Setari Cookie-uri

dieta disociata 3 3 3

Iti multumesc pentru sfaturi! Exact asta am inceput sa si fac, mananc de dimineata cereale la pranz o supa slaba sau o salata de rosii cu ceapa verde din abundenta, ardei , castravete si fffffffffff mult marar, iar seara un gratar de pui cu salata vrede cu lamaie. Asta eper sa ma mentina in forma! La toate acestea adaug MERSUL PE BICICLETA!!!!!!!!!!! Este un spost fantastic.Si foarte mult mers pe jos combinat cu urcat pe scari. astazi de exemplu am sa ies la bazin. Chiar daca mai am ceva butica am inceput sa am curaj sa port iar buzite mulate si mai ales costumul de baie. Apa sa spune ca slabeste. AAAAAAAAAAAAAAA si sa nu uit la regimul meu sau mai bine spus la noul stil de viata am adaugat un element foarte placut care il recomand din belsug........mult sex fetelor. Se poate condimenta si asezona dupa propriul plac. La orice ora dar mai ales sa fim noi la comanda ca asa se transpira. POFTA BUNA!!!!!!!!!!!
dincaandreea77
Postat pe 3 Iulie 2010 18:26
Cel mai eficient mod de a slabi este sa iti schimbi definitiv stilul de viata intr-unul sanatos care sa contina avtivitate fizica ,mancare sanatoasa si o alta atitudine.Nu e o metoda rapida si nici nu te scapa de toata kg in exces intr-un timp record-dar e o metoda sanatoasa,sigura si eficienta,de durata si de incredere.Plus ca nu o sa mai ai vreodata problema asta cu slabitul.
E greu sa accepti metoda asta pt ca in general femeile vor sa slabeasca cat mai repede cat mai mult si cu cat mai putin efort!Dar asa ceva nu exista!
Pe langa acest lucru ,societatea a evoluat si cu ea si conceptiile invechite despre diete,care s-au dovedit a fi ineficiente si total nesanatoase.Ceea ce multe femei ignora este faptul ca organismul are un mecanism specific de functionare,pe care nu-l poti pacali si asa e cel mai simplu sa inveti cum functioneaza el si sa il respecti.
oana_alice
Postat pe 3 Iulie 2010 20:15
De la: miauuu, la data 2010-07-03 07:24:40eu am o dieta proprie care este foarte usor de tinut
o zi mananc mancare normal, cam ce poftesc dar in cantitati mai reduse
iar o zi mananc fructe si legume
e usor de tinut si da rezultate
funny80
Postat pe 3 Iulie 2010 20:42
In legatura cu dieta ta: 1 zi ai spus ca mananci orice dar in cantitati, iar a doua zi mananci numai fructe si legume. Ai putea sa-mi spui si mie te rog, asta e o dieta pe care o tii pe un termen determinat (de ex. 2-3 saptamani) sau eu un regim permanent?
funny80
Postat pe 3 Iulie 2010 20:45
eu am 1.5 m , 69 kg si 56 ani ,am urmat dieta si a dat rezultate ,dar te sfatuiesc ca dupa dieta ,sa continui sa faci sport ,altfel risti sa pui inapoi chiar mai mult ca de altfel dupa orice dieta daca nu esti atenta , bea apa cu lamiie face bine. mult succes relimota
kudika014678
Postat pe 3 Iulie 2010 21:16
chiar nu pot sa cred k ai slabit 5 kg in 6 zile.....inteleg.... depinde si de corpul fiecaruia dar chiar atat nu cred//....
aanusk
Postat pe 3 Iulie 2010 23:46
dar de un pic de miscare a zis cineva?...


spor la slabit!
bursucu
Postat pe 4 Iulie 2010 00:00
dieta aia 3 3 3 o fi ea ok dar dieta 309 este praf nu e buna de nimic mi-am luat eu si nu are nici un efect si ca iti da bani inapoi la fel o mare minciuna
bebestrumfy
Postat pe 4 Iulie 2010 04:29
Eu tin sa va spun k ...la prima declaratie de genul asta am ramas uimita......declaratie de dragoste :) Te iubesc pt k esti grasa!:)) Suna amuzant dar asa e....dar at cand sunt cu el sunt bine...ma simt bine si in largul meu, sunt fericita...rar gasesti un om care te place asa cum esti cu adevarat! Desi eu nu ma complac in situatia asta.Am mare noroc de la D-zeu k is grasana cu totul...adik ma ingras uniform...
Insa imi fac griji....pt mine k om k persoana inca nu-s casatorita si nici nu am copii dk am sa am copii...la cate kg o sa ajung?
Mi-ar prinde bine sfaturi din partea voastra...
Va stimez!
stephania_girl
Postat pe 4 Iulie 2010 05:43
Eu tin sa va spun k ...la prima declaratie de genul asta am ramas uimita......declaratie de dragoste :) Te iubesc pt k esti grasa!:)) Suna amuzant dar asa e....dar at cand sunt cu el sunt bine...ma simt bine si in largul meu, sunt fericita...rar gasesti un om care te place asa cum esti cu adevarat! Desi eu nu ma complac in situatia asta.Am mare noroc de la D-zeu k is grasana cu totul...adik ma ingras uniform...
Insa imi fac griji....pt mine k om k persoana inca nu-s casatorita si nici nu am copii dk am sa am copii...la cate kg o sa ajung?
Mi-ar prinde bine sfaturi din partea voastra...
Va stimez!
stephania_girl
Postat pe 4 Iulie 2010 05:44
Eu tin sa va spun k ...la prima declaratie de genul asta am ramas uimita......declaratie de dragoste :) Te iubesc pt k esti grasa!:)) Suna amuzant dar asa e....dar at cand sunt cu el sunt bine...ma simt bine si in largul meu, sunt fericita...rar gasesti un om care te place asa cum esti cu adevarat! Desi eu nu ma complac in situatia asta.Am mare noroc de la D-zeu k is grasana cu totul...adik ma ingras uniform...
Insa imi fac griji....pt mine k om k persoana inca nu-s casatorita si nici nu am copii dk am sa am copii...la cate kg o sa ajung?
Mi-ar prinde bine sfaturi din partea voastra...
Va stimez!
stephania_girl
Postat pe 4 Iulie 2010 05:44
Eu tin sa va spun k ...la prima declaratie de genul asta am ramas uimita......declaratie de dragoste :) Te iubesc pt k esti grasa!:)) Suna amuzant dar asa e....dar at cand sunt cu el sunt bine...ma simt bine si in largul meu, sunt fericita...rar gasesti un om care te place asa cum esti cu adevarat! Desi eu nu ma complac in situatia asta.Am mare noroc de la D-zeu k is grasana cu totul...adik ma ingras uniform...
Insa imi fac griji....pt mine k om k persoana inca nu-s casatorita si nici nu am copii dk am sa am copii...la cate kg o sa ajung?
Mi-ar prinde bine sfaturi din partea voastra...
Va stimez!
stephania_girl
Postat pe 4 Iulie 2010 05:44
imi pare rau de mesajul repetat dar...site-ul arata eroare!:D
stephania_girl
Postat pe 4 Iulie 2010 05:48
buna..spune-mi si mie te rog in ce consta dieta asta, ce trebuie sa fac?...am aproape 2 luni de cand mananc doar gratar, fierturi si nu am slabit decat 3 kg...
G3anina
Postat pe 4 Iulie 2010 11:58
mare atentie, aceasta dieta se face sub supravegherea atenta a unui nutritionist...am urmat-o s eu, a dat rezultate fff bune, dar din pacate m-am ales cu o depresie recurenta de care nu mai scap de 3 ani si pentru care urmez un tratament drastic...va rogsa consultati un medic inainte de a urma orice dieta!!!!
ciucmara
Postat pe 4 Iulie 2010 12:37
un sfat ; eu am slabit cu aceasta dieta 40 de kg dar nu se consuma ulei de masline sau altele este ideeal k in zilele de fructe sa consumi acelasi fruct in ,zilele de lactate iaurt si branza degresata iar in zilele de carne numai carne de pui , peste , sau vita fiarta sau fripata .... BAFTA
kudika136229
Postat pe 4 Iulie 2010 15:50
De la: kudika014678, la data 2010-07-03 21:16:58eu am 1.5 m , 69 kg si 56 ani ,am urmat dieta si a dat rezultate ,dar te sfatuiesc ca dupa dieta ,sa continui sa faci sport ,altfel risti sa pui inapoi chiar mai mult ca de altfel dupa orice dieta daca nu esti atenta , bea apa cu lamiie face bine. mult succes relimota


Mulþumesc pentru sfat. Am sã þin cont. Sper sã funcþioneze ºi în cayul meu.
funny80
Postat pe 4 Iulie 2010 16:33
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 09:20:00VARZA,CEAPA SI CARNE???????
Ar mai fi o varianta:o saptamana numai varza,una numai ceapa si urmatoarea numai carne...


Lool si sunt care cred ce ai scris:))
Nonaflowermay
Postat pe 4 Iulie 2010 21:27
eu va recomanad tabletele arpfarm-capsula de slabit.Face minune..si baza e sa mancati putin dar des,si multa apa,eu am nascut de 8 luni,si sunt exact ca inante sa nasc,am dat jos,de la 70 kg,la 48,fara chin,si plus ca este importanat sa mai mergeti si la sport macar o data pe sapt,pt musculataura,merita ...cititi despre aceasta capsula si incercati
lorymotanel
Postat pe 4 Iulie 2010 22:41
Buna.Ma numesc Ioana ,am 30 de ani,158cm si 64kg.Doresc fff mult sa slabesc si m-ar interesa si pe mine cum procedezi tu .Adresa mea de meill e www.iatanasoaiei@yahoo.com si te rog mult de tot sa-mi spui si mie ce diete ai,sau cum procedezi.Multumesc mult de tot si astept un meill de la tine
healthy014325
Postat pe 4 Iulie 2010 23:17
De la: kudika136229, la data 2010-07-04 15:50:33un sfat ; eu am slabit cu aceasta dieta 40 de kg dar nu se consuma ulei de masline sau altele este ideeal k in zilele de fructe sa consumi acelasi fruct in ,zilele de lactate iaurt si branza degresata iar in zilele de carne numai carne de pui , peste , sau vita fiarta sau fripata .... BAFTA

40 de kg? waw...cat timp ai tinut-o?
hidden_whispers
Postat pe 4 Iulie 2010 23:28
Pentru a slabi fara a-ti priva organismul de nici unul dintre principiile alimentare necesare, eu consider ca dietele disociate nu sunt cea mai fericita alegere. Cred ca nu dieta trebuie schimbata ci modul in vare ne alimentam. Personal am aplicat principiile alimentare recomandate de Montignac, bazate pe indicele glicemic al alimentelor. Rezultatele au fost foarte bune, si greutatea se pastraza constanta, chiar si in perioadele de abuz alimentar (sarbatori, vacante). Succes celor care incearca!
sfion
Postat pe 5 Iulie 2010 07:07
POTI SA-MI SPUI CARE ESTE DIETA DISOCIATA 3 3 3
healthy017362
Postat pe 5 Iulie 2010 09:51
dupa parerea me cea mai buna dieta este dieta Montignac care iti permite sa manangi destule alimente
Dietele cu o zi doar un singur aliment, alta zi un alt aliment mi se par mult prea dificile
tina_dx2000
Postat pe 5 Iulie 2010 10:23
Multumesc frumos! Adevarul e ca fara o schimbare radicala a stilului in care mancam nu facem nimic.Fulgii de porumb stiam ca ingrasa Eu personal prefer cerealele neprelucrate.....orz, ovaz, secara, de preferinta fara fructe in ele.
dincaandreea77
Postat pe 5 Iulie 2010 17:32
Dieta disociata 3 3 3 inseamna sa mananci 3 zile doar legume si fructe, fara banane si cartofi, 3 zile lactate slabe in grasimi si 3 zile carne de pui, peste, vita, curcan. Fara mezeluri, fara carne de porc. Carnea se poate consuma fiarta sau la gratar, nu prajita in ulei.
dincaandreea77
Postat pe 5 Iulie 2010 17:40
te rog sa imi trimiti si mie ce regim ai urmat,adresa mea este;rechinu_31@yahoo.com.Multumesc
romananca
Postat pe 5 Iulie 2010 20:20
De la: Nonaflowermay, la data 2010-07-04 21:27:51
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 09:20:00VARZA,CEAPA SI CARNE???????
Ar mai fi o varianta:o saptamana numai varza,una numai ceapa si urmatoarea numai carne...


Lool si sunt care cred ce ai scris:))


Culmea e ca cineva chiar recomanda dieta asta!
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 20:29
Dieta daneza trebuie tinuta fix 13 zile si intocmai cum este scrisa, fara a trisa! Alimentele nu se pot inlocui pentru ca atunci nu se mai obtin rezultatele dorite. Daca te simti foarte infometata bea apa! In timpul dietei se vor bea minim 2 l de apa pe zi.

Este destul de grea, dar foarte eficienta.

Dieta daneza schimba metabolismul, astfel ca dupa cea de-a 13-a zi se poate manca normal, fara a se lua in greutate in urmatorii 2 ani. Nu este una din curele dietetice normale, ci una care ajuta la intensificarea arderilor si a metabolismului. De aceea are influenta si dupa intreruperea curei.

Daca cura se face punct cu punct, fara sa se sara de la regim, se poate pierde toata grasimea de prisos din corp (7-20 kg). Cura trebuie urmata timp de 13 zile, nici mai mult, nici mai putin. Daca in timpul curei se bea o bere, un pahar cu vin, se mananca o bomboana, guma de mestecat sau un pic de mancare in plus, INTRERUPE IMEDIAT CURA, caci nu mai are nici un efect. Cura se poate relua dupa o jumatate de an, dar nu inainte. Daca nu s-a ajuns mai departe de a 6-a zi, cura se poate relua dupa 3 luni.

Daca dieta daneza este urmata punct cu punct timp de 13 zile, nu se permite reluarea curei sub nici o forma urmatorul an. Se recomanda reluarea curei numai dupa 2 ani, daca este necesar.

Din cauza duratei mari a curei, este dificila respectarea ei. De aceea, cura trebuie planificata intr-o perioada cand nu esti invitat in oras sau ceva de genul acesta. Daca in timpul curei devii foarte infometat BEA APA!!!
• Salata in timpul curei este salata verde proaspata.
• Codul se poate inlocui cu pastrav sau calcan.
• Adu-ti aminte sa bei multa apa.
• Cafeaua nu trebuie inlocuita cu ceai si trebuie mancat un cub de zahar, asa cum este precizat.
• Iaurtul natural este iaurtul fara fructe sau zahar.
• Aprovizionarea se face cel mai bine din timp.


Ziua 1:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar
Pranz: 2 oua fierte tare + 400 gr de spanac + 1 rosie
Seara: 200 gr friptura vita + salata verde + ulei, lamaie (friptura)

Ziua 2:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar
Pranz: 250 gr sunca + 1 iaurt natural
Seara: 200 gr friptura vita + salata verde + ulei, lamaie (friptura)

Ziua 3:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 2 oua fierte tare + 1 felie de sunca + salata verde
Seara: 1 telina fiarta + 1 rosie + 1 fruct

Ziua 4:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 200 ml zeama de fructe + 1 iaurt
Seara: 1 ou fiert tare + 1 morcov ras + 250 gr fructe

Ziua 5:
Dimineata: 1 morcov mare ras + lamaie
Pranz: 200 gr peste cod fiert + lamaie
Seara: 200 gr friptura vita + unt + telina rasa

Ziua 6:
Dimineata: Cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita
Pranz: 2 oua tari + morcov ras
Seara: 1/2 pui + salata verde cu ulei; lamaie

Ziua 7:
Dimineata: ceai gol
Pranz: apa chioara
Seara: cotlet de miel + mar

Saptamana urmatoare - regim identic dar cu 250 gr carne de vita in ziua a 6-a.

Regimul nu se repeta numai dupa 2 ani.

La foame se bea apa.
touray
Postat pe 6 Iulie 2010 00:31
te rog spunem si mie care e reteta 3 3 3 multumesc
kudika006778
Postat pe 6 Iulie 2010 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog 10 stelutze 3 De la: doi_ochi_caprui 5 Octombrie 2011 23:46
Compatibilitate intre doi tauri 5 De la: charlotte_sucks 4 Iulie 2010 12:18
j 1 De la: kudika196154 14 Iunie 2010 16:12
FOTOTAPET PERSONALIZAT............ 1 De la: pdkraft 10 August 2010 00:41
Dacã îți place sexul, ești curvã! Sau curvar! De la caz la caz. 165 De la: Radu_Cristian_1 12 Noiembrie 2014 12:58