Setari Cookie-uri

ffff singur

dupa o relatie in care am crezut ca ea este "the chosen one" nu am reusit sa ma mai regasesc nu am mai reusit sa leg nici o relatie mai lunga... ...e adevarata vorba aia cum ca in spatele unui barbat puternic se afla mereu o femeie.... sincer mi-as dori sa gasesc o fata de "moda veche" care sa stie sa iubeasca omul pt ce este el pt sufletul lui nu pentru aspectul exterior sau mai rau pt bani....sunt de parere ca nu e nici o diferenta intre prostituate si femeile care leaga relatii cu barbati doar din interes financiar
Julianmm23
Postat pe 28 Martie 2010 20:01
Daruieste-ti inima; se spune ca daca vrei iubire, sa dai altora iubire...
alina02
Postat pe 28 Martie 2010 20:05
...de unde esti....maybe i'm the chosen
freakbabe
Postat pe 28 Martie 2010 20:15
De la: Julianmm23, la data 2010-03-28 20:01:40dupa o relatie in care am crezut ca ea este "the chosen one" nu am reusit sa ma mai regasesc nu am mai reusit sa leg nici o relatie mai lunga... ...e adevarata vorba aia cum ca in spatele unui barbat puternic se afla mereu o femeie.... sincer mi-as dori sa gasesc o fata de "moda veche" care sa stie sa iubeasca omul pt ce este el pt sufletul lui nu pentru aspectul exterior sau mai rau pt bani....sunt de parere ca nu e nici o diferenta intre prostituate si femeile care leaga relatii cu barbati doar din interes financiar


pe undeva e o diferenta... unele o fac de nevoie ... altele de placere....
Shhh
Postat pe 28 Martie 2010 20:35
Din pacate multe persoane sufera de singuratate....dar nu trebuie sa disperi..fiecare dintre noi avem cate un suflet pereche,daca nu l-am gasit inca nu inseamna ca nu exiata Unii il gasesc mai devreme altii mai tarziu...asta depinde de Cel de sus;trebuie sa ai incredere...nici nu sti cand o sa apara si de unde o sa apara...Sunt si fete care stiu sa iubeasca omul pentru sufletul sau dar din pacate mai rar...dar nu iti pierde speranta...pentru ca mai sunt.....
Iar cat despre fetele interesate de bani si prostituatele sunt si eu de aceeasi parere ca nu exista nici o diferenta.... and
Angelitto
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:16
E totusi bine ca stii ce cauti :) daca vrei sa intalnesti un anumit tip de persoane,gandeste-te la locurile pe unde le poti gasi si cauta colo, fa activitati comune cu cei pe care vrei sa i intalnesti . este ilogic sa stai sa -ti bata la usa fata visurilor tale..

Orienteaza -te strategic, fa un plan ( unde intalnesti persoane de tipul dorit de tine ? cum poti sa face sa intri in vorba cu ele ? ce activitati fac ele ? ) si fii pro-activ ( implicate-te in activitati comune , etc,, iesi in oras, frecventeaza locurile,etc..) . Maximizeaza-ti sanse de succes !

E ca si cand cauti ceva in supermarket .. e bine ca stii ce vrei te orientezi la raionul unde e cel mai probabil sa gasesti , citesti toate etichetele de la mai multe produse, compari continutul cu ambalajul si repeti procesul pana gasesti ce cautai :)
suna altfel decat sa rascolesti in intreg supermarketul dupa produsul tau si sa fii dezamagit ca nu gasesti..sau sa astepti ca produsul sa ti cada direct in cos ..
Multa bafta !
kudika052198
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:22
Stai asa .
Pai ca e pt suflet, pt inteligenta , pt bani , pt x sau y ...nu tot e ceva ?
Asa s-ar numi mereu prostituata . Nu e cand nu primeste nimic, practic . Si ideatic si atunci primeste ceva " ignore" . Dar sa excludem varianta asta .
Deci practic cat primeste ceva , orice, chiar si lipsa singuratatii ar fi prostituata .
Singura diferenta intre una si alta e subiectivitatea si valorile diferite ale individului .
Valabil si pt tine .

_Alexa_
Postat pe 6 Aprilie 2010 23:59
Nu sunt toate asa cum crezi, sper sa treci repede peste starea asta, am un prieten care de cand l-a lasat iubita este intr-o stare de sictireala de nu mai stie de el, evita chestia asta !
Summer_
Postat pe 7 Aprilie 2010 00:19
De fiecare data cand incepe o noua runda de joc , va puteti alege premiul.

-PSP Sony
-Nokia 5800
-Ipod Nano 8Gb
-Monitor 19' TFT Dell
-Sistem audio 5.1 Logitech
-Tastatura+Mouse A4Tec

Jocul este foarte simplu si se bazeaza pe prietenii, colegii si cunostintele pe care le aveti.

click aici http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=kitty_21&id_user=11221
Cristinakitty
Postat pe 7 Aprilie 2010 00:28
De la: Cristinakitty, la data 2010-04-07 00:28:46De fiecare data cand incepe o noua runda de joc , va puteti alege premiul.

-PSP Sony
-Nokia 5800
-Ipod Nano 8Gb
-Monitor 19' TFT Dell
-Sistem audio 5.1 Logitech
-Tastatura+Mouse A4Tec

Jocul este foarte simplu si se bazeaza pe prietenii, colegii si cunostintele pe care le aveti.

click aici http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=kitty_21&id_user=11221


anastasia_m
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:54
De la: Julianmm23, la data 2010-03-28 20:01:40dupa o relatie in care am crezut ca ea este "the chosen one" nu am reusit sa ma mai regasesc nu am mai reusit sa leg nici o relatie mai lunga... ...e adevarata vorba aia cum ca in spatele unui barbat puternic se afla mereu o femeie.... sincer mi-as dori sa gasesc o fata de "moda veche" care sa stie sa iubeasca omul pt ce este el pt sufletul lui nu pentru aspectul exterior sau mai rau pt bani....sunt de parere ca nu e nici o diferenta intre prostituate si femeile care leaga relatii cu barbati doar din interes financiar




... nu-ti pierde speranta.Bafta!
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:47

Vrei o fata de moda veche ? nu dispera , sunt atatea care te cauta , dar nu sunt probabil aici .Cauta si o ve-i gasii , cauta-l pe d-zeu si-l ve-i gasii , ia-o pe calea credintei , sincere si d-zeu te va ajuta , habar nu ai cate fete curate te cauta si nu te gasesc , ajuta-le sa te gaseasca.Foarte important , nu generaliza ... sunt atatea fiinte minunate de sex feminin , incat ai fii bulversat daca ai afla , ptr. 2-3 cate ai cunoscut nu merita sa sufere restul.
banalulanonim
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:13
pentru kudika052198
ai si tu dreptate in felul tau ...dar parerea mea e ca in dragoste nu exista logica nu exista organizare nu merge cu planuri bine organizate.....in iubire se pune accent pe reactii instantanee .....de cele mai multe ori inima nu are logica
Julianmm23
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:41
pentru alexa1234

nu e prostitutie sa stai cu cineva pentru ca e inteligent(a) pt ca e cam dificil sa profiti de inteligenta acelei persoane ...1 la mana nu prea e palpabila 2 tocmai pt ca acea persoana e intelegenta nu ai cum sa profiti de ea .... pe cand la bani alta e situatia banii sunt palpabili si ii au in ziua de azi tocmai unii a caror inteligenta are valoare subunitara...
Julianmm23
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:52
pt Summer_

merci ...nu esti prima persoana care imi spune asta ....saru'mana
Julianmm23
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:54
si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine :(
lenny
Postat pe 9 Aprilie 2010 07:55
De la: Julianmm23, la data 2010-03-28 20:01:40dupa o relatie in care am crezut ca ea este "the chosen one" nu am reusit sa ma mai regasesc nu am mai reusit sa leg nici o relatie mai lunga... ...e adevarata vorba aia cum ca in spatele unui barbat puternic se afla mereu o femeie.... sincer mi-as dori sa gasesc o fata de "moda veche" care sa stie sa iubeasca omul pt ce este el pt sufletul lui nu pentru aspectul exterior sau mai rau pt bani....sunt de parere ca nu e nici o diferenta intre prostituate si femeile care leaga relatii cu barbati doar din interes financiar


mai bine ca totusi ai trecut printr-o relatie, bucurate ca a fost si nu trebuie sa iti para rau ca s-a terminat pt ca exista un motiv pt care cei din trecutul nostru nu sunt prezenti si in viitor.Cum mai spunea cineva pe aici nu dispera...internetul nu e o alternativa sanatoasa.Personal si eu sper la o astfel de persoana...dar inca sper pt ca varamea de ex s-a simtit singura pana la 29 de ani...acum are 31 e casatorita si are o fetitza superba de 3 luni si un pic...Nu stii niciodata ce iti rezerva ziua de maine, cel mai bine mergi inainte vezi-ti de cariera si cand te vei astepta mai putin si nu te vei mai gandi la acest lucru va aparea altcineva in viata ta...

p.s. genul ala de fete care privesc dincolo de aparente le poti gasi oriunde dar mai ales la teatru, prin librarii, si in general in locuri educativie si / sau culte :) Good Luck ..a si inca ceva...activitatile de grup stopeaza senzatia de singuratate...
barbie_is_a_bitch
Postat pe 9 Aprilie 2010 09:32
De la: lenny, la data 2010-04-09 07:55:35si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine :(



pe tine te inteleg, pe el nu
leo_
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:02
De la: Julianmm23, la data 2010-03-28 20:01:40dupa o relatie in care am crezut ca ea este "the chosen one" nu am reusit sa ma mai regasesc nu am mai reusit sa leg nici o relatie mai lunga... ...e adevarata vorba aia cum ca in spatele unui barbat puternic se afla mereu o femeie.... sincer mi-as dori sa gasesc o fata de "moda veche" care sa stie sa iubeasca omul pt ce este el pt sufletul lui nu pentru aspectul exterior sau mai rau pt bani....sunt de parere ca nu e nici o diferenta intre prostituate si femeile care leaga relatii cu barbati doar din interes financiar


totzi trecem prin situatzii asemanatoare, poate chiar mai rele dar asta nu inseamna sa ne pierdem sperantza de a merge mai departe sau de a ne gasii jumatatea...toate la timpul lor...poi dak ar fii sa caracterizez eu barbatzii dupa cate am patzit...aoleu mama...dar asta e viatza ...asta nu inseamna k sunt totzi la fel, nu exista padure fara uscaturi, timpul si ambitzia de a merge mai departe o sa-tzi rezolve toate problemele ps:data viitoare deschide bine ochii
angel_de_la_noche
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:23
Eu daca as fi in locul tau, m-as interesa de locuri unde se pot practica activitati de voluntariat:
1.As termina cu singuratatea
2.Fac ceva util pentru altii si ma va ajuta sa mai uit de tristete
3. Acolo sunt si fete, femei care fac asta cu dedicatie ceea ce inseamna ca sunt sensibile si de ce nu una poate incearca la fel ca mine sa uite o poveste trista, putem sa ne imprietenim si cine stie ce va aduce ziua de maine...
kudika081501
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:21
De la: Julianmm23, la data 2010-03-28 20:01:40dupa o relatie in care am crezut ca ea este "the chosen one" nu am reusit sa ma mai regasesc nu am mai reusit sa leg nici o relatie mai lunga... ...e adevarata vorba aia cum ca in spatele unui barbat puternic se afla mereu o femeie.... sincer mi-as dori sa gasesc o fata de "moda veche" care sa stie sa iubeasca omul pt ce este el pt sufletul lui nu pentru aspectul exterior sau mai rau pt bani....sunt de parere ca nu e nici o diferenta intre prostituate si femeile care leaga relatii cu barbati doar din interes financiar


Stai calm si incearca sa te impaci cu ideea ca asta e...mai sunt si altii singuri, nu esti singurul, nu e o chestie pentru care sa disperi. Asa se intampla cand iti pui baza prea multa in cineva...vezi decat inainte precum un cal, deabia dupaia realizezi ca poate erai prea orbit de acea persoana, ca tineai prea mult la ea. Oricum sa mai gasesti ceva pe placul tau (adica una care sa te aprecieze ca om, educatie, comportament, modul tau de a fi etc) in ziua de azi e destul de greu...banul face legea...foamea din ele le face sa nu vada la un baiat altceva inafara de bani, satisfactie sexuala si aspect fizic si cam asta e. Poate mai exista si femei "mai oldies :))" cum zici tu...dar cam greu. In legatura cu prostitutia...sunt de acord cu tine: ori ca te duci la una sa-i dai banul in mana sa presteze, ori ca sta una cu tine ca ii faci cadouri si ii platesti tu tot...e aceeasi chestie din punctul meu de vedere. Asa ca nu stiu...mult noroc sa gasesti una potolita si nu dispera...viata merge inainte si cu si fara (cu toate ca iti e greu pt o perioada sa te impaci cu ideea, dar trebuie sa treci peste)
bogdandbm
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:44
Tu de ce crezi ca toti nespalatii, tiganii, cocalarii, tupeistii care au masini scumpe si arunca cu banii ii vezi numai cu femei frumoase? Crezi cumva ca aia au ceva in plus la caracter fata de tine? In minus e foarte posibil, in plus nu prea cred. Dar se complac pitzipoancele in astfel de situatii...ti-am zis de ce...DE FOAME. Mai grav e ca mai si urla in gura mare ca ele vor respect, ca ele nu sunt patasute, ca vor ca barbatul (prostul care e cu banul) de langa ele sa le respecte, sa tina la ele, sa nu le minta, sa nu le insele, sa se poarte frumos cu ele...in fine...probabil ca stii si tu poezia ca e general valabila, dar ele in schimb vor sa aiba libertate si sa-si faca de cap cu altii, eventual pe banii prostului. Si sper sa nu citesti prea multe topicuri pe forumul asta ca s-ar putea sa ajungi la concluzia ca nu mai exista femei la locul lor...ca ce e si pe aici cand le vezi ce dau din ele...te ia groaza. Tu vezi-ti de activitatile tale si incearca sa uiti de trecut ca poate cu ceva mai mult noroc o sa gasesti si ce iti doresti tu.
bogdandbm
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:02
Aceeasi parere am si eu despre barbati si sincer ?Sunt foarte trista!Eu voi implinii curind 38 de ani si inca nu am fost iubita desi eu mi-am daruit si viata aceluia pe care o iubeam!Din pacate in ziua de azi nu mai are valoare nici fidelitatea,nici sinceritatea si nici iubirea!Incet imi dau seama ca am trait degeaba asteptand mereu ceva ce nu exista sau ceva la care am visat doar si defapt nu am fost niciodata iubita,apreciata,mereu am dat dar nu am primit nimic desi nu am cerut palate,lux sau etc.doar iubire,sinceritate si fidelitate,o familie si sa mai am un copil!Crezi ca am cerut prea mult????Poate ca am cerut ,defapt cel mai mult de pe lumea asta mincinoasa,curvara,infidela si neserioasa infometati dupa avere!Trebuie sa ma resemnez ca nu am avut noroc sau asta e soarta mea si cel mai bine este daca incerc sa uit de dragoste!
raziela
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:07
pentru raziela....nu trebuie sa uiti cat traiesti de iubire... esti o norocoasa te asigur eu...ai o fata frumoasa si consider ca a avea un copil e cred cel mai frumos lucru din lumea asta pt ca da un rost vietii tale...
Julianmm23
Postat pe 12 Aprilie 2010 01:36
pt bogdandbm


merci de comentarii.... le consider o completare si in acelasi timp o confirmare la mesajul cu care am inceput acest topic sincer ai pus bine accentul pe "FOAMEA MARE" din lumea asta bolnava unde daca esti romantic ai bun simt esti considerat anormal pt aceasta lume care se scalda in snobism si parvenitism o lume care duce iubirea in intuneric, in uitare
Julianmm23
Postat pe 12 Aprilie 2010 01:46
De la: raziela, la data 2010-04-11 22:07:45Aceeasi parere am si eu despre barbati si sincer ?Sunt foarte trista!Eu voi implinii curind 38 de ani si inca nu am fost iubita desi eu mi-am daruit si viata aceluia pe care o iubeam!Din pacate in ziua de azi nu mai are valoare nici fidelitatea,nici sinceritatea si nici iubirea!Incet imi dau seama ca am trait degeaba asteptand mereu ceva ce nu exista sau ceva la care am visat doar si defapt nu am fost niciodata iubita,apreciata,mereu am dat dar nu am primit nimic desi nu am cerut palate,lux sau etc.doar iubire,sinceritate si fidelitate,o familie si sa mai am un copil!Crezi ca am cerut prea mult????Poate ca am cerut ,defapt cel mai mult de pe lumea asta mincinoasa,curvara,infidela si neserioasa infometati dupa avere!Trebuie sa ma resemnez ca nu am avut noroc sau asta e soarta mea si cel mai bine este daca incerc sa uit de dragoste!


Tin sa precizez ca nu am spus ca toate femeile sunt fomiste = parasute...dar un procent ingrijorator de mare care e in continua crestere. Mai exista si baieti educati, cu bun simt, cu caracter, fideli, care respecta persoana de langa ei etc...dar tot intr-un procent mic. Ce pot sa-ti spun...decat sa ai si tu noroc sa gasesti asa ceva...cu toate ca e cam greu...dar nu cred ca imposibil.
bogdandbm
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:19
De la: alexa1234, la data 2010-04-06 23:59:33Stai asa .
Pai ca e pt suflet, pt inteligenta , pt bani , pt x sau y ...nu tot e ceva ?
Asa s-ar numi mereu prostituata . Nu e cand nu primeste nimic, practic . Si ideatic si atunci primeste ceva " ignore" . Dar sa excludem varianta asta .
Deci practic cat primeste ceva , orice, chiar si lipsa singuratatii ar fi prostituata .
Singura diferenta intre una si alta e subiectivitatea si valorile diferite ale individului .
Valabil si pt tine .



Te cam simti vizata? ca vad ca te-ai cam atacat
Nu cred ca o poti numi prostituata pe una care sta cu unu ca il iubeste si ca il apreciaza pt orice altceva inafara de bani si aspect. Singura diferenta nu e subiectivitatea, e ca depinde in care categorie de femei te situezi...
bogdandbm
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:27
De la: bogdandbm, la data 2010-04-12 12:19:47
De la: raziela, la data 2010-04-11 22:07:45Aceeasi parere am si eu despre barbati si sincer ?Sunt foarte trista!Eu voi implinii curind 38 de ani si inca nu am fost iubita desi eu mi-am daruit si viata aceluia pe care o iubeam!Din pacate in ziua de azi nu mai are valoare nici fidelitatea,nici sinceritatea si nici iubirea!Incet imi dau seama ca am trait degeaba asteptand mereu ceva ce nu exista sau ceva la care am visat doar si defapt nu am fost niciodata iubita,apreciata,mereu am dat dar nu am primit nimic desi nu am cerut palate,lux sau etc.doar iubire,sinceritate si fidelitate,o familie si sa mai am un copil!Crezi ca am cerut prea mult????Poate ca am cerut ,defapt cel mai mult de pe lumea asta mincinoasa,curvara,infidela si neserioasa infometati dupa avere!Trebuie sa ma resemnez ca nu am avut noroc sau asta e soarta mea si cel mai bine este daca incerc sa uit de dragoste!


Tin sa precizez ca nu am spus ca toate femeile sunt fomiste = parasute...dar un procent ingrijorator de mare care e in continua crestere. Mai exista si baieti educati, cu bun simt, cu caracter, fideli, care respecta persoana de langa ei etc...dar tot intr-un procent mic. Ce pot sa-ti spun...decat sa ai si tu noroc sa gasesti asa ceva...cu toate ca e cam greu...dar nu cred ca imposibil.


norocul tau ca ai revenit cu aceasta precizare!!!
sti de ce este in crestere acest procent pentru ca asta se cere ,,,,,,,,,,,,,,,asta isi doresc barbatzii in ziua de azi :una care sa arate cat mai bine si sa nu gandeasca sau sa deschida gura!!sunt femeie si ar trebui sa fiu solidara cu "consoartele"mele dar din pacate asta este crunta realitate si nu poate fi ignorata
Dontyyy
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:33
cand inima ta se va vindeca...atunci vei avea bucuria sa intalnesti o fata care sa fie pe placul tau si pe care sa o poti sa o iubesti...dar este nevoie de timp.....este bine ca atunci cand vei intra intr-o relatie, sa fii eliberat de vechile sentimente... asa ca, pana atunci eu iti doresc mult succes....
Barbie39
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:40
Sa fii singur poate fi o fericire! Nu la fel de placut este sa te simti singur! Dar cred ca stii deja ca poti sa te simti singur si cand -teoretic- ai pe cineva. Eu cred ca e preferabil sa fii o perioada tu cu tine insuti. E o buna ocazie sa te cunosti mai bine si sa-ti oferi intreaga atentie.
Eu, cand sunt "intr-o relatie" , imi daruiesc tot timpul, toate gandurile si sentimentele, iar din partea cealalta...prea putina implicare... pentru ca omul atat poate! M-am convins ca nu e capabil de mai mult, ma iubeste "in felul lui".
Serios, nu te mai plange de singuratate, viata e atat de scurta, incat nu trebuie irosita cu pareri de rau! Ce-a fost a fost, poate ai iesit din asta mai intelept, nu face un capat de tara ca ai pus punct unei relatii! Mai ales ca deduc din I.D.-ul tau ca ai abea douazeci si ceva de ani... Eu am vreo 10 in plus fata de tine si nu mai vreau sa fiu dezamagita de ceilalti! Pur si simplu, ignor tot ce consider ca e "din afara", si ma gandesc ca eu (si familia, prietenii) imi sunt de ajuns! Daca as trai pe o insula pustie, cred ca nu m-as putea plictisi! Iubesc natura, lectura, planetele, animalutele, copiii cu care lucrez si - intr-un final- am invatat sa ma iubesc si pe mine! Asta trebuie sa faci si tu! Acorda-ti atentie!
kudika055356
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ok. Ma intriga un tip...ce fac? 43 De la: Miss_Stardust 10 Mai 2010 16:50
Ajutor!!!Am nevoie de raspuns pana duminica 16-01-2011 39 De la: andreea1203 14 Ianuarie 2011 13:22
caut iubita pentru un bun prieten 34 De la: Cassey 13 Mai 2009 14:03
credeti in iubiri ``pe neve``? 78 De la: etta 24 Octombrie 2009 00:02
caut prietena 32 De la: sebylovegyrls 3 Septembrie 2011 18:01