Setari Cookie-uri

Castiga una din cele 4 fotocarti oferite de CEWE!

Participa la concurs si castiga una din cele 4 fotocarti oferite de CEWE
Intra pe site-ul www.cewe-fotocarte.ro, alege tipul de CEWE fotocarte preferat (XL, mare, patrata etc.) si spune-ne cui ai vrea sa o faci cadou si ce fel de fotografii ai pune in ea?

Posteaza raspunsul tau aici si vei avea ocazia sa castigi una dintre cele 4 CEWE fotocarti cu propriile fotografii, printate la o calitate superioara.

Concursul se desfasoara in perioada 18 - 31 octombrie 2010, iar castigatorii vor fi anuntati in data de 1 noiembrie in cadrul aceluiasi subiect.

Vom premia raspunsurile cele mai argumentate si mai simpatice.

Mult succes!

Participa!

concursKudika
Postat pe 18 Octombrie 2010 10:04
BUNA!
AS ALEGE TIPUL PATRAT..MI SE PARE TARE ELEGANT!

as face-o cadou mamei mele si i-as pune in ea toate fotografiile dela nunta ei, cununie, eu si cu fratele meu cand eram bebelusi,etc. pt ca pe vremea aia nu erau poze de calitate.. si nici albume cred;)) pt ca mama le tine si acum pozele de atunci intr-un mare plic intr-un sertar. Cred ca s-ar bucura enorm sa isi tina fotocartea la rang de cinste pe masuta frumos in living, ca mama cu fiecare invitat poposit vreodata acolo sa poata depana amintiri dintre cele mai frumoase impreuna cu el.
cristinne83
Postat pe 18 Octombrie 2010 11:05
buna as alege modelul cewe fotocarte xl mi se pare cel mai frumos si elegant si i-as oferio drept cadou sotului meu pt ca se apropie ziua lui de nastere si as pune in ea toate pozele cu noi de cand ne-am cunoscut de la nunta si momente de neuitat din excursii
tanko_ramona
Postat pe 18 Octombrie 2010 12:16
aleg modelul cewe fotocarte xl deoarece mi se pare practic, are dimensiunile potrivite pentru a-l utiliza si i l-as darui baiatului meu de 15 ani care ii implineste pe 30 octombrie si are foarte multe fotografii frumoase
mysulika
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:09
Mi-as dori modelul CEWE Fotocarte Mica 13x14 cm,deoarece mi se pare foarte intima.Avand in vedere ca in 20 decembrie,eu si iubitul meu vom implini un an de cand suntem impreuna,mi-ar place sa ii atasez fotografii facute in decursul acestui an,si sa il daruiesc de Craciun:)Cred ca ar fi o surpiza placuta
kitty_pui
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:30
As alege formatul XL, si as darui fotocartea respectiva baietelului meu, care are 5 anisori.In cartea Cewe as pune toate fotografiile haioase ale prichindelului, ca sa isi aduca aminte, peste ani, cat de nazdravan a fost...
rosanita
Postat pe 18 Octombrie 2010 13:57
As alege o Fotocarte XL pe care sa i-o fac cadou prietenului meu cu ocazia aniversarii primului an impreuna. As pune inauntru toate pozele noastre de la inceputuri si pana in momentul de la fata, as lasa un loc liber marcat cu "aici pune tu poza cu tortul de la 1 anisor". Cred ca i-ar place mult.
imasupergirl
Postat pe 18 Octombrie 2010 14:33
Mi-ar placea sa ii fac cadou fiului meu o fotocarte XL in care sa incapa cele mai indragite fotografii ale noastre de cand s-a nascut pana acum.Ii place foarte mult cand admiram pozele si vede cat a crescut,ori cand retraim momentele placute din vacanta.De ce sa nu recunoastem ca de acest cadou ne-am bucura si eu cu sotul,am face mai des cate o mica sueta si am arata rudelor si prietenilor cu mandrie fotocartea.
tdj31
Postat pe 18 Octombrie 2010 17:43
As alege modelul de fotocarte cewe XL pentru ca este foarte eleganta si deosebita.As oferi-o fara doar si poate mamei mele pwntru ca am un motiv intemeiat sa-i fac o bucurie.De curand, am avut bucuria sa ma logodesc cu iubitul meu ,insa nu m-am putut bucura de prezenta mamei deoarece este o persoana nedeplasabila(este imobilizata la pat) si tare fericita ar fi daca i-as darui aceasta minunata fotocarte ca sa simta si ea putin din fericirea mea din acea zi,fie doar si prin expresivitatea fotografiilor.
alisonia
Postat pe 18 Octombrie 2010 21:16
Cred ca celui care iubeste/este (iubitor/pasionat de arta/ doar simplu om care isi tine la amintirile sale)ar trebui sa primeasca un asa cadou(premiu)frumos!.As alege varianta xl pentru a cuprinde macar o parte din poze!
Poate ca cer prea mult,dat mi-ar place sa am norocul sa castig o asemenea fotocarte!Eu am calatorit mult si prin tara si prin strainatate,iar acasa fac poze mai tot timpul sa surprind ce imi place (nu ma refer numai la momente importante gen:nunta,botez etc,caci stau la casa si fotografiez orce imi place din gradina si curte).Am strans poze cu mii la numar!Aceasta pasiune o am de mica (atunci imi imaginam un aparat care sa faca poze fara sa le scot pe hartie-era prea limitata posibilitatea de-a scoate toate pozele-,acum dupa atatia anii,cu tehnologia de azi mi-am vazut visul devenit realitate!desi atunci nu mi-as fii imaginat ca chiar or sa apara astfel de aparate) .Imi place mult sa fotografiez,desi sunt doar amatoare!
enamorarte
Postat pe 18 Octombrie 2010 23:17
Ati sosit ca o minune in viata mea cu acest concurs si imi doresc mult sa castig. Trebuie sa va spun mai intai ca despre Cewe am auzit de ceva vreme si desigur ca m-am gandit sa strang amintirile cele mai frumoase din viata mea intr-o astfel de carte. Astfel ca in urma cu circa 1 luna am descarcat aplicatia si m-am "jucat" deja cu ea, grupand anii din viata mea, dar mai ales din casnicia mea, intr-o CARTE PATRATA cu 26 de pagini si coperta moale. De ce am ales-o? Pentru ca mai intai am vazut cum arata intr-un magazin, apoi pentru ca pretul era atragator si, nu in ultimul rand, mi s-a parut potrivita pentru ce doream sa obtin. Cartea mea, salvata pe calculator, se numeste "18 ani de casnicie", cei 18 ani pe care ii implinim pe 7 NOIEMBRIE. Acum intelegeti de ce mi-o doresc atat de mult? Pentru ca vreau sa o fac cadou sotului meu, pentru ca in ea facem cunostinta cu personajele principale, eu si el, cu noi cand eram mici, apoi cu noi la cununie (la 19 ani si 22 ani), la nunta, la botezul primului fiu, apoi al celui de-al doilea, imagini cu parintii (care nu mai sunt), imagini cu primii pasi ai copiilor, prima baita a lor impreuna, primele zile de gradinita si scoala, absolvirea facultatii mele (cu sprijinul familiei), prima iubire a fiului meu la 16 ani, primul concediu la mare dupa 15 ani si primul concediu mai amplu la munte, instantanee cu noi in doi, apoi in trei si in patru. Cateva randuri pentru cei care nu mai sunt printre noi, de la nasi la bunici si parinti. Am incercat sa fac acest lucru in 26 de pagini: sa redau intr-o singura carte, o singura casnicie, o singura iubire, o viata impreuna...
papoocha73
Postat pe 19 Octombrie 2010 08:29
Aleg modelul:CEWE FOTOCARTE
Micã (aprox. 13 x 14 cm) fiindca o pot lua cu mine peste tot. Mi-o dau mie cadou, dupa ce aranjez in ea cele mai frumoase poze din Grecia, sa am Grecia mereu aproape. Am nevoie de un univers comensatoriu si asa cum spunea Catalin Bursaci:Când n-am un lucru, mi-l fac poveste. ªi atunci e ca ºi când l-aº avea.
elinagreece
Postat pe 19 Octombrie 2010 08:40
Felicitari penru concurs, o idee minunata de a ne oferi o "carticica cu nenumarate povesti de viata" poate fi povestea mea, a ta , a lui sau a oricarui participant iubitor de frumos..
CEWE FOTOCARTE Patrata e unul din modelele pe care le-as alege eu pentru a aduna acolo cele mai minunate momente din timpul nuntii, pentru a-l darui parintilor si nasilor de cununie.
Bafta multa tuturor participantilor
helena8426
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:38
Preferata mea este Cewe Fotocarte xxl. In primul rand i as face o surpriza intr o zi pritenului meu , si as pune poze cu noi 2 de la inceputul relatiei pana acum si as lasa cateva foi libere pentru a completa pe parcurs , cred ca i ar placea si lui si mie , o sa i fie si mai usor , si nu o sa trebuiasca sa mai tina pozele cu mine in rama pe pereti sau pe birou , e cam incomod pentru mine :D In al doilea rand i as face parintilor mei , un cadou , ca aniversarea lor , si as pune poze cu noi impreuna multe . Cred ca le ar placea f mult , ei chiar nu au nici o rama in casa cu ei doi sau cu noi impreuna si chiar m as bucura sa le fac o asemenea surprize :d
FlorentinaGabriela
Postat pe 19 Octombrie 2010 10:14
AS ALEGE O FOTO CARTE X, SI I-AS FACE-O CADOU SOTULUI MEU
loredana82
Postat pe 19 Octombrie 2010 11:23
As alege o Fotocarte X si as oferi-o cadou nepotului meu care este un proaspat tatic si cu siguranta ar fi un cadou extrem de potrivit si binevenit, astfel isi va putea inmagazina amintirile frumoase si placute din noul sau capitol din viata abia-inceput !
vyoletta_01
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:50
As alege varianta "Fotocarte patrata" deoarece se aseamana foarte mult ca frmat cu primul meu album foto. Mi-ar placea sa o fac cadou parintilor mei, cu ocazia aniversarii a 29 de ani de la casatorie. Normal, as umple-o cu cele mai frumoase amintiri ale familiei noastre .
mira87
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:05
As alege modelul de carte XL si as pune in ea poze cu copii nostri si i-as oferi-o sotului meu. El este pasionat de fotografie si adora sa ii pozeze pe cei mici, iar inocenta si mutritele lor de ingeras ar arata minunat in aceasta carte!
ircuta
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:26
Fetitei mele , pentru ca ea nu are un album personal cum are fratiorul ei mai mic, album cumparat de ea pentru el cand a implinit cinci luni. Atunci cand a cumparat albumul a mentionat ca i-ar fi placut sa aiba si ea unul la fel nu unul simplu. Vreau sa aibe si ea albumul ei propriu, diferit de celelalte ale noastre.
Aleg fotocartea XL si as pune poze cu ea de la nastere pana in prezent , poze cu momentul cand am plimbat-o prima data cu sania, cand a cazut in zapada, cand a scos toate hainele din sertar si s-a asezat ea in locul lor, cand a adormit in colac la mare si cum statea incaltata pe plaja si cu poseta pe umar, poze din maternitate cand l-a luat in brate pe fratele ei, poze in care sunt prinse momente de neuitat.
g_camelia
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:41
aº alege CEWE FOTOCARTE PANORAMICÃ MARE format panoramic pe hârtie fotograficã , aº pune în el pozele cele mai sugestive ºi cele mai importante, cele alãturi de prieteni, colegi, familie, rude si mi l-as face cadou mie, sã am ce sã arat nepotilor mei, amintiri de nepretuit
yumy
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:42
De la: yumy, la data 2010-10-19 13:42:16aº alege CEWE FOTOCARTE PANORAMICÃ MARE format panoramic pe hârtie fotograficã , aº pune în el pozele cele mai sugestive ºi cele mai importante, cele alãturi de prieteni, colegi, familie, rude si mi l-as face cadou mie, sã am ce sã arat nepotilor mei, amintiri de nepretuit
amintirile ghicitoareii,,zat lasate de ghicit
thadoogback
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:43
mi-ar placea la nebunie un album de nunta format XL pentru familia mea! astfel, amintirile frumoase vor ramane imortalizate intr-un format grafic deosebit si cei dragi noua se vor bucura de fiecare data cand le vor revedea!
kudika068467
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:56
Eu as alege tipul XL deoarece as vrea sa i-l daruiesc logodnicului meu care este un tip mai voluminos si vreau sa fie ceva pe masura lui. In carte as punea toate pozele cu noi doi care le-am facut pe parcursul a 5 ani de relatie.
o_moaka
Postat pe 19 Octombrie 2010 15:37
as alege formatul XL si i-as face o surpriza frumoasa prietenului meu .as pune poze cu noi doi de ,la inceputul relatiei.sunt sigura ca ar fii un cadou frumos pentru el .
andremary
Postat pe 19 Octombrie 2010 15:55
As alege CEWE FOTOCARTE PANORAMICÃ MARE ! As pune in album cele mai reusite fotografii facute de mine ,peste timp ,iar acesta l-as face cadou mamei mele de ziua ei !
rplay
Postat pe 19 Octombrie 2010 18:11
MI-AR PLACEA MODELUL FOTOCARTE XL SI CUM SOTUL MEU ADORA SA FACA POZE ,ARE MII DE POZE FACUTE ,I-AS FACE-O CADOU CA SA PUNA POZELE FEITEI NOASTRE ANDRADA LORENA DE NUMAI 3 SAPTAMANI IN ACEASTA MUNUNATA FOTOCARTE..AR FII UN CADOU EXTRAORDINAR MAI ALES CA SE APROPIE SI ZIUA LUI DE NASTERE SI S-AR BUCURA FOARTE MULT
margineana
Postat pe 19 Octombrie 2010 18:37
Buna!
Calitatea unei poze uneori fece mai mult decat poza in sine, dar pentru mine nu conteaza asa de mult calitatea cat semnificatia fotografiei. As alege CEWE FOTOCARTE Micã pentru ca persoana careia ii voi da acest cadou sa il poata purta intotdeauna la ea datorita formatului mic. Cu aceasta fotocarte persoana draga va stii intotdeauna ca te are langa ea si pozele respective vor prinde viata in ochii acesteia.
ion_182
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:17
Mare. as darui-o parintilor mei cu poze din momentele fericite petrecute in familie.
munaaa
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:22
buna.imi doresc formatul xl deoarece este cadoul perfect pt mine si sotul meu care urmeaza sa fim un nou cuplu de mirii in anul 2011.

Anghel_niki
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:45
Buna, as alege modelul CEWE FOTOCARTE Patrata si il l-as darui sotului meu drag,care este plecat din tara. As pune poze cu ingerasul nostru, o fetita de 9 luni pe nume Daiana. In acest fel,cand ii este dor de noi sa priveasca pozele si sa-i aline putin dorul
kudika326274
Postat pe 20 Octombrie 2010 00:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Kudika si Levo 617 De la: concursKudika 10 Septembrie 2012 14:02
Baneasa Shopping City iti ofera 2 vouchere in valoare de 450 Euro la clinica Acibadem din Turcia! 227 De la: stelanegut 11 Septembrie 2011 19:55
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! - 17-23 iunie 867 De la: concursKudika 28 Iunie 2013 16:46
Vrei sa iti innoiesti garderoba? Castiga vouchere de cumparaturi oferite de Zippler.ro! 563 De la: concursKudika 1 Mai 2012 19:42
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! - 10-16 iunie 628 De la: concursKudika 15 Iulie 2013 15:46