Setari Cookie-uri

telenovela???

nu e captivant, parca as citi o telenovela mai detaliata, nu suntem noi destul de satule de o groaza ca sa mai citesc si de picurii de ploaie care se impreuneza cu lacrimile nu stiu cui..hmm hai fetelor ceva care sa ne creasca adrenalina

Postat pe 24 Mai 2007 13:32
pai daca vrei adrenalina poti sa-l continui tu si s-o pui sa faca scufundari cu rechini sau zboruri cu MIG-urile sovietice ca tocmai se poarta.Oare Antonyo nu se indura si de talentul meu?
modaria2001
Postat pe 24 Mai 2007 14:06
Nici vorba de telenovela,autoarea sau persoana care vrea sa scrie acest roman,poata sa inventeze,siuatii si personaje,palpitante.
PETRE_ELENA
Postat pe 24 Mai 2007 14:50
hmmm....sincer..si eu am avut impresia unui inceput de telenovela....depinde de ce se va intampla in urmatoarele capitole.....intr-adevar "picurii de ploaie" shi "norii negrii" au fost repetati intr-un mod deranjant.......ramane de vazut.....
dianna10
Postat pe 24 Mai 2007 20:47
Haideti fetelor ca nu e chiar telenovela... Are ceva mai mult romantism, e adevarat, dar asta nu transforma romanul in telenovela. Fiecare poate participa la scrierea romanului TOCMAI pentru a nu deveni o telenovela. Mie imi plac chestiile romantice, dar urasc telenovelele clasice, de aceea am trimis si eu varianta mea care continua romanul prin capitolul 5...
Urez tuturor bafta
anayta
Postat pe 11 Iulie 2007 13:03
problema nu ar fi ca este romantism, ci tipul romantismului. am impresia ca am ramas tot pe vremea lui eminescu, teodoreanu , etc. si cred ca problema cu figurile de stil din roman este ca deja au aparut de prea multe ori, nu mai au nimic nou, le stim, le-am invatat la scoala. fiecare roman trebuie sa aduca ceva nou de la tema la limbaj..... asteptam ceva nou (inca)

Postat pe 3 Septembrie 2007 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
telenovela??? 6 De la: exuviu 3 Septembrie 2007 10:51
femei batrane..cu 'baietei' 20 De la: playboy 11 Aprilie 2009 21:26
Var1Cap8 3 De la: KALI03 31 August 2007 10:46
si pana la urma... ? 1 De la: tommygirl 1 Iunie 2007 14:55
Numai kitsch-uri!!! 2 De la: exuviu 21 Octombrie 2007 22:40