Setari Cookie-uri

dieta disociata 3 3 3

e ok cu cate 3 zile,ai sanse mai sigure sa slabesti,dar se poate si cate 2 zile. Aceasta cura o muuult mai inteligenta decat altele (extreme) DAR SE TINE 3 SAPT.SI JUMATATE! Mai putin nu are efect (in prima sapt. nu prea slabesti, pt. ca organismul mai are inca rezerve...). Mai mult de 3 sapt. jumate te stresezi inutil: efectul pe care l-ai obtinut pana atunci, ...ala e tot pentru moment :) Poti relua dupa o pauza de cca. 1 luna, in care sa mananci "de bun-simt", inca 3 sapt. jumate etc. La prima tura se duc cele mai multe kg., desigur; de la foarte mult la "acceptabil" se da usor "jos" de la "acceptabil"-ca si greutate la "manechin" e mai greuuuu:). DACA NU BEI 2,5 LITRI DE APA PLATA/zi nu ai nici o sansa sa slabesti!
La legume si fructe e cel mai usor: rontzai non-stop mere, poti manca; ardei copti pe plita (fara ulei), dovlecei la gratar, orice leume la gratar, ORICE FRUCTE, dar pana in ora 2, eventual, compoturi fara zahar etc. la lactate: branza nu foarte grasa (mai putin telemea,cascaval, branza cu mucegaiuri etc.) . Incearca cas,br.de vaci+iaurt+sare+marar+putin castravetedat pe razatoare=salata de branza de vaci!,iaurt dietetic. La carne; gratar de pui,peste,curcan, sunca de pui,curcan. Secretul e ca la carne trebuie sa mananci cu putin mustar ca sa poti inghiti si sa nu te constipi.
Nu uita de apa!
bafta!
alf66
Postat pe 3 Iulie 2010 10:34
buna Elena...eu am 82 de jg la 1.65m si am doar 23 de ani.te rog ajuta-ma si pe mine...spune-mi ce dieta ai urmat si mai ales cum te mentii...ms mult!
hidden_whispers
Postat pe 3 Iulie 2010 10:55
Am tinut si eu dieta disociata dar 2 2 2 si am fost foarte multumita. Rezultate o sa apara din a doua saptamana. Dar atentie mare, dupa regim daca nu mananci moderat o sa pui inapoi mult mai mult decat ai dat jos . In 3 saptamani am dat jos 6 kg. Multa vreme m-am mentinut, dar dupa aceea .....
Iti doresc succes si merita sa incerci .
VEVINA
Postat pe 3 Iulie 2010 11:12
Fetelor de ce cautati calea cea mai usoara de a slabi????? Diete peste diete care in timp dauneaza organismului si in proportie foarte mare nu sunt de durata! Si eu am fost grasuta :D dar nu am tinut niciodata regim sau diete.. m-am trezit intr-o dimineata cu gandul ca "lenevesc" cam mult.. am renuntat la statul la TV si mancat pana plesneste burta.. reduceti treptat cantitatea de mancare (Atentie!! nu exagerati) de la foarte mult la normal (adica sa nu va apuce lesinu' de foame) dar pastrati mesele regulate... dimineata incercati sa nu mancati mancare gatitata.. ceva usor.. dar toate astea nu vor da rezultate (ca de altfel nici dietele voastre minune!!!!) daca nu veti face MISCAREEEEEEE! mers pe jos, bicicleta(pentru cine stie sa mearga).. dar nu de aia pentru casa.. afara!!! inot si gimnastica usoara.. dar nu dimineata la prima ora cand organismul de-abia incepe sa isi intre in ritm.. intre orele 5 si 9 seara :)) nu veti slabi in 5 zile 20 kg :))))))))))))))))) ci treptat.. dar sanatatea nu este afectata iar metabolismul se regleaza... de 7 ani (!!!!) am aceeasi greutate - 50kg +/- 0.5kg (la 1,62 inaltime) (apropo.. am slabit treptat intr-un an si jumatate :P) acum ma simt extraordinar.. chiar ma amuzati cu dietele.. voi chiar nu vreti sa "transpirati" :)))))))))))
vana_op
Postat pe 3 Iulie 2010 11:12
pai de ce sa transpire daca poate sa manance ceapa si sa astepte sa-si faca efectul?
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 11:15
Eu am tinut o dieta discociata dar era ceva de genul:
1 zi lactate
1 zi fructe
1 zi carne
1 zi peste
1 zi 5 oua fierte tari
1 zi legume
iar in cea de-a 7-a ziu le puteai combina.

Am tinut aceasta dieta timp de o saptamana si am facut si putin efort fizic si am ajuns la un rezultat uimitor -3kg (intr-o singura saptamana).


Mult succes!
irina4driana
Postat pe 3 Iulie 2010 11:42
si io am 1,75 si 80 kg is tare ashai ? .. deci io tre sa slabesc inca 10 kg..si numa nu pot...voi imaginatzi-va k in viatza mea n-am mancat legume goale..doar in mancare si atat..d cand ma stiu am mancat numa burgeri,carne grasa...cartofi prajiti si mancare asemanatoare... crek as muri sa ma apuc de o cura de slabire..si in fond pt cn sa arat atata de perfecta ? k toti barbatzii is nishte gunoaie ...si cum apare una mai tanara sau mai faina...cum te lasa balta si ii zboara ochii din cap dupa fundu ei ...
Cretzolina_cretzo
Postat pe 3 Iulie 2010 11:47
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 11:15:07pai de ce sa transpire daca poate sa manance ceapa si sa astepte sa-si faca efectul?
butterfly07
Postat pe 3 Iulie 2010 11:52
Exista insa o problema cu aceste diete. Trebuie sa fii sanatoasa tun! am tinut si eu, anuL trecut 4 zile, in care am dat jos tot cam atatea kg. Dar a 4a zi, mi s-a facut rau si m-am oprit.
Trebuie sa faci si gimnastica. Daca-ti place sa dansezi, iti recomand Zumba Fitness.
MULTA VOINTA!
n_lacramioara
Postat pe 3 Iulie 2010 11:52
[elena spune-mi te rog despre ce dieta e vorba sau ce iei sa te mentii?multumesc frumos
maravigliosa
Postat pe 3 Iulie 2010 12:03
wow 5 oua intr-o zi
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 12:06
5 oua intr-o zi...nu-i mult daca se intampla din cand in cand...
De Paste...sigur am testat fiecare ... poate si mai mult
delia_ioneata
Postat pe 3 Iulie 2010 12:16
De la: getaiuliana, la data 2010-07-03 09:44:42Obligatoriu pentru fiecare e consumul de apa, dar si aceasta trebuie bauta intr-un fel. Cel mai ideal ar fi astfel:

Timpul corect pentru a bea apa va imbunatati eficacitatea ei pentru corpul uman.
- Doua pahare de apa imediat dupa trezire, ajuta la activarea organelor interne.
- Un pahar de apa - 30 de minute inainte de o masa ajuta digestia.
- Un pahar de apa inainte de a face baie. Ajuta la scaderea tensiunii sanguine.
- Un pahar de apa inainte de culcare. Ajuta la evitarea unui atac cerebral sau de cord.

Cele 2 pahare de apa de dimineata trebuie baute inainte de a te spala pe dinti si abia dupa 45 de minute dupa ce le-ai baut poti sa mananci micul dejun. In acest fel iti vei face o detoxifiere a organismului.



daca bei apa inainte de baie iti urca tensiunea arteriala ,nu scade, in cazul in care vrei sa-ti urce tensiunea arteriala e recomandat sa bei un pahar de apa cu inghitituri mici; daca bei apa dimineata inainte de a te spala pe dinti , nu faci decit sa bei si microbii care ,, au adormit'' in cavitatea bucala de-a lungul noptii, deci....
Claudya10
Postat pe 3 Iulie 2010 12:41
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 09:20:00VARZA,CEAPA SI CARNE???????
Ar mai fi o varianta:o saptamana numai varza,una numai ceapa si urmatoarea numai carne...

Inteleg eu bine ca o zi sau o saptamana intreaga trebuie sa mananci doar CEAPA????:O
Pai cum se poate manca oz i intreaga ceapa goala ??? Asta ca sa nu mai zic ca nu stiu cum poate suporta stomacul asa ceva !!
bastiuta
Postat pe 3 Iulie 2010 12:42
Cine i-mi poate spune si mie cum e reteta asta 3 3 3 . M-ar interesa si pe mine.
ellutza42
Postat pe 3 Iulie 2010 12:45
De la: kudika168029, la data 2010-07-03 11:47:25si io am 1,75 si 80 kg is tare ashai ? .. deci io tre sa slabesc inca 10 kg..si numa nu pot...voi imaginatzi-va k in viatza mea n-am mancat legume goale..doar in mancare si atat..d cand ma stiu am mancat numa burgeri,carne grasa...cartofi prajiti si mancare asemanatoare... crek as muri sa ma apuc de o cura de slabire..si in fond pt cn sa arat atata de perfecta ? k toti barbatzii is nishte gunoaie ...si cum apare una mai tanara sau mai faina...cum te lasa balta si ii zboara ochii din cap dupa fundu ei ...


Da-mi voie sa-ti spun ca gandesti gresit ! Si asta in primul rand te afecteaza negativ pe tine.
Nu e vorba doar de a arata apetisant pt barbati !!!! Sa fii intr-o forma cat de cat ok este fff important pt sanatatea ta; te fereste de ff multe afectiuni, mai ales ale inimii.
Pe de alta parte, nu zice nimeni sa fii perfecta, dar daca pastrezi cat de cat niste limite estetice asta te va face sa te simti mai bine cu tine, iti va spori increderea si respectul de sine si poate si fata de ceilalti, pt ca, fie vorba intre noi, nu e frumos sa punem pe toata lumea in aceeasi oala si sa jignim barbatii de la un capat.
Pupici si sper sa nu te superi pe mine, nu am spus nimic cu rautate, imi doresc doar sa-ti fie tie bine !
bastiuta
Postat pe 3 Iulie 2010 12:56
De la: bastiuta, la data 2010-07-03 12:42:04
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 09:20:00VARZA,CEAPA SI CARNE???????
Ar mai fi o varianta:o saptamana numai varza,una numai ceapa si urmatoarea numai carne...

Inteleg eu bine ca o zi sau o saptamana intreaga trebuie sa mananci doar CEAPA????:O
Pai cum se poate manca oz i intreaga ceapa goala ??? Asta ca sa nu mai zic ca nu stiu cum poate suporta stomacul asa ceva !!


Nu stiu,intreab-o pe 696 ca e dieta ei minune!
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 12:57
Dietele nu fac decat sa te gandesti numai la mancare pana la urmatoarea masa.....un stomac mare cere mancare......Trebuie sa va educati putin.....miscare multa,fara ciuguleli din frigider....fructele sunt sanatoase,dar au mult zahar,ceea ce inseamna calorii......o persoana cu o activitate normala nu are nevoie de mai mult de 2000 de calorii/zi.....daca le depasesti nu inseamna ca tii o dieta..... bauturile carbogazoase nu sunt indicate
cu gandul la carne multa nu slabesti in veci
Merlucius
Postat pe 3 Iulie 2010 13:16
Esti ffffffffff tare....Jos dietele!....miscare si cu mancare mai putina ,stomacul isi reduce capacitatea
Merlucius
Postat pe 3 Iulie 2010 13:19
Buna numele meu este Ramona , am tinut si eu acest regim 3 3 3 si eu am mancat 3zile cartofi fierti , trei zile mere si trei zile orez fiert ..fara carne fara lactate si fara legume am slabit un kg pe zi dar am facut si cate o ora pe zi sport ...mai exact am alergat .Dieta 3 zile trei zile trei zile este eficienta dar atentie kg pe care le dai repede jos le pui la fel de repede daca nu ai grija . Dupa ce am slabit am mai luat ceva kg inapoi sa zic cam 3 ,3.5 dar nu am renuntat la sport , nu m-am mai atins de absolut nimic dulce si nu am mai baut sucuri acidulate . ORICUM PENTRU A SLABI AI NEVOIE DE MISCARE , MULTA MISCARE , DACA TE INFOMETEZI NU AJUNGI NICAIERI , CEA MAI BUNA RETETA DE SLABIT TI-O POATE DA UN MEDIC NUTRITIONIST , PENTRU CA ACESTA ITI VA CUNOASTE METABOLISMUL ...ATENTIE DE LA DIETA 3 3 3 EU M-AM ALES CU O GASTRITA ... DECI AI GRIJA SI CEL MAI IMPORTANT NU TE INFOMETA , CONSULTA UN NUTRITIONIST SI APUCA-TE DE SPORT
kudika003451
Postat pe 3 Iulie 2010 13:27
BUNA , SA STII CA A SLABI NU INSEAMNA SI A ARATA BINE , CUNOSC PERSOANE CARE AU SLABIT SI ARATA RAU. DACA SLABESTI SLABESTI PENTRU SANATATEA TA IN PRIMUL RAND ...CAUTA PE GOOGLEE CA DE ACEEA AVEM NET CU TOTII SA NE INFORMA MAI USOR SI VEAZI CE CAUZEAZA GRASIMEA IN EXCES ... IAR DACA SLABESTI SLABESTI PENTRU TINE NU PENTRU A ARATA BINE PENTRU CINEVA .. IN PRIMUL RAND TREBUIE SA TE SIMTI BINE IN PIELEA TA ....BARBATII NU VOR APRECIA NICIODATA FRUMUSETEA EXTERIOARA DECAT FOARTE PUTIN SA ZICEM ASA LA INCEPUTUL RELATIEI .. APOII... PREA PUTIN MAI OBSERVA CA TI-AI PUS TU O LENJERIE SEXY SAU MAI STIU EU CE ALTCEVA .... SALBESTE PENTRU SANATATEA TA .. NU PENTRU ALTIII
kudika003451
Postat pe 3 Iulie 2010 13:35
buna vreau sa va recomand o dieta tot in genul acesta disociata. eu la varsta de 13 ani am inceput sa tin dieta si am slabit 20 de kg . la 13 ani avema 65 de kg si 1.55 inaltime pana la urma m`am hotarat sa tin dieta aceasta. luni mancam lactate tot ce tine de lactate ,marti legume si fructe la legupe preparam o salata din morcov ,telina pui ulesi e masline dar merge si de floarea soarelui si putina lamaie ,daca manaci un castron dintr`ala iti tine de foame este foarte satios,miercuri care fripta sau fiarta zic ei dar mai mancam si parjita. SI in fiecare seara faceam abdomene prima seara 50 a doua seara 100 si tota asa cresteam la un moment dat ajunssem la 600 fara orire,bine daca nu puteti faceti cate puteti si cresteti pe fiecare seara cu 10 macar . vreau sa mentionez cu cat ti mai mult o zi sa dau exempu de lactate cu cat ti mai mult cu atat slabesti mai mult .si timp de 4 ani m`am tot mentinut acum manc normal si absoult ce vreau .
love_one_summer_yahoo_com
Postat pe 3 Iulie 2010 13:42
Eu am incercat sa tin dieta asta si mi s-a facut rau. Am gasit insa un site care m-a ajutat enorm: www.sanatate.org Am slabit in 8 luni 35 de kg pt ca atat era nevoie, insa pt ca am invatat sa mananc rational si sanatos. Au trecut 3 ani si am aceeasi greutate desi acum mananc ca inainte de a ma ingrasa si recunosc ca mai putin sanatos decat in perioada asa-zisei cure...Si nu uitati de miscare, mersul pe jos parea o povara la inceput dar cand am citit pe site cate calorii reduc asa, a devenit o placere, asa ca in loc sa stau la o suieta cu o prietena la o masa in fata cafelei, mai bine ne plimbam jumatate de ora sau imi iau copilul de mana si mergem pe jos pana la un loc de joaca putin mai indepartat decat sa ma opresc in fata blocului.
kudika104558
Postat pe 3 Iulie 2010 15:15
Buna,
Nu are rost sa te chinui cu tot felul de diete!
Incearca sa-ti faci un program alimentar pe care sa il respecti zilnic , sa bei 2 l de apa, sa nu mananci dupa ora 6 si sa faci macar 30 de minute de sport, pt mine a mers si incet, incet au aparut rezultate.
Bafta !
K__miruna
Postat pe 3 Iulie 2010 15:28
ai aceleasi masuri ca mine eu, de ieri am inceput cu...dieta... OREZ INTEGRAL PREGATIT CU PESTE. SI FRUCTE MARINE...UN CUB DE GALINA SAU CE AI...SI ATAT ....SE FIERB...SI LE MANANCI.../SEARA...O SALARA VERDE CU TON MASLINE SI MUUUULTA ZEAMA DE LAMAIE....CA SI FRUCTE KIWI.../ EVENTUAL , PESTE SLAB FRIPT...SAU FIERT SI STROPIT CU ZEAMA DE LAMAIE...PIEPT DE PUI CU SALATA VERDESI CU LAMAIE...TOTUL FARA NICI PIC DE ULEI...EVENTUAL POTI CONSUMA ZILNIC 2 LINGURITE DE ULEI DE MASLINE....EU ASA FAC...SI SIGUR SLABESTI POATE SI 5-6 KG...INTRO LUNA...
SA NU-MI SPUI CA ESTI RAC...BAFTA....
kokomic
Postat pe 3 Iulie 2010 15:57
eu o tin de 2 luni si am dat jos 8 kg
vizitati situl irinei reisler acolo gasiti multe detalii legater de dieta
burzaanca
Postat pe 3 Iulie 2010 16:41
Buna! ce inseamna dieta 333?
G3anina
Postat pe 3 Iulie 2010 17:25
Buna...eu am tinut o dieta aproape 6 luni , in care am mancat doar pana la ora 6 seara, am baut multa apa si am luat capsula de slabit....Am dat jos 18 kg...am deja 10 luni si nu am mai pus nici un kg.mentionez ca am eliminat painea si dulciurile, iar cand mi-a fost pofta de ceva dulce si am mancat am sarit peste o masa....e greu la inceput dar da rezulatate.Aveam 86 kg si era cam mult...Acum sunt f bn.Va recomand;)
ioana74
Postat pe 3 Iulie 2010 17:25
Tin sa spun ca dupa doar 3 zile de dieta ma simt alt om.....mai energica, plina de viata si ma misc mai usor. Nu ma consider grasa dar nu ma simteam bine in pilea mea. Acum am o motivatie sa continui. Multumesc pentru incurajare.!!!!!!
dincaandreea77
Postat pe 3 Iulie 2010 18:13
vreau si eu sa stiu despre dieta asta...
thank u.
kudika130044
Postat pe 3 Iulie 2010 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri... 21 De la: SfDuminica 17 Octombrie 2010 00:41
anti-ageing 1 De la: kudika192515 4 Iunie 2010 08:50
verginitatea,cum sa scap de ea 15 De la: iris_4_ever 7 Iulie 2010 00:19
Marar= cresterea sanilor??? 218 De la: elena225384 18 Februarie 2014 07:51
va rog 10 stelutze 3 De la: doi_ochi_caprui 5 Octombrie 2011 23:46