti google,pana te obisnuiesti cu ideea si prinzi curaj sa-ti faci o programare la o clinica...Nu cred ca a avea o atitudine dura si lipsita de intelegere,este solutia in astfel de cazuri...!Sa incercam sa fim mai omenosi si daca nu putem spune ceva dragut sau inofensiv cuiva,mai bine sa ne abtinem...!



Sa fie asta morala raspunsului meu , pe care l-ai considerat dur si lipsit de intelegere ?
Desigur ca nu mergi la medic pt orice nimic , dar cand prezinti simptome ca cele descrise de autoare , primul pas este spre medic :)
In fine , toate cele bune iti doresc si multa sanatate.
kudika_988778
Postat pe 10 Aprilie 2016 11:51
buna la asa problema poate fi alt ceva mergi la un genicolog multa sanatate
kudika081114
Postat pe 18 Aprilie 2016 03:18
De la: kudika_926419, la data 2016-04-10 08:18:07De multe ori,cand in sanatatea noastra intervine ceva alarmant,frica de a afla implacabilul,ne face sa ezitam sa mergem la medic...pt moment....Este de inteles,frica de boala si de moarte sunt cosmarul oricaruia dintre noi...Asa cum nici sa devenim hipohondrii si sa dam buzna la medic pt orice ni-se pare,nu e o solutie....Intre aceste doua extreme,iata,mai pui o intrebare pe net,mai consulti google,pana te obisnuiesti cu ideea si prinzi curaj sa-ti faci o programare la o clinica...Nu cred ca a avea o atitudine dura si lipsita de intelegere,este solutia in astfel de cazuri...!Sa incercam sa fim mai omenosi si daca nu putem spune ceva dragut sau inofensiv cuiva,mai bine sa ne abtinem...!



Draga mea, daca ai fi la fel de prompta in acordarea atentiei asupra starii personale de sanatate, ca in darea unor raspunsuri imature, totul ar fi perfect pentru tine!!!Primul pas, pe care trebuia sa il faci, era sa discuti cu mama ta, nu sa ceri sfaturi intr-un mediu virtual sau sa culegi informatii tot din acest spatiu!!!Al doilea pas, daca problema este grava, este prezentarea la medic!!!Si al treilea pas ar trebui facut in abordarea unei alte atitudini, iti va face bine pe parcursul vietii!!!Multa sanatate iti doresc, cand vei ajunge la varsta maturitatii, vei realiza cat de important este ca o femeie sa stie sa aiba grija de ea insasi, si cat de lipsit de importanta este mediul virtual, in ceea ce priveste sanatatea ei!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Aprilie 2016 07:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce facem? 16 De la: kudika421339 16 Decembrie 2011 20:40
sarcina si glaucomul 1 De la: kudika348207 4 Ianuarie 2011 16:37
Mastoza fibrochistica 2 De la: oanabacau83 14 Martie 2014 23:05
La ce e bun Steriletul? 7 De la: ela367 10 Iulie 2009 19:42
Anxietate, atacuri de panica, agorafobie, depresie 3 De la: kudika_976403 25 Septembrie 2015 10:17