Setari Cookie-uri

Ochii

eu ma rimelez in fiecare zi!!!!! k disperata! si am aparut si in cateva emisiuni unde am fost machiata de make-up-ul adrian pescariu,foarte bun si cunoscut!folosea de toate:avon,rimmel,l`oreal. eu acasa folosesc rimmel magnif`eyes si e super tare.mai folosesc l`oreal telescopic si avon super shock!!!
booboo_leeloo
Postat pe 26 Iulie 2008 00:37
eu nu ma rimelz nu ma fardez deat cine stie cun sa merg la un eveniment si atunci foarte putin
rusulica_mica
Postat pe 26 Iulie 2008 17:55
Haideti sa va spun!....am cumparat si eu L`oreal Lash Arhitect Carbon Gloss rezistent la apa si.....supriza!.....mi s-a desprins de pe gene sub forma de pulbere imprasitata pe toata fata...NASPA!...Cel mai naspa! ....si pana sa cada nici nu-mi face genele cum vreau!.....(eu le fac si proba, dorm cu mascara pe gene ca sa vad cum se manifesta dar oricum Lash curge si de la o adiere de vant, nu a avut nevoie de proba!) .....am avut si Lancome si tot asa; nu facea genele frumoase si curgea (mi-a curs dupa o "imbratisare" cu cineva drag:)...f rau m-am suparat!)......Pana una alta am gasit un rimel care nu curge - se numeste Lash Plumer Waterproof de la Sephora si spre deosebire de altele rezistente la apa se demachiaza usor! ....as fi multumita daca ar face si genele mai ca lumea dar din punctul asta de vedere e la fel de banal ca toate!....am incercat si de la Rimmel, Max Factor si Maybelline....sunt toate la fel...ba chiar am constat ca cu cat sunt mai scumpe cu atat sunt mai proaste!...Eu vreau un rimel care sa faca intr-adevar efect de gene false dar nici unul nu face!...Nu am incercat Avon dar nu am incredere in firma respectiva...dar acum cine stie?....sa incerc totusi!...de mentionat ca eu vreau sa incarce genele mult fara sa le lipeasca si sa le curbeze (repet curbeze , nu sa le dea peste cap, sa le arcuiasca frumos!) asa cum faceau rimelurile in urma cu 10 ani....multe poate nu ati prins dar erau niste rimeluri adevarate odata de mult....Le-au stricat si pe-astea!

Postat pe 27 Iulie 2008 22:17
Eu sunt cu Rimmel, raman la Volume Flash, insa nu folosesc rimel prea des
Circe
Postat pe 28 Iulie 2008 15:47
de ani de zile folosesc l'oreal double extension si e preferatul meu.. Am incercat si lancome, estee lauder, dior si rimmel dar nici unul nu mi se pare atat de ok..

Postat pe 29 Iulie 2008 02:29
pentru curbare folosesc intai clestisor de gene apoi rimel, revlon este ffffte bun insa si scump, dupa rimel..atentie snt unele pe care trebuie s le lasi putin s se usuce apoi dai al doilea strat care iese suuuper si dupa ce se usuca rimelul folosesc iar clestisorul de gene.efect garantat!! aveti grija l folosirea clestisorului s nu va prindeti pleoapele si l rimel puteti tine ochii intredeschisi pt a evida murdarirea ploapei pt k in general s murdareste. puuuuup la toate
rody5
Postat pe 4 August 2008 11:25
folosesc rimel de fiecare data cand ies din casa...fie servici,plimbare,o masa la restaurant sau vizita la rude......folosesc rimelurile de la bourjois....rimel-"ultra black" pu un machiaj de zi.....si "coup de theatre" tot de la bourjois...e cu un capat alb si altul negru.......pu machiaj de seara.....

Postat pe 6 August 2008 00:07
eu nu prea folosesc doar la ocazii speciale dar at folosesc L'oreal Telescopic mie mi se pare soooper
cosmina08
Postat pe 10 August 2008 17:05
eu folosesc numai rimel pt machiaj si il folosesc zilnic.turbo boost mi se potriveste. am gene lungi si destul de dese,dar...orice gene ai avea nici o mascara nu te multumeste,oricat de scumpa ar fi! secretul este periuta!!! ca sa nu mi se lipeasca genele,fac urmatorul lucru: dupa ce cumpar rimelul il desfac si-l las asa pana in ziua urmatoare,cu periuta inauntru,bineinteles,si el se ingroasa putin. il aplic exact de la radacina(numai asa poti obtine volum,indiferent cat de deasa ar fi periuta)intr-un strat. il las sa se usuce si despart genele lipite cu multa grija cu un ac cu gamalie,dupa care mai aplic un strat pt fixare. rezultatul...efect de gene false,cu o mascara ce costa vreo 20 si ceva de lei.
aly_b
Postat pe 17 August 2008 21:17
mai e un rimel care nu necesita interventii de genul "acul cu gamalie",dar in romania nu l-am gasit. este de la astor,ambalaj argintiu si are periuta ca un pieptene dublu,cu dintisori foarte scurti si desi. este PERFECT!!! si inca unul minunat tot de la astor este tot in ambalaj argintiu,pt volum,cu lycra. e magic si acesta,numai ca nu l-am mai gasit si costa cam 10-15 euro fiecare. cele care calatoriti prin europa...merita!
aly_b
Postat pe 17 August 2008 21:19
Eu folosesc chanel inimitable si mi se pare foarte bun.Sunt multumita de el.Nu costa o avere si nu trebuie sa te dai mai multe straturi,maxim doua straturi sunt suficiente.
alexandra20066
Postat pe 19 August 2008 03:47
l'oreal telescopic...acum!...le-am incercat pe toate de la l'oreal si asta mi se pare cel mai ok pt genele mele!in rest cele de la rimmel sunt ok dar depinde dak vrei volum,curbare,alungire...pff complicat si cu genele astea

Postat pe 2 Septembrie 2008 23:30
Mie cel mai mult imi place L'oreal telescopic clean definition (cel argintiu)
Si cel auriu care este mai vechi dar e la fel de bun,si Masterpiece de la Max Factor.

Mi-am luat si eu Lash Architect tot de la L'oreal dar cum a mai zis cineva este oribil, nu se poate folosi
Eu altele mai bune decat cele 2 nu am gasit.

Postat pe 2 Septembrie 2008 23:39
nu stiu daca un rimel sau un alt produs cosmetic se potriveste la toata lumea.am avut rimeluri care mi se pareau foarte proaste si prietenelor mele li se parea super bun. am si eu o problema mareeeee. sunt blonda iar paru meu este foarte deteriorat de la decolorat si nu stiu ce sa-i mai fac.am probat nenumarate produse de par si nu reusesc sa-l refac cat de cat....nu-mi spuneti sa nu-l mai vopsesc blond ca nu am de gand deocamdata sa renunt la culoarea asta.
di_cristina
Postat pe 8 Septembrie 2008 03:41
cred ca acelasi rimel nu se potriveste la fiecare persoana...nu stiu ce sa zic...am folosit de toate tipurile, pe unde am ramas mai multumita, pe unde dezamagita...acum am rimel de la L'oreal double extension si nu sunt deloc multumita desi i se face atata reclama! in schimb am avut tot de la L'oreal telescopic si am fost multumita pana la capat. apoi am avut un rimel cumparat din Franta de la Bourjois si, da, am fost foarte multumita!

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:47
Ma dau aproape zilnic. Folosesc l'oreal Lash Architect ( sa-mi dea volum )apoi Telescopic ( sa mi le desparta si sa le lungeasca ).
dafffne
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:40
De la: AliceInWonderland, la data 2008-01-10 01:41:15Eu ma dau cu rimel de cate ori ies din casa. Rimel maro si de la avon. Le-am incercat aproape pe toate de la avon si sincera sa fiu nu prea imi place nici unul. Cel mai mult cred k imi place cel mai ieftin: ala de la color trend, pt ca are periutza simpla. Celelalte park sunt uscate si incarca genele... in fine.. deshi nu ma omor dupa avon mi-e mai comod sa-mi cumpar asa. Nu am rabdare sa stau in magazin sa studiez rimelurile... asa k mai bine spuneti voi un rimel bun care nu incarca genele si ma duc direct si-l cumpar :D
..................eu tot cu rimel de la avon si fard de pleoape ...am folosit si dermatograf dar dupa cateva infectii mam lecuit ..poate sunt prea sensibila ...dar nu e de mine creionul............
erikahd2008
Postat pe 19 Februarie 2009 18:03
De la: hellenne, la data 2008-01-11 13:13:32stiti vreun tratament pentru genele incapatzanat de drepte?:D
sunt lungi si drepte,orice rimel as folosi,acelasi rezultat:-


Incearca clestele de intors gene..la mine a functionat..si eu am genele drepte
Aladiah
Postat pe 19 Februarie 2009 18:22
De la: lecabel, la data 2009-02-19 18:22:12
De la: hellenne, la data 2008-01-11 13:13:32stiti vreun tratament pentru genele incapatzanat de drepte?:D
sunt lungi si drepte,orice rimel as folosi,acelasi rezultat:-


Incearca clestele de intors gene..la mine a functionat..si eu am genele drepte


Cred ca, merge si cu placa
G_Bogdan
Postat pe 19 Februarie 2009 18:32
De la: G_Bogdan, la data 2009-02-19 18:32:09
Cred ca, merge si cu placa


Merge si cu bigudiuri daca ai gene destul de lungi..
Aladiah
Postat pe 19 Februarie 2009 18:36
in fiecare zi
_dulcik_
Postat pe 13 Aprilie 2009 22:03
eu folosesc mascara aproape de fiecare data cand ies din casa. am gene putine, scurte si blonde si mereu mi-e greu sa gasesc un rimel bun. pana acum m-am impacat destul de bine cu rimelurile de la maybelline. am mai incercat si estee lauder sa vad daca e vreo diferenta, dar nu-si merita banii. acum folosesc maybelline the collossal si sunt foarte multumita. le da volum, le lungeste si pot sa ma dau si in 3 straturi fara sa arat de parca am paianjeni la ochi :)

Postat pe 30 Aprilie 2009 12:08
Eu sunt multumita de rimelurile din gama Rimell, si nici nu costa mult
TYYNNA
Postat pe 5 Octombrie 2009 12:24
De la: ramo77, la data 2008-01-09 13:38:05Cat de des folositi mascara si de care?

DE ANI DE ZILE FOLOSESC DE LA AVON...SI SUNT MULTUMITA DE RIMEL..ACUM SUPER SOCK ESTE CEL MAI BUN PT MINE...SI NU COSTA MULT 20 RON
IMI PLACE CA FACE GENE LUNGI SI DESE SI NU MA MURDARESC LA OCHI
cristiana_cris
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:54
Pt mine tot super shock de la avon ramane preferatul......e chiar bun,imi face genele foarte lungi,dese si curbate(pt mine e 3 in unu'),imi place la nebunie si nici nu costa mult.....
FLORY_DULCIK
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:22
eu am un rimel de cand eram prin clasa a 9a de la maybelline...si il folosesc si acum. e foarte dar mereu sunt atenta sa nu-mi incarc genele fiindca nu-mi sta bine asa deloc...si app acum sunt la facultate...saracul rimel si-a facut treaba de vreo 5 ani...si inca isi mai face...ma rog in liceu nu ma prea machiam asta e drept...dar recuperez in facultate:))
dede89
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:43
De la: dede89, la data 2009-11-11 12:43:52eu am un rimel de cand eram prin clasa a 9a de la maybelline...si il folosesc si acum. e foarte dar mereu sunt atenta sa nu-mi incarc genele fiindca nu-mi sta bine asa deloc...si app acum sunt la facultate...saracul rimel si-a facut treaba de vreo 5 ani...si inca isi mai face...ma rog in liceu nu ma prea machiam asta e drept...dar recuperez in facultate:))


e foarte bun*
dede89
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:44
Vand produse COSMETICE ORIGINALE de firma L`OREAL, MAYBELLINE, PUPA, KIKO, YVES SAINT LAURENT, LANCOME , GIORGIO ARMANI, REVLON, ASTOR, ETC - PRODUSE ADUSE DIN ITALIA SI AMERICA, DE CEA MAI BUNA CALITATE !!! Cele mai bune preturi atat pentru bucata cat si pentru en gross !! Predare personala in Rm. Valcea sau Sibiu! Trimit oriunde in tara prin posta romana si prin curier rapid, pentru detalii, poze si preturi copiati urmatorul link in browser :

http://picasaweb.google.com/115858358262463174146/CosmeticeOriginaleLaCelMaiMicPret#

si pt detalii si comenzi id messenger : cosmetice2011 si adresa e-mail cosmetice2011@yahoo.com !!!
Vizitati si http://cosmetice2011.blogspot.com/!!
cosmetice2011
Postat pe 1 Februarie 2011 10:47
cele de la salon nu sint fff bune ,asa ca ...........lasa cele mai bune din usa sint fff scumpe si in rom nu prea le cumpara nimeni ,ptr ca in usa un rimel fffbun este fffscump de exemplu 45$ si o studenta care este la scoala nu isi permite sa cump asa de scump ,lao le trebuie ceva bun si ieftin
asa ca lasa
kudika112440
Postat pe 11 Februarie 2011 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tenul-fond de ten vs. crema coloranta 62 De la: Frumusete_La_Superlativ_1 24 Iunie 2016 07:12
un machiaj reusit 2 De la: cristina_cristina 20 Aprilie 2010 16:27
Ce machiaj sa aplicam pe canicula? 12 De la: monica_s23 17 Iulie 2016 19:46
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 14:06
Machiaj profesional, preturi accesibile 3 De la: carina87 29 Mai 2014 12:14