Setari Cookie-uri

Castiga unul dintre cele 6 parfumuri BIO Acorelle

Apa de parfum BIO AMANDE DE BLE ACORELLE un parfum calduros si delicat.NU aicum sa nu-ti placa parfumuri bio.Sunt super
Mocanu_ely
Postat pe 1 Martie 2011 12:09
Eu as alege un parfumul Bio Amanda de Ble Acorelle
pentru ca tin la sanatatea mea si am gasit o gramada de lucruri care le pot cauza substantele care se gasesec in parfumurile obisnuite.Nu am folosit niciodata un parfum bio si mi-ar face placere sa il incerc de la voi.
Am citit ca Parfumurile Acorelle nu contin deloc:
- Ftalati (agenti de denaturare in "parfumurile conventionale
- Semifabricate petrochimice
- Agenti de fixare in „parfumurile conventionale” si molecule sintetice (coloranti sintetici, antioxidanti, coloranti, emolienti si uleiuri sintetice
- Agentii de contaminare precum pesticidele, ingrasamintele chimice, GEO, radioactivitatea, ioni ai metalelor grele, nitrati, hidrocarburi
- Materiale prime de origine animala
kudika152147
Postat pe 1 Martie 2011 12:18
In primul rand as alege parfumuri BIO de la Life Care pentru ca reprezinta o sursa sigura pentru astfel de produse. Ei nu folosesc marca BIO doar pentru publicitate. Eticheta BIO este pusa produselor in urma unui complex proces de control care incepe inca din faza de obtinere a ingredientelor. In al doilea rand BIO semnifica dragostea si grija fata de natura in special, caci de ea trebuie sa avem grija atunci cand ne satisfacem micile placeri. Si, ca sa ajung la subiect, imi plac parfumurile BIO datorita mirosurilor si senzatiilor diafane pe care le lasa, mai usoare decat cele obtinute prin amestecul unor banale chimicale. Mi-ar placea sa incerc Vanilla Bourbon sau Cerisier pentru ca sunt mirosuri mai familiare si cu "impact" sigur asupra celor din jur.
Lilic68
Postat pe 1 Martie 2011 12:34
Sunt o mare iubitoare de parfumuri si pot vorbi mult despre ele. Dar ma limitez la tema concursului si aleg Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle , un parfum delicat pentru o femeie puternica. Pentru mine este o explozie de feminitate si sex-appeal, cu arome fructate de portocale, piersici si zmeura si cu notele usor pudrate ale Iris Florantina. Odata folosit iti intra in par, in piele si in suflet. Imi da o stare..de frumusete si imi acorda bucuria de a intrerupe gandurile celor din jur atunci cand simt parfumul meu, pentru ca alunga stresul si celebreaza esenta feminitatii asa cum nu o face nimeni altul.
E bio si l-am ales pentru ca ma iubesc pe mine, imi iubesc corpul si trebuie sa-mi iubesc si parfumul. Nu contine parabeni, fixativi chimici, ftalati sau coloranti.
asias
Postat pe 1 Martie 2011 13:14
IMI place apa de toaleta Fleurs de Cerisier Acorelle ,cred ca m-ar putea face sa ma simt feminina ,sexy si sanatoasa!
geta65
Postat pe 1 Martie 2011 13:21
Apa de parfum BIO Verveine Agrume Acorelle .
Este cu aroma citrica, proaspata, vesela si in mod sigur ma reprezinta. Imi plac parfumurile fresh deoarece nu au un miros greu si se potrivesc usor la orice tinuta, in orice moment al zilei. De altfel, prin prospetimea lor iti energizeaza ziua si te ajuta sa te simti increzatoare.
irinao
Postat pe 1 Martie 2011 18:47
Buna ziua, eu am participat la acest concurs insa acum nu mai vad raspunsul pe pagina!Ce s-a intamplat?
sandita
Postat pe 1 Martie 2011 19:03
Aleg Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle. Ador orhideele!!! As alege un parfum bio pentru ca sunt sanatoase, naturale si nu sunt toxice. Si mai ales persista in alt mod decat cele facut fara esente naturale!!!
elenabisir
Postat pe 1 Martie 2011 20:56
apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre etes nu parfum pe care il folosesc sumt foarte mu;tumita .se merita folosirea lui pentru ca nu contine parabeni si nu este toxic pentru piele
elena39
Postat pe 1 Martie 2011 21:39
Apa de parfum BIO Verveine Agrume Acorelle
Chiar daca ador aroma multor parfumuri de sinteza sunt alergica la unele substante din compozitia lor.
Asa ca aleg mai degraba un parfum bio .
eterna
Postat pe 1 Martie 2011 22:25
As alege Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle in primul rand ca , calitatea este garantata fiind un parfum bio, apoi ce poate fi mai placut pentru o femeie si mai ispititor pentru un barbat decat o aroma suava de orhidee ca acest parfum? E onorant sa mirosi frumos!
lucia2010
Postat pe 1 Martie 2011 22:35
apele astea s cu alcool? ca daca da, vreau 5.
rockk
Postat pe 1 Martie 2011 22:38
Am ales Apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre pentru ca de fiecare data cand o folosesc ma relaxeaza si imi da o stare de liniste si calm,imi alunga tot stresul zilei si imi pot imagina ca sunt in mijlocul naturii,inconjurata de multe flori de primavara care ma invaluie cu aroma lor,cu mirosul curat si pur al padurii.
Aleg intotdeauna un parfum bio pentru ca am avut o alergie de care inca nu m-am vindecat complet din cauza substantelor chimice continute de cosmetice.Deci daca tinem la sanatatea noastra si a pielii noastre trebuie sa alegem parfumurile bio care nu contin parabeni, fixativi chimici, ftalati sau coloranti.
puchy
Postat pe 2 Martie 2011 00:09
am ales Apa de parfum BIO Baies Sauvages Acorelle! cred ca ar trebui sa facem un oas inainte si sa alegem produsele bio...
ank2
Postat pe 2 Martie 2011 08:37
aroma preferata de mine este ce a parfumului: Apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle . Imi place mirosul de orhidee deoarece este unul exotic, tropical si cu un parfum imbatator.Prefer parfumurile Bio pentru ca imi plac aromele 100% naturale si nu exista sansa ca aceste compozitii sa imi creeze alergii.
mirela_pisoi
Postat pe 2 Martie 2011 09:15
1. Am ales Acorelle Orchidee Blanche. Prefer un parfum cu miros de orhidee. Orhideele sunt un simbol al puritãții, perfecțiunii și feminitãții. Cand ma gandesc la orhidee imi aduc aminte de Riga Crypto si Lapona Enigel. Cand ma gandesc la orhidee, ma gandesc la flori magice (in Asia, a fost folositã ca o poțiune a dragostei, In Africa alunga visele urâte și binecuvânteaza cãsnicia, in America da puteri luptãtorilor, in Indonezia se credea cã unele spirite trãiesc în plante de orhidee, in Grecia anticã erau considerate sacre, in Papua Noua Guinee, adolescenții care urmeazã sã fie inițiati poartã orhidee)
2. Am ales un parfum BIO pentru ca imi pasa de sanatatea mea, a celor din jurul meu si vreau sa simt ca protejez mediul inconjurator si animalele. Pentru mine, o aroma naturala e mult mai senzuala si ma ajuta sa ma simt mai aproape de natura, de viata, de frumusete. Cu cat contine mai putine elemente sintetice, cu atat o aroma te ajuta sa intri mai usor in armonie cu lumea din jurul tau. Cred in frumusetea naturala si mai ales cred ca un parfum natural ii ajuta pe cei din jur sa te asocieze mai usor cu acest gen de frumusete. E ca si cand lasi in urma ta amintirea unui miros familiar, magic. Respect viata si iubesc animalele si ma incanta ideea ca parfumul pe care il port nu contine ingrediente de origine animala. Mai mult decat atat, eu am o piele foarte sensibila care reactioneaza rapid atunci cand un produs contine ingrediente toxice sau nesanatoase. Uite de asta cred ca mi se potrivesc produsele bio.

Purtand un parfum bio, te simti mai bine in pielea ta, e ca si cand te ajuta sa te regasesti si sa te pui in valoare, asa cum esti tu: sensibila, proaspata, naturala, visatoare, frumoasa.
bluesparkle
Postat pe 2 Martie 2011 09:40
este o aroma placuta si frumoasa si merita sa cuceresti persoana draga care sta linga tine zi de zi
kudika372977
Postat pe 2 Martie 2011 09:46
Apa de Parfum BIO Acorelle R de Rose imi place foarte mult. Eu il folosesc de ceva timp . Pentru ca le promovez, pot sa spun ca sunt ideale pentru persoanele alergice la diferse chimicale din parfumurile din comert.
mioritza40
Postat pe 2 Martie 2011 12:04
Aroma care as vrea sa ma alinte ar fi cea a unei gradini de ceai, asa ca aleg Apa de parfum BIO Jardin Des Thes Acorelle. Lucrandu-mi zilele muncitoare in spatele unui birou, aceast iz m-ar revitaliza si mi-ar da speranta unei zile mirific de incantatoare, printre hartii si dosare. Fiind un parfum Bio, nu-mi mai sta minte in loc la faptul ca ceea ce va fi absorbit prin piele imi va dauna sanatatii, pastrand doar senzatia ca as fi intr-o gradina in care m-as bucura, nevinovat, de lamai si frunze de menta, de flori de lavanda, iris si patchouli. Stiind ca ceea ce port atat de aproape si intim mie este natural, ca si cum as fi cules eu insami fructele si florile, iar esenta si parfumul lor proaspat mi-ar fi ramas printre degete, zambetul imi creste si mai larg pe fata, iar oftatul de bucurie si binete este mai lung. Uleiurile esentiale naturale din acest parfum ar completa si potenta corola mea de minuni lumesti
catwithoutail
Postat pe 2 Martie 2011 12:52
De ce as alege apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle?? sau de ce as alege un parfum BIO??
optez pentru folosirea parfumurilor si nu numai a lor , precum si a altor produse fie ele cosmetice sau gastronomice, pentru ca intradevar, am fost invadati de tot felul de produse, ne stiind pana mai de curand cate de bune sau rele sunt pentru organizmul nostru. Cred ca acum este momentul sa ne gandim la noi si sa incercam macar, sa ne protejam sanatatea. Raman uimita cand citesc si vad cate substante nocive se gasesc in fiecare produs. Si cand te gandesti cate produse am acasa cu continut de parabeni??!! ce voi face cu ele??
Trebuie sa privim viata ca pe un dar si trebuie sa o protejam!
gazamica_elena
Postat pe 2 Martie 2011 12:59
Apa de toaleta Orchidee Blanche Acorelle -cred ca are un miros aparte.
kudika113923
Postat pe 2 Martie 2011 13:44
Apa de parfum BIO Bambou Lotus Acorelleun miros foarte fin.
kudika113923
Postat pe 2 Martie 2011 13:45
Apa de parfum BIO Jardin Des Thes Acorelle este preferatul meu pentru ca este un parfum revitalizant, plin de caracter, cu o aroma proaspata care trezeste simturile cu senzualitatea si prospetimea exotica incontestabila a ceaiului. Este o aroma exotica, ce stimuleaza sistemul nervos si are un efect relaxant. ;)
kudika1333
Postat pe 2 Martie 2011 14:36
Am ales apa de parfum BIO Orchidee Blanche Acorelle deoarece dupa cum se defineste este un parfum fin pentru o femeie puternica,iar eu vreau sa cred ca sunt o femeie destul de puternica.Aleg sa folosesc parfumurile si produsele organice in defavoarea celor comerciale datorita faptului ca sunt mult mai sanatoase atat pentru mine cat si mediului inconjurator, pielea mea reactioneaza mult mai bine sub actiunea produselor organice, iar imbunatatirile nu intarzie sa apara.
Noi femeile, din dorinta de a fi mai frumoase tindem sa folosim foarte multe produse cosmetice, iar organismul nostru absoarbe circa 60% din continutul acestora. Pentru a evita astfel a ajunge la diferite afectiuni, cele mai importante fiind dezechilibrele hormonale si metabolice, folosesc produsele non-toxice, adica cele organice.

Pentru mine produsele organice = hrana a corpului pentru o viata sanatoasa!
Adrianna_Br
Postat pe 2 Martie 2011 14:43
Cu toata jena,marturisesc ,nu am testat inca nici o varianta a acestor parfumuri.Daca e BIO,e OK!
Popovici_Elena_Silvia_1
Postat pe 2 Martie 2011 18:49
cu siguranta as alege cel mai fin parfum Apa de toaleta Orchidee Blanche Acorelle deoarece mi se potriveste perfect..un parfum suav pentru o femeie delicata, o mireasma imbatatoare care imi da incredere de sine...mereu fresh, mereu pregatita pentru o intalnire neasteptata ... mereu atragatoare datorita acestei miresme...mereu naturala datorita faptului ca este bio..mereu in comuniune cu natura..ma respect, deci folosesc Apa de toaleta Orchidee Blanche Acorelle...spune stop produsele imbacsite de diferiti adjuvanti, ALEGE BIO!!
larissa_personal
Postat pe 2 Martie 2011 19:46
Alegerea mea este apa-de-parfum-bio-acorelle-r-de-rose.
Iubesc trandafirii.
Un parfum BIO este mai „prietenos” cu corpul meu.
felicidade
Postat pe 3 Martie 2011 09:53
Vorbim despre ceea ce ne-am dori in materie de arome, si implicit parfumuri. Dar oare stim sigur ca ceea ce ne dorim ni se si potriveste? Eu trebuie sa recunosc ca inca nu sunt foarte sigura ce aroma mi-ar caracteriza pe deplin caracterul, dar pentru ca viata inca imi curge prin vene in fiecare clipa, as opta pentru un parfum fresh, optimist si vivace. Iar acela cred ca ar fi Apa de parfum BIO Bambou Lotus Acorelle, iar alegerea aceasta as motiva-o chiar prin descrierea parfumului, care cred ca s-ar potrivi in orice situatie: "Aroma fresh, este datatoare de energie si buna-dispozitie. Insufla optimism pentru a face fata cu BRIO provocarilor de peste zi."
Iar in ceea ce priveste alegerea produselor bio in detrimentul celorlalte, ea se poate motiva foarte simplu: aleg sa nu fiu expusa diverselor complicatii pe care le-as putea suferi in urma folosirii indelungate pe pielea mea a diverselor produse chimice, pentru ca imi stiu pielea sensibila. Si pentru ca ador miresmele naturalului in tot ce ma inconjoara!
Tot ce-i din natura e mai frumos!
ammy914
Postat pe 3 Martie 2011 17:41
Imi plac mai multe parfumuri de la Life Care ( am avut ocazia sa incerc mai multe mostre si mi-au placut foarte mult) dar cred ca cel care mi se potriveste cel mai mult este Apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre, mai ales ca am impresia ca-i place si bebicului meu.
angyciobanu
Postat pe 3 Martie 2011 21:09
Apa de Parfum BIO Acorelle Terre de Cedre - prefer acest parfum in primul rand pentru ca ador parfumul de cedru, e o aroma ce duce de la agonie la extaz si invers. De ce as alege un parfum bio? Nu stiu, poate ca sa fiu in trened, sau poate ca sunt constienta de cat sunt de nocive parfumurile comerciale pentru organismul nostru, si atunci as opta pentru sanatate, sau pur si simplu pentru ca iubesc viata si as simti ca asa as putea contribui si eu la lupta pentru o lume mai putin poluata.
veronicadrobota
Postat pe 4 Martie 2011 01:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 8 vouchere de cumparaturi oferite ce Baneasa Shopping City! 220 De la: concursKudika 18 Ianuarie 2012 17:27
Concurs: Castiga noua carte a lui Paulo Coelho! 702 De la: concursKudika 8 Decembrie 2010 17:48
Participa la concurs si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA 27 De la: concursKudika 9 Septembrie 2015 12:01
Concurs Charm.ro 1220 De la: concursKudika 22 Februarie 2010 14:03
Castiga unul dintre cele 6 parfumuri BIO Acorelle 129 De la: concursKudika 8 Martie 2011 14:10