Setari Cookie-uri

friends with benefits...

de ce sa cumperi vaca daca ai lapte pe gratis
vanessa1
Postat pe 5 Septembrie 2010 15:11
cum adica ... "mereu mi a zis ca de ce ma uit la el cand sunt alti baietzi multi mai faini care ma vor ...." adica are un complex de inferioritate, sau crede ca nu vei sta langa el si cu timpul vei pleca dupa altul, sau doar vrea sa vada ce raspunzi si care e pozitia ta...
Chiar ! Tu ce-i raspunzi cand el zice asa?
Cer_instelat
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:18
frate!!!..e mai mult decat evident ce-ti doresti tu si ce nu-si doreste el..go far faraway
licuriciul_zapacit
Postat pe 7 Septembrie 2010 00:26
De la: vanessa1, la data 2010-09-05 15:11:06de ce sa cumperi vaca daca ai lapte pe gratis


sau tot porcul pentru un carnat..sry dar eu asa stiam
ionelaela
Postat pe 7 Septembrie 2010 00:39
De la: Cer_instelat, la data 2010-09-06 19:18:33cum adica ... "mereu mi a zis ca de ce ma uit la el cand sunt alti baietzi multi mai faini care ma vor ...." adica are un complex de inferioritate, sau crede ca nu vei sta langa el si cu timpul vei pleca dupa altul, sau doar vrea sa vada ce raspunzi si care e pozitia ta...
Chiar ! Tu ce-i raspunzi cand el zice asa?



fraza asta o arunca asa...cu scopul de a se face inferior poate in fata ei..orium nu-l intereseaza..iar ea sigur va raspunde "nimeni nu mai e ca tine "si uite asa gadilare a orgoliului de parca ar merita
ionelaela
Postat pe 7 Septembrie 2010 00:41
draga mea...eu zic sa iti vezi de treaba.cauta sa faci altceva,uita-l.o chestie asemanatoare am trait si eu.un an de zile tot am sperat.si degeaba...este al dracului de greu sa il uiti,sa nu vb cu el intr-o zi,sa nu il auzi,sa nu stii ce mai face,dak ii este bine,iti este un dor nebun dar tb sa lupti,sa uiti si sa iesi din toata mocirla asta.nu dispera.sunt baieti mult mai buni.de ce sa fii presul unuia care nu te merita?in loc sa te simti iubita,protejata,sa te simti k o printesa cu el,accepti sa fii doar un gunoi?k pana la urma asta ne considera pe noi astea"friends with benefits".cat au nevoie te gasesc cand nu te trimit la altii k ei nu au chef acum de o relatie serioasa.decizia este a ta.mult succes si ne mai auzim
anynutza
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:15
parerea mea e ca el te cauta acum pt ca vrea sa te foloseasca din nou asa cum a facuto si pana acum
iar tu ai acceptat de la inceput sa fi folosita pt ca stiai ca vrea doar sex si atat.
deschide ochii si da-ti seama ca nu merita sa suferi pt unu caruia nu ii pasa de tine si de sentimentele tale.si un sfat pt viitor nu lasa pe nimeni sa te foloseasca si sa isi bata joc de dragostea ta....
ofee
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:09
cu siguranta iti e greu sa accepti aceasta situatie dar fii sigura ca mai tarziu ai sa spui" ce proasta am fost" .Cel mai bine e sa iti puim intrebarea"Oare se merita?"
kudika319234
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:15
De la: ofee, la data 2010-09-08 13:09:16un sfat pt viitor nu lasa pe nimeni sa te foloseasca si sa isi bata joc de dragostea ta....


cred ca mai degraba s-a folosit ea. si nu de dragostea lui!
ci de mandretea de ciucurel neprihanit.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Septembrie 2010 13:30
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-08 13:30:37
De la: ofee, la data 2010-09-08 13:09:16un sfat pt viitor nu lasa pe nimeni sa te foloseasca si sa isi bata joc de dragostea ta....


cred ca mai degraba s-a folosit ea. si nu de dragostea lui!
ci de mandretea de ciucurel neprihanit.[/q


cu siguranta ca sa folsit ,insa ea a mai pus si sentimente ....ceea ce nu merita intr-o astfel de relatie
ofee
Postat pe 8 Septembrie 2010 18:05
mai fata. tie ti s-a pus pata pe el pentru ca-i inaccesibil. si el te cauta cand tu nu mai dai semne. deci si el se gandeste la tine cand i se pare ca esti inaccesibila.

eu te inteleg. ai sentimente. si te simti provocata. e ca si cum ti-ai demonstra eficienta in arta seductiei daca l-ai face sa marturiseasca sentimente mai profunde fata de tine.

si sentimente sunt. de ambele parti, adica si de partea lui. n-ai cum, dupa doi ani de sex sa nu simti nimic. e macar atasament prin obisnuinta.

acum, intrebarea e daca feelingu' e la acelasi nivel la amandoi.

eu zic sa nu te lasi pana nu afli. schimba strategia. arata-i ca intelegi si ca accepti situatia. arata-i beneficiile tale in toata povestea asta, intr-un mod detasat. echilibreaza-ti imaginea in fata lui prin extreme. ii spui k intelegi si ca nu vrei nimic de la el si contr-balansezi mentionand cat de bine te simti cu el in pat. sau nu stiu. ceva de genul. si fii inaccesibila - asta stii sigur ca merge.

intre timp, ia vezi-l tu mai bine pe specimen. tu zici ca tii la el. la el...care? el cu care ai petrecut timp printre asternuturi si cu care ai invatzat pentru nush-ce examen? sau el, cel cu care ai petrecut momente semnificative si placute, dar care se incapataneaza sa nu le recunoasca valoarea?

daca esti inlove, vezi doar calitati. si cand zaresti vreun defect, zici ca-l poti trece cu vederea usor. dar oare chiar asa e?
sunshinecrisu
Postat pe 9 Septembrie 2010 13:02
sunt constienta ca e un mare nesimtit si egoist ,,si ma trateaza ca p un cos de gunoi ,,cand ai nevoie,arunci ,,,,,se da un mare macho si cand colo e cel mai mare timid si are nevoie mereu de incurajare ,,,,,a mai avut o relatie tot asa de 7 luni cu o fata bazata numai p sex p motiv ca vroia sa uite de prima relatie serioasa,,,si ca nu o placea ,,,,,,cand i am zis ca un alt tip vroia ceva serios cu mine ,,,mi a rasp''ca de ce nu ai stat cu el ,el poate te iubea ...eu nu te iubesc ....'''....am simtit ca pica ceru p mine ,,,
vanessa1
Postat pe 9 Septembrie 2010 13:51
ei si daca tot ti-a spus toate astea,daca si tu esti constienta ca nu te merita si toate astea,dc te mai ti dupa el?
ai zis ca sunt si altii interesati de tine....dc nu accepti sa fi cu unul care te merita si poate asa il uiti pe el

eu zic ca asta e cea mai buna metoda de a uita un astfel de baiat,mai ales daca cel cu care vei fi te place si te va face sa te simti speciala
eu zic ca pt binele tau ar trebui sa incerci
ofee
Postat pe 9 Septembrie 2010 20:52
De la: vanessa1, la data 2010-09-09 13:51:27sunt constienta ca e un mare nesimtit si egoist ,,si ma trateaza ca p un cos de gunoi ,,cand ai nevoie,arunci ,,,,,se da un mare macho si cand colo e cel mai mare timid si are nevoie mereu de incurajare ,,,,,a mai avut o relatie tot asa de 7 luni cu o fata bazata numai p sex p motiv ca vroia sa uite de prima relatie serioasa,,,si ca nu o placea ,,,,,,cand i am zis ca un alt tip vroia ceva serios cu mine ,,,mi a rasp''ca de ce nu ai stat cu el ,el poate te iubea ...eu nu te iubesc ....'''....am simtit ca pica ceru p mine ,,,


da' sunt sigur ca daca te suna acu' sa va hatanati, se lasa un nor de praf in urma ta!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 9 Septembrie 2010 22:35
De la: vanessa1, la data 2010-09-09 13:51:27sunt constienta ca e un mare nesimtit si egoist ,,si ma trateaza ca p un cos de gunoi ,,cand ai nevoie,arunci ,,,,,se da un mare macho si cand colo e cel mai mare timid si are nevoie mereu de incurajare ,,,,,a mai avut o relatie tot asa de 7 luni cu o fata bazata numai p sex p motiv ca vroia sa uite de prima relatie serioasa,,,si ca nu o placea ,,,,,,cand i am zis ca un alt tip vroia ceva serios cu mine ,,,mi a rasp''ca de ce nu ai stat cu el ,el poate te iubea ...eu nu te iubesc ....'''....am simtit ca pica ceru p mine ,,,


Vanessa ... treci peste.. tu chiar stai sa te calce un barbat in picioare? eu cel putin cu femeile nu mai sunt fraierul acela :)
dracusor85
Postat pe 9 Septembrie 2010 22:39
De la: leo_, la data 2010-09-03 01:57:15
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 12:55:16Totul a inceput ca o joaca,cu timpu m am indragostit de el...eu vroiam relatie serioasa,,,el sex fara obligatii....a fost cinstit cu mine ,,,mi a zis de la inceput ce vroia,,,iar eu am acceptat sperand ca in timp il voi face sa vrea mai mult ,,,am continuat asa timp de 2 ani ,,,el a fost si prima mea experienta ,,,.ne intalneam pentru sex si filme,invatam impreuna ,,,(mi e si coleg de facultate),,,ne am despartit acum 5 luni ,,pe motiv ca ''eu m am indragostit de el si ca merit ceva mult mai bun ,nu intelege ce am vazut la el ,de ce nu mi gasesc alt baiat la fel de fain ca si mn ''....el a avut o singura relatie serioasa,nu concepe sa locuiasca cu o fata ,sa depinda de ea,sa mai dea raportu.....cand il cautam eu ,ma expedia,dadea dovada de multa nesimtire si indiferenta ...cand vede ca nu l mai bag in seama...ma cauta el ,ma intreaba daca mi am gasit p altcineva....oare simte ceva pentru mine ?are rost sa mai sper la ceva mai mult?


eu nu inteleg ce nu ai inteles din ce ai scris. ti-a zis ca vrea doar sex. nu intelegi sensul cuvantului? cum crezi ca o sa convingi un om de mai mult cand el se limiteaza din start la asta? te cauta cand nu il bagai in seama pentru ca se gandea ca poate altul mai bun te-a acaparat.
de mutat impreuna e ciudat... dupa 2 ani? eu sunt in al saptelea an si daca maine mi-ar cere prietena asta nu as accepta. de ce te mai casatoresti daca va mutati impreuna inca dinainte, doar ca sa ai hartie pe care sa scrie ce valori puneti in comun si care e dreptul fiecaruia la divort?
cred ca esti si tipul ala plictisitor de femeie (acum sper sa nu te superi pe mine) care si pune intreba gen "cand ne casatorim?", "de ce vii la ora asta acasa?" etc...


doamne, ce plictisitor pari tu
lover_woman
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:13
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-09 22:35:09
De la: vanessa1, la data 2010-09-09 13:51:27sunt constienta ca e un mare nesimtit si egoist ,,si ma trateaza ca p un cos de gunoi ,,cand ai nevoie,arunci ,,,,,se da un mare macho si cand colo e cel mai mare timid si are nevoie mereu de incurajare ,,,,,a mai avut o relatie tot asa de 7 luni cu o fata bazata numai p sex p motiv ca vroia sa uite de prima relatie serioasa,,,si ca nu o placea ,,,,,,cand i am zis ca un alt tip vroia ceva serios cu mine ,,,mi a rasp''ca de ce nu ai stat cu el ,el poate te iubea ...eu nu te iubesc ....'''....am simtit ca pica ceru p mine ,,,


da' sunt sigur ca daca te suna acu' sa va hatanati, se lasa un nor de praf in urma ta!


, esti super amuzant geo

Eu recomand tipei intre timp sa si gaseasca pe cineva care chiar o merita si apoi sa l lase pe macho man cu ochii in soare, cu cat mai repede, cu atat mai bine sau macar sa si faca un iubit si sa observe ce reactie are EL, daca o lasa in pace, deja stim raspunsul.
Si inca ceva, nu l mai suna si nu i mai raspunde la tel, sub nici o forma.
lover_woman
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:26
mai ziiii....ca-mi plashiii
geo_reincarcat_iara
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:30
ce funny te dai tu ,,,,,pe mine nu ma amuza glumele tale....aperi ego ul masculin ,,,,da recunosc si eu m am fol de el ,,,a fost ceva reciproc ,,numai ca eu am mai investit si sentimente si l am mai ajutat mult ,mi am mai mancat si nervii si lacrimi pentru el,,,,crezi ca daca vroiam numai ''ciucurel'' nu gaseam si fara atata bataie de cap si calcat in picioare ,,,,
vanessa1
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:44
ce trist e ca nu putem sa ne alegem pe cine sa iubim ...am incercat sa mai ies si cu alti baietzi,sa incerc cu altul,,dar nu pot sa ma mai indragostesc,nu mai am nici energie,rabdare sa o iau de la capat...nici macar pt sex nu mi mai mi place altcineva,macar one night stand...el era alesul meu ,mi i dor de clipele petrecute impreuna,sexu era grozav dar la fel de ''grozava'' era si durerea cand se muta in alt pat dupa partida(asta s a intamplat de 3 ori) pe motiv ca e cald si nu e comod...indiferenta lui in public,luatul peste picior si aere de superioritate ...de ce i am acceptat ticalosiile astea ,de ce nu pot sa l urasc , sa nu mai simt nimic pt el?de ce nu pot sa trec mai departe?sa ma indragostesc de altcineva,,,simt ca am intrat intr un impas..


raspunde
Raporteaza utilizator care ti-a trimis acest mesaj
vanessa1
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:19
Vrei sa faci bani dar nu-ti place sa umbli la interviuri si sa dai de sefi uraciosi? Vrei sa fii liber in graficul de munca, dar sa ai un salariu stabil si bun? Vrei sa stai acasa si sa lucrezi si asta sa nu iti afecteze veniturile? Atunci ai nevoie de lucrul pe care eu ti-l ofer. Nici un fel de inselatorie, sponsorizare de inceput, sau taxa de start in afaceri...Pentru doar 3-4 ore de lucru pe zi poti castiga 75-100$ pe saptamana si mai mult daca lucrezi mai mult. Ce iti trebuie? Internet si calculator conectat la retea si un minim de cunostinte in accesari de site-uri on-line...restul, depinde doar de tine si de cat de multa staruinta iti dai. Lucrul e mai mult legat cu casuta de e-mail. Pentru informatii suplimentare, trimite-ti un e-mail cu subiectul "LUCRU" pe adresa de e-mail mszhapa@gmail.com .Nu uitati sa scrieti la subiect cuvantul "LUCRU" sau “Vrei sa castigi un salariu minim in cateva zile? Aceasta este sansa ta. Iti ofer sansa sa castigi sume substantiale de bani din confortul casei tale. Tot ce trebuie sa faci este sa trimiti mail-uri petrecandu-ti 2 -3 ore pe zi in fata calculatorului. cu cat muncesti mai mult cu atat castigul va fi mai mare. 100-300$/ SAPTAMANA. pt detalii trimite un e-mail cu textul job la adresa mszhapa@gmail.com
MsZhapa
Postat pe 11 Septembrie 2010 14:20
De la: vanessa1, la data 2010-08-21 14:39:14da poti sa te fu -ti 2 ani cu o persoana fara sa simti nimic,fara sa te atasezi ,,,,,??stiu ca noi fetele suntem mai slabe de inger ,punem mai repede suflet ,,,,


de doi ani,ala fu-te de n-are treaba... tu,nu contezi decat daca e "situatia incordata"
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:20
salut
esti o fata draguta
kudika319328
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:00
De la: kudika319328, la data 2010-09-11 21:00:46salut
esti o fata draguta


e o vorba din batrani care spune: nu te impacienta atunci cand esti laudat de cei ce nu sunt vrednici de laude
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:06
cum de ti ai dat seama?nu stiam ca poti sa vz dincolo de poza anonima?
vanessa1
Postat pe 11 Septembrie 2010 21:28
De la: vanessa1, la data 2010-09-11 21:28:00cum de ti ai dat seama?nu stiam ca poti sa vz dincolo de poza anonima?


da' poate n-a zis de tine!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:12
cum de le stii tu pe toate?manca te ar mama,,,,
vanessa1
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:16
De la: vanessa1, la data 2010-09-11 22:16:59cum de le stii tu pe toate?manca te ar mama,,,,


pot sa-ti sugerez de unde sa incepi sa mananci?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 11 Septembrie 2010 22:17
nu ,,ti as fi chiar recunoscatoare daca m ai scuti de parerile tale p acest forum...
vanessa1
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:38
De la: vanessa1, la data 2010-09-12 00:38:22nu ,,ti as fi chiar recunoscatoare daca m ai scuti de parerile tale p acest forum...


e democratie
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce este un Consilier Personal 5 De la: elenatibrea 18 Iulie 2012 14:15
RASPUNS URGENT ! 16 De la: DianaElena21 3 Aprilie 2014 22:46
durere de ovare 21 De la: kudika228362 21 Decembrie 2010 13:06
Prinsa intre iubirea a doi barbati 60 De la: Alysia_Alice90 19 Februarie 2013 17:40
Merita iubirea mea un sacrificiu?????????????? 6 De la: ad__83 18 Martie 2011 14:52