Setari Cookie-uri

friends with benefits...

Totul a inceput ca o joaca,cu timpu m am indragostit de el...eu vroiam relatie serioasa,,,el sex fara obligatii....a fost cinstit cu mine ,,,mi a zis de la inceput ce vroia,,,iar eu am acceptat sperand ca in timp il voi face sa vrea mai mult ,,,am continuat asa timp de 2 ani ,,,el a fost si prima mea experienta ,,,.ne intalneam pentru sex si filme,invatam impreuna ,,,(mi e si coleg de facultate),,,ne am despartit acum 5 luni ,,pe motiv ca ''eu m am indragostit de el si ca merit ceva mult mai bun ,nu intelege ce am vazut la el ,de ce nu mi gasesc alt baiat la fel de fain ca si mn ''....el a avut o singura relatie serioasa,nu concepe sa locuiasca cu o fata ,sa depinda de ea,sa mai dea raportu.....cand il cautam eu ,ma expedia,dadea dovada de multa nesimtire si indiferenta ...cand vede ca nu l mai bag in seama...ma cauta el ,ma intreaba daca mi am gasit p altcineva....oare simte ceva pentru mine ?are rost sa mai sper la ceva mai mult?
vanessa1
Postat pe 21 August 2010 12:55
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 12:55:16Totul a inceput ca o joaca,cu timpu m am indragostit de el...eu vroiam relatie serioasa,,,el sex fara obligatii....a fost cinstit cu mine ,,,mi a zis de la inceput ce vroia,,,iar eu am acceptat sperand ca in timp il voi face sa vrea mai mult ,,,am continuat asa timp de 2 ani ,,,el a fost si prima mea experienta ,,,.ne intalneam pentru sex si filme,invatam impreuna ,,,(mi e si coleg de facultate),,,ne am despartit acum 5 luni ,,pe motiv ca ''eu m am indragostit de el si ca merit ceva mult mai bun ,nu intelege ce am vazut la el ,de ce nu mi gasesc alt baiat la fel de fain ca si mn ''....el a avut o singura relatie serioasa,nu concepe sa locuiasca cu o fata ,sa depinda de ea,sa mai dea raportu.....cand il cautam eu ,ma expedia,dadea dovada de multa nesimtire si indiferenta ...cand vede ca nu l mai bag in seama...ma cauta el ,ma intreaba daca mi am gasit p altcineva....oare simte ceva pentru mine ?are rost sa mai sper la ceva mai mult?



nu
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 21 August 2010 12:57
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-08-21 12:57:50
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 12:55:16Totul a inceput ca o joaca,cu timpu m am indragostit de el...eu vroiam relatie serioasa,,,el sex fara obligatii....a fost cinstit cu mine ,,,mi a zis de la inceput ce vroia,,,iar eu am acceptat sperand ca in timp il voi face sa vrea mai mult ,,,am continuat asa timp de 2 ani ,,,el a fost si prima mea experienta ,,,.ne intalneam pentru sex si filme,invatam impreuna ,,,(mi e si coleg de facultate),,,ne am despartit acum 5 luni ,,pe motiv ca ''eu m am indragostit de el si ca merit ceva mult mai bun ,nu intelege ce am vazut la el ,de ce nu mi gasesc alt baiat la fel de fain ca si mn ''....el a avut o singura relatie serioasa,nu concepe sa locuiasca cu o fata ,sa depinda de ea,sa mai dea raportu.....cand il cautam eu ,ma expedia,dadea dovada de multa nesimtire si indiferenta ...cand vede ca nu l mai bag in seama...ma cauta el ,ma intreaba daca mi am gasit p altcineva....oare simte ceva pentru mine ?are rost sa mai sper la ceva mai mult?



nu


nu merita .........
andapui
Postat pe 21 August 2010 12:59
De la: rain75, la data 2010-08-21 12:59:45Nu crezi ca ar trebui sa ii raspunzi cu aceeasi moneda?Fii mai indiferenta si vezi ce iese,dar nu iti mai face iluzii,cu asa specimene e bine sa nu te aprinzi,tine-ti sentimentele in frau.



bravo bine zis
andapui
Postat pe 21 August 2010 13:21
nu are rost,expediaza-l si tu cand te suna ...fi autoritara...
paullina
Postat pe 21 August 2010 13:25
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 12:55:16.........

intr-o relatie de fuc buddy, nu prea e loc de sentimentalisme sau pretentii.
te fu-ti s-atat!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 21 August 2010 13:53
da poti sa te fu -ti 2 ani cu o persoana fara sa simti nimic,fara sa te atasezi ,,,,,??stiu ca noi fetele suntem mai slabe de inger ,punem mai repede suflet ,,,,
vanessa1
Postat pe 21 August 2010 14:39
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 14:39:14da poti sa te fu -ti 2 ani cu o persoana fara sa simti nimic,fara sa te atasezi ,,,,,??stiu ca noi fetele suntem mai slabe de inger ,punem mai repede suflet ,,,,


stiai la ce te inhami.
nu-ti mai pune sperante.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 21 August 2010 14:45
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-21 13:53:17
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 12:55:16.........

intr-o relatie de fuc buddy, nu prea e loc de sentimentalisme sau pretentii.
te fu-ti s-atat!


Eu cred ca fu...fu....fu greu pentru ea sa nu puna sentimente.
Barbie30
Postat pe 21 August 2010 16:13
De la: Barbie30, la data 2010-08-21 16:13:51
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-21 13:53:17
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 12:55:16.........

intr-o relatie de fuc buddy, nu prea e loc de sentimentalisme sau pretentii.
te fu-ti s-atat!


Eu cred ca fu...fu....fu greu pentru ea sa nu puna sentimente.


fu foarte greu
geo_reincarcat_iara
Postat pe 21 August 2010 16:17
Pe mine ma intristeaza foarte mult chestiile astea............ Se intampla sa nu avem noroc in dragoste. Poate ar trebui sa gasesti o persoana care sa vrea mai mult decat sa se foloseasca sexual de tine.
joy_18
Postat pe 1 Septembrie 2010 01:07
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 14:39:14da poti sa te fu -ti 2 ani cu o persoana fara sa simti nimic,fara sa te atasezi ,,,,,??stiu ca noi fetele suntem mai slabe de inger ,punem mai repede suflet ,,,,


Una din diferentele care ne separa de tipi este ca noi tindem sa ne implicam emotional dupa actul fizic. Ei pot cu usurinta sa separe sexul de sentimente.Eu te sfatuiesc sa-ti schimbi comportamentul. Fii mai indiferenta, nu mai fii asa disponibila pt el...da-te ocupata, etc. Lasa-l sa te caute si da-i raspunsuri vagi. Daca nu te cauta lasa-l...daca te cauta cere-i dupa o vreme sa se hotarasca.
sakura_7777777
Postat pe 1 Septembrie 2010 11:27
Imi inchipui cat de greu trebuie sa-ti fie. :( Insa gandeste-te ca ai stiut de la bun inceput ce fel de relatie aveti. A fost sincer,si ti-a spus exact ce-si doreste de la tine. Tu ai fost cea care a sperat sa-l schimbe,cea care nu a respectat regulile jocului.
Iar faptul ca te cauta atunci cand tu n-o mai faci,este pentru ca-si doreste atentie,are anumite nevoi. E vorba doar despre el,si cum il faci tu sa se simta. Asa cum ai spus si tu,friends with benefits...asta inseamna ca te-a cam folosit,si tu ai consimtit.
Incearca sa te gandesti ca a fost o lectie de viata, ca meriti pe cineva care sa investeasca intr-o relatie la fel de mult ca si tine,cu care sa fii pe aceeasi lungime de unda nu doar din punct de vedere sexual.
Optiuni ai zeci,sute,trebuie doar sa nu te mai incapatanzi sa tii langa tine ceea ce nu ti-a apartinut niciodata,de fapt!
Ai grija de tine,pentru ca daca n-o faci tu,nu se va grabi nimeni s-o faca!
ancu3
Postat pe 1 Septembrie 2010 15:20

nu stiu cum ai putut sa te indragosteti de unul ca el , esti cumva masochista ? daca nu are respect ptr tine , macar ptr clipele de placere care i le ofereai e clar ca este un badaran , tu asta iubesti , badaranii ?
Lasa-l in plata domnului , el nu vrea decat sa fie libertin si sa se distreze , o familie , copii il sufoca.Daca iti place sa fii amanta cuiva pe viata , e treaba ta.
banalulanonim
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:35
Mda....domnisorului i se pare ca totul i se cuvine fara implicatii...aici e si vina ta ca s-a extins prea mult atasamentul si ai crezut ca o sa-l aduci pe calea cea buna,adica proiect in desfasurare.Te atrage si te enerveaza ca scenariul n-a functionat chiar cum ai vrut tu...automat DEZAMAGIRE.Stii ce?Poate chiar meriti mai mult sau macar incearca sa-l pui la respect pentru ca tu ai fost disponibila pentru el si s-a obisnuit,macar sa vezi ce iese....oricum sfatul meu ....MULTA MULTA INDIFERENTA , incearca sa-ti dai seama daca chiar ai nevoie de un om de genul pe langa tine,adica un escroc sentimental pentru ca asta e adevarul si te-ai mintit pe tine ca va fi mai mult decat o relatie strict bazata pe sex,nu esti singura care a trecut prin asta;) succes
Lady_Gaga9
Postat pe 1 Septembrie 2010 17:58
Trebuie sa te gandesti la tine in primul rand. Nu ai voie sa suferi, ce prietenie sau dragoste e asta, unde numai tu ai sentimente si el are numai necesitati?
Intr-adevar, cu indiferenta o sa-l atragi, dar chiar mai vrei sa-l atragi?
Oare sa fie el singurul barbat de pe fata pamantului, sa nu mai fi in stare sa deschizi ochii sa vezi oamenii din jurul tau?
Sunt si care merita, ochii mari daca vrei sa cunosti un om de calitate.
judgingamy
Postat pe 2 Septembrie 2010 11:43
nu te stressa, nu esti indragostita de el...e doar obisnuinta si la tine, mai ales cum nu ai trait o iubire adevarata. incearca sa nu iti pui sperantze in el, ptr ca chiar daca va vrea o relatzie, nu itzi va fi bine cu o asemenea persoana langa tine. in plus mi se pare clar ca nu ii place cu adevarat de tine, altfel nu iti mai dadea drumul deloc. incearca sa gasesti pe altcineva mai interesant. o iubire adevarata e cu totul altfel, numai cand o sa o gasesti o sa iti dai seama de diferenta si o sa te bucuri ca ai scapat de el.
DayC
Postat pe 2 Septembrie 2010 16:32
De la: joy_18, la data 2010-09-01 01:07:33Pe mine ma intristeaza foarte mult chestiile astea............ Se intampla sa nu avem noroc in dragoste. Poate ar trebui sa gasesti o persoana care sa vrea mai mult decat sa se foloseasca sexual de tine.


Fetelor...niciun barbat nu poate folosi o femeie mai mult decat poate o femeie sa-l foloseasca pe el! Treaba e reciproca ce Dumnezeu...
Te pomenesti ca el era in spume si in extraz si ea trecea prin durerile cumplite ca ale facerii. Sa fim seriosi. Le-a placut ambilor.
Pe urma e superOK cata vreme omul a fost sincer. Rar barbati sinceri. Intelegerea era dinainte cunoscuta. Asa ca...
Pana la urma cred pot demonstra cu argumente ca femeile beneficiaza mult mai mult ca barbatii de pe urma sexului.
Este o etapa ca orice etapa. Trebuie parcursa si depasita. Macar acum stie ce cauta.
cristinarudi
Postat pe 2 Septembrie 2010 21:08
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 12:55:16Totul a inceput ca o joaca,cu timpu m am indragostit de el...eu vroiam relatie serioasa,,,el sex fara obligatii....a fost cinstit cu mine ,,,mi a zis de la inceput ce vroia,,,iar eu am acceptat sperand ca in timp il voi face sa vrea mai mult ,,,am continuat asa timp de 2 ani ,,,el a fost si prima mea experienta ,,,.ne intalneam pentru sex si filme,invatam impreuna ,,,(mi e si coleg de facultate),,,ne am despartit acum 5 luni ,,pe motiv ca ''eu m am indragostit de el si ca merit ceva mult mai bun ,nu intelege ce am vazut la el ,de ce nu mi gasesc alt baiat la fel de fain ca si mn ''....el a avut o singura relatie serioasa,nu concepe sa locuiasca cu o fata ,sa depinda de ea,sa mai dea raportu.....cand il cautam eu ,ma expedia,dadea dovada de multa nesimtire si indiferenta ...cand vede ca nu l mai bag in seama...ma cauta el ,ma intreaba daca mi am gasit p altcineva....oare simte ceva pentru mine ?are rost sa mai sper la ceva mai mult?


eu nu inteleg ce nu ai inteles din ce ai scris. ti-a zis ca vrea doar sex. nu intelegi sensul cuvantului? cum crezi ca o sa convingi un om de mai mult cand el se limiteaza din start la asta? te cauta cand nu il bagai in seama pentru ca se gandea ca poate altul mai bun te-a acaparat.
de mutat impreuna e ciudat... dupa 2 ani? eu sunt in al saptelea an si daca maine mi-ar cere prietena asta nu as accepta. de ce te mai casatoresti daca va mutati impreuna inca dinainte, doar ca sa ai hartie pe care sa scrie ce valori puneti in comun si care e dreptul fiecaruia la divort?
cred ca esti si tipul ala plictisitor de femeie (acum sper sa nu te superi pe mine) care si pune intreba gen "cand ne casatorim?", "de ce vii la ora asta acasa?" etc...
leo_
Postat pe 3 Septembrie 2010 01:57
nu simte nimic pentru tine (e numai dependent fizic de tine), nu spera nimic mai mult
chiar, cum e sa ai sentimente pentru cineva care te trateaza cu indiferenta ?
Histria
Postat pe 3 Septembrie 2010 08:43
Nu iti mai pierde vremea cu el si gata.
judgingamy
Postat pe 3 Septembrie 2010 09:58
nu era vorba de mutat cu mine ,,,ci in general ,,,cu orice alta fata ,,,,si in plus nu ma cunosti destul de bine ca sa faci anumite afirmatii despre mine ,,,,nici mie nu mi place sa fiu sufocata ,,sa dau raporturi ,,,asa ca nu l am intrebat niciodata nimic decat vroia el sa mi spuna ,,,
vanessa1
Postat pe 3 Septembrie 2010 21:06
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-21 16:17:28
De la: Barbie30, la data 2010-08-21 16:13:51
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-21 13:53:17
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 12:55:16.........

intr-o relatie de fuc buddy, nu prea e loc de sentimentalisme sau pretentii.
te fu-ti s-atat!


Eu cred ca fu...fu....fu greu pentru ea sa nu puna sentimente.


fu foarte greu

ehe fu la greu
RUY_BLAS
Postat pe 3 Septembrie 2010 21:12
nu stiu ,,,e al naibii de dureros,,,cu cat te respinge mai mult o persoana ,cu atat te atrage mai tare ,,,,si parca ai putea sa i comanzi inimii,,,,
vanessa1
Postat pe 3 Septembrie 2010 21:13
eu zic ca nu mai are rost sa continuati toata nebunia asta.....mai ales ca doar iti faci rau tie
dar e mai bine sa suferi odata , decat de fiecare data cand el da dovada de egoismul lui nemarginit
ingerash_dracushor
Postat pe 3 Septembrie 2010 23:23
sti ce i-am facut eu prietenului meu "cu beneficii" ?mai imtai tre sa spun k relatia noastra a inceput altfel...eu tocmai ma despartisem de fostul cu care am stat 2 ani si cu acest baiat m-am int intamplator...a fost dragoste la prima vedere din partea mea si o atractie irezistibila din partea lui...dupa doua int a venit la mine,toata noaptea am stat de vb si spre dimineata s-a produs inevitabilul. am continuat asa inca de 7sau 8 ori si apoi mi-a zis k nu putem sa ne mai vedem in felul asta ,k tine prea mult la mine si k stie k sufar,k daca vreau sa fim doar prieteni altceva el nu mai vrea...vrajeli...ne-am vazut de atunci in fiecare seara ca prieteni,vorbeam,glumeam,radeam...pana intr-o seara knd nu am mai suportat si am sarit pe el(bineinteles k nu a ripostat) doar k odata ajunsa acasa m-am trezit cu un mesaj cum k nu e bine ce am facut k nu trebuia...iar vrajeli!am continuat sa ne vedem ca prieteni in fiecare seara ca si mai inainte cu o singura diferenta,a inceput sa-mi pov cu ce fete se int stiind cat de mult il iubesc si cat rau imi facea...intr-o seara de plictiseala i-am zis k vin pe la el sa vedem un film...m-am imbracat mai sexi ca niciodata(pot sa spun k l-am dat pe spate)si am comis-o iar dar nu ca de obicei...rezultatul a fost k l-am lasat in pat cu un zambet de toata frumusetea pe fata care zic eu k la tinut vreo2 ore si am plecat...nu i-am rasp la tel doua zile in care m-a sunat in disperare. dupa doua zile l-am sunat sa iesim in club. am mers cu el si cu niste pr comuni,doar k io mi-am mai chemat un grup de baieti(toti inebuniti dupa mine- cred k orice fata are admiratorii ei)nu am stat cu el mai deloc nu l-am ascultat ce are de spus toata noaptea m-am distrat cu altii...pe la ora3 noaptea el deja statea sg pe canapea suparat....m-am dus la el sa-l intreb ce are si care credeti k a fost reactia lui???m-a sarutat(nu a mai facut niciodata asta)pana acum eu eram cea care am facut primul pas mereu...m-a sarutat si mi-a zis k ma iubeste si k nu si-a dat seama pana nu m-a pierdut....de atunci suntem impreuna si ne iubim mai mult ca niciodata...incearca si tu poate o sa mearga si la tine..arata-i ce-i poti oferii si lasa-l,fa-l gelos...BAFRA!!!
pisicutza22
Postat pe 4 Septembrie 2010 14:47
nu cred ca mai are rost,el a ales sa nu mai fim impreuna ,acum m a intrebat 'daca am agatat ceva la mare nu ca l ar interesa numai asa ca subiect de conversatie ''...a venit si in club,statea singur p canapea si se uita la mn cum dansez cu alti baietzi,,mereu mi a zis ca de ce ma uit la el cand sunt alti baietzi multi mai faini care ma vor ....nu cred ca o sa ma mai indragostesc vreodata....am incercat sa mai ies si cu altii ,sa dau o sansa ,,dar nimeni nu ma mai atrage ,,,,simt o tristete permanenta,,,is dezgustata de toata dragostea si sexul.,,,am dat ce am avut mai bun ,mi am pus sufletul p tava ,unde am gresit???cred ca o sa fiu singura de acum inainte ,,,,
vanessa1
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:24
Nu stiu daca ai gresit. Poate c-ai abordat eronat potentiala relatie din primul moment. Acum ai sa astepti. Daca te-ai blocat emotional (cum se zice) tu sti... Dar daca o afirmi acolo (indirect - ca te scarbeste tot) cum naibii ai aflat-o? Ai mai pus-o si cu altii de atunci, de sti asta? Pai atunci comiti la nesfarsit aceeasi greseala! Rezultatul nu va fi departe de asta.
Asteapta, timpul le rezolva pe toate. Traieste ...iesi...te vezi cu prietenele, incet-incet reintri tu in matca.
cristinarudi
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:48
vorba aia " de ce sa cumperi toata vaca cand se vinde la kilogram" .
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Septembrie 2010 09:51
O RELATIE FARA FEELING NU INSEAMNA NIMIC.DACA DRAGOSTE NU E NIMIC NU E . EU CRED CA SE IUBESTE NUMAI PE EL IAR TU NU MAI AI LOC IN VIATA LUI.ASA CA FII FATA DESTEAPTA SI CAUTA-TI UN BAIAT CARE SA TE IUBEASCA SI SA TE RESPECTE.
kudika125148
Postat pe 5 Septembrie 2010 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau doar sa imi spun supararea 47 De la: NGH 30 Iulie 2012 12:42
pot ramane inscarcinata? 15 De la: kudika_927497 16 Iulie 2013 06:59
Analize medicale 5 De la: kudika_17518 15 Octombrie 2012 11:56
Fii frumoasa si moderna cu extensiile clip-on 1 De la: grace006819_Extensii_Par_Oradea 26 Mai 2012 09:06
Prieteni cu beneficii 36 De la: dienuscha 9 Aprilie 2015 12:03