Setari Cookie-uri

Cu greselile ce facem?

Daca tot provocam lumea sa scrie un roman, poate evitam cacofoniile (creasca copilul), formele gresite ale cuvintelor (crimpeia de luciditate) si virgulele intre subiect si predicat!
stefanula
Postat pe 24 Mai 2007 13:18
Gandesc ca romanul este scris in forma de manuscris,de aceea mai sunt greseli de scris si exprimare dar,probabil cand va fi terminat si finalizat i se va da o forma corecta.
PETRE_ELENA
Postat pe 24 Mai 2007 15:08
Eu cred ca inainte de a fi postate pe site capitolele ar trebui corectate..spun asta deoarce in aceasta prima parte sunt destule greseli, calificabile F GRAVE ( vezi "atat de perfect")..spor la treaba si ATENTIE la greseli..
kitty_kris
Postat pe 25 Mai 2007 00:47
De ce oare la orice idee noua noi trebuie sa gasim deja critici?Nu mai bine sa facem ceva si apoi daca suntem mai buni sa corectam sau sa gasim solutia mai buna?
Si fluturele la inceput este o omida si floarea la inceput este o samanta conteaza doar produsul finit,nu?
Intai face-ti ceva si apoi criticati.Greselile sunt facute ca sa vedem "perfectiunea" altfel cum ne vom da seama dea ea?
rodicapiu
Postat pe 26 Mai 2007 21:23
Rodica, criticile sunt pentru a crea perfectiunea. Si uite o critica si pentru tine : in loc de "face-ti" ar fi corect sa scrii "faceti"..
kitty_kris
Postat pe 28 Mai 2007 13:22
Da am gresit, dar ce imi pare rau ca din tot ce am scris numai greseala a iesit in evidenta . Dar oricum multumesc pentru observatie.
rodicapiu
Postat pe 28 Mai 2007 23:07
Ai gresit, te-am corectat. Data viitoare nu mai gresesti. IN ASTA CONSTA CRITICA- in a fi constructiva.
kitty_kris
Postat pe 29 Mai 2007 16:59
kitty_kris nu mai fi atit de radicala pentru ca rodicapiu a facut aceasta greseala din neatentie nu ca n-ar fi stiut ca e corect. fii sigura ca daca nu va face greseala asta va face altele la fel ca si tine, la fel ca si mine si ca toti ceilalti...asa sa fims eriosi a gresi e omeneste! am facut vreo greseala?
aynat
Postat pe 1 August 2007 09:36
daca tot incepem un roman, hai sa il incepem bine, e vorba de respect fata de cititori, nu are 200 de pagini manuscrisul asta asa k macar o data daca il citesti cu atentie, vezi ce e gresit

Postat pe 3 Septembrie 2007 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi place ideea!!! 2 De la: lweibby 25 Mai 2007 01:07
hello dear 7 De la: kudika481000 21 Iunie 2012 19:35
durere,fericire,speranta... 1 De la: butaculoredana 31 Mai 2007 16:28
Nu am access la articol! 1 De la: adriana_popa_el 24 Mai 2007 10:43
cryn 7 De la: Ramon3l 28 Mai 2008 15:27