Cu greselile ce facem?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

stefanula Avatarul lui stefanula

1 mesaj

Daca tot provocam lumea sa scrie un roman, poate evitam cacofoniile (creasca copilul), formele gresite ale cuvintelor (crimpeia de luciditate) si virgulele intre subiect si predicat!
PETRE_ELENA Avatarul lui PETRE_ELENA

24 mesaje
Oras: ploiesti

Gandesc ca romanul este scris in forma de manuscris,de aceea mai sunt greseli de scris si exprimare dar,probabil cand va fi terminat si finalizat i se va da o forma corecta.
kitty_kris Avatarul lui kitty_kris

4 mesaje

Eu cred ca inainte de a fi postate pe site capitolele ar trebui corectate..spun asta deoarce in aceasta prima parte sunt destule greseli, calificabile F GRAVE ( vezi "atat de perfect")..spor la treaba si ATENTIE la greseli..
rodicapiu Avatarul lui rodicapiu

7 mesaje
Oras: brasov

De ce oare la orice idee noua noi trebuie sa gasim deja critici?Nu mai bine sa facem ceva si apoi daca suntem mai buni sa corectam sau sa gasim solutia mai buna?
Si fluturele la inceput este o omida si floarea la inceput este o samanta conteaza doar produsul finit,nu?
Intai face-ti ceva si apoi criticati.Greselile sunt facute ca sa vedem "perfectiunea" altfel cum ne vom da seama dea ea?

4 mesaje

Rodica, criticile sunt pentru a crea perfectiunea. Si uite o critica si pentru tine : in loc de "face-ti" ar fi corect sa scrii "faceti"..
rodicapiu Avatarul lui rodicapiu

7 mesaje
Oras: brasov

Da am gresit, dar ce imi pare rau ca din tot ce am scris numai greseala a iesit in evidenta . Dar oricum multumesc pentru observatie.

4 mesaje

Ai gresit, te-am corectat. Data viitoare nu mai gresesti. IN ASTA CONSTA CRITICA- in a fi constructiva.
aynat Avatarul lui aynat

2 mesaje

kitty_kris nu mai fi atit de radicala pentru ca rodicapiu a facut aceasta greseala din neatentie nu ca n-ar fi stiut ca e corect. fii sigura ca daca nu va face greseala asta va face altele la fel ca si tine, la fel ca si mine si ca toti ceilalti...asa sa fims eriosi a gresi e omeneste! am facut vreo greseala?
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

daca tot incepem un roman, hai sa il incepem bine, e vorba de respect fata de cititori, nu are 200 de pagini manuscrisul asta asa k macar o data daca il citesti cu atentie, vezi ce e gresit