Setari Cookie-uri

Conducere

Buna! Sunt incepatoare de cateva luni si as vrea sa sa invat mai bine sa conduc;chiar daca conduc cu unul dintre membrii familiei nu simt ca ma ajuta mai mult ma emotioneaza + ma ia peste picior(bine mai si gresesc) As vrea sa conduc singura gen pana la magazin distante mici;nu sunt genul care sa calce pedala.
Nu vreau sa ma invete ai mei sa conduc pt ca nu am incredere in ei si invers + ca se mai rastesc la mine din canD.sunt prea protectori si ma enerveaza la culme .
Intrebare mea e :Cum sa -i fac sa aiba incredere in mine ?
kudicafex81
Postat pe 5 Mai 2016 19:07
De la: kudicafex81, la data 2016-05-05 19:07:23Buna! Sunt incepatoare de cateva luni si as vrea sa sa invat mai bine sa conduc;chiar daca conduc cu unul dintre membrii familiei nu simt ca ma ajuta mai mult ma emotioneaza + ma ia peste picior(bine mai si gresesc) As vrea sa conduc singura gen pana la magazin distante mici;nu sunt genul care sa calce pedala.
Nu vreau sa ma invete ai mei sa conduc pt ca nu am incredere in ei si invers + ca se mai rastesc la mine din canD.sunt prea protectori si ma enerveaza la culme .
Intrebare mea e :Cum sa -i fac sa aiba incredere in mine ?


Prin tot ce vei spune si in functie de modul cum te vei comporta in relatia cu membrii familiei tale, vei castiga increderea domniilor lor!!Este firesc sa fie protectori, esti inca o copila!!!De ce nu ai incredere in parintii tai, cu ce ti-au gresit??Nu cumva esti o domnisoara rebela, ceea ce ii deranjeaza??? Increderea se obtine in timp, ai mai multa rabdare cu parintii tai, deocamdata, esti inca dependenta de ei!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Mai 2016 07:30
In general imi cam place sa fac ce vreau eu,poate sunt rebela putin; in general dau dovada de incredere..... fiind singura la parinti e f stresant sa fi ocrotit mereu si nu mai suport deloc.
kudicafex81
Postat pe 6 Mai 2016 22:11
Intrebare mea e :Cum sa -i fac sa aiba incredere in mine ?

Calmul si rabdarea sunt echilibrul ratiunii de care trebuie sa dai dovada , astfel in timp isi vor alunga teama si le vei castiga increderea.
Adu-le aminte ca si ei au fost incepatori ,si incearca sa scapi de acele emotii care nu-si au rostul , dimpotriva , foloseste-le pt a le demonstra ca poti .
Momentan este foarte bine ca esti insotita :) dar va veni si o zi cand le vei multumi pt dragostea ce ti-o poarta.
kudika_988778
Postat pe 6 Mai 2016 22:37
Iti dau dreptate.dar necazul e ca ei sunt impulsivi sau si l pastreaza putin calmul;e frumos spus dar e cam greu de facut.Imi este foarte greu sa fiu calma langa o persoana langa are nu ma face sa ma simt asa(in general sunt calma dar putin irascibila ,daca nu mi convine ceva) bine incerc sa ma controlez.Ideea e ca vreau sa capat incredere mai intai in mine si pt asta as avea nevoie sa conduc si singura(distante mici) simt ca trebuie sa fac asta altfel nu voi fi capabila sa conduc singura.
kudicafex81
Postat pe 7 Mai 2016 00:13
Cum ai luat permisul de conducere , daca nu ai incredere in tine
Parintii tai pot comenta orice atat timp cat sunt in dreapta ta te poti amuza , pana intr-o zi cand te vor lasa sa conduci neinsotita de ei.
Invita-ti o prietena care are permis , cere-le masina parintilor tai , pt o scurta plimbare , poate asa vor deveni mai increzatori.
Totusi cred ca exagerezi cat de cat :)
kudika_988778
Postat pe 8 Mai 2016 11:02
De la: kudicafex81, la data 2016-05-07 00:13:43Iti dau dreptate.dar necazul e ca ei sunt impulsivi sau si l pastreaza putin calmul;e frumos spus dar e cam greu de facut.Imi este foarte greu sa fiu calma langa o persoana langa are nu ma face sa ma simt asa(in general sunt calma dar putin irascibila ,daca nu mi convine ceva) bine incerc sa ma controlez.Ideea e ca vreau sa capat incredere mai intai in mine si pt asta as avea nevoie sa conduc si singura(distante mici) simt ca trebuie sa fac asta altfel nu voi fi capabila sa conduc singura.



Daca parintii tai sunt impulsivi, poti apela la rude, prieteni, care au permis de conducere!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Mai 2016 07:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi unde-i duceti pe cei mici de Pasti? 1 De la: mamica28 5 Aprilie 2011 13:15
Credeti in Mos Craciun? 70 De la: kudika311399_silvia 15 Decembrie 2010 13:56
confort la pret modest? 3 De la: bria 2 August 2009 15:13
Care e cea mai buna companie internationala de livrare colete ? 4 De la: rashela 5 Iunie 2011 02:22
Concurs Lazy! 130 De la: ConcursLazy 5 Iunie 2009 17:51