Setari Cookie-uri

nu ma inteleg cu mama

neintelegeri critici si jigniri la adresa mea din partea mamei
tac insa cum as putea sa ma inteleg cu ea?sa o fac sa se puna macar odata in locul meu,crede ca mereu are dreptate si ma face sa ma simt prost ca stau in casa parinteasca
nu ma inteles niciodata si nici macar odata nu a fost multumita de mine
in ochii ei nu am luat niciodata decizii bune nu am facut un lucru bine nu am fost destul de buna
m-am saturat sa ma cert cu ea cum sa o fac sa ma inteleaga?
poate zic ca este si mentalitatea anilor trecuti si diferenta de varsta insa nu ajungem la nici o comunicare
din mici prostii ajunge la cuvinte care dor
kudika109268
Postat pe 1 Februarie 2010 13:33
imi pare tare rau pt tine. am cunoscut si eu cazuri mai grave cand mamele isi scot copii din casa si ii primesc inapoi DOAr daca au bani.din pacate nu cred ca ai ce face. la 24 de anisori cauta-ti un servici, vezi-ti de scoala, si nu mai pune tot la suflet.din pacate e mai greu fiind vorba de mama tadar ceea ce tb tu sa intelegi si sa inveti din comportamentul ei este ca la randul tau, cand vei avea copii, sa nu te comporti cu ei si sa le vorbesti asa cum face ea. invata din greselile ei fata de tine, ca nu mai e mult pana ai sa fii mamica.
Shhh
Postat pe 1 Februarie 2010 14:12
De la: Shhh, la data 2010-02-01 14:12:01imi pare tare rau pt tine. am cunoscut si eu cazuri mai grave cand mamele isi scot copii din casa si ii primesc inapoi DOAr daca au bani.din pacate nu cred ca ai ce face. la 24 de anisori cauta-ti un servici, vezi-ti de scoala, si nu mai pune tot la suflet.din pacate e mai greu fiind vorba de mama tadar ceea ce tb tu sa intelegi si sa inveti din comportamentul ei este ca la randul tau, cand vei avea copii, sa nu te comporti cu ei si sa le vorbesti asa cum face ea. invata din greselile ei fata de tine, ca nu mai e mult pana ai sa fii mamica.


caut serviciu de vara trecuta am avut niste oferte :
¡¡stii facem un club in bucuresti si am avea nevoie de niste fete nu ai mai putea gasi niste amice si sa vii salariu bunicel atmosfera intima¡¡
sau
¡¡este pentru postul de receptionista la un salon cosmetic stii conteaza aspectul nu ne trimite-ti niste poze mai sex asa in bikini?

asta e mai daca esti fata tre sa bagi corpul la bataie ca altfel nu esti remarcata

urasc scarbosii de la conducere care nu ofera un loc de munca decent tinerilor din ziua de azi

sa muncesc pe 3milioane la un chiosc?cu ce sa ma intretin in ziua azi?chirie facultate si necesitatile mele?

e mama mea am acceptat orice jignire insa cateodata explodez de mi vine sa urlu
prefer sa nu fac un copil decat sa ii scot ochii si sal judec tot timpul pe neajunsuri
viata asta

kudika109268
Postat pe 1 Februarie 2010 15:35
Unul din prieteni se plânge de mama lui spunând:
- Are un caracter ºi un comportament urât.
Profetul (pacea ºi binecuvântarea lui Allah fie asupra lui!) îi rãspunde:
- Dar atunci când te-a purtat nouã luni în pântece nu avea un caracter urât.
Prietenul nu a fost satisfãcut de rãspuns:
- O, Profet al lui Allah! Chiar era un caracter urât!
- Dar atunci când te-a alãptat doi ani de zile nu avea caracter urât.
Prietenul insistã sã afirme cã mama lui are un caracter urât.
Profetul continuã sa-i rãspundã:
- Dar atunci când nu putea sã doarmã din cauza ta nu avea un caracter urât.
Prietenul nu mai rezistã ºi spune:
- Dar eu mi-am echivalat îndatorirea.
- Ce ai fãcut?
- Am dus-o în pelerinaj pe umerii mei.
Pe chipul profetului apare un zâmbet trist.
- Nu ai echivalat nici mãcar dreptul unei singure dureri din timpul naºterii.
Master
Postat pe 1 Februarie 2010 23:14
De la: Master, la data 2010-02-01 23:14:50Unul din prieteni se plânge de mama lui spunând:
- Are un caracter ºi un comportament urât.
Profetul (pacea ºi binecuvântarea lui Allah fie asupra lui!) îi rãspunde:
- Dar atunci când te-a purtat nouã luni în pântece nu avea un caracter urât.
Prietenul nu a fost satisfãcut de rãspuns:
- O, Profet al lui Allah! Chiar era un caracter urât!
- Dar atunci când te-a alãptat doi ani de zile nu avea caracter urât.
Prietenul insistã sã afirme cã mama lui are un caracter urât.
Profetul continuã sa-i rãspundã:
- Dar atunci când nu putea sã doarmã din cauza ta nu avea un caracter urât.
Prietenul nu mai rezistã ºi spune:
- Dar eu mi-am echivalat îndatorirea.
- Ce ai fãcut?
- Am dus-o în pelerinaj pe umerii mei.
Pe chipul profetului apare un zâmbet trist.
- Nu ai echivalat nici mãcar dreptul unei singure dureri din timpul naºterii.


e tare recunosc
kudika109268
Postat pe 2 Februarie 2010 00:54
A, imi pare rau.
kudika081126
Postat pe 2 Februarie 2010 01:04
De la: Master, la data 2010-02-01 23:14:50Unul din prieteni se plânge de mama lui spunând:
- Are un caracter ºi un comportament urât.
Profetul (pacea ºi binecuvântarea lui Allah fie asupra lui!) îi rãspunde:
- Dar atunci când te-a purtat nouã luni în pântece nu avea un caracter urât.
Prietenul nu a fost satisfãcut de rãspuns:
- O, Profet al lui Allah! Chiar era un caracter urât!
- Dar atunci când te-a alãptat doi ani de zile nu avea caracter urât.
Prietenul insistã sã afirme cã mama lui are un caracter urât.
Profetul continuã sa-i rãspundã:
- Dar atunci când nu putea sã doarmã din cauza ta nu avea un caracter urât.
Prietenul nu mai rezistã ºi spune:
- Dar eu mi-am echivalat îndatorirea.
- Ce ai fãcut?
- Am dus-o în pelerinaj pe umerii mei.
Pe chipul profetului apare un zâmbet trist.
- Nu ai echivalat nici mãcar dreptul unei singure dureri din timpul naºterii.





... corect ... dar asta era pe timpul cind copii nu erau considerati - accidente, greseli, nenorociri ... nu erau ''demolatorii'' imaginari ai vietii ... si nu erau selectionati ... morala povestii e buna dar trebuie revenit la normalitate intii ...

marco918
Postat pe 2 Februarie 2010 01:16
nu-i mai zice decizile tale, nu-i mai raspunde la reprosuri, asta ar putea sa o puna pe ganduri
clau19
Postat pe 2 Februarie 2010 01:18
nici eu nu ma inteleg super cu mama, nu ma sprijina cam in nimic asa ca prefer sa nu ii spun niciodata nimic, le spun doar prietenilor
clau19
Postat pe 2 Februarie 2010 01:22
De la: clau19, la data 2010-02-02 01:22:10nici eu nu ma inteleg super cu mama, nu ma sprijina cam in nimic asa ca prefer sa nu ii spun niciodata nimic, le spun doar prietenilor


treci la culcare
valivieru96
Postat pe 2 Februarie 2010 02:18
De la: marco918, la data 2010-02-02 01:16:47
De la: Master, la data 2010-02-01 23:14:50Unul din prieteni se plânge de mama lui spunând:
- Are un caracter ºi un comportament urât.
Profetul (pacea ºi binecuvântarea lui Allah fie asupra lui!) îi rãspunde:
- Dar atunci când te-a purtat nouã luni în pântece nu avea un caracter urât.
Prietenul nu a fost satisfãcut de rãspuns:
- O, Profet al lui Allah! Chiar era un caracter urât!
- Dar atunci când te-a alãptat doi ani de zile nu avea caracter urât.
Prietenul insistã sã afirme cã mama lui are un caracter urât.
Profetul continuã sa-i rãspundã:
- Dar atunci când nu putea sã doarmã din cauza ta nu avea un caracter urât.
Prietenul nu mai rezistã ºi spune:
- Dar eu mi-am echivalat îndatorirea.
- Ce ai fãcut?
- Am dus-o în pelerinaj pe umerii mei.
Pe chipul profetului apare un zâmbet trist.
- Nu ai echivalat nici mãcar dreptul unei singure dureri din timpul naºterii.





... corect ... dar asta era pe timpul cind copii nu erau considerati - accidente, greseli, nenorociri ... nu erau ''demolatorii'' imaginari ai vietii ... si nu erau selectionati ... morala povestii e buna dar trebuie revenit la normalitate intii ...



am fost un copil nedorit
mama a spus la lume ca sunt fata fiicei ei mai mari adik surorii mele mai mari pentru a nu fi judecata de ce a nascut un copil la34 ani
faza care am aflat-o la 15 ani de la femeie necunoscuta:¡¡asta nu e fata cu care iti era rusine?¡¡
bine au trecut anii
e sesiune am examene am invatat toata ziua si toata noaptea si azi la 8 tipa la mine:¡¡sa-mi fie rusine ca dorm ziua si invat noaptea ¡¡cu ce am gresit?
ma inspaimanta faptul k as putea pica la examene dar ea de ce ma tot judeca?am gresit cu ceva ca azi in loc sa ma trezesc dimineata m-am trezit la 12?
kudika109268
Postat pe 2 Februarie 2010 13:00
eu cred ca ias trage o palma , daca e mama ta nu inseamna ca esti gunoiul ei .pff sa termini facultatea sau ce faci acum si sa-ti gasesti ceva de lucru sa pleci naibii de-acolo. sa vedem atunci la cine urla
clau19
Postat pe 2 Februarie 2010 16:44
Ba era mai rau , copii erau sacrificati , ucisi ,mai ales copilele .

Sa va mai spun ceva legat de mama :

Profetul(Pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra lui
) intreaba pe Dumnezeu :

Doamne spune-mi de cine trebuie sa am grija cel mai mult in viata asta?

Dunezeu ai raspunde : '' de mama ta ''

Profetul(Pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra lui
) : ''de cine altcineva trebuie sa mai am grija ?

Dumnezeu : '' de mama ta ''

Profetul (Pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra lui
) : '' am inteles Doamne , dar de cine altcineva in afara de mama trebuie sa mai am grija ''?

Dumnezeu : '' de mama ta ''

Oare de ce i-a raspuns Dumnezeu de trei ori cu ''mama ta''?

Allah (Dumnezeu ) stie mai bine .

Referitor la copii :

Nu au idee oamnii ce importanti sunt , si ca un copil nu este altceva decat un dar de la Dumnezeu ,dar asa cum spune Dumnezeu :

''Putini dintre voi sunteti multumitori''

Asta este o doctrina a celor care au frica , respect iubire fata de Dumnezeu :

copii asi cinstesc parintii, iar pentru parinti , copii fiind un dar de la Dumnezeu , sunt mai presus decat viatile lor lor , iar ei (parintii ) traiesc pentru copii lor !

Sa va povestesc un caz real :

Eu patron ,avand un magazin de imbracaminte .

In una din zile imi intra in magazin o femeie cu un copil micut intr-un carucior pentru copii .

Copilul mi-a atras atentia ,l-am binecuvantat si am felicitat-o pe femeie spunandu-i ca are un copil foarte frumos si ca atunci cand va creste mare va avea grija de ea (mama) asa cum are dansa grija de el, femeia mi-a raspuns : ''macar de mi-ar deschide usa cand se va face mare as fi multumita ''
Sincer nu am inteles atunci de ce mi-a raspuns in felul asta .

Dar in '' secunda 2'' parca era facut sa se intample asa , vine o alta femeie la fel ca cea dinainte , cu un copil micut intr-un carucior pentru copii , aceleasi discutii le-am purtat evitannd insa sa-i spun ca atunci cand se va face mare va avea grija de ea , cu toate astea ea mi-a raspuns : ''las ca se face el mare si o sa aibe grija de mine ''


Dupa experienta asta mi-am dat seama ca este vorba de ,'' doctrine '' diferite ale oamenilor si ca aceste doctrine se manifeste mai devreme sau mai tarziu in vietile noastre ( parinti , copii , frati , surori , prieteni , amici ..etc)






Master
Postat pe 2 Februarie 2010 17:30
De la: clau19, la data 2010-02-02 16:44:05eu cred ca ias trage o palma , daca e mama ta nu inseamna ca esti gunoiul ei .pff sa termini facultatea sau ce faci acum si sa-ti gasesti ceva de lucru sa pleci naibii de-acolo. sa vedem atunci la cine urla


imi caut de munca sa plec
deci nu inteleg dc se comporta asa cu mine eu am banii mei ca am fost plecata si mai cateva economii nu multe insa niciodata nu i-am cerut bani am vrut doar sa stau in casa parinteasca caci ma simt linistita acuma de un timp ma simt in plus
kudika109268
Postat pe 2 Februarie 2010 21:01
De la: kudika109268, la data 2010-02-02 21:01:07
De la: clau19, la data 2010-02-02 16:44:05eu cred ca ias trage o palma , daca e mama ta nu inseamna ca esti gunoiul ei .pff sa termini facultatea sau ce faci acum si sa-ti gasesti ceva de lucru sa pleci naibii de-acolo. sa vedem atunci la cine urla


imi caut de munca sa plec
deci nu inteleg dc se comporta asa cu mine eu am banii mei ca am fost plecata si mai cateva economii nu multe insa niciodata nu i-am cerut bani am vrut doar sa stau in casa parinteasca caci ma simt linistita acuma de un timp ma simt in plus

ce mama ai poate ia placut mai mult cand ai fost plecata si acum nu te mai vrea prin prajma. dar totusi...ce doamne are?? mai ai frati/surori? si cu ei e asa?
eu daca as fi in situatia ta, as fi plecata toata ziua de acasa si as veni numai seara sau nu as iesi din camera, m-as inchide acolo sa nu mai poata intra sa strige.
cred ca nici o mama vitrega nu ar face ce faca maica`ta
clau19
Postat pe 2 Februarie 2010 21:08
De la: Master, la data 2010-02-02 17:30:03Ba era mai rau , copii erau sacrificati , ucisi ,mai ales copilele .

Sa va mai spun ceva legat de mama :

Profetul(Pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra lui
) intreaba pe Dumnezeu :

Doamne spune-mi de cine trebuie sa am grija cel mai mult in viata asta?

Dunezeu ai raspunde : '' de mama ta ''

Profetul(Pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra lui
) : ''de cine altcineva trebuie sa mai am grija ?

Dumnezeu : '' de mama ta ''

Profetul (Pacea si binecuvantarea lui Allah fie asupra lui
) : '' am inteles Doamne , dar de cine altcineva in afara de mama trebuie sa mai am grija ''?

Dumnezeu : '' de mama ta ''

Oare de ce i-a raspuns Dumnezeu de trei ori cu ''mama ta''?

Allah (Dumnezeu ) stie mai bine .

Referitor la copii :

Nu au idee oamnii ce importanti sunt , si ca un copil nu este altceva decat un dar de la Dumnezeu ,dar asa cum spune Dumnezeu :

''Putini dintre voi sunteti multumitori''

Asta este o doctrina a celor care au frica , respect iubire fata de Dumnezeu :

copii asi cinstesc parintii, iar pentru parinti , copii fiind un dar de la Dumnezeu , sunt mai presus decat viatile lor lor , iar ei (parintii ) traiesc pentru copii lor !

Sa va povestesc un caz real :

Eu patron ,avand un magazin de imbracaminte .

In una din zile imi intra in magazin o femeie cu un copil micut intr-un carucior pentru copii .

Copilul mi-a atras atentia ,l-am binecuvantat si am felicitat-o pe femeie spunandu-i ca are un copil foarte frumos si ca atunci cand va creste mare va avea grija de ea (mama) asa cum are dansa grija de el, femeia mi-a raspuns : ''macar de mi-ar deschide usa cand se va face mare as fi multumita ''
Sincer nu am inteles atunci de ce mi-a raspuns in felul asta .

Dar in '' secunda 2'' parca era facut sa se intample asa , vine o alta femeie la fel ca cea dinainte , cu un copil micut intr-un carucior pentru copii , aceleasi discutii le-am purtat evitannd insa sa-i spun ca atunci cand se va face mare va avea grija de ea , cu toate astea ea mi-a raspuns : ''las ca se face el mare si o sa aibe grija de mine ''


Dupa experienta asta mi-am dat seama ca este vorba de ,'' doctrine '' diferite ale oamenilor si ca aceste doctrine se manifeste mai devreme sau mai tarziu in vietile noastre ( parinti , copii , frati , surori , prieteni , amici ..etc)








pai de asta cred ca se poarta asa si o inteleg are mentalitatea secolului20
tac tac am plecat azi de acasa si cand am venit vorbea cu mine frumos atunci nu mai tipa uneori ne intelegem super bine cand este vorba de alte persoane sau fete cand vine vorba de mine nimic nu o poate multumi nu ma imbrac ca lumea nu vorbesc frumos nu stiu sa o respect pentru ca ea are dreptate intotdeauna
e mama mea o iubesc insa ma supara mult si ma doare sufletul cand vorbeste cu mine de parca as fi o povara
am fost plecata 3ani toamna trecuta ne-am certat din niste nimicuri si mi-a zis k era mai bine cand nu eram acasa
kudika109268
Postat pe 2 Februarie 2010 21:09
ca ce vrei sa te angajezi? caut si eu pt tine pt e-jobs. spune-mi in ce localitate
clau19
Postat pe 2 Februarie 2010 22:27
caut si eu pt tine pe e-jobs. scz
clau19
Postat pe 2 Februarie 2010 22:27
sa iti pretuiesti mama! pentru ca atunci cand nu o s-o mai ai o sa-ti fie greu ..nu o sa ai pe cine sa strangi in brate , cine sa te sfatuiasca sau chiar sa te critice!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Februarie 2010 22:34
De la: clau19, la data 2010-02-02 22:27:26ca ce vrei sa te angajezi? caut si eu pt tine pt e-jobs. spune-mi in ce localitate


stau in botosani caut si eu in iasi sau in botosani
barmanita femeie de servici babysitter vanzatoare ce o fi numai sa fie ceva decent fara cluburi de noapte si alte de genu
mersi fain esti o scumpa
kudika109268
Postat pe 3 Februarie 2010 10:08
De la: roz5bule6lila7, la data 2010-02-02 22:34:36sa iti pretuiesti mama! pentru ca atunci cand nu o s-o mai ai o sa-ti fie greu ..nu o sa ai pe cine sa strangi in brate , cine sa te sfatuiasca sau chiar sa te critice!


ai dreptate dar cum sa o pretuiesc cand nu imi da motive?
kudika109268
Postat pe 3 Februarie 2010 10:11
De la: clau19, la data 2010-02-02 16:44:05eu cred ca ias trage o palma , daca e mama ta nu inseamna ca esti gunoiul ei .pff sa termini facultatea sau ce faci acum si sa-ti gasesti ceva de lucru sa pleci naibii de-acolo. sa vedem atunci la cine urla

eu nu a-si atinge-o pe mama nici cu o floare, rar o mai atingeam din greseala si imi parea rau. o mama vrea binele copilui sau!
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Februarie 2010 16:26
De la: kudika109268, la data 2010-02-03 10:11:22
De la: roz5bule6lila7, la data 2010-02-02 22:34:36sa iti pretuiesti mama! pentru ca atunci cand nu o s-o mai ai o sa-ti fie greu ..nu o sa ai pe cine sa strangi in brate , cine sa te sfatuiasca sau chiar sa te critice!


ai dreptate dar cum sa o pretuiesc cand nu imi da motive?

Dumenezu mi-a luat-o de curand...sufletul imi e asa de gol
nimic nu ma mai face fericita...eu m-am intels f bine cu mama mea si imi este enorm de greu fara vorbele sale, atingerile ei, criticele ...mangeririle ...incearca ca tu sa te schimbi!
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Februarie 2010 16:30
De la: roz5bule6lila7, la data 2010-02-05 16:26:52
De la: clau19, la data 2010-02-02 16:44:05eu cred ca ias trage o palma , daca e mama ta nu inseamna ca esti gunoiul ei .pff sa termini facultatea sau ce faci acum si sa-ti gasesti ceva de lucru sa pleci naibii de-acolo. sa vedem atunci la cine urla

eu nu a-si atinge-o pe mama nici cu o floare, rar o mai atingeam din greseala si imi parea rau. o mama vrea binele copilui sau!


dar nici eu nu as da in mama nici sa ma gandesc macar la asta e un gest deplasat
kudika109268
Postat pe 6 Februarie 2010 14:58
De la: roz5bule6lila7, la data 2010-02-05 16:30:35
De la: kudika109268, la data 2010-02-03 10:11:22
De la: roz5bule6lila7, la data 2010-02-02 22:34:36sa iti pretuiesti mama! pentru ca atunci cand nu o s-o mai ai o sa-ti fie greu ..nu o sa ai pe cine sa strangi in brate , cine sa te sfatuiasca sau chiar sa te critice!


ai dreptate dar cum sa o pretuiesc cand nu imi da motive?

Dumenezu mi-a luat-o de curand...sufletul imi e asa de gol
nimic nu ma mai face fericita...eu m-am intels f bine cu mama mea si imi este enorm de greu fara vorbele sale, atingerile ei, criticele ...mangeririle ...incearca ca tu sa te schimbi!


imi pare rau pentru tine
eu nu ma pot schimba doar voi face tot posibilul sa nu o supar si sa tac asa este nu am ce face
kudika109268
Postat pe 6 Februarie 2010 15:02
poate am exagerat cu palma , nici eu nu am lovit-o niciodata pe mama desi vroiam de multe ori cand ma ranea. nu ma lasa sufletul sa dau in nimic, dar daca m-ar lovi in repetate randuri fara un motiv serios cred ca ias intoarce o palma.
clau19
Postat pe 6 Februarie 2010 16:20
ideea e sa gasiti calea de mijloc pentru a comunica, e acest val d egindire diferit al generatiilor insa trebuie crezuta si ea ca ii este greu si tu ai partea ta de dreptate ca iti este intristat syufletul...
Aproape_eu
Postat pe 6 Februarie 2010 16:43
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-06 16:43:46ideea e sa gasiti calea de mijloc pentru a comunica, e acest val d egindire diferit al generatiilor insa trebuie crezuta si ea ca ii este greu si tu ai partea ta de dreptate ca iti este intristat syufletul...


uneori ma inteleg bine cu ea insa a fost retinuta fata de mine nu mi-a spus destuule cand mi-a venit prima data menstruatia m-am facut de ras ca nu stiam ce e aia
apoi nu m-a intelege ar vrea sa ma port ca o femeie maritata cu fuste de ale largi si lungi ca pocaitele de azi cum sa nu mor??
niciodata nu m-am imbracat vulgar doar pentru varsta mea dar mereu nu a fost bine
daca incerc sa gatesc ceva ceapa nu e bine taiata daca nu o taio cum o taie ea ,tre sa fac totul ca ea ca de nu nu este bun
spiritele s-au calmat dar eu m-ai izbucnesc am avut de mica probleme pe sistem nervos si daca cineva ma acuza incep a plange rapid si pun tot la suflet tot
pentru ea am renuntat la o viata independenta sa ii fiu alaturi si tot nu vrea asta imi caut de munca si plec prefer sa nu ma cert
kudika109268
Postat pe 6 Februarie 2010 22:03
Mai incearca,fara sa faci gesturi definitive.Si eu ma certam cu mama in trecut.Acum stiu ca avea dreptate si ca am suferit amandoua,da' cu comunicatul nu ne-a mers niciodata (si acum ma ajuta la multe).Nu lua decizii gresite din cauza asta -mutat,maritat,renuntat la fac.Daca te cearta de ceva timp,ai oaresce toleranta,mai trece si pe langa urechi,o fi batrana,hormoni,nemultumiri,jigniri la lucru,sau poate chiar suparata ca nu-ti poate asigura o casa,un viitor...Si nu e ca atunci cand te cearta un strain.
Apoi ...nimeni nu e sfant.Ca mama,nu se fac unele lucruri,corect.Dar ca student,ala care invata-n ultima noapte n-a invatat tot semestrul.Este?-fara suparare!
nicossia
Postat pe 7 Februarie 2010 07:46
De la: nicossia, la data 2010-02-07 07:46:02Mai incearca,fara sa faci gesturi definitive.Si eu ma certam cu mama in trecut.Acum stiu ca avea dreptate si ca am suferit amandoua,da' cu comunicatul nu ne-a mers niciodata (si acum ma ajuta la multe).Nu lua decizii gresite din cauza asta -mutat,maritat,renuntat la fac.Daca te cearta de ceva timp,ai oaresce toleranta,mai trece si pe langa urechi,o fi batrana,hormoni,nemultumiri,jigniri la lucru,sau poate chiar suparata ca nu-ti poate asigura o casa,un viitor...Si nu e ca atunci cand te cearta un strain.
Apoi ...nimeni nu e sfant.Ca mama,nu se fac unele lucruri,corect.Dar ca student,ala care invata-n ultima noapte n-a invatat tot semestrul.Este?-fara suparare!


stiu nimeni nu e ca mama
azi am avut o zi super in care ne-am inteles bine chiar prea bine
kudika109268
Postat pe 8 Februarie 2010 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa faci bani? pe net 2 De la: nirvana_cukramel 7 Februarie 2009 21:25
Hai sa ne distram 1 De la: olteanuoana 5 Iulie 2011 19:33
concurs kudikuplu 15 De la: snickers 9 Februarie 2008 19:00
ingrijire profesionala 2 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:58
Violenta asupra femeii! 55 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:58