Setari Cookie-uri

Castiga unul dintre cele 6 parfumuri BIO Acorelle

Kudika si Life Care te invita la concurs!

[b]Ce trebuie sa faci?[/b] Intra pe [url="http://www.life-care.com/acorelle/?utm_source=kudika&utm_medium=concurs&utm_campaign=acorelle"] www.life-care.com/acorelle[/url], alege aroma preferata si povesteste-ne pe forum de ce ai alege un parfum BIO!

Cele mai frumoase 6 povesti castiga parfumul BIO preferat marca Acorelle!

Concursul se desfasoara in perioada [b]28 februarie – 6 martie 2011[/b]. Cele mai frumoase 6 povesti care ne impresioneaza vor fi anuntate castigatoare pe [b]8 martie[/b], de ziua Femeii.

Mult succes!
concursKudika
Postat pe 28 Februarie 2011 09:40
Am ales Apa de Parfum BIO Acorelle R de Rose iar parfumurile BIO nu sunt toxice
yulik_4_u
Postat pe 28 Februarie 2011 11:03
Aleg Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle. As alege un parfum bio pentru ca sunt sanatoase, naturale si nu sunt toxice.
ionela11
Postat pe 28 Februarie 2011 13:03
Parfumul trebuie sa reflecte bucuria de a trai,a iubi ,a fi impacat cu tine si cu cei din jur,multumirea de sine Parfumul care raspunde celor afirmate este: Apa de parfum BIO Verveine Agrume Acorelle,de pe www.life-care.com/acorelle.
Totdeauna mi-au placut parfumurile ce contin note de varf fructate de lamaie si mandarina dar si iasomie.
Un parfum proaspat, cu proprietati revigorante, fiind totodata un bun echilibrant al psihicului.
As alege un parfum Bio pentru ca acesta este creat in respect fata de mediu si om si nu contine parabeni, fixativi chimici, ftalati sau coloranti.
lumi_ni_ta
Postat pe 28 Februarie 2011 13:39
As alege apa de toaleta Fleurs de Cerisier Acorelle.Imi plac foarte mult parfumurile floarale.Ce miroase mai bine ca florile ? Primavara de imbata cu miresmele florilor te improspateaza si viata este mai frumoasa.Nu am avut niciodata un parfum bio si as vrea sa incerc aceste miresme bio.Cred ca miros mult mai bine si sunt mai adevarate.
atiana
Postat pe 28 Februarie 2011 13:42
As alege apa de toaleta Fleurs de Cerisier Acorelle pentru ca are aroma de flori exotice si miroase foarte bine...cui nu i-ar place???Chiar si barbatilor le place sa-l miroasa.Mirosul imbatator de primavara imi improspateaza viata si o face mai frumoasa.
Mirosul sau de note florale de varf precum florile de cires, note fructate de mijloc si esente lemnoase la baza ma duce cu gandul la vacantele exotice din strainatate (mai ales insulele Ibitza).
Deoarece nu am folosit niciodata un parfum bio,as vrea sa-l folosesc pe acesta in primul rand...apoi pe viitor si altele,de ce nu?In general ma obisnuisem cu mirosuri fresh care bineinteles sunt obtinute sintetic... un miros floral e cel mai natural:)




melaniadiana
Postat pe 28 Februarie 2011 14:21
De ce as alege un parfum Bio ??
Bineneteles pentru ca tin la sanatatea mea ...m-am documentat si am gasit o gramada de lucruri care le pot cauza substantele care se gasesec in parfumurile de sinteza.Parfumurile se numara printre cele mai frecvente cauze de dermatita alergica de contact, in prezent impreuna cu conservantii fiind ingredientele din cosmetice cele mai incriminate in aparitia acestei afectiuni.Alte reactii adverse care pot fi determinate de parfumuri sunt: urticaria de contact (prin mecanism imunologic sau neimunologic), reactii fotoalergice sau fototoxice, hiperpigmentari sau depigmentari, parfumurile putand agrava unele afectiuni respiratorii. Si lista nu se opreste aici, caci parfumurile pot fi responsabile si de: cefalee (dureri de cap), oboseala, ameteala, greata, iritabilitate, stranut in salve, tuse seaca, iritativa, prurit nazal si ocular, lacrimare, congestii nazale, putand inrautati evolutia astmului bronsic.
Am citit ca Parfumurile Acorelle nu contin deloc:
- Ftalati (agenti de denaturare in "parfumurile conventionale");
- Semifabricate petrochimice;
- Agenti de fixare in „parfumurile conventionale” si molecule sintetice (coloranti sintetici, antioxidanti, coloranti, emolienti si uleiuri sintetice);
- Agentii de contaminare precum pesticidele, ingrasamintele chimice, GEO, radioactivitatea, ioni ai metalelor grele, nitrati, hidrocarburi;
- Materiale prime de origine animala.
Asa ca mi se par foarte indicate pentru a le folosi si folosind parfumurile BIO de la Life Care, alegem respectul atat pentru mediu, cat si pentru sanatatea noastra.
tisha934
Postat pe 28 Februarie 2011 14:23
de ce nu-mi apare postul??
omydutza
Postat pe 28 Februarie 2011 15:37
As alege parfumul Apa de toaleta Bourbon Vanilla Acorelle Promo Apa de toaleta Acorelle, Un parfum cu o aroma condimentata , energizeaza si invigoreaza datorita combinatiei unice de anason, caramel, vanilie Bourbon, mosc si nuca de cocos.
Acest parfum imi va acorda in fiecare zi plusul de energie de care am nevoie, i-as face pe cei din jur sa ma invidieze pentru energia si veselia ce radiza pe chipul meu in fiecare zi datorita acestui parfum BIO, fara conservanti chimici care ne pot provoca piele.
Sa folosesti un parfum bio inseamna disparitia alergiilor, a sensibilitatii pielii, inseamna sa avem grija de pielea noastra cu ajutorul aceste produse, sa avem grija de noi si corpul nostru dar sa avem grija si de natura.
anydina
Postat pe 28 Februarie 2011 15:48
Apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre este un parfum extraordinar fara parabeni,deci este alegerea nr.1 pentru mine pentru ca am pielea sensibila.Ador produsele Life care pentru ca sunt minunate ,delicate si nu sunt toxice ca alte marci.
cristakem10
Postat pe 28 Februarie 2011 17:47
Mi-am ales Apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre in primul rand pentru ca imi place aroma lemnului de cedru . Un alt motiv este dat de faptul ca nu am folosit niciodata parfumuri bio, sunt curioasa sa stiu daca sunt la fel de persistente si daca ofera un miros placut in contact cu pielea. Faptul ca nu contine parabeni este un atu in plus la aceasta alegere. Stiu ca parfumurile naturale sunt mai discrete si au efect de aromoterapie, deci nu imi poate da decat o stare de bine si nu imi pune in pericol sanatatea pielii, cu care vine in contact.
kudika029927
Postat pe 28 Februarie 2011 18:13
Am ales apa de parfum BIO Amande de Ble Acorelle .imi place acest parfum deoarece fiind bio nu este toxic si nici nu-mi afecteaza sanatatea ,dar fiind in bobocul tineretii o unda de prospetime si vitalitate este mereu bine venita.toti sunt impresionati cand arome naturale le mangaie olfatul ,provocand bucurie si dand o stare de melancolie , seninatate ,pace si nostalgie.vigorozitatea mirosului persista pastrand mereu acea aroma suava .
acest parfum este unul usor , floral ce nu irita fosele nazale celor ce il simt ci ii fac sa se intristeze la gandul ca ei inca nu il detin (desi sunt sigura ca cei ce il vor aprecia la altii il vor avea imediat).la ce sa folosesti aromele feerice ale naturii dak nu pentru ati scalda pielea delicata in esentele ei? ea iti da energie si teface sa radiezi pe parcursul unei zile intregi pe cand celelalte parfumuri te fac sa te simti jenat si sa te ascunzi de ceilalti deoarece la cateva ore dupa ce l-ai folosit mmirosul a disparut deja.recomand tuturor sa se bucure de aroma afrodisiaca a acestui parfum care te invaluie intr-o plapuma moale de delicatesa si fantezie
kudika331866
Postat pe 28 Februarie 2011 19:10
Imi aduc aminte cu dor de primul meu parfum de firma,cumparat cu primul salariu- o marca atunci in voga,cu aroma de vanilie. M-a cucerit din prima,il folosea profesoara de engleza cu care faceam meditatii in clasa a12a .Cand am intrebat-o ce foloseste ne-a dat voie mie si colegei mele sa ne parfumam cu el.Parca nu as fi mai facut baie in acea seara,imi era atat de drag..Pastrez si acum sticluta,alaturi de inca doua dragi mie si imi pare rau ca nu am mai vazut prin magazine.Candva ma voi intoarce la ele,am folosit a2a sticla dupa prima,ceea ce la mine inseamna ca m-am indragostit de ele.Dar dintre acestea,cel cu miros de vanilie este cel mai cel, ma poarta pe aripile dragostei si ma inveseleste.Imi plac parfumurile exuberante,florale,dar am zile cand folosesc si ceva mai tare,in special iarna sau cand am o stare de spirit mai sobra.Cert este ca pentru mine parfumul este a2a haina,nu as putea fara,este starea mea de spirit, cartea mea de vizita.Aceasta aroma de vanilie ma relaxeaza si vazand Apa de Toaleta Bourbon Vanilla Acorelle am redevenit melancolica si sunt gata sa il incerc si sa il adopt.Fiind bio,dunt cu atat mai dornica,in ultimul an m-am convins de calitatea acestor produse,folosindu-le in urma unor probleme cu cele obisnuite.Sunt multumita de ele si recomand,mai ales ca pretul este mai mic.
tjanina2
Postat pe 28 Februarie 2011 19:33
Apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre este un parfum extraordinar fara parabeni,deci este alegerea nr.1 pentru mine pentru ca am pielea sensibila.Imi plac foarte mult produsele Life care pentru ca sunt minunate ,delicate si nu sunt toxice ca alte marci.
kikiglc
Postat pe 28 Februarie 2011 19:46
Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle
De ce l-am ales? Pentru mine orhideea inseamna multe, este acel “ceva” care poate sa-mi schimbe starea de spirit, acel “ceva” care ma face sa ma simt bine, sa ma simt frumoasa, sa am incredere in mine, sa imi aduca la cei 35 de ani ai mei putin din starea de exuberanta de la 20 de ani.Acel “ceva” pentru mine se numeste Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle.
Va multumesc!
balooo10
Postat pe 28 Februarie 2011 19:48
Stii cum anumite arome iti aduc aminte de anumite momente din trecut? Fiecare parfum ne amintește de ceva, de cineva, de o întâmplare, un timp, o vârstã, un eveniment, sau dimpotrivã, cã nu știm exact de ce sau de cine ne amintește, dar sigur ne amintește…parcã…de ceva și cineva! “Amintirile aromate” sunt metoda ideala de a construi legaturi puternice. Izul unui parfum pe care iubitul tau obisnuia sa-l poarte atunci cand v-ati cunoscut iti poate inunda mintea cu amintiri si te poate face sa te simti la fel de indragostita ca atunci. Povestea unui parfum nu se încheie niciodatã, Un parfum are și o poveste sau mai multe. Dacã aroma s-a evaporat, rãmâne povestea, sau rețeta (secretã sau nu), rãmâne amintirea clipei, sau chiar amintirea olfactivã. Parfumul este marele creator de amintiri ale unor întâmplãri trãite, imaginate sau visate!Mirosul pomilor infloriti, mai ales al celui de cires imi aduce amintiri frumoase de vremea cand nu eram maritata,de vremea logodnei,febra nuntii,cautarea rochiei de mireasa,a restaurantului,a lautarilor…si tot asa,o intreaga nebunie de care imi este dor,apa de toaleta Fleurs de Cerisier Acorelle.
primavarica
Postat pe 28 Februarie 2011 19:51
Apa de parfum BIO Verveine Agrume Acorelle acesta este parfumul pe care l-as alege de la Life Care, din simplul motiv ca sunt curioasa de aroma de verbina, care le face atata rau vampirilor din "Vampire Diaries"! Nu as alege neaparat parfumul pentur ca e bio, ci din curiozitate..
maddutza
Postat pe 28 Februarie 2011 20:07
Apa de parfum BIO Bambou Lotus Acorelle. De ce ? Pentru ca "puritatea florilor de lotus combinata cu prospetimea bambusului confera un parfum revigorant cu note de stralucire. In aromaterapie, acest parfum placut, care binedispune, este ideal pentru cei care au nevoie de calm si relaxare. Nu contine parabeni, fixativi chimici, ftalati sau coloranti."
kudika334696
Postat pe 28 Februarie 2011 21:36
Mi-am ales Apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre in primul rand pentru ca imi place aroma lemnului de cedru . Un alt motiv este dat de faptul ca nu am folosit niciodata parfumuri bio, sunt curioasa sa stiu daca sunt la fel de persistente si daca ofera un miros placut in contact cu pielea. Faptul ca nu contine parabeni este un atu in plus la aceasta alegere. Stiu ca parfumurile naturale sunt mai discrete si au efect de aromoterapie, deci nu imi poate da decat o stare de bine si nu imi pune in pericol sanatatea pielii, cu care vine in contact.
stroietatiana
Postat pe 28 Februarie 2011 22:03
Aleg fara indoiala Apa de toaleta Bourbon Vanilla Acorelle, deoarece ador aroma de vanilie. Consider ca un parfum Bio nu este toxic organismului uman si mediului inconjurator si nu-i afecteaza pe cei cu probleme respiratorii sau dermatologice.
claudiapetrea
Postat pe 28 Februarie 2011 22:27
Fleurs de Cerisier Acorelle. As alege parfumurile bio, in primul rand pentru ca nu sunt nocive.
munaaa
Postat pe 28 Februarie 2011 22:28
Sunt o femeie delicata careia îi place luxul si apreciaza calitatea.As alege un parfum bio pentru ca sunt alergica la nenumarate parfumuri din comert, datorita continutului mare de conservanti. As alege in acest sens ACORELLE Orchidee Blanche care mi s-ar potriveste perfect!
micuta_aura
Postat pe 28 Februarie 2011 23:02
Mirosul degajat de parfumuri are un rol deosebit în viaþa mea, de aceea acord o atenþie deosebitã parfumului cu care ma dau. Zi de zi , corpul nostru este bombadat de sutele de chimicale existente in jurul nostru, de ce sa adaugam si parfumul? Optez pentru parfumurile BIO deoarece sunt sanatoase- sunt naturale, sunt discrete, nu mascheaza mirosul natural, ci se combina cu acesta. Miresmele naturale actioneaza la nivel fizic, spiritual, induc buna dispozitie si ne apropie mai mult de natura. Indiferent de anotimp, parfumul este nelipsit, fara el ma simt dezbracata. Ador miresmele naturii, ador orhideile, iar apa de toaleta Orchidee Blanche Acorelle se incadreaza perfect pe gusturile mele.
rodyrozy
Postat pe 28 Februarie 2011 23:19
Sticluþele mici cu esenþe tari, scumpe, luxoase, care ne rãsfaþã simþul mirosului, nu sînt nici pe departe atît de nevinovate. Iubesc natura, iubesc florile, iar parfumurile Bio sunt ideale. Aceste parfumuri rezista, persista mai mult, nu irita pielea, nu exista riscul de cancer de piele. Apa de parfum BIO Verveine Agrume Acorelle este un parfum ce ma inspira deoarece ador iasomia si iarba proaspat cosita. Tot ce este natural este si bun.
marimino
Postat pe 28 Februarie 2011 23:31

Eu as alege apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle.Imi plac parfumurile BIO pentru ca sunt naturale si nu fac rau organismului
maf_inutza
Postat pe 1 Martie 2011 03:03
Apa de Parfum BIO Acorelle R de Rose- inebunesc barbati cu astfel de parfum
madi_mady2008
Postat pe 1 Martie 2011 08:48
Eu as alege "Apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre", un parfum cu nuante exotice, care mie imi plac f. mult . As alege un parfum bio deoarece sunt naturale, sanatoase si nu sunt toxice.
gurita1809
Postat pe 1 Martie 2011 09:23
Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle.
Asa cum fac de ani buni aleg numai produse cat mai naturale care sa respecte in primul rand natura.Respectand natura respectam tot ce inseamna viata.Ma bucur enorm ca pot folosi un parfum Bio .De cand sunt mama ma intereseaza tot ce il inconjoara pe copilul meu...asa ca acum nu ma mai tem sa ma parfumez gandinduma la parabenii si toxinele ce le contin multe parfumuri.Acum am mai scapat de o grija,,,accea de a nu-i face rau puiului meu si celorlalti.
kudika063963
Postat pe 1 Martie 2011 10:46
Aleg Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle, pentru mine, pentru ca am hotarat sa traiesc mai sanatos, sa am mai multa grija de mine si parfumurile si cosmeticele bio, in general, ma ajuta in acest sens. Apoi, din respect pentru natura, pe care am ajuns sa o stricam din ce in ce mai tare in zilele noastre, absolut fara nicio justificare. Pledez pt naturalete, simplitate, sanatate si parfumul bio este cel mai ecologic.
alelove
Postat pe 1 Martie 2011 11:42
Apa de toaleta Orchidee Blanche Acorelle(Un parfum delicat pentru o femeie puternica!

) As alege un parfum bio ,deoarece nu am mai folosit unul si as dori sa vad .. sa simt diferenta dintre unul obisnuit si acesta.
bryanabryanabryana
Postat pe 1 Martie 2011 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Tchibo 3287 De la: clauditzuka 9 Martie 2010 16:23
Concurs Larissa Fashion: Castiga o rochie pentru Revelion! 1503 De la: moniqtza91 28 Decembrie 2009 09:37
Castiga 4 sedinte Olimpic Body Fit! 54 De la: concursKudika 18 Martie 2015 16:21
Castiga 10 seturi Eucerin pentru tine si jumatatea ta! 250 De la: concursKudika 21 Decembrie 2010 18:27
Castiga una dintre cele 21 de bratari Diva Universal! - saptamana 1 488 De la: kudika_3483 19 Octombrie 2015 10:29