telenovela???

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

nu e captivant, parca as citi o telenovela mai detaliata, nu suntem noi destul de satule de o groaza ca sa mai citesc si de picurii de ploaie care se impreuneza cu lacrimile nu stiu cui..hmm hai fetelor ceva care sa ne creasca adrenalina
modaria2001 Avatarul lui modaria2001

2 mesaje

pai daca vrei adrenalina poti sa-l continui tu si s-o pui sa faca scufundari cu rechini sau zboruri cu MIG-urile sovietice ca tocmai se poarta.Oare Antonyo nu se indura si de talentul meu?
PETRE_ELENA Avatarul lui PETRE_ELENA

24 mesaje
Oras: ploiesti

Nici vorba de telenovela,autoarea sau persoana care vrea sa scrie acest roman,poata sa inventeze,siuatii si personaje,palpitante.
dianna10 Avatarul lui dianna10

2 mesaje

hmmm....sincer..si eu am avut impresia unui inceput de telenovela....depinde de ce se va intampla in urmatoarele capitole.....intr-adevar "picurii de ploaie" shi "norii negrii" au fost repetati intr-un mod deranjant.......ramane de vazut.....
anayta Avatarul lui anayta

4 mesaje

Haideti fetelor ca nu e chiar telenovela... Are ceva mai mult romantism, e adevarat, dar asta nu transforma romanul in telenovela. Fiecare poate participa la scrierea romanului TOCMAI pentru a nu deveni o telenovela. Mie imi plac chestiile romantice, dar urasc telenovelele clasice, de aceea am trimis si eu varianta mea care continua romanul prin capitolul 5...
Urez tuturor bafta
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

problema nu ar fi ca este romantism, ci tipul romantismului. am impresia ca am ramas tot pe vremea lui eminescu, teodoreanu , etc. si cred ca problema cu figurile de stil din roman este ca deja au aparut de prea multe ori, nu mai au nimic nou, le stim, le-am invatat la scoala. fiecare roman trebuie sa aduca ceva nou de la tema la limbaj..... asteptam ceva nou (inca)