Setari Cookie-uri

fisa medicala permis auto

Salut,

Ma numesc Ruxandra, sunt studenta in anul 1, d-abia m-am mutat in Bucuresti, si imi cer scuze ca indraznesc sa va deranjez cu o problema care poate parea neimportanta. Pentru mine chiar este foarte importanta si as aprecia mult orice fel de ajutor. Nu prea indraznesc sa discut cu colegele de la facultate, ca imi e frica ca ma vor lua la misto. Pe forum pot vorbi liber ca nu ma cunoaste nimeni...

Problema este ca trebuie sa imi fac fisa medicala pentru scoala de soferi, si am citit pe internet tot felul de povesti care m-au speriat foarte tare. Cineva povestea ca la chirurghie i-a cerut sa se dezbrace in pielea goala complet. In plus, eu sunt virgina (da, am 19 ani, asta e, inca n-am gasit pe cineva potrivit cu mine...) si am citit tot pe internet ca daca esti virgina, ginecologul te poate consulta doar prin tuseu rectal. Ceea ce ma face sa consider serios daca merita sa mai iau permis...eu nici pe mama nu am mai lasat-o sa-mi puna supozitoare de cand aveam 6 ani.

Stiu ca veti incerca sa ma incurajati si sa-mi spuneti ca nu e asa de rau, ca sunt doctori si au mai vazut fete in pielea goala, si va multumesc pentru incurajari.

Ce m-ar ajuta cu adevarat ar fi sa stiu din surse sigure cum se desfasoara examinarea medicala la diverse clinici, ca sa stiu ce sa aleg. Imi puteti scrie mesaj privat daca va e jena sa postati public.

Rux
kudika_1008673
Postat pe 25 Aprilie 2016 07:28
controlul la ginecolog nu include metoda si prostiile pe care le citesti tu pe net !

Dupa modul cum gandesti , nu stiu cum vei trece de testul psihologic .
kudika_988778
Postat pe 25 Aprilie 2016 12:22
De la: kudika_1008673, la data 2016-04-25 07:28:26Salut,

Ma numesc Ruxandra, sunt studenta in anul 1, d-abia m-am mutat in Bucuresti, si imi cer scuze ca indraznesc sa va deranjez cu o problema care poate parea neimportanta. Pentru mine chiar este foarte importanta si as aprecia mult orice fel de ajutor. Nu prea indraznesc sa discut cu colegele de la facultate, ca imi e frica ca ma vor lua la misto. Pe forum pot vorbi liber ca nu ma cunoaste nimeni...

Problema este ca trebuie sa imi fac fisa medicala pentru scoala de soferi, si am citit pe internet tot felul de povesti care m-au speriat foarte tare. Cineva povestea ca la chirurghie i-a cerut sa se dezbrace in pielea goala complet. In plus, eu sunt virgina (da, am 19 ani, asta e, inca n-am gasit pe cineva potrivit cu mine...) si am citit tot pe internet ca daca esti virgina, ginecologul te poate consulta doar prin tuseu rectal. Ceea ce ma face sa consider serios daca merita sa mai iau permis...eu nici pe mama nu am mai lasat-o sa-mi puna supozitoare de cand aveam 6 ani.

Stiu ca veti incerca sa ma incurajati si sa-mi spuneti ca nu e asa de rau, ca sunt doctori si au mai vazut fete in pielea goala, si va multumesc pentru incurajari.

Ce m-ar ajuta cu adevarat ar fi sa stiu din surse sigure cum se desfasoara examinarea medicala la diverse clinici, ca sa stiu ce sa aleg. Imi puteti scrie mesaj privat daca va e jena sa postati public.

Rux



Tastezi fara rost!! Parintii tai sunt conducatori auto???? De ce nu contactezi scoala de soferi, pentru care ai optat, domniile lor iti vor spune exact ce set de analize este necesar pentru completarea fisei medicale!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Aprilie 2016 12:33
Asta e o gluma!? Ce treaba are controlul ginecologului cu fisa medicala pentru permisul auto!? Am permis, am facut fisa medicala si nu mi-a cerut nimeni sa-mi dezvelesc' mai mult decat maneca bluzei pt testul de sange! E logic, doar nu conduci cu partile intime ci cu ochii si mintea..Mergi linistita la scoala de soferi si ei iti da cele mai bune indicatii asupra acestui subiect.
Darius_
Postat pe 25 Aprilie 2016 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Medic familie 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 11:16
revizie cicatrici 3 De la: kudika394193 15 Februarie 2012 14:09
implanturi dentare 13 De la: laura0608 17 Iunie 2019 06:00
Boala Lobstein !!! 3 De la: saiaka 25 Iunie 2012 20:45
sifilis raspuns urgent 4 De la: camiflorea 6 Februarie 2010 15:19