Setari Cookie-uri

Variantele

Nu putem sa vedem si noi undeva cele mai interesante 10 variante pentru urmatorul capitol? Imi imaginez ca vin sute (daca nu chiar mii ;) ) de variante pentru fiecare capitol, si cineva de la Kidika selectioneaza capitolul care i se pare mai frumos, bine scris si interesant. Cred ca ar fi foarte bine daca noi, scriitoarele, am putea citi cele mai interesante 10 variante, eventual sa alcatuim si noi un top (sa votam fiecare varianta care ne place)...sau ceva de genul acesta....
anayta
Postat pe 11 Iulie 2007 13:11
Sunt de acord cu aceasta propunere, in felul acesta ne-am putea da seama de ce fel de scrieri vin. Ar fi alese astfel varianta aleasa de noi, si am putea si noi judeca criteriile de evaluare. Va multumesc

Postat pe 11 Iulie 2007 19:14
mi se pare o idee buna. pentru simplul fapt ca am impresia ca unele capitole (2,3 si variantele pt capitolul 5) sunt superficiale, scrise pe viteza. de cand a aparut ideea cu scrierea romanului singurele variante care m-au facut sa simt ceva au fost variantele de la capitolul 4 in special cea care n-a fost aleasa. din pacate. oare suntem si noi chiar asa superficiale cum au iesit capitolele sau pur si simplu n-avem timp si rabdare sa creem ceva putin mai profund?
druscuta
Postat pe 12 Iulie 2007 13:03
Si mie mi se par cam superficiale, si chiar dau impresia ca au fost scrise pe fuga....
Dar asa s-a votat...
Poate totusi vom vedea 10 variante....sper
anayta
Postat pe 12 Iulie 2007 17:19
Eu am renuntat la ideea de a scrie tocmai pt ca nu vreau sa nu fiu bagata in seama...Totusi trebuie apreciate eforturile femeilor care vor sa "spuna" si sa scrie ceva.

Postat pe 13 Iulie 2007 08:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Haideti doamnelor sa aratam ce putem! 4 De la: roxt 26 Mai 2007 14:46
Ispita 68 De la: zecezece 21 Noiembrie 2011 00:09
cum sa treci peste o despartire ?mai ales cind se iubesc mult!!! 20 De la: ioanaalinav 12 Martie 2013 22:26
cum poti sa uiti o persoana pe care ai iubit-o 6 ani? 6 De la: bite_claudia 18 Octombrie 2007 09:36
o alta propunere ptr titlul romanului 1 De la: jujuka23 3 Octombrie 2007 18:51