Setari Cookie-uri

Acnee !!!:(

medicul dermatolog mi-a recomandat acne vac , mi sa spus ca actioneaza ca un vaccin si ca imi vor aparea multe cosuri apoi imi vor disparea de tot daca nu ma opresc din tratament ...vreau niste pareri ..ati incercat ???stiti cum este?va rog sa imi dati niste pareri :)
Fabiana_Koszta_1
Postat pe 1 Iunie 2016 00:45
Sunt mai multi factori care contribuie la aparitia acneei!Tratamentul poate actiona diferit de la pacient la pacient!
Ivanescu_Stefan_1
Postat pe 6 Iunie 2016 17:35
Draga mea nu mai lua cine stie ce prostii cu efecte colaterale ! Eu am avut tenul curat pina am luat anticonceptionale Diane 35 timp de 12 ani . Cind m-am lasat , mi-a aparut o acnee urita si tot mai raspindita , ajunsesem sa imi fie jena sa ies in public , am inceput sa ma dau cu fondeten in speranta ca voi fi mai putin hidoasa desi pina atunci nu ma fardasem.
Pina intr-o zi cind cineva mi-a spus sa incerc o schema super simpla : sa ma spal de 2 ori pe zi cu bicarbonat pe fata si pe git , sa il las pe fata 2-3 minute pina simt ca se usuca si apoi sa ma clatesc bine si sa ma dau cu crema Aciclovir de la farmacie . In 2-3 saptamini mi-a disparut acneea aproape de tot iar acum nu mai am deloc . Continui sa ma spal o data pe zi seara cu bicarbonat si sa ma dau cu Aciclovir .
Pentru mine a facut minuni si imi aduc aminte cu groaza de zilele in care aratam ca un mic monstrulet desi incercasem o gramada de metode , de la autovaccin pina la pilule Roacutan care si-au facit efectul cit timp le-am luat iar apoi mi-au reaparut buboaiele la fel ca inainte , plus ca e foarte toxic si un an dupa ce il iei nu ai voie sa faci copii !
Iti doresc sa ai succes si tu !
crinolina_34
Postat pe 19 Iunie 2016 18:45
OMG. Ce s-a ajuns... vaccin? incearca un corector bun gen Clinique sau Bare Escentuals, sunt acum la reducere pe Strawberry net si produsele Murad pentru tratament!
Frumusete_La_Superlativ_1
Postat pe 21 Iunie 2016 02:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sprancene 9 De la: kudika004339 9 Aprilie 2009 15:50
MARY COHR TRATAMENT RAPID PENTRU COSURI 1 De la: Inna30 8 Martie 2010 14:53
botezatu - terapia vampir 10 De la: elena_gheorghe 31 Octombrie 2013 11:28
tratament da fata gratuit 1 De la: ave_alexu 16 Septembrie 2008 18:18
Riduri 71 De la: dutu_cornelia 18 Septembrie 2014 10:10