Setari Cookie-uri

Castiga inovatia de la NIVEA: PRIMUL Lapte de Corp care se poate folosi in timpul dusului!

NIVEA te provoaca sa faci un exercitiu de imaginatie si sa ne povestesti cum ar fi o zi din viata ta, fara inovatiile care au simplificat viata femeilor active de-a lungul timpului (crema de corp, rimelul, blugii, pastilele anticonceptionale, masina de spalat, absorbantele, sutienul push-up). Acum adaugam inca una pe lista, cu PRIMUL Lapte de Corp Hranitor sub Dus.

Posteaza raspunsul tau in cadrul acestui topic si poti castiga unul din cele 5 seturi de produse Nivea.

Concursul se desfasoara in perioada 24 iulie – 31 iulie 2013 iar castigatorii vor fi anuntati in data de 1 august 2013.


Tragerea la sorti se va realiza cu ajutorul serviciului Tragerilasorti.ro
Mult succes!
concursKudika
Postat pe 24 Iulie 2013 16:53
cand ma gandesc multe femei nici in ziua de azi nu vor sa foloseasca masina de spalat, fac copii cu nemiluita, nu se spala, nu se machiaza, nu se ingrijesc. De ce? Cred ca nu le a invatat nimeni, e o lipsa de cultura si de civilizatie, ar trebui introdusa o emisiune educativa despre igiena.

Cum as fi si eu, ca toate celelalte, ca un om salbatic, adica necivilizat, care ori din prea multa economie , ori din prostie, nu stiu sa-mi schimb stilul de viata.......
Fara apa, gel de dus, anticonceptionale, blugi si crema de corp, as fi doar i individa, nu as avea , cred, dusmanii din ziua de azi, niste nespalati, care spun , din rautate ca sunt putoare.
likeana
Postat pe 24 Iulie 2013 20:53
O zi pe care o traia si bunica mea.
kudika417138
Postat pe 25 Iulie 2013 06:52
o zi fara aceste inovatii ar fi cel putin la fel de frumoasa ca una cu aceste inovatii. noi suntem responsabili de modul in care ne petrecem/gestionam timpul si atata timp cat ne dorim sa ne facem zilele frumoase nimic nu ne poate opri
adrianas18
Postat pe 25 Iulie 2013 08:19
Suntem femei,iar femeia moderna este puternica,cocheta,energica,este mama,sotie,are o cariera stralucita dar nu are timp.
Cu toate aceste "mici trucuri"ea castiga timpul pretios.
O zi buna tuturor!!!
adela_mc27
Postat pe 25 Iulie 2013 10:15
Intradevar,daca ar fi sa ne intoarcem in timp,pe vremea bunicilor,era suficient sa te speli cu un sapun fie el si de rufe si erai considerat curat,nu mai punem la socoteala blugii,rimelul,telefonul etc pentru ca nu existau....acum insa lumea a evoluat cu tehnologiile si inovatiile ei si vrand nevrand,noi femeile odata cu ea....in concluzie putem spune ca vezi viata mult mai frumoasa atunci cand mirosi bine si te simti bine in pielea ta
o zi placuta tuturor
kudika382618
Postat pe 25 Iulie 2013 12:32
Cred ca ar fi o zi de reculegere si de reamintire a faptului ca suntem niste norocosi prin prisma faptului ca beneficiem de niste inovatii care ne-au usurat seminifcativ de mult viata.
georgi_alina
Postat pe 25 Iulie 2013 12:52
ar fi un dezastru.
rekaalina
Postat pe 25 Iulie 2013 12:52
ar fi frumos sa incercam si varianta asta(doar pentru cateva zile :P)
valentin1978
Postat pe 25 Iulie 2013 12:54
cred ca as fi suparat non stop
apatrasc
Postat pe 25 Iulie 2013 12:59
nu as putea sa-miimaginez asa ceva
pamellaro
Postat pe 25 Iulie 2013 13:05
Ar fi experienta din care am putea invata multe, de exemplu sa folosim resursele cu grija. Si pentru orice resursa care nu am avea'o am inlocui'o cu altceva. Cum faceau oamenii in evul mediu si chiar si in preistorie. Ne-am descurca de minune si ne-am mira pentru ca ne descurcam asa bine. Plus ca am deveni mai naturale, fara machiaj, ceea ce e foarte bine.
kudika_5084
Postat pe 25 Iulie 2013 13:07
O zi fara inovatiile moderne ar fi ca o zi din epoca de piatra, ar fi o zi in care nu ne-am simti curate, ingrijite, frumoase! Fara toate lucrurile aparute in epoca contemporana, cred ca nu am putea trai, deoarece sunt lucruri de bun simt
Gabriela_Fzr_Militaru_1
Postat pe 25 Iulie 2013 13:24
Viata femeilor cu aceste inovatii s-a usurat foarte mult si acestea au ajutat femeile sa-si mentine tineretea si frumusetea. De asemenea femeile au castigat timp pentru preocupari spirituale si relaxare. Suntem niste fericite fata de femeile din timpuri apuse.
macri
Postat pe 25 Iulie 2013 14:07
Aceste inovatii ne-au usurat viata foarte mult dar daca nu ar fi existat am fi putut trai fericite si fara ele .
mariuka25
Postat pe 25 Iulie 2013 14:17
ar fi o zi trista si anosta
yulik_4_u
Postat pe 25 Iulie 2013 15:19
fara ele ar fi dezastruos de urat mirositor, nu am avea cu ce sa ne rasfatam,caci acum e un adevarat rasfat cand folosim aceste produse parfumate. deci nu m-ar incanta sa traiesc fara ele
gherghely
Postat pe 25 Iulie 2013 16:17
ar fii groaznic;monoton,m-as simti ca in mediul rural
kudika311814
Postat pe 25 Iulie 2013 16:46
ar fii o zi lipsita de culoare si montona
darkangel240219
Postat pe 25 Iulie 2013 16:47
Imaginati-va dragelor o zi fara aceste "rasfaturi",produse parfumate!Am o varsta, pana in urma cu sapte ani nu ma dadeam cu nici un fel de creme, eram super, ok, eram EU,insa m-am casatorit totusi cu un barbat mai tanar si aici a intervenit acea "pacaleala".P noi tre. sa ne placa asa cum suntem cand ne trezim dimineata, ptr. ca asta e realitatea, nu cremuite ,e.t.c.Spuneam ca am inceput sa am cearcane deci fondul de ten si cremele ptr. piele nu-mi lipsesc.Insa bunica , saraca de ea, punea bliduri la vita de vie si spunea ca aduna apa sa se spele pe fata, iar cand a murit la 84 de ani cu toate ridurile, avea o fata atat de fina.
kudika467548
Postat pe 25 Iulie 2013 19:31
Ar fi anost fara inovatiile care ne-au simplificat viata descoperite de-a lungul timpului.
cristakem10
Postat pe 25 Iulie 2013 19:32
Ar fi o zi traita ca pe vremea bunicii, probabil atunci am realiza de mult ne ajuta si cat de utile sunt micile lucruri cu care ne-am invatat si fac parte din viata noastra si am invata sa pretuim mai mult absolut tot ce ne inconjoara, ar fi probabil o zi grea din punct de vedere fizic si psihic.
denysse2005
Postat pe 25 Iulie 2013 20:38
Eu cred ca am trai o zi cum traiau bunicile noastre cand erau tinere . .desi obisnuite cu toate aceste lucruri ar fi tare ciudat o zi fara ele ..dar eu cred ca omul este foarte adaptabile si pana la urma am fi reusit sa trecem si peste asta..Pentru mine o zi fara aceste lucruri ar trece usor ...dar sublinez doar o zi :))
tisha934
Postat pe 25 Iulie 2013 21:03
Dacaz ar fi vorba despre o singura zi, ar fi probabil o zi foarte asemanatoare cu cele pe care le traiam in urma cu, sa spun, cam 30 ani, cand eram foarte foarte tanara si nu prea aveam acces la toate aceste inovatii Daca ar fi insa vorba despre o perioada mai lunga, mi-ar fi tare greu, obisnuinta si-ar spune cuvantul si nu stiu cum m-as descurca fara toate binefacerile lumii moderne care ne fac viata mai usoara si mai frumoasa.
kudika029927
Postat pe 25 Iulie 2013 21:54
In societatea de azi nu as putea trai fara machiaj,fara tableta,internet,telefon,cosmetice,etc.cred ca as innebuni.poate exista persoane pe lumea asta care traiesc asa,si poate ca sunt multumiti de viata lor.nu stiu.
Eu cred ca as reusi sa traiesc fara toate astea doar pe o insula pustie,unde sa nu fie nimeni,doar eu si...pescarusii...
27ralu
Postat pe 25 Iulie 2013 23:07
Chiar ca e nevoie de un exercitiu de imaginatie....Probabil ca as fi mult mai stresata fara pastilele "minune") mult mai ridata ( fara cremele mele)mult mai sexy ( fara blugi) si mult mai casnica ( fara tehnologie)Cu alte cuvinte...nu as mai fi eu, cea de astazi si nu as fi iubita de barbatul care ma cunoaste asa cum sunt eu de fapt..cu bune si cu rele, femeia moderna si ocupata,stapana pe sine si pe imaginea ei....
gabbis2
Postat pe 26 Iulie 2013 00:06
Ar fi o zi ciudata, in care tot ceea ce as face ar fi sa stau in natura, intinsa pe vreo patura veche si sa privesc natura. O zi lipsita de confort, de mirosuri placute si de frumusetea lumii moderne :).
Dyenutsa13
Postat pe 26 Iulie 2013 01:09
Imi este greu sa imi imaginez ziua fara artificiile mele,insa cred ca nu ar fi asa mare tragedie. Eu nu ma machiez foarte mult,insa rimelul cred ca l-as regreta foarte tare daca nu l-as mai putea folosi. Parfumul nu imi este indispensabil,bijuteriile la fel,insa sunt 2 lucruri fara de care m-as simti groaznic:cafeaua si telefonul. Mai ales ca la mine cele 2 merg cel mai bine intr-o combinatie desavarsita.
Andreea_Serban_1
Postat pe 26 Iulie 2013 01:20
O zi plictisitoare,fara culoare.
wild
Postat pe 26 Iulie 2013 01:36
O zi din viata unui om fara inovatiile in materie de cosmetice dar si din alte domenii casnice,gospodaresti, ar fi de neconceput.Prea mult ne-am obisnuit cu ele si am pierde mult timp pentru a ne descurca in ciata.Nu,nu se poate trai fara ele!
kudika_3483
Postat pe 26 Iulie 2013 05:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga cupcakes-uri delicioase de la Stephany's.ro! 144 De la: stelya 25 Octombrie 2012 02:54
Castiga inovatia de la NIVEA: PRIMUL Lapte de Corp care se poate folosi in timpul dusului! 226 De la: gandreia2000 1 August 2013 08:31
Castiga unul dintre cele doua costumase de Craciunita oferite de Just4girls.ro! 242 De la: dorcc 8 Decembrie 2011 21:40
Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata 477 De la: dana_mv 7 Ianuarie 2009 01:07
Castiga unul dintre cele 3 premii New Look ! 264 De la: concursKudika 7 Octombrie 2011 17:16