Setari Cookie-uri

De ce uneori prea tarziu intelegi ca de fapt iubesti?

INTR-ADEVAR, E FOARTE GREU SA PERCEPI DE CE OARE AU CITE UNII ATITA COMODIDATE SI ATITA CALM, PUR SI SIMPLU LASA DE DORIT TOATE ASTEA, PUI TOT SUFLETUL IN RELATIE, TE LUPTZI PTR BINELE LUI SI AL TAU, ESTI PE DEASUPRA SI SINCERA, DEVOTATA, FIDELA SI PE EL NICI IN KOT NU-L DOARE, CU TOATE CA A GRESIT DE MAI MULTE ORI SI TOT NU DA 2 BANI PE LUCRURILE ASTEA! DE CE? CA E BARBAT SI, E MAI PRESUS DE TOATE SI CA NU VREA SA RECUNOASACA ANUMITE SACRIFICII PE CARE TU LE-AI DEPUS (ASTA O ZIK LA MODUL GENERAL, FIIND INSPIRATA DIN VIATZA MEA)?
VOI CE A-TZI ZICE CIND AJUNGETZI LA DESPARTZIRE SI VA SPUNE EL IN FELUL ASTA (DUP 2 ANI DE RELATZIE) : " E CA-S CU TINE, SAU NU-S CU TINE MIE MI-E TOT UNA, FEMEI IMI GASESC CE CREZI CA NU-MI GASESC?"
CUM VEDETZI IN RELATZIA ASTA REALITATEA SI ADEVARUL ?

daca a spus asta inseamna k nu merita nici cel mai mic efort din partea ta,pt el era comod sa fie cu tine dar nici nu-l deranjeaza sa-si gaseasca pe altcineva,dupa felul in care a spus-o...pai bun atunci inseamna k nu simte nimik pt u si mai bn lasa-l sa se duca! ce crezi k dak el isi gaseste femei u nu iti poti gasi un barbat adevarat asa cum iti doresti u?stai calma ca nu merita niciunul nimic.succes!
angel_05
Postat pe 9 Iunie 2009 16:21
Personajul tau este plictisit de tine rau de tot.
valivieru96
Postat pe 9 Iunie 2009 16:27
sunt de acord cu mule persoane care au scris aici...
si eu m-am intrebat acelasi lucru de mulrte ori...
cand am terminat o relatie n-am stat sa-mi vindec ranile si am incercat sa intru in alta dar am intrat cu foarte mare neincredere, ceea ce nu a fost ok...am inceput relatia cu teama ca se va intampla la fel ca si in cealalta, cu gandul ca nu mai vreau sa ma doara, incredere deloc si tot asa..
partea, nush daca sa ii spun buna, e ca el a avut rabdare la inceput destul de multa, dar la un momentdat iti cam vine sa iti iei lumea in cap si sa pleci. si, da...n-am apreciat nimic din ce facea el pt ca mi-era frica ...frica de trecut ..sa nu se repete...
in timp am ajuns sa il iubesc dar sincer nu stiu cand s-a intamplat asta.
ideea e ca pe el il simt altfel, nu mai e acelasi. nu stiu daca e asa pt ca eu l-am indepartat prin comportamentul meu la inceput.si el iesea atunci dintr-o relatie, mult mai lunga decat a mea numai ca despartirea de ea avusese loc cu ceva timp inaintea despartirii mele de fostul. si nu mai stiu cat ii mai pasa sau cat il mai intereseaza...ba e rece, ba e cald. in perioada asta nu prea avem timp de noi pt ca avem niste examene f importante amandoi...dar sper ca timpul va decide si ca va fi ok. il iubesc prea mult si nu vreau sa raman fara el.
cineva spunea pe forum, la un alt topic, ca sunt unele lucruri pe care nu le mai poti recupera cum ar fi timpul. as vrea sa nu fi fost atat de neincrezatoare si sa-mi fi dat o sansa la iubire acum ceva timp...
bafta la toata lumea! aveti grija de voi si de sufletzelele voastre! :)
capy
Postat pe 16 Iunie 2009 14:48
Cand e iubire nu se pierde in timp si spatiu,nu niste bariere puse de o femeie neincrezatoare in ceea ce este conteaza.UN barbat care te iubeste trece peste munti si mari ,peste mofturi si refuzuri intentionate.....aia e iubire fetelor.....BAFTA SI NU UITATI CA IUBIREA EXISTA....NU E LASA NICI EGOISTA
concordia
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:58

stardancer
Postat pe 14 Noiembrie 2009 00:03
viata este cea mai cruda
Catalin_Oprea_1
Postat pe 3 Iulie 2015 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se poate transforma o relatie bazata pe sex intr-o relatie serioasa? 49 De la: Adela_Mihnea_1 30 Mai 2014 00:27
AJUTOOOOR:(( 9 De la: no_more 19 Iunie 2009 07:57
Oare are rost sa-l astept? 10 De la: 30 Aprilie 2013 08:07
Oare iubesc doi barbati? 10 De la: pamela_1 24 Iulie 2009 16:00
buna tuturor 5 De la: blue_domes 8 Septembrie 2010 20:05