Setari Cookie-uri

ereditate astrologica sau "astro-genealogie"

Sunt patternuri astrologice care se mostenesc: semne
dominante, planete dominante, configuratii planetare, etc.
Nu, nu este o regula in sine. Dar se integreza intr-o regula
generala conforma careia... copiii seamana cu parintii!
Eventual si cu bunicii sau alte rude apropiate :-) Iar acest
lucru se reflecta, bineinteles, la nivel astrologic.

paradice992002
Postat pe 29 Mai 2007 10:39
interesant, in sfarsit cineva care vorbeste despre lucruri adevarate, nu povesti prea frumoase pentru a fi reale. ai dreptate. 2 copii nascuti exact la aceeasi ora si in acelasi loc (aceeasi paralela) nu vor avea aceleasi destine...pentru ca parintii (sau mai exact genele si faptele lor) au un cuvant greu de spus in destinele copiilor.chiar daca acestia nu recunosc acest lucru.
de fapt din analizele mele am observat ca orice defect, ca sa-i spun asa, orice lucru stramb din caracterul cuiva, nerezolvat in timpul vietii acelei persoane va trebui rezolvat de copilul lui. spre exemplu, in mod aproape invariabil, baiatul al carui tata isi inseala sotia, va repeta si el greseli similare pana cand va constata ca toata sarada e inutila. fata a carei mama e batuta de sot, va accepta si ea aceleasi tratamente din partea sotului pana cand, va intelege ca, singura arma impotriva a actului de violenta, e lipsa de teama. cand violentul 'miroase' teama va reactiona...cand simte ca nu exista teama si cel din fata e probabil mai puternic mai ales psihic...capituleaza. in fine pot da nenumarate exemple, am facut multe harti astrale si am stat de vorba cu multi oameni...

Postat pe 23 Octombrie 2007 23:55
De acord cu tine!
paradice992002
Postat pe 24 Octombrie 2007 15:25
Interesant lucru ai spus. ca noi trebuie sa ne invingem propriile temeri sau cele mostenite. Am observat intr-adevar ne lovesc mereu pietricele in punctele noastre slabe pana ajungem sa le invingem

Postat pe 21 Iunie 2008 22:29
Probabil ai dreptate, dar ce legatura are influenta mediului inconjurator (parinti, bunici, prieteni) etc cu astrologia, nu pra inteleg legatura...?
Normal ca copilul face ce vede, iar cand a crescut, ii este greu sa se desprinda de influenta parintilor sau a celor cu care a crescut...

Astrologia, cu asta nu ma pricep.
Dar voi?
Eu sunt balanta, ce puteti spune???
Ce scrie in zodiac stiu si eu, dar ceva mai amanuntit???
Ceva mai concret?
Nu se poate, vedeti?

Postat pe 4 Iulie 2008 01:59
In ce sens atitudinile similare parintilor se reflecta la nivel astrologic?

Explica, te rog, ca nu inteleg nimic...

Postat pe 4 Iulie 2008 02:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
banal 4 De la: cryss088 31 Iulie 2007 17:36
romanul Kudika 1 De la: burceaa 24 Mai 2007 12:49
Ce e aiureala asta? 8 De la: cryss088 13 Iulie 2007 14:09
varianta mea nu apare:((( 3 De la: alice_dop 11 Septembrie 2007 10:41
interesant 1 De la: possion_girl 24 Mai 2007 13:08