Setari Cookie-uri

Parerea voastra conteaza

Buna,sunt Licurici am 40 de ani si am avut pana acum o viata plina de dazamagiri.Nu vreau sa ma lungesc prea tare si va relatez putin viata mea :anul trecut am pierdut o sarcina din cauza trombofiliei am inceput sa fac tratament pt a incerca din nou sa fac un bebe(fostul meu iubit a fost de acord sa mai incercam),dar viata iar mi a tras o palma,acum 2 luni m am despartit de iubitul meu(s a dus dupa alta).Am cheltuit niste bani cu analize,tratament si multe altele,dar nu asta conteaza acum,vreau sa am si eu un bebe.Crede ti ca as gasi un barbat care ar accepta sa faca un bebe urgent si apoi sa am o relatie cu el?Sau sa imi iau gandul de la bebe si sa imi vad de viata mea anosta?
licurici37
Postat pe 5 Iunie 2016 12:26
Trombofilie , hm .
Cred ca ar fi mai bine sa lasi totul sa vina de la sine , nu forta lucrurile incurcand itele ,cat despre dorinta de a avea un copil , doar D-zeu poate sti si face o minune.
Iti doresc toate cele bune
kudika_988778
Postat pe 5 Iunie 2016 13:32
Multumesc mult pt.raspuns Ai f mare dreptate,la asta m am gandit si eu,sa las lucrurile sa decurga cum vor ele....Voi trai cu speranta...Toate cele bune si tie!
licurici37
Postat pe 8 Iunie 2016 16:23
De la: licurici37, la data 2016-06-05 12:26:23Buna,sunt Licurici am 40 de ani si am avut pana acum o viata plina de dazamagiri.Nu vreau sa ma lungesc prea tare si va relatez putin viata mea :anul trecut am pierdut o sarcina din cauza trombofiliei am inceput sa fac tratament pt a incerca din nou sa fac un bebe(fostul meu iubit a fost de acord sa mai incercam),dar viata iar mi a tras o palma,acum 2 luni m am despartit de iubitul meu(s a dus dupa alta).Am cheltuit niste bani cu analize,tratament si multe altele,dar nu asta conteaza acum,vreau sa am si eu un bebe.Crede ti ca as gasi un barbat care ar accepta sa faca un bebe urgent si apoi sa am o relatie cu el?Sau sa imi iau gandul de la bebe si sa imi vad de viata mea anosta?



Nu, draga mea, nu iti complica viata, cauta sa te stabilizezi din punct de vedere al sanatatii, nu face ceva, ce iti va aduce dezamagire mai tarziu!! Copiii au rolul lor in viata unei femei, dar nu te inhama la o astfel de actiune, fara a avea langa tine partenerul potrivit, cel care sa te iubeasca, in ciuda tuturor problemelor tale de sanatate! Si inca ceva, orice copil are nevoie de o mama sanatoasa, caci mama este izvorul lui de bucurie si iubire!
kudika_15804
Postat pe 9 Iunie 2016 07:26
De la: licurici37, la data 2016-06-08 16:23:59Multumesc mult pt.raspuns Ai f mare dreptate,la asta m am gandit si eu,sa las lucrurile sa decurga cum vor ele....Voi trai cu speranta...Toate cele bune si tie!


Licurici , viata este de multe ori de neinteles, dar tot ea stie sa aseze lucrurile in matca lor.
Traieste viata , bucura-te de ea , ia partea frumoasa din ea, speranta este propria ta sanatate , fara de ea nu te poti bucura de viata !
Spun toate astea pt ca in urma cu ceva ani ,am avut ghinionul de a avea o sarcina extrauterina , prima si ultima asa a fost sa fie , am regretat la momentul respectiv , dar in timp mi-am dat seama ca sentimentele mele materne le pot oferii copiilor din familia mea , implicandu-ma mai mult decat sufleteste , ma simt implinita si nu regret niciun minut aceea nesansa !
Nu cauta un barbat , ci da-ti sansa de a cunoaste un om care sa-ti fie alaturi neconditionat .
Zambeste , viata este mult prea frumoasa ,si nicidecum anosta , triaza cele rele si nedorite , de cele bune , iar viata nu te va dezamagi.
Multa sanatate iti doresc si fie ca dorintele tale sa se indeplineasca .
kudika_988778
Postat pe 9 Iunie 2016 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confuzaaa.... 10 De la: oanyca15 9 Aprilie 2010 13:06
Cred ca-mi place de medicul meu....! 265 De la: geo_x 27 Iulie 2009 21:22
TIGANE TACI CU CIUCALATA 4 De la: anastasia_m 2 Iunie 2010 21:39
ce e de facut 4 De la: gabrielita26 1 Iulie 2011 23:26
Relatie discreta 26 De la: kudika_13295 20 August 2012 18:40