Setari Cookie-uri

Castiga premii cu povestea BIOTISSIMA!

Kudika si Life Care te invita la concurs!

Ce trebuie sa faci? Intra aici: www.life-care.com/povestea-biotissima.html, citeste povestea Biotissima, apoi revino pe forumul Kudika si spune-ne cum ai descrie tu [b]ingredientul magic Biotissima[/b] - te poti ajuta de cuvintele bolduite din poveste.

Cele mai frumoase 8 povesti vor fi premiate cu cate un produs Biotissima si o esarfa eleganta.

Perioada de desfasurare a concursului: [b]14 - 21 aprilie 2011[/b]. Cele mai frumoase 8 povesti vor fi anuntate pe 22 aprilie 2011.

Premiile nu pot fi schimbate in bani.

[b]Mult succes! Participa![/b]
concursKudika
Postat pe 14 Aprilie 2011 10:16
In vremuri indepartate era un tinut ingropat in pulberile dureroase ale unei boli cumplite.Toata lumea era zdrobita de batranete , iar de pe chipul lor se stergea frumusetea ,o frumusete ce vesnic le-a luminat fata.Un singur om mai avea vointa sa lupte , numele ei era Tissima .Toti o batjocoreau si nimeni nu vroia sa o priveasca.Insa Tissimei nu-i pasa , desi acum acum nimeni nu mai detinea lumina vietii si a tineretii :frumusetea si toti aratau la fel sau chiar mai rau ca ea , aceasta a decis sa incerce sa-i ajute , sa le demonstreze ca desi chipul ei este diferit de al lor , sufletul e foarte mare .S-a retras intr-o coliba de la baza muntilor si a inceput sa cutreiere crestele cautand plante ce ar putea sa o ajute.In drumul ei a gasit liliac , salvie, cimbru .Le-a cules si a mers acasa, iar punandu-le intr-un bol a rostit formula pe care o auzi-se la matusa sa "nectapur" iar toate acele plante s-au transformat intr-un elixir , care inca nu avea nici o propietate mai speciala.A inceput sa planga,dezamagita ca nici macar acum nu a putut sa faca nimic pentru cei ce ii iubeste. Lacrimile ei de suferinta au transformat acum potiunea preparata intr-un adevarat leac de frumusete .Toti au auzit de ceea ce facuse fata dar nimeni nu avea incredere in ea .Atunci l-au ales pe cei mai urat dintre toti localnicii si l-au pus sa bea iar de nu va fi fost precum soarele de chipes ea va trebui sa arda in vapaile focului . Din cauza neincrederii si dispretului lor potiunea nu a avut nici un efect deoarece uratenia lor venea din sufletul lor negru inecat intr-o penumbra a rautatii. Fata a fost condamnata la moarte iar inainte de a fi ucisa i-a fost dat sa bea chiar din elixirul pe care ea insasi il preparase. Imediat dupa ce l-a gustat s-a transformat in cea mai frumoasa fata ce a rasarit vreodata la lumina soarelui. De atunci nu stiu ce sa mai intamplat dar stiu ca elixirul a fost numit "Biotissima" si este foarte apreciat de toti.Natura a fost dintotdeauna formula magica ce da viata , frumusete si tinerete.Vitalitatea organismului consta in folosirea prospetimii , parfumului si puterii de revigorare , toate aceste trei proprietati fiind ingredientele folosite pentru crearea "Biotissima".Datorita acestor elemente bio "culese" chiar din inima Alpilor Elvetieni , "Biotissima" este un produs natural , diferit de toate celelalte ce are puterea sa razbata factorii vatamatori ai acestor vermuri.In aceasta lume ce distruge pulberea de sanatate data de natura doar produsele bio pot salva structura organismului nostru transformandu-l intr-un corp imun poluarii , frigului , microbilor chiar si trecerii ireversibile a timpului.Biotissima ne poarta pe aripile unei aventuri intr-un tinut in care vitalitatea naturii este de neatins , toti traind in pace si armonie .Ingredientul magic "Biotissima" este puterea data de puritatea , pacea , tineretea si magia secreta a naturii , o zana ce nu poate fi distrusa de trecerea timpului ,ea este unica, vesnica si minunata.Biotissima pastreaza o conexiune puternica cu natura fiind unite prin naturaletea lor si dorinta de a darui frumusete si viata .Ingredientul magic da chipului nostru inocenta si finetea unei flori si fragilitatea unui bob de roua iar mangaierea ei este asemeni unei petale de trandafir.
kudika331866
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:37
A fost odata ca niciodata in Alpi, povestea spune ca in Alpii Elvetieni, o lume pura si frumoasa a copiilor. Era o lume unica si plina de magie. Aceasta lume era condusa de Micul Print Bio si Printesa Bio. Era un taram perfect, de poveste, cu o natura desavarsita, unde plantele, copacii si florile pareau minuni. Povestea spune ca in aceea lume traia Zana Bio, o zana buna, iubitoare de mediu, o lume unde poluarea si timpul nu si-au lasat amprenta. Zana era protectoarea Taramului Copiilor, deoarece considera ca aceasta lume este perfecta, pura, plina de magie, unica si plina de speranta si viata. Se spune ca Zana era foarte frumoasa. Secretul ei era Biotissima, floarea datatoare de frumusete din Alpi. De aceea lumea aceasta se numea Lumea Copiilor deoarece folosirea acestei plante era secretul lor de a ramane vesnic tineri si frumosi. Singurul care cunostea acest secret era Nectapur, printul Imparatiei plantelor, dar il pastra cu strasnicie, pentru a proteja Lumea copiilor de Lumea Adultilor care incercau de anii de zile sa le afle secretul. Povestea spune ca aceasta lume exista si acum, iar floarea datatoare de frumusete mai face si azi minuni.
Si-am incalecat pe o sea si v-am spus povestea mea.... un fragment.
Maria_Petrescu
Postat pe 14 Aprilie 2011 16:00
Este bine ca orice femeie sa traisca povestea pe pielea ei cu potiunea magica Biotissima.Frumusetea fluturilor si nectarul dulce al florilor sta acum pe pielea noastra.Alpii elvetienii ne ofera acum potiunea magica prin Life Care, fara conservantii sau colorantii, adaosuri de componenti de sinteza sta sigura ca o regina in fata multora care se apleaca in fata ei.Frumusetea incepe cu Biotissima care ne aduce farmecele ei de pe taramuri indepartate acesta se numeste TARAMUL BIOTISSIMA, plin de regine stralucitoare.
atiana
Postat pe 14 Aprilie 2011 16:23
Va spuneam de multe ori ca abia astept venirea primaverii: e anotimpul cand apar verdeturile, legumele si, cum bine stiti, organismul are nevoie de o detoxifiere, de miscare, de sanatate. Pentru ca nu doar in interior avem nevoie de ingrijire, ci si la exterior, gama de produse Biotissima, recent lansata pe piata, care face minuni pentru tenul aspru si suparat datorita frigului indurat de-a lungul iernii neprietenoase. Si pentru ca azi ma simt metaforica o sa spun ca a venit ca o adiere blanda si sanatoasa pentru tenul meu.Tenul devine mai luminos, tonifiat, proaspat si intens hidratat. Biotissima contributie la imprimavararea tenului meu, ma face sa ma simt o zana Bio, redandu-mi frumusetea si tenul perfect .Este secretul meu cel sfant, arma mea de frumusete si rasfat!
Multumesc!
vali27
Postat pe 14 Aprilie 2011 16:24
In Alpii elveþieni, acolo trebuie sa ajunga Fat-Frumos,acolo se aflã secretul frumuseþii desãvârºite, si împãratul se hotãrâ sã plece în munþi ca sã-ºi salveze împãrãþia, sã le redea doamnelor ºi domniþelor zâmbetele frumoase, strãlucirea din priviri, frumuseþea desãvârºitã, aproape istovit împãratul, ajuns într-o poieniþã, verde, aºa cum era ºi împãrãþia lui altãdatã, se puse sã se odihneasca niþel , deodatã se fãcu vãzutã în faþa împãratului, regina fluturilor ºi îi spuse acestuia: Dis de dimineaþã o floare deosebita înflori pentru prima datã floarea începu sã împartã din culorile ºi frumuseþea sa, floarea prinse glas ºi îi spuse: Fãt-Frumos, te aºteptam, stiu ce îþi doreºti ºi se va împlini, si floarea îi dãdu 3 petale cu aromã de salvie, cimbru ºi liliac ºi îi spuse: Tu eºti cel care trebuie sã descoperi frumuseþea desãvârºitã. Pleacã spre a ta împãrãþie ºi când ai sã ajungi la poartã, spune numai „NECTAPUR”, apoi ia toate aceste plante (salvia, cimbrul ºi liliacul), combinã-le aºa cum þi s-o arãta în gând ºi abia atunci vei afla frumuseþea desãvârºitã.Fat-Frumos îºi luã la revedere de la fluturi, care rãmaserã acolo în munþi lângã floarea magicã ºi când ajunse acasã, strigã: „NECTAPUR!” Apoi combinã salvia, cimbrul ºi florile de liliac cum numai el ºtiu, le dãdu domniþelor ºi doamnelor poþiunea pe care o fãcuse ca sã îºi rãsfeþe chipul ºi minune se fãcu! Ele devenirã din nou frumoase ºi când fu întrebat cum de reuºi, el spuse un singur lucru: Biotissima- aºa se numea floarea magicã din munþi dãtãtoare de frumuseþe.
ElyT
Postat pe 14 Aprilie 2011 17:59
In Alpii elvetieni va trebui sa ajunga Fat Frumos pentru a culege floarea magica Biotissima pentru aleasa sa ,a trecut peste toate obstacolele ce i s au pus in cale doar pentru a si atinge la telul sau de a i oferii frumusete vesnica.Acest taram Bio este un adevarat miracol de frumusete pentru domnitele din tinut ,prin aceasta floare reusind si Fat Frumos sa o cucereasca pe domnita sa.
oana_cristina97
Postat pe 15 Aprilie 2011 10:24
Toate femeile isi doresc sa fie frumoase si sa aiba un chip perfect, dar timpul si poluarea le sunt potrivnice.
Vazand acestea, imparatui Bio, isi dadu seama ca si sotia lui, zana Bio, va imbatrani si se va urati, si atunci a plecat sa descopere secretul tineretii vesnice...
Si astfel a descoperit in Alpii Elvetieni, floarea Biotissima- aºa se numea floarea magicã din munþi dãtãtoare de frumuseþe, care l-a invata sa zica o formula magica „NECTAPUR”, apoi sa ia toate aceste plante (salvia, cimbrul ºi liliacul), sa le combine aºa cum i se va arãta în gând ºi abia atunci va afla frumuseþea desãvârºitã.
De atunci, aceste plante miraculoase din Alpi atrag ºi în zilele noastre zeci de fluturi în cãutarea frumuseþii.
Ingredientele unice, prezente doar în gama Biotissima ne conving cã miracole legendare existã cu adevãrat.
Biotissima - frumusete desavarsita!
gurita1809
Postat pe 15 Aprilie 2011 10:25
Am avut deunazi un vis sfasietor de frumos...purtam alt nume si ma vedeam ca-ntr-o oglinda fermecata.Eram printesa Biotissima,legata cu corali in adancurile unui ocean fara margini.Pe langa mine zburau fara vlaga pasari si fluturi fara culoare.In jurul meu totul era ametit si lipsit de viata.Auzeam miile de glasuri cum imi cereau sa ies la suprafata si sa aduc din inaltul cerului elixirul miraculos care ar fi eliberat toate vietatile din inchisoarea acvatica.Aveam nevoie de cartea naturii sa aflu cum sa evadez de acolo....cum sa fac sa scap de stransoarea coralilor care, pe zi ce trcea, ma inlantuiau mai mult,mai tare,mai dureros.Aveam nevoie de flori sa le inspir parfumul si sa capat putere.Am cerul calutilor de mare sa ma ajute.Erau singurii care ma intelegeau si-mi dadeau tarcoale de trei ori pe zi .
Dupa zile si nopti de chin am primit cartea naturii....intre doua scoarte de copac erau sute frunze purtand pe ele coduri si cifre fara inteles.Am inceput sa le leg si sa caut sensurile si pe masura ce le gaseam cadeau bratele de corali ,unul cate unul.M-am eliberat si am urcat la suprafata.Am respirat aerul binefacator si am inceput sa urc creasta Alpilor elvetieni care se vedea inainte.Drumul lung devenea din ce in ce mai obositor,dar albinele mi-au daruit miere si am capatat puteri.AM baut din apa pura a izvorului de munte si am alungat somnul.
Timpul se scurgea nemilos si auzeam inca glasurile celor tintuiti inca in adancuri.Norii zburau cu repeziciune,iar soarele de culoarea mierii topite incepea sa paleasca.Inca putin-mi-am zis-si aproape am ajuns.Pe varful cel mai inalt am gasit elixirul ce purta in el secretul vietii si al frumusetii desavarsite.Nici nu stiu cum am ajuns inapoi,in adancuri....am imprastiat peste tot elixirul si,ca prin magie, fluturii au prins culoare, pasarile si-au deschis aripile si au zburat spre cerul infinit de albastru.
Natura si-a reluat cursul firesc,iar viata a inceput sa pulseze in fiecare bataie de aripa, in fiecare petala parfumata, in fiecare frunza, in fiecare zambet al oamenilor si asta gratie Biotissimei.
clemy17
Postat pe 15 Aprilie 2011 10:30
visam ca aveam un parfum de la biotssima si cind imi dadeam cu el orce persoana erea fascinata de mine intro zi am pierdut parfumul si de atunci nimeni numi mai dadea importannta ,grosnic vis ,dar cind mam trezit parfumul meu preferat erea pe noptiera si astfel mam linistit
kudika329165_RAMONA
Postat pe 15 Aprilie 2011 11:17
POVESTEA UNEI FEMEI FRUMOASE, SINGURA, CARE A PORINIT IN CAUTAREA FERICIRII SI FRUMUSETII VESNICE!

INTRODUCERE:
Frumusetea este un cadou divin, ca si talentul exceptional pentru arte.
Nu degeaba civilizatiile antice aveau o deosebita admiratie, chiar cult pentru frumusetea fizica, perfecta, stand marturie nenumaratele sculpturi ramase.
In opinia lor, frumusetea nu trebuia ascunsa sub vesminte ci aratata in toata splendoarea sa, fiind o capodopera in sine, mai presus de ce poate crea mana omului.

POVESTEA MEA PENTRU CONCURS:
A fost o data ca niciodata o femeie atat de frumoasa dar foarte saraca si din aceasta cauza era nefericita.
Numele ei este PRIMAVERA.
Intr-o zi a decis sa plece in padurea de langa casa, pentru a cauta izvorul cu apa vie si BIO, deoarce aflase de cand era mai mica de la vrajitoarea satului ca undeva sta ascuns n desisul padurii fermecate, un castel unde traieste un print care a ramas tanar si neschimbat de peste 2000 de ani si care se pare ca detine secretul frumusetii si fericirii vesnice, secret numit - BIOTISSIMA. Tot vrajitoarea mai spunea ca printul ar fii gasit un izvor cu apa BIO si vie care are proprietatii de intinerire si vitalitate.
Asadar, intrand in padure, Primavera descoperi ca ii va fii foarte greu sa gaseasca ceea ce cauta si tocmai de aceea o lua la intamplare pe una dintre carari, ajungand la un moment dat intr-o poiana superba, cu flori multicolore si iarba grasa de un verde nefiresc. Obosita fiind, adormi in iarba si florile viu colorate, iar dimineata cand s-a trezit avea o stare de bunadispozitie si fericire nemaiintanlita.
Iarba era plina de roua diminetii si gaze, fluturi s alte pasarele se hidratau cu acea roua, NECTAPUR.
Ii era sete si tocmai de aceea incepu si ea sa soarba picaturile acelea care usor, usor, ii dadeau forta si o gandire limpede si o bucurie imensa. Realiza ca este vorba despre NECTAPUR, ca asa mai amintise vrajitoarea acea, ca si NECTAPUR da viata lunga, vitalitate, bucurie.
Pe loc, avu chiar o reverie, cum ca printul a venit catre ea si a invitat-o la castelul sau fermecat si i-a oferit din apa BIO si vie cu atat de multa ospitalitate!
Magia a disparut ca prin farmec si atunci Primavera a realizat ca este momentul sa-si continue drumul catre acel izvor sau macar catre palat unde l-ar putea gasi pe print si astfel ar putea sa dea de urma izvorului magic - BIOTISSIMA.
Din nou, a trebuit sa aleaga la intamplare o carare din cele multe care se gaseau acolo!
Drumul a devenit din ce in ce mai greu accesibil si innaintarea catre mijlocul padurii se facea anevois.
Insa Primavera nu se mai lasa coplesita de astfel de neajunsuri si isi continua drumul cantand si vorbind cupasarile, animalele, copaci si florile intanlite in cale. Devenise una cu padurea!
Seara se apropia si nimic nu se intrevedea la orizont! Dar imediat ce s-a lasat intunericul a vazut lumini in noapte, nu foarte departe de locul unde se afla. A decis ca in ziua urmatoare va ajunge acolo si cu siguranta va gasi castelul printului nemuritor si vesnic tanar.
Noaptea a fost una mirifica, cerul era instelat si luna plina crea o atmosfera de basm! Somnul din acea noapte sub clar de luna a fost unul de exceptie. Did-de-dimineata, Primavera a avea senzatia ca pluteste atunci cand innainta prin iarba catre tinta, catre castel!
Mergand, nu foarte departe a intrezarit zidurile castelului si bucuria i-a inundat toata fiinta.
Ajunsa la portile castelui, a gasit un loc sigur de unde putea sa-l vasa pe printul nemuritor si vesnic tanar, atunci ca va sa plece sa-si ia apa magica, apa vie, apa BIO - BIOTISSIMA. Vrajtoarea fusese cea care ii spusese denumirile magice: Biotissima si Nectapur.
A avut de astepta pana dupa-amiaza cand in sfarsit portile castelului s-au deschis si astfel a putut sa-l vada pentru prima oara pe printul frumos, vesnic tanar. Primavera s-a indragostit la prima vedere!
Valuri de caldura i-auinundat fiinta, inima ii batea cu putere, mai sa-i iasa din piept!
Dar a trebuit sa iasa iute din ascunzatoare si sa plece pe urmele printului care plecase calare pe unicorn.
Nu departe de castel a vazut un luminis si pe print care descalecase si bea linistit din apa stralucitoare ca un briliant perfect slefuit. S-a asezat langa un copac si a privit intreaga scena vrajita de tabloul din fata sa.
Dar, Unicornul a simtit prezenta umana si iute s-a intreptat catre Primavera si astfel privirea printului s-a atintit intracolo.
Mare i-a fost mirarea printului vesnic tanar, sa vada o fata atat de tanara si de frumoasa ratacita in mijlocul padurii vrajite!
A invitat-o sa i se alature si sa bea apa din IZVORUL MAGIC - BIOTISSIMA. El i-a confirmat spusele vrajitoarei din satul sau natal ca asa se numeste izvorul cu apa BIO si vie care te face vesnic tanar, nemuritor, fericit.
Dupa ce si-a luat si proviziile de apa, printul vesnic tanar a invitat-o pe Primavera la castelul sau ca sa locuiasca acolo iar atunci cand va dori, va putea sa se intoarca in satul sau natal.
PRIMAVERA i-a cerut permisiunea printului de a locui mereu in castel iar in schimb va dori sa-i fie de ajutor.
Dar nu dupa mult timp, printul vesnic tanar s-a indragostit si el de frumoasa Primavera si traiesc si astazi vesnic tineri si fericiti.
Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus poveste mea cu BIOTISSIMA!
Biotissima - frumusete desavarsita!


de Any Popovici
0745229810
anypopovic@yahoo.com
anypopovici
Postat pe 15 Aprilie 2011 12:05
Povestea mea o descriu c-am asa a fost odatã ca niciodatã, o imparatie cu o printesa si un print cum niciunul altul. ªi in acea imparatie atat printesa si printul îºi iubea foarte mult oamenii ºi era cunoscut peste 7 mãri ºi þãri pentru doamnele ºi domniþele frumoase de la curte, de la care nu îþi puteai lua ochii: frumoase, cu un chip perfect, niºte ochi superbi, buze senzuale, trupuri bine conturate, una mai frumoasã ca alta. Cum puneai piciorul pe tãrâmul , erai vrãjit de minunãþiile din jurul tãu ºi nu-þi mai doreai nicidecum sã pleci de acolo. Era suficientã o singurã privire ºi erai cu totul vrãjit de frumuseþea naturalã din jur.

Tocmai de aceea printul si printesa creºtea ºi creºtea cât vedeai cu ochii. Timpul parcã stãtea în loc.
ªi printul si printesa era de o frumusete amandoi cum na fost niciodata o adevãratã zânã a frumuseþii, aºa de frumoasã cã la soare te puteai uita, dar la dânsa ba. Într-o dimineaþã pãsãrelele nu mai cântarã ca în fiecare dimineaþã, soarele pãli ºi natura se veºteji.

Atunci, printul si printesa se întristã, se simþi slãbitã ºi sleitã de puteri, frumuseþea ei pãli ºi la fel se întâmplã cu mai toate doamnele ºi domniþele frumoase de la curte. Printul si printesa se îngrijorã tare ºi chemã înþelepþii de la curte sã se sfãtuiascã ºi sã vadã ce pot face pentru ca totul sã fie ca mai înainte.

ªi un înþelept îi spuse:
- Fãt-Frumos, Fãt-Frumos, grijã mare, mare trebuie sã ai dumitale. Dinspre miazãzi se apropie furtuna: e Timpul furios ºi nu vine singur! Vrãjitoarea cea rea, Poluarea îl însoþeºte ºi vine cu o falcã în cer ºi cu una în pãmânt ºi amândoi distrug totul în calea lor.
- Hmm, da. Aºa se explicã tristeþea printesei mele ºi soarele care nu mai strãluceºte ºi taramul care mi se vestejeºte. Spune-mi prea bunule înþelept, ce pot sa fac?
ªi înþeleptul îi zise:
- Munþii ascund încã din cele mai vechi timpuri mistere care aºteaptã sã fie descoperite. În Alpi, în Alpii Elveþieni, acolo trebuie sa ajungi. Acolo se aflã secretul frumuseþii desãvârºite. Dar ai grijã Fãt-Frumos, ia-þi multe provizii ºi haine groase pentru cã acolo, la mare înãlþime sunt condiþii vitrege, e frig ºi numai lucrurile cu adevãrat pure ºi oamenii cu sufletul deschis ºi sincer reuºesc sã supravieþuiascã.
- Cum aºa?- zise printul. Parcã spuneai cã acolo se aflã secretul frumuseþii desãvârºite... cum se poate ca acolo sã fie frig ºi condiþii vitrege?
- Ai sã înþelegi, îi spuse bãtrânul înþelept.

ªi printul se hotãrâ sã plece în munþi ca sã-ºi salveze printesa, sã le redea doamnelor ºi domniþelor zâmbetele frumoase, strãlucirea din priviri, frumuseþea desãvârºitã.
ªi merse printul ce merse, zile ºi nopþi în ºir ºi în drumul sãu întâlni un roi de fluturi triºti, pentru cã nu primiserã decât o singurã culoare pentru aripi si de aceea pãreau ºterºi în mulþimea de fluturi multicolori din jur. ªi ei cãutau frumuseþea desãvârºitã, iar el se hotãrâ sã îi ajute.
ªi împreunã îºi continuarã drumul, pânã când aproape istovit printul, ajuns într-o poieniþã, verde, aºa cum era ºi taramul lui altãdatã, se puse sã se odihneasca niþel, nu simþi niciun pic de frig ºi când se trezi, minune mare!

Fluturii roiau în jurul sãu de fericire ºi erau frumoºi, foarte frumoºi. Deodatã se fãcu vãzutã în faþa printului, regina fluturilor ºi îi spuse acestuia:
- Am aflat secretul frumuseþii desãvârºite! Am descoperit aici toatã magia adusã de natura neatinsã. Dis de dimineaþã, când picãturile de rouã încã atârnau greu pe frunzele fragede, o floare deosebita înflori pentru prima datã exact aici lângã noi. Când lângã floare ajunse ºi unul dintre cei mai triºti dintre noi, ceva magic se întâmplã! Floarea începu sã împartã din culorile ºi frumuseþea sa ºi aºa devenirãm noi aºa frumosi, cum ne vezi acum.

Printul, un pic stângaci, se apropie ºi el de floare ºi descoperi ºi el magia adusã de natura purã, frumoasã. Se bucurã nespus cã în sfârºit gãsi acel ingredient magic care poate transforma ºi înfrumuseþa chiar ºi cele mai terne lucruri ºi îºi vãzu salvatã împãrãþia.
Floarea prinse glas ºi îi spuse:
- Fãt-Frumos, Fãt-Frumos, te aºteptam. ªtiam cã ai sã vii. ªtiu ce îþi doreºti ºi se va împlini. Vrei frumuseþe desãvârºitã pentru toate doamnele ºi domniþele de pe tãrâmul magic, afectate acum de Timpul cel crud ºi nepãsãtor ºi de sora lui mai micã, Poluarea cea rea. Am sã te ajut pentru cã meriþi ºi pentru cã îmi doresc ca ºi la tine în împãrãþie sã fie la fel de multa verdeaþã ºi puritate ca ºi aici în inima munþilor. ªi floarea îi dãdu 3 petale cu aromã de salvie, cimbru ºi liliac ºi îi spuse: Ai grijã Fãt-Frumos, nu þine cu totul de mine. Tu eºti cel care trebuie sã descoperi frumuseþea desãvârºitã. Pleacã spre a ta împãrãþie ºi când ai sã ajungi la poartã, spune numai „elexilul frumuseti”, apoi ia toate aceste plante (salvia, cimbrul ºi liliacul), combinã-le aºa cum þi s-o arãta în gând ºi abia atunci vei afla frumuseþea desãvârºitã.

ªi el aºa fãcu, îºi luã la revedere de la fluturi, care rãmaserã acolo în munþi lângã floarea magicã ºi când ajunse acasã, strigã: „elexilul frumuseti” Apoi combinã salvia, cimbrul ºi florile de liliac cum numai el ºtiu, le dãdu domniþelor ºi doamnelor poþiunea pe care o fãcuse ca sã îºi rãsfeþe chipul ºi minune se fãcu! Ele devenirã din nou frumoase ºi când fu întrebat cum de reuºi, el spuse un singur lucru: natura- aºa se numea floarea magicã din munþi dãtãtoare de frumuseþe.

De atunci, aceste plante miraculoase din Alpi atrag ºi în zilele noastre zeci de fluturi în cãutarea frumuseþii.
Se spune cã orice poveste are la bazã un strop de adevãr ºi cã natura pãstreza încã mici miracole nedescoperite încã, pe care sã le împartã cu noi.
Natura împrumutã un strop din aceastã magie ºi ne aduce aceste ingrediente pentru a ne putea bucura de întreaga putere regeneratoare ascunsã în naturã.

pop50
Postat pe 15 Aprilie 2011 13:01
Pe un taram indepartat exista un loc cu printi si printese ,un loc inconjurat de multa verdeata ..un loc mirific ...Regele si Regina au avut o fata care era foarte frumoasa .. Insa vrajitoarea din acest tinut era foarte geloasa pe frumusetea fetei asa ca a decis sa arunce o vraja asupra ei si sa o faca urata.Regele si regina au fost distrusi cand si-au vazut fata cum suferea din cauza asta .Asa ca regina a decis sa faca tot posibilu sa-si scape fata de aceasta vraja si a umblat la mai mult vrajitori ..Pana cand unul dintre ei i-a spus ca exista o singura posibilitate pentru ca frumusetea ei sa revina inapoi ..i-a spus ca singura ei sansa este o floare magicã din munþi dãtãtoare de frumuseþe.ea se gaseste doar in muntii Alpi si este foarte bine pazita de niste ursi pe care doar un cavaler neinfricat ar putea sa treaca de ei si ca au fost multi care au vrut sa ajunge la aceasta floare insa nu au reusit.Atunci regele si-a strans tot poporul si a spus ca isi va da fata celui care va reusi sa-i aduca acea floare la castel...Iar un baiat mai sarac insa care muncea foarte mult si era foarte puternic si foarte istet sa incumetat sa plece in aceasta calatorie ..pentru ca el se atasese de printesa si asa cum arata acum ..ii place felul ei de a fi .sufletul ei curat ..A trecut prin multe greutati pentru ca acel taram unde natura era neatinsa era foarte departe ..cand a ajuns la acea gradina unde se regasea floare era deja foarte obosit si parca lipsit de puteri ..insa acolo ia aparut in cale zana Bio ..era zana acelei flori a carui nume il purta..si ia spus ca a simtit iubirea pe care o poarta el in suflet si cat sacrificiu a facut pana aici si e dispusa sa-l ajute sa obtina acea floare..si ia mai spus un secret ca daca rupe pur si simplu floarea nu se va intampla nimic ci toata vraja e atunci cand se rosteste cuvantul „NECTAPUR” ...asa ca el ia urmat sfaturile a reusit sa obtina floarea sa se intoarca la castel si sa-i redea printesei frumusetea..Si regele sa tinut de cuvant si ia dat mana fiicei lui si au facut o nunta mare ca in povesti si au trait fericiti , sanatosi si frumosi pana la adanci batraneti
tisha934
Postat pe 15 Aprilie 2011 13:50
Ingredientul magic Biotissima este NECTAPUR! Natura neatinsa se regaseste in acesta. Acesta ajuta zanele Bio sa invinga dusmani aprigi si neinfricati precum timpul si poluarea. Desi se spune ca timpul este dusmanul de neinvins al femeilor, acest lucru nu mai este valabil, pentru ca acum s-a descoperit secretul frumusetii pure, care iti reda un chip perfect. IN ALPII ELVETIENI SE REGASESTE ACEASTA MAGIE ADUSA DDE NATURA SI CREATA SPECIAL PENTRU ADEVARATELE ZANE CARE O FOLOSESC!
georgianatantareanu
Postat pe 15 Aprilie 2011 15:55
BIOTISSIMA inseamna gama completa de ingrijire a tenului. Inseamna frumusete desavârsita si un chip perfect. Zâna BIO te ajuta sa invingi poluarea ºi timpul si iti dezvaluie secretul tineretii. Ea iti aduce din Alpii Elvetieni magia naturii pure: NECTARPUR cu ingrediente unice din salvie, cimbru si liliac pentru femei deosebite.
adone
Postat pe 15 Aprilie 2011 22:38
Au fost odata ca niciodata, 2 surori frumoase, gemene. Atat de frumoase incat toate celelalte fete care le cunosteau, le invidiau, acestea din urma neavand vreo prietena adevarata, numai fete care le doreau raul si care profitau de bunatatea lor pentru a obtine cate ceva de la ele.
Intr-o zi, printul, care era ravnit de catre toate doamnele si domnisoarele de toate varstele, a fost convins de catre parintii lui sa iasa la intalnire cu o fata cu o stare materiala foarte buna, draguta, insa pe dinauntru era de o rautate cum nu se mai intalnea in niciun colt al lumii.
Printul nu era prea incantat de aceasta relatie insa fata era topita dupa el, ar fi facut ORICE ca sa devina sotia lui…absolut orice!
Intr-o seara, cei 2 au mers la un bal mascat, bal unde erau prezenti majoritatea oamenilor din imprejurimi, mai ales cei tineri, inclusiv cele 2 fete frumoase. Totul a fost dragut in aceea seara, cei doi s-au inteles bine, au ras, au dansat, insa el simtea doar o simpatie obisnuita pentru fata, nu dragoste sau sentimente de iubire.
La 12 noaptea, toata lumea a trebuit sa isi dea masca jos. Cand printul a zarit-o pe una dintre surori, acesta s-a indragostit pe loc, a simtit cum prinde aripi si a simtit nevoia sa se duca sa vorbeasca cu ea, sa o cunoasca, nu putea sa ignore aceste sentimente care erau atat de puternice si noi pentru el. Fata, s-a indragostit si ea pe loc de el, nestiind macar ca acesta este print. Toata noaptea au dansat si au ras, toata lumea observand sclipirile din ochii amandurora, sclipiri pure si sincere. Vazand toate acestea, fata care venise cu printul la bal, s-a hotarat sa faca orice pentru a-l pastra pe print, astfel incat, s-a dus la cea mai buna vrajitoare si a rugat-o sa conceapa un blestem pentru acea fata. I-a dus o poza cu ea, deci floare la ureche. A conceput o vraja pentru a o face urata pe biata fata, insa ceea ce nu stiau cele 2, era faptul ca aceasta avea si o sora geamana.
A 2-a zi, cele 2 surori se trezesc, se intind si se uita una la alta incepand sa urle ingrozitor, de s-a auzit disperarea lor pe toate meleagurile. Amandoua erau asa de urate, incat nici nu se puteau privi in oglinda. Erau nenorocite pe viata, nu mai aveau ce face, erau distruse… Fata care era indragostita de print a inceput sa planga cu o durere apasatoare, gandindu-se ca nu se va mai uita la ea niciodata printul.
Dupa mult timp in care fata isi facuse deja un obicei in a sta in gradina toata ziua in genunchi, plangand cu toata forta ei, a observat ceva neobisnuit din pamant care parca urma sa iasa la suprafata, ceva magic si stralucitor. A venit cateva zile la rand in gradina uitandu-se la cat de perfecta si grandioasa se inalta o floare cum nu mai vazuse niciodata undeva si nici macar nu auzise de o asemenea frumusete pura.
Cand a crezut ea ca floarea a crescut de ajuns si ca mai frumoasa de atat nu mai poate creste, a indraznit sa se aplece peste ea si sa o apropie de fata, mirosind parfumul ei atat de placut dar natural si mangaindu-si fata cu petalele atat de catifelate si netede mai ceva ca matasea si catifeaua la un loc. In urmatoarea clipa, fata s-a facut parca si mai frumoasa decat era inainte, o frumusete atat de perfecta dar atat de naturala… Aceasta a fugit repede la sora ei spunandu-i si acesteia secretul si aratandu-i ce trebuie sa faca pentru a fi si ea la fel de frumoasa. Aveau de respectat insa un singur lucru: pentru ca frumusetea lor sa fie pe vecie, trebuia sa se foloseasca zilnic de floarea pura din gradina, dar pentru fete nu era nicio problema. Au si botezat aceasta floare Biotissima.
Fata s-a reintors la print, explicandu-i acestuia ce patise si de ce disparuse pentru asa mult timp, iar dupa 7 zile, s-au casatorit, printul neputand sa reziste frumusetii si bunatatii fetei, iar fata cea rea, care nu demult le blestemase pe cele 2 surori, nu a mai incercat sa faca nimic de data aceasta, dandu-si si ea seama ca nu mai are nicio sansa si ca aceasta detine secretul frumusetii, indiferent de ce ar incerca ea sa faca pentru a o urati.
hazeleyesk
Postat pe 16 Aprilie 2011 01:35
poveste ,nu cred ca tot ce se spune e numai poveste. realitatea e ca poluarea ,stresul supararile strica nu numai frumusetea ci si placerea de a te plimba. A fost o data pe atunci cand exista respect pentru natura,alimente naturale si masina trasa de cai cea mai minunata faptura din orasul BIO "BIOTISIMA,, care sa ramana frumoasa a chemat an ajutor pe ...ect. nu e mai frumoasa povestea mea?
Mocanu_ely
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:42
Biotissima - frumusete desavarsita!- "TINERETE FARA BATRANETE"

Povestea spune cã… a fost odatã ca niciodatã...
A fost odatã un împãrat BIO ca niciunul altul. ªi împãratul asta îºi iubea foarte mult oamenii din împãrãþie ºi era cunoscut peste 7 mãri ºi þãri pentru doamnele ºi domniþele frumoase de la curte, de la care nu îþi puteai lua ochii: frumoase, cu un chip perfect, niºte ochi superbi, buze senzuale, trupuri bine conturate, una mai frumoasã ca alta. Cum puneai piciorul pe tãrâmul BIO, erai vrãjit de minunãþiile din jurul tãu ºi nu-þi mai doreai nicidecum sã pleci de acolo. Era suficientã o singurã privire ºi erai cu totul vrãjit de frumuseþea naturalã din jur.

Tocmai de aceea împãrãþia creºtea ºi creºtea cât vedeai cu ochii. Timpul parcã stãtea în loc.
ªi împãratul acesta avea o frumoasã împãrãteasã lângã el, o adevãratã zânã BIO a frumuseþii, aºa de frumoasã cã la soare te puteai uita, dar la dânsa ba. Într-o dimineaþã pãsãrelele nu mai cântarã ca în fiecare dimineaþã, soarele pãli ºi natura se veºteji.

Atunci, zâna BIO se întristã, se simþi slãbitã ºi sleitã de puteri, frumuseþea ei pãli ºi la fel se întâmplã cu mai toate doamnele ºi domniþele frumoase de la curte. Împãratul se îngrijorã tare ºi chemã înþelepþii de la curte sã se sfãtuiascã ºi sã vadã ce pot face pentru ca totul sã fie ca mai înainte.

ªi un înþelept îi spuse:
- Fãt-Frumos, Fãt-Frumos, grijã mare, mare trebuie sã ai dumitale. Dinspre miazãzi se apropie furtuna: e Timpul furios ºi nu vine singur! Vrãjitoarea cea rea, Poluarea îl însoþeºte ºi vine cu o falcã în cer ºi cu una în pãmânt ºi amândoi distrug totul în calea lor.
- Hmm, da. Aºa se explicã tristeþea împãrãtesei mele ºi soarele care nu mai strãluceºte ºi împãrãþia care mi se vestejeºte. Spune-mi prea bunule înþelept, ce pot sa fac?
ªi înþeleptul îi zise:
- Munþii ascund încã din cele mai vechi timpuri mistere care aºteaptã sã fie descoperite. În Alpi, în Alpii elveþieni, acolo trebuie sa ajungi. Acolo se aflã secretul frumuseþii desãvârºite. Dar ai grijã Fãt-Frumos, ia-þi multe provizii ºi haine groase pentru cã acolo, la mare înãlþime sunt condiþii vitrege, e frig ºi numai lucrurile cu adevãrat pure ºi oamenii cu sufletul deschis ºi sincer reuºesc sã supravieþuiascã.
- Cum aºa?- zise împãratul. Parcã spuneai cã acolo se aflã secretul frumuseþii desãvârºite... cum se poate ca acolo sã fie frig ºi condiþii vitrege?
- Ai sã înþelegi, îi spuse bãtrânul înþelept.

ªi împãratul se hotãrâ sã plece în munþi ca sã-ºi salveze împãrãþia, sã le redea doamnelor ºi domniþelor zâmbetele frumoase, strãlucirea din priviri, frumuseþea desãvârºitã.
ªi merse împãratul ce merse, zile ºi nopþi în ºir ºi în drumul sãu întâlni un roi de fluturi triºti, pentru cã nu primiserã decât o singurã culoare pentru aripi si de aceea pãreau ºterºi în mulþimea de fluturi multicolori din jur. ªi ei cãutau frumuseþea desãvârºitã, iar el se hotãrâ sã îi ajute.
ªi împreunã îºi continuarã drumul, pânã când aproape istovit împãratul, ajuns într-o poieniþã, verde, aºa cum era ºi împãrãþia lui altãdatã, se puse sã se odihneasca niþel, nu simþi niciun pic de frig ºi când se trezi, minune mare!

Fluturii roiau în jurul sãu de fericire ºi erau frumoºi, foarte frumoºi. Deodatã se fãcu vãzutã în faþa împãratului, regina fluturilor ºi îi spuse acestuia:
- Am aflat secretul frumuseþii desãvârºite! Am descoperit aici toatã magia adusã de natura neatinsã. Dis de dimineaþã, când picãturile de rouã încã atârnau greu pe frunzele fragede, o floare deosebita înflori pentru prima datã exact aici lângã noi. Când lângã floare ajunse ºi unul dintre cei mai triºti dintre noi, ceva magic se întâmplã! Floarea începu sã împartã din culorile ºi frumuseþea sa ºi aºa devenirãm noi aºa frumosi, cum ne vezi acum.

Împãratul, un pic stângaci, se apropie ºi el de floare ºi descoperi ºi el magia adusã de natura purã, frumoasã. Se bucurã nespus cã în sfârºit gãsi acel ingredient magic care poate transforma ºi înfrumuseþa chiar ºi cele mai terne lucruri ºi îºi vãzu salvatã împãrãþia.
Floarea prinse glas ºi îi spuse:
- Fãt-Frumos, Fãt-Frumos, te aºteptam. ªtiam cã ai sã vii. ªtiu ce îþi doreºti ºi se va împlini. Vrei frumuseþe desãvârºitã pentru toate doamnele ºi domniþele de pe tãrâmul BIO, afectate acum de Timpul cel crud ºi nepãsãtor ºi de sora lui mai micã, Poluarea cea rea. Am sã te ajut pentru cã meriþi ºi pentru cã îmi doresc ca ºi la tine în împãrãþie sã fie la fel de multa verdeaþã ºi puritate ca ºi aici în inima munþilor. ªi floarea îi dãdu 3 petale cu aromã de salvie, cimbru ºi liliac ºi îi spuse: Ai grijã Fãt-Frumos, nu þine cu totul de mine. Tu eºti cel care trebuie sã descoperi frumuseþea desãvârºitã. Pleacã spre a ta împãrãþie ºi când ai sã ajungi la poartã, spune numai „NECTAPUR”, apoi ia toate aceste plante (salvia, cimbrul ºi liliacul), combinã-le aºa cum þi s-o arãta în gând ºi abia atunci vei afla frumuseþea desãvârºitã.

ªi el aºa fãcu, îºi luã la revedere de la fluturi, care rãmaserã acolo în munþi lângã floarea magicã ºi când ajunse acasã, strigã: „NECTAPUR!” Apoi combinã salvia, cimbrul ºi florile de liliac cum numai el ºtiu, le dãdu domniþelor ºi doamnelor poþiunea pe care o fãcuse ca sã îºi rãsfeþe chipul ºi minune se fãcu! Ele devenirã din nou frumoase ºi când fu întrebat cum de reuºi, el spuse un singur lucru: Biotissima- aºa se numea floarea magicã din munþi dãtãtoare de frumuseþe.

De atunci, aceste plante miraculoase din Alpi atrag ºi în zilele noastre zeci de fluturi în cãutarea frumuseþii.
Se spune cã orice poveste are la bazã un strop de adevãr ºi cã natura pãstreza încã mici miracole nedescoperite încã, pe care sã le împartã cu noi.
Biotissima împrumutã un strop din aceastã magie ºi ne aduce aceste ingrediente pentru a ne putea bucura de întreaga putere regeneratoare ascunsã în naturã.

Acum aveþi ocazia sã descoperiþi ºi sã vã bucuraþi de ingrediente unice, prezente doar în gama Biotissima ºi sã vã convingeþi cã miracole legendare existã cu adevãrat.

Biotissima - frumusete desavarsita!- "TINERETE FARA BATRANETE"
tygy77
Postat pe 18 Aprilie 2011 19:08
Foarte frumoase povestirile voastre. Extrem de curios cine o sa castige, stiu ca juriul o sa aiba o sarcina dificila. Mai multe informatii despre firma si produse gasiti pe site web Life Care
Life_Care_Romania
Postat pe 19 Aprilie 2011 00:33

Lumea ta e un basm. Unul cu regi ºi regine, cu stãpâni ºi supuºi... Unul în care cauþi inelul fermecat sau produsul vrãjit care sã te înalþe în “jilþul” vieþii tale...
Când ajungi în faþa unui stand cu creme, eºti cu adevãrat în încurcãturã. Trebuie sã treci prin veritabile probe de iniþiere, precum ... Miresme de tot felul te îmbie, te cheamã în împãrãþia lor, când tu, de fapt, vrei sã rãmâi reginã în lumea ta!
Vrei sã fii frumoasã ºi femininã! Vrei sã fii admiratã pentru frumuseþea ta fizicã ºi sufleteascã, pentru chipul tãu perfect! Vrei sã fii rãsplãtitã pentru tot ceea ce creezi în jurul tãu, pentru tot ceea ce oferi celor dragi! Vrei sã fii ºi nimfã, ºi amazoanã! Vrei sã fii ºi zeiþã, ºi amfitrioanã ! Dar, mai presus de toate, vrei sã fii Afrodita visurilor Lui!
Aºadar, intri în Þara Poþiunilor ºi-þi cauþi secretul minune care sã-þi confere puterea ºi recunoaºterea în regatul tãu. Însã pericolele te pândesc la tot pasul. Poþi alege o cutiuþã meºteºugit mãiestritã cu o licoare îmbietoare, care, dusã în lumea ta, sã devinã o periculoasã otravã pentru tine ºi pentru cei din jur! În loc sã-þi înfrumuseþeze existenþa, þi-o întunecã: iritaþii pe piele, intoxicãri, moliciune, somnolenþã, pierderea « puterii » de reginã…
Dar, pentru cã Zâna Bio þi-a fost maestrã, te vei îndepãrta rapid de astfel de duºmani ascunºi. Vei cãuta, fãrã sã prisoseºti niciun efort, acele licori vrãjite, care sã te îmbrace într-o aurã de nobleþe. Sã-þi redea catifelarea magicã prin care cãldura ta sufleteascã sã-ºi gãseascã drum spre cei de lângã tine. Sã-þi redea vraja prin care toþi ai tãi sã te iubeascã ºi sã primeascã iubirea ta.
O gãseºti. Se aflã chiar în faþa ta: crema Biotissima, creatã meºteºugit cu un ingredient al naturii binefãcãtoare: Nectapur, adus tocmai din Alpii Elveþieni. Privirea ta de reginã, iniþiatã asiduu, recunoaºte imediat valoarea: aromã suavã, catifelare unicã, secretul naturii pure, superioritate recunoscutã de toþi împãraþii...
Nu te mai temi de duºmanii nevãzuþi ce te încearcã (Timpul, Poluarea, Stressul). O duci în lumea ta sã prindã viaþã! Sã înfloreascã! Sã bucure suflete!
alexa_cernauteanu
Postat pe 20 Aprilie 2011 09:47
Nu mai incapea nici o indoiala: era amanul meu si trebuia sa fug cu el. Secretul fusese tainuit de prea multa vreme. Era timpul sa infrunt realitatea. De copila visam la un print perfect care sa transforme viata mea in eterne momente unice. In seara aceea aveam sa parasesc aglomeratia si poluarea orasului. Paseam intr-o lume noua, cu vibratii pure. Imi povestise despre cabana lui din Alpii Elvetieni, acolo unde natura avea sa ne fie martora la magia iubirii. Cu bagajele pline si cu speranta inundandu-mi inima, ma urcam in avionul care avea sa ma duca departe, la iubitul meu secret.
- Traiesc o minune, imi spuneam eu in timp ce avionul decola lin, spre zarile albastre.
A urmat reintalnirea cu el, o noapte fierbinte de iubire in cabana din Alpi...apoi, dintr-o data, un zbarnait puternic m-a smuls din toata aceasta fantezie si m-a transpus din nou in realitatea in care concretul insemna ca era dimineata si trebuia sa merg la servici...A! Acum stiu...adormisem cu gandul la un concurs despre un ingredient magic: Biotissima...si ma credeam deja o Zana Bio; acum inteleg de ce nu mi se parea ciudat ca pe avionul care avea sa ma duca in Alpi, scris cu litere mari: NECTAPUR...ce pacat ca totul a fost doar o iluzie..
Acum nu mai incape nici o indoiala: e timpul sa ma trezesc si sa merg la servici. Lenevisem in pat prea mult. Era timpul sa infrunt realitatea...
rodikut
Postat pe 20 Aprilie 2011 11:58
Primul gest de frumusete simplu, curat si pur precum un spirit liber-FEMEIA BIOTISSIMA

Puterea de a darui mi-a fost, dintotdeauna, mai draga decat sansa de a primi. Sunt fericita atunci cand cei pe care ii port in inima mea se simt mai impacati, mai linistiti, mai veseli, mai senini si, uneori, mai fericiti langa mine. Zambetul lor innobileaza oglinda tuturor cautarilor mele.
Sunt marea vrajitoare a cadourilor luate pe furis si ascunse in locuri la care nimeni nici cu gandul nu ar fi gandit vreodata. Sunt tot mai abila in jocul indiciilor pe care il jucam de fiecare data cand avem sa ne daruim ceva. Casa noastra se umple adesea de biletele cu semne ciudate si poze facute anume ca sa contureze drumul catre taina, cat de mica, impachetata in straie de sarbatoare si despachetata cu clinchete de ras, pentru ca cei dragi mie sa se bucur de cautarile tot mai sofisticate, de descoperirile care ii obliga sa fie printii si printesele din taramurile indepartate.
Am descoperit magia din prima zi a vietii mele, de cand am deschis ochii si am privit in jur. Am descoperit natura cu minunile ei, cu puterile ei miraculoase, cu darurile ei minunate, caci de aici ma inspir din sanul naturii. Am descoperit darul perfect pentru a-mi face prietenele fericite, frumoase, pentru a le ajuta sa castige lupta cu timpul, cu poluarea si a le oferi secretul frumusetii vesnice .
Am reusit minunea, cadoul perfect in cateva cuvinte adus tocmai din Alpii Elvetieni, Zana bio care ne umple de optimism si veselie: Biotissima cu ingrediente unice, produsul bio minunat ca o magie, Nectapur-frumusetea desavarsita.
Apoi am renuntat la magie, nu-mi mai ajuta la nimic, lumea mea sunt prietenii mei , iar ei descopera acum ascunse prin toate colturile darul magic Biotissima care sopteste usor: Ia-ma pe mine, sa-ti fiu dar si lumina, in fiecare zi in care luam viata de la capat, lasa-ma sa ma asez de buna voie in slujba fericirii tale. Pentru ca dragostea data se preschimba in dragoste. Pentru ca darul facut din suflet se preschimba in pas catre Rai. Pentru ca, daca daruiesti, primesti.
coryalecs
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:03
Cand s-a nascut printesa , tatal ei, imparatul BIO, stapanul imparatiei de la miazazi ,era tare fericit.La curtea imparateasca fusesera invitati la ospat o multime de imparati si de imparatese frumoase, printi si printese din toate colturile lumii.Bineinteles, fusesera invitate si toate cele sapte zane pentru ca , dupa obiceiul de atunci, s-o daruiasca pe nou-nascuta cu cate o insusire, care s-o faca fericita.Cand toti invitatii se asezara la masa , in sala intra o batrana, care nu fusese invitata, fiindca , cu cinzeci de ani in urma a fost pedepsita si inchisa intr-un castel.Imparatul BIO dadu porunca sa fie servita batrana zana, dar nu mai avea si pentru ea o cutie de aur .Zana batrana, crezand ca imparatul o dispretuieste, incepu sa bodoganeasca.
Zanele incepura s-o daruiasca cu insusiri pe mica printesa. Cea mai tanara dintre zane ii ura sa fie cea mai desteapta faptura din lume, a doua zana ii dori sa fie foarte isteata; a treia sa fie prietenoasa cu fiecare; a patra sa stie sa danseze minunat; a cincea sa stie sa cante ca o privighetoare; a sasea sa stie sa cante la orice instrument. Cand ajunse la rand, zana batrana, ii dori micii printese sa se intepe la deget cand brodeaza si sa devina urata, sa caute mult secretul frumusetii.
Cand auzira asemenea vorbe, cei prezenti au inceput sa planga , iar imparatul dadu ordine sa fie alungata zana batrana din palat.
Intr-o zi dupa vreo 15 ani printesa broda niste flori frumoase si din greseala se intepa la deget si imediat se transforma intr-o fata urata si nu mai stia ce sa faca, acoperise toate oglinzile din casa ca sa nu se mai vada; nici nu mai vroia sa iasa din palat .
Asa a trecut timpul pana cand intr-o zi printul de la imparatia vecina plimbandu-se cu calul prin Alpii Elvetieni gasise o floare magica care l-a atras, a luat-o ºi când ajunse acasã, strigã: „NECTAPUR!”. Apoi combinã salvia, cimbrul ºi florile de liliac cum numai el ºtiu, si pentru ca era om bun si ii placea sa ajute oamenii ii dãdu printesei poþiunea pe care o fãcuse ca sã îºi rãsfeþe chipul ºi minune se fãcu! Ea deveni o frumusete cum rar se intalneste si printul se indragosti pe loc de ea. Când fu întrebat cum de reuºi, el spuse un singur lucru: Biotissima- aºa se numea floarea magicã din munþi dãtãtoare de frumuseþe. Astfel printesa descoperi secretul frumusetii desavarsite , incetand toate farmecele facute cu ani in urma de zana batrana.
Printul si printesa s-au cununat a doua zi dand o petrecere mare la care au fost invitate multe printese . nu toate dragutze, dar printul le-a facut cadou si lor potiunea Biotissima .
aurelya68
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:23
Fii o femeie frumoasa, care emana rafinament si prospetime si nu te afla intr-o lupta continua cu cei doi inamici de temut:Timpul si Poluarea! Foloseste o potiune magica numita BIOTISSIMA, un amalgam de produse naturale care iti asigura un chip perfect! Elementele care o compun sunt extrase de pe taramurile indepartate ale Alpilor Elvetieni, unde natura pura ofera cu darnicie frumusetea fluturilor si nectarul dulce al florilor. Simte-te unica si alege BIOTISSIMA - secretul tineretii fara batranete!
kudika132226
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:46
A fost odata, in vremurile de demult, un imparat si o imparateasa. Intr-o buna zi, imparateasa nascut o fetita atit de frumoasa ca imparatul nu-si mai incapea in piele de bucurie. In bucuria lui, imparatul dadu o mare petrecere unde pofti toate rudele, prietenii si ursitoarele, ca sa-i inzestreze fiica cu fel si fel de daruri: frumusete, bucurie, virtute, bogatie, noroc. La petrecere sosira, rind pe rind, sapte ursitoare poftite de imparat la ospat, iar bucatele au fost servite de pe talere de aur. Deodata, petrecerea a fost deranjata de un musafir nepoftit, era o ursitoare, de care nu mai auzisera de foarte multa vreme. Pesemne ca ursitoarea cea rea venise sa se razbune pe rege pentru ca uitase s-o invite. Cind petrecerea era pe sfirsite, ursitoarele au trecut pe rind pe linga leaganul fetitei si au inzestrat-o cu daruri alese. Ursitoarea cea rea se apropie si ea de leaganul fetitei si cu glas tunator spuse: "-Inainte de a implini 18 ani, copila va deveni o urata cu multe riduri." La auzul acestor vorbe toti incremenira. A saptea ursitoare, care n-apucase sa urseasca, facu un pas inainte si spuse:
-Nu am puterea sa ridic blestemul dar pot sa-l indrept. Atunci cind fata va deveni urata, numai ajutorul unui print o poate salva. Imparatul indurerat ceru ajutor ursitoarei celei bune.
Aceasta auzind vestea rea, incaleca pe balaurul urias, credinciosul ei prieten si zburara iute ca gindul si ca vintul spre palat. Cu bagheta ei fermecata adormi intreg palatul, pe imparat, pe imparateasa, pe bucatar, pe ucenic, pe pisica si chiar pe soricel. Dupa ce adormi intreaga curte, de jur imprejurul palatului incepu sa creasca maracinis si totul vestejit care cuprinse toti peretii chiar si steagul din virful turnului. Ani de zile, pe acele meleaguri n-a mai calcat picior de om.
Feciorul imparatului vecin afla taina palatului ascuns in maracinis si uscaciune din spusele unui mosneag batrin. El se hotari ca trebuie sa o ajute. Mergand el si gandindu-se cum o poate salva ii aparu in cale ursitoarea cea buna, care ii spuse de un loc magic.
Munþii ascund încã din cele mai vechi timpuri mistere care aºteaptã sã fie descoperite, în Alpii elveþieni, acolo trebuie sa ajungi. Acolo se aflã secretul frumuseþii desãvârºite.
Dar ai grijã Fãt-Frumos, ia-þi multe provizii ºi haine groase pentru cã acolo, la mare înãlþime sunt condiþii vitrege, e frig ºi numai lucrurile cu adevãrat pure ºi oamenii cu sufletul deschis ºi sincer reuºesc sã supravieþuiascã.
- Cum aºa?- zise împãratul. Parcã spuneai cã acolo se aflã secretul frumuseþii desãvârºite... cum se poate ca acolo sã fie frig ºi condiþii vitrege?
- Ai sã înþelegi, îi spuse ursitoarea cea buna.
ªi împãratul se hotãrâ sã plece în munþi ca sã salveze împãrãþia, si sã ii redea domniþei zâmbetul frumos, strãlucirea din priviri, frumuseþea desãvârºitã.
ªi merse împãratul ce merse, zile ºi nopþi în ºir ºi în drumul sãu întâlni un roi de fluturi triºti, si ei cãutau frumuseþea desãvârºitã, iar el se hotãrâ sã îi ajute. ªi împreunã îºi continuarã drumul, pânã când aproape istovit împãratul, ajuns într-o poieniþã, verde, se puse sã se odihneasca niþel, nu simþi niciun pic de frig ºi când se trezi, minune mare!
Fluturii roiau în jurul sãu de fericire ºi erau frumoºi, foarte frumoºi. Deodatã se fãcu vãzutã în faþa împãratului, regina fluturilor ºi îi spuse acestuia:
- Am aflat secretul frumuseþii desãvârºite de pe tãrâmul BIO! Am descoperit aici toatã magia adusã de natura neatinsã. Dis de dimineaþã, când picãturile de rouã încã atârnau greu pe frunzele fragede, o floare deosebita înflori pentru prima datã exact aici lângã noi. Când lângã floare ajunse ºi unul dintre cei mai triºti dintre noi, ceva magic se întâmplã! Floarea începu sã împartã din culorile ºi frumuseþea sa ºi aºa devenirãm noi aºa frumosi, cum ne vezi acum.
Împãratul, un pic stângaci, se apropie ºi el de floare ºi descoperi ºi el magia adusã de natura purã, frumoasã. Se bucurã nespus cã în sfârºit gãsi acel ingredient magic care poate transforma ºi înfrumuseþa chiar ºi cele mai terne lucruri. Floarea prinse glas ºi îi spuse: - Fãt-Frumos, Fãt-Frumos, te aºteptam. ªtiam cã ai sã vii. ªtiu ce îþi doreºti ºi se va împlini. Vrei frumuseþe desãvârºitã pentru domniþa cea urata, Am sã te ajut pentru cã meriþi ºi pentru cã îmi doresc ca sa transformi împãrãþia, sã fie la fel de multa verdeaþã ºi puritate ca ºi aici în inima munþilor. ªi floarea îi dãdu 3 petale cu aromã de salvie, cimbru ºi liliac ºi îi spuse: Ai grijã Fãt-Frumos, nu þine cu totul de mine. Tu eºti cel care trebuie sã descoperi frumuseþea desãvârºitã. Pleacã spre împãrãþie ºi când ai sã ajungi la poartã, spune numai „NECTAPUR”, apoi ia toate aceste plante (salvia, cimbrul ºi liliacul), combinã-le aºa cum þi s-o arãta în gând ºi abia atunci vei afla frumuseþea desãvârºitã.
ªi el aºa fãcu, îºi luã la revedere de la fluturi, care rãmaserã acolo în munþi lângã floarea magicã ºi când ajunse, strigã: „NECTAPUR!” Apoi combinã salvia, cimbrul ºi florile de liliac cum numai el ºtiu, ii dãdu domniþei poþiunea pe care o fãcuse, dar de indata ce o atinse, frumoasa domnita se trezi ... minune se fãcu! Ea deveni din nou frumoasa ºi când fu întrebat cum de reuºi, el spuse un singur lucru: Biotissima - aºa se numea floarea magicã din munþi dãtãtoare de frumuseþe si il privi cu drag si, o data cu ea, tot palatul se trezi din somnul adinc de care era cuprins. Si, dupa ce au facut o nunta de nu s-a mai pomenit, au trait fericiti pina la adinci batrineti
De atunci, aceste plante miraculoase din Alpi atrag ºi în zilele noastre zeci de fluturi în cãutarea frumuseþii. Se spune cã orice poveste are la bazã un strop de adevãr ºi cã natura pãstreza încã mici miracole nedescoperite încã, pe care sã le împartã cu noi. Biotissima împrumutã un strop din aceastã magie ºi ne aduce aceste ingrediente pentru a ne putea bucura de întreaga putere regeneratoare ascunsã în naturã.
Acum aveþi ocazia sã descoperiþi ºi sã vã bucuraþi de ingrediente unice, prezente doar în gama Biotissima ºi sã vã convingeþi cã miracole legendare existã cu adevãrat.

Biotissima - frumusete desavarsita!- "TINERETE FARA BATRANETE"
tygy77
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:56
Natura, ca o adevarata zana Bio , ne este alaturi si ne spune care este secretul frumusetii pure!Ea ne ofera potiunea magica descoperita in Alpii elvetieni pentru ca noi sa fim frumoase si sa invingem cei mai aprigi dusmani:timpul si poluarea .Potiunea minune ne ofera un chip perfect datorita ingredientului magic NECTAPUR combinat ca prin magie cu salvia, cimbrul ºi liliacul! Pentru ca suntem unice, ea ne-a daruit Gama BIOTISSIMA prin sora ei ,zana Life Care, alaturi de care vom descoperii frumusetea desavarsita!
adriana_2008
Postat pe 21 Aprilie 2011 01:50
Pe taramul iubirii,aproape de muntii Alpi, Marina si Victor erau de nedespartit. Cat era ziua de lunga cei doi se plimbau prin natura, inotau si ii ajutau pe cei anevoiasi. Marina, era o fata frumoasa, cu un ten perfect si foarte buna la suflet, iar Victor o iubea enorm.
Intr-o zi , Victor, vroia sa ii faca un cadou iubitei sale, ceva special, din natura( stia ca Marina era fermecata de frumusetile naturii). A mers mult, pana ce a gasit o pestera...aici a si poposit. Din interiorul pesterii se auzi o voce ce il chema:
-Victor, aici vei gasi acel lucru special pentru iubita ta!
Putin mirat si speriat, Victor intra in pestera. Aici, adevarata zana BIO il astepta cu o cutie in mana, pe care scria NECTAPUR.
-Poftim, e pentru tine! Este cutia fermecata a Pandorei ce contine potiunea frumusetii naturale a tenului.Cine foloseste o picatura din aceasta va avea pentru totdeauna un ten perfect, pur. Aceasta potiune este facuta din plante naturale, este o potiune BIO, ce ne fereste de poluare .
Fericit, Victor lua cutia, unde se afla o minune pentru toate femeile, in special pentru Marina, iubirea lui. Ca prin magie, zana disparu, iar in locul ei cazu cheia de la cutie.
Ajuns din nou acasa, acesta ii darui cutia iubitei sale si o saruta cu pasiune spunandu-i ca o iubeste. Marina folosi potiunea in prepararea unei creme ce le va folosi tuturor femeilor, care se numeste Biotissoma si este o minune pentru ten.
Marina si Victor s-au casatorit si au trait fericiti pana la adanci batraneti, iar crema minune s-a facut din generatie in generatie.
rodyrozy
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:13
Cum as descrie eu ingredientul magic...as spune ca NECTAPUR este o MINUNE a naturii, izvor PUR de sanatatesi frumusete.
feerie
Postat pe 21 Aprilie 2011 22:01
Buna Kudika!

Cine a castigat concursul BIOTISSIMA?
Am avut si eu o poveste frumosa in concurs!

Multumiri anticipate!

Any Popovici
anypopovici@yahoo.com
anypopovici
Postat pe 22 Aprilie 2011 15:36
A fost odata ca niciodata o potiune minune, care avea darul de a reda frumusetea naturala, tineretea si puritatea naturala a unei zeite "atinse" de trecerea timpului...dar aceasta zeita nu stia ca exista .
Dar acum , de cand exista Biotissima, acea zeita a aflat secretul tineretii : Nectapur, un comple creeat din inovatia Life Care, daruit de natura, de puterea celor trei plante din Alpii elvetieni : salvie, cimbru, liliac, binecuvantate cu putere divina, sarutate de roua , devenite magice..
Doar complexul Nectapur -din Biotissima de la Life Care poate transforma fiecare femeie intr-o ZEITA, tanara, frumoasa, mereu proaspata si atragatoare. El poate darui cadoul zeilor pt. o zeita, pentru tine, caci fiecare femeie este unica, ....este o zeita, care merita sa fie tratata ca o zeita...doar cu Biotissima.
Asadar, haideti sa dam timpul inapoi , caci a devenit, printr-un miracol, reversibil, si sa redevenim tinere, frumoase, cu un ten parca sarutat de zeita Biotissima si sa folosim acest produs, caci avem, cu siguranta nevoie de EL.
Sa-i multumim naturii, si Life Care-produsului minune Biotissima, pentru un asa dar de o valoare inestimabila, atat de pretios ca insasi tineretea si frumusetea !!!
avenerra
Postat pe 22 Aprilie 2011 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga un roman premiat cu Nobel! 213 De la: concursKudika 19 Martie 2012 15:30
Miscarea este secretul longevitatii. Care dintre programele oferite de sala ArtBodyShape crezi ca sunt cele mai eficiente? 21 De la: pickard 14 Februarie 2011 14:25
Castiga unul din cele 15 premii parfumate oferite de Silan! 327 De la: simop 20 Iulie 2011 17:33
Castiga o geanta GUESS 1446 De la: concursKudika 18 Decembrie 2013 16:58
Concurs: Castiga o pereche de pantofi de primavara! 7044 De la: concursKudika 29 Martie 2010 18:00