Setari Cookie-uri

Redecoreaza-ti camera cu Dulux !

Kudika si Dulux te invita la concurs. Ce anotimp este mai potrivit pentru a-ti reimprospata caminul daca nu primavara?

Raspunde aici la intrebarea [b]“Ce culoare te face sa visezi?”[/b] si poti castiga o redecorare gratuita, in culoarea ta preferata, pentru o camera la alegere din casa ta!

Cel mai “colorat” raspuns va iesi castigator! Asa ca, surprinde-ne!

Concursul se desfasoara in perioada [b]28 februarie- 14 martie[/b]. Pe 16 martie vei afla daca ai castigat!

Premiul nu poate fi schimbat in bani.
concursKudika
Postat pe 28 Februarie 2011 09:17
MOVUL este culoarea mea preferata care ma face sa zambesc sa visez sa gandesc pozitiv si sa fiu EU.
linutz10
Postat pe 28 Februarie 2011 13:53
Prin forta, puterea, stralucirea culoarea rosie este considerata simbolul vital.Rosul este imaginea inflacararii si frumusetii, tineretii si a bogatiei.Este culoarea triumfatoare, confera senzatie de pierdere in spatiu, aprindere, insufletire.Nu as ezita niciodata sa-mi colorez casa in rosu, este culoarea care te face sa visezi frumos.
atiana
Postat pe 28 Februarie 2011 14:05
"La vie en rose", asta-mi propun in fiecare dimineata cand ma trezesc - sa fac zilnic ceva frumos si "colorat" cu viata mea. Si, cum o dimineata perfecta incepe acasa, aceasta ar trebui sa fie locul cel mai cald si placut. Prin urmare, imi doresc o incapere colorata in roz pal, cu mobilier contrastant ca si culoare
laurinda_lazy
Postat pe 28 Februarie 2011 15:04
Mie imi place culoarea portocaliu, deoarece este o culoare calda ce ofera optimism si veselie, ma face sa ma simt bine, imi ofera o stare de bine, de caldura sufleteasca.
anydina
Postat pe 28 Februarie 2011 15:38
Verdele este culoarea mea preferata si m-as simti bine avand-o in dormitor.Este o cuoare relaxanta care imi da senzatia de liniste,de optimism,de pace si liniste interioara.Verdele ma face sa merg inainte,sa fiu plina de speranta si de incredere.
iordyutza
Postat pe 28 Februarie 2011 15:41
Ptr ca sunt tot timpul cu capul in nori, mi-ar placea sa am camera decorata folosind culoarea albastru.
xeni
Postat pe 28 Februarie 2011 16:06
culoarea albastra, clar, asta ma face sa visez si in acelasi timp ma linisteste.. ma gandeam sa imi fac faianta din baie unde fac baita cu albastru eventual un peisaj....
dates_mariana
Postat pe 28 Februarie 2011 16:33
Culorile care ma fac sa visez si sa ma simt in lumea mea sunt movul si negrul..pereti de culoarea lavandei, draperii din matase lila si o mobila din lemn masiv de stejar de culoare neagra ar fi ideale pentru ca eu sa pot visa si sa ma pot incarca cu energie pozitiva in aceasta camera.
anna_purple
Postat pe 28 Februarie 2011 16:47
Culoarea mov (violet) pentru ca are un efect antiseptic si purificator. De asemenea, movul reduce pofta de mancare si echilibreaza metabolismul corpului. Printre efectele psihologice ale culorii violet se numara stimularea creativitatii, a spiritualitatii si a compasiunii. De asemenea, aceasta culoare aduce pacea si elimina socurile, obsesiile, temerile si alte tulburari emotionale.
Cycy_grace
Postat pe 28 Februarie 2011 17:21
Cred ca o camera decorata in roz are un puternic si rapid efect calmant.Culoarea roz emana caldura,farmec,emotie,romantism,este o culoare care te imbie sa visezi si sa petreci cat mai mult timp in acea stare.O astfel de camera ar fi insula mea de buna dispozitie si armonie.A,si tavanul trebuie sa fie alb.
fluturecla
Postat pe 28 Februarie 2011 17:31
turcoaz...in camera fetitei...sau in dormitor...niciodata nu am indraznit....daaaaarr
_oktober_
Postat pe 28 Februarie 2011 17:51
Lila!!!
Este culoarea mea favorita, care imi da liniste si pace, ma face sa zambesc si sa uit de tot ce ma streseaza, ma incarca cu energie si ma face sa fiu increzatoare si optimista!
ircuta
Postat pe 28 Februarie 2011 18:13
ce culoare poate sa ma faca sa zbor printre clipele frumoase ? sa ma simt ca intr-o lume in care bucuria este peste tot??? sa ma fiu calma cand furtuni se zbat in jurul meu? sa traiesc la maxim cand nori negrii imi intuneca gandirea? oareeeeeee?? care.....este culoarea ce manifeste indiferenta ,dar in acelasi timp daruieste viata?E culoare VIOLET ...culoarea noorilor cernuti prin undele de vant, culoarea violetelor salbatice ce lumineaza muschii umezi de la umbra brazilor semeti.cand tristeetea imi macina gandurile , cand durerea imi ineaca ochii in valuri ametitoare de lacrimi ,cand totul pare pierdut atunci tocmai ai castigat ceva: o raza de culoare , de viata , care iti lumineaza ochii de fiecare data cand privirea ti-e atintita catre ea .
kudika331866
Postat pe 28 Februarie 2011 18:44
Albastrul e culoarea care ma face sa visez.
veronicadrobota
Postat pe 28 Februarie 2011 18:58
Camera mea in casa parintilor era zugravita curcubeu.Era o moda acum multi ani cand mi-au amenajat-o parintii si imi placea mult.Era cu galben,roz,verde,albastru si arata foarte bine,deloc incarcat.Erau culori pale,odihnitoare combinate frumos si aveam senzatia ca sunt chiar in mijlocul curcubeului.Nu am avut curajul sa adopt acasa aceasta zugraveala,insa cred ca m-as intoarce in timp daca as face-o.
tjanina2
Postat pe 28 Februarie 2011 19:36
rozul ma face sa visez
denysse2005
Postat pe 28 Februarie 2011 20:12
Rosu simbolizeaza caldura, foc, pasiune, entuziasm si agresiune. El poate mari presiunea sangelui si ritmul respiratiei. Are efectul de a stimula oamenii sa ia decizii in mod rapid si creste sperantele.
ionelaelena
Postat pe 28 Februarie 2011 20:47
Albastru ma face sa visez: cerul, marea, vantul, fundita din par, sosetele, camera mea,, albumul de fotografii, cartea pe care o citesc, ambalajul de la ceai, castile, visele, saruturile, amintirile, ploaia, sperantele, eu, tu, noi. Totul e albastru.
kiki78
Postat pe 28 Februarie 2011 21:06
De la: kiki78, la data 2011-02-28 21:06:43Albastru ma face sa visez: cerul, marea, vantul, fundita din par, sosetele, camera mea,, albumul de fotografii, cartea pe care o citesc, ambalajul de la ceai, castile, visele, saruturile, amintirile, ploaia, sperantele, eu, tu, noi. Totul e albastru.


rockk
Postat pe 28 Februarie 2011 21:07
De la: rockk, la data 2011-02-28 21:07:59
De la: kiki78, la data 2011-02-28 21:06:43Albastru ma face sa visez: cerul, marea, vantul, fundita din par, sosetele, camera mea,, albumul de fotografii, cartea pe care o citesc, ambalajul de la ceai, castile, visele, saruturile, amintirile, ploaia, sperantele, eu, tu, noi. Totul e albastru.


thadoogback
Postat pe 28 Februarie 2011 21:09
culoarea albastra, ma face sa visez si in acelasi timp ma linisteste.
kudika334696
Postat pe 28 Februarie 2011 21:10
De la: kiki78, la data 2011-02-28 21:06:43Albastru ma face sa visez: cerul, marea, vantul, fundita din par, sosetele, camera mea,, albumul de fotografii, cartea pe care o citesc, ambalajul de la ceai, castile, visele, saruturile, amintirile, ploaia, sperantele, eu, tu, noi. Totul e albastru.


Ame_ly
Postat pe 28 Februarie 2011 21:10
"
De la: Ame_ly, la data 2011-02-28 21:10:29
De la: kiki78, la data 2011-02-28 21:06:43Albastru ma face sa visez: cerul, marea, vantul, fundita din par, sosetele, camera mea,, albumul de fotografii, cartea pe care o citesc, ambalajul de la ceai, castile, visele, saruturile, amintirile, ploaia, sperantele, eu, tu, noi. Totul e albastru.





"Mai avem nevoie si de iarba.."
Barbie30_
Postat pe 28 Februarie 2011 21:16
Ca este dimineata si sunt inconjurata de razele soarelui sau ca se apropie noaptea as vrea sa-mi privesc camera colorata in bleu.
roxanici23
Postat pe 28 Februarie 2011 21:24
Galben este culoarea care ma face sa visez...galben de la soarele stralucitor de vara, care iti incalzeste trupul si sufletul...
stroietatiana
Postat pe 28 Februarie 2011 22:02
BLEU si CREM sunt culorile care ma fac sa ma simt bine....
claudiapetrea
Postat pe 28 Februarie 2011 22:23
Roz in combinatie cu gri....
munaaa
Postat pe 28 Februarie 2011 22:25
Violet este culoarea mea preferata si ma face sa visez
laridelia
Postat pe 28 Februarie 2011 22:43
Albastru
micuta_aura
Postat pe 28 Februarie 2011 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Beleza.ro te premiaza cu cele mai luxoase produse de ingrijire corporala! 503 De la: concursKudika 11 Iunie 2013 21:18
Castiga o CEWE FOTOCARTE cu propriile fotografii! 105 De la: concursKudika 9 Decembrie 2011 11:06
Kudika si NIVEA te invita la un dialog despre frumusete 311 De la: bika82 23 Februarie 2010 10:08
Concurs Pantene saptamana 2 399 De la: concursKudika 4 Octombrie 2010 11:36
Concurs Pantene 492 De la: concursKudika 27 Septembrie 2010 10:59