Setari Cookie-uri

Ingrijire Personala

Buna, fetelor. Am 21 de ani.
Vin la voi cu o problema si imi doresc sa ma ajutati sa ma schimb in bine.
Desi sunt mare ca varsta, eu nu stiu sa am grija de mine. Pur si simplu am uitat cum e sa fi fata . Am fost mai neinteresata de aspectul meu in ultima perioada si am ajuns sa arat ca naiba.Vreau sa fac ceva pentru mine sa fiu mai feminina, chiar daca nu ma dau banii pe afara.
Nu stiu sa imi fac o manichiura, mi-am ros unghiile mult timp si cand in sfarsit am reusit sa ma abtin si sa creasca, am mers la manichiura, numai ca tipa de acolo a facut misto de mine si a doua oara nici nu m-am mai dus. In afara de taiat unghiile si pilit, nu stiu ce sa le fac.
De pensat ma pensez singura, am sprincene frumoase si nu indraznesc sa le dau pe mana alcuiva sa mi le faca doua linii subtiri ca nu mi se potrivesc. Macar atat stiu si eu
Habar nu am ce ar trebui sa fac. La mama recunosc ca n-am vazut mare lucru. Ea nu foloseste crema, nu se epileaza, nu se machiaza.
Am invatat sa ma machiez, am gasit pe youtube filmulete si am reusit sa ma machiez, sa-mi indulcesc un pic traasaturile.
Asa ca va rog sa depasiti momentul jenant si sa imi ziceti si mie de cate ori e normal si necesar, din experienta voastra, intr-o luna, sa merg la epilat si eventual unde sau daca merge acasa, cu ce.
Pentru manichiura merge sa o fac acasa, sau e necesar sa merg la manichiurista de fiecare data? m-am simtit cam tare jenata cand a inceput aia sa faca misto de mine. Pentru maini e nevoie sa folosesc zilnic crema? daca da, de cate ori?
Pentru ten - merge sa imi aleg eu cremele sau trebuie intai sa merg la cosmetica si sa imi recomande de acolo ce sa folosesc?
Multumesc tare mult.
kudika_1016252
Postat pe 24 Iulie 2016 12:17
Nu iti mai roade unghiile si da-le cu oja
kudika_988778
Postat pe 24 Iulie 2016 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mezoterapia 7 De la: Diana_Surea_1 15 Noiembrie 2016 13:00
Exista trucuri pentru bronzul natural? 39 De la: Gothlady 7 August 2013 09:01
Bronzare organica la Papillon Salon 3 De la: Violet_Sun 21 Noiembrie 2011 00:57
Produse Hemel pentru frumusetea ta 1 De la: caty21 18 Iunie 2009 11:59
Cosmetice bio 14 De la: kudika_947954 15 Iulie 2015 15:23