Setari Cookie-uri

Ochii

Cat de des folositi mascara si de care?
ramo77
Postat pe 9 Ianuarie 2008 13:38
Ramo eu folosesc mascara atunci cand merg la servici,sau cand ies in orash,dar culoarea de mascara pe care o folosesc depinde enorm de ce farduri folosesc pentru ochi.In general ma machiez la ochi cu negru, bleu foarte inchis sau nuantze de maro. Atunci cand ma machiez cu bleu folosesc mai intai un mascara negru (de la L'Oreal- Volume Shocking) shi peste folosesc un rimel albastru de la Dior asta pentru a reda genelor aceeashi culoare de bleu inchis ca shi fardul.Atunci cand ma dau cu fard negru folosesc doar rimelul negru mentionat mai sus. Cand folosesc nuantzele de maro ma dau cu rimel tot maro (care de fapt e un rimel ieftin), asta pentru ca nu suport sa vad genele in alta culoare fatza de cea a fardului, arata mult mai armonios culorile asha decat atunci cand foloseshti rimel negru indiferent de fard. Cat despre rimel pot spune ca nu conteaza neaparat banii shi de ce firma e ci conteaza periutza pentru gene!
AnitaE
Postat pe 9 Ianuarie 2008 23:29
Eu ma dau cu rimel de cate ori ies din casa. Rimel maro si de la avon. Le-am incercat aproape pe toate de la avon si sincera sa fiu nu prea imi place nici unul. Cel mai mult cred k imi place cel mai ieftin: ala de la color trend, pt ca are periutza simpla. Celelalte park sunt uscate si incarca genele... in fine.. deshi nu ma omor dupa avon mi-e mai comod sa-mi cumpar asa. Nu am rabdare sa stau in magazin sa studiez rimelurile... asa k mai bine spuneti voi un rimel bun care nu incarca genele si ma duc direct si-l cumpar :D

Postat pe 10 Ianuarie 2008 01:41
Daca vrei un rimel bun, poti sa-l cumperi pe cel mentionat de AnitaE(L'Oreal).Eu folosec tot de la L'Oreal.Nu am unul singur,am mai multe.Depinde de care vrei tu:pt volum,pt alungire...
ramo77
Postat pe 10 Ianuarie 2008 09:35
Nu conteaza de care e, important e sa nu se usuce repede shi sa nu incarce. Daca voi zicetzi k astea de la L'Oreal sunt bune, atunci poate k o sa le incerc shi eu :D

Postat pe 10 Ianuarie 2008 13:20
incearca-le si o sa vezi ca esti de acord cu noi.
ramo77
Postat pe 10 Ianuarie 2008 13:32
Eu folosesc mascara zi de zi. Loreal este foarte bun, acum folosesc lash architect si sunt multumita si de pret si de rezultat. Am vazut pe strada o tipa cu nuste gene...superbe, nu mai puteam sa-mi iau ochii de la ea, si mi-am luat inima in dinti si tupeul de care sunt inzestrata si am intrebat-o, cu scuzele de rigoare, bineanteles, si mi-a spus ca folosea margaret astor. Am fost foarte fericita ca am aflat secretul dar m-am simtit foarte penibil si am zis ca nu mai fac asa ceva in viata mea.

Postat pe 10 Ianuarie 2008 13:43
:)) princess eu zic ca ai facut foarte bine ca ai intrebat.Shie eu am facut asha ceva o data dar nu despre un rimel ci despre o rochie pe care o tipa o purta,o rochie care shi in ziua de azi mi-ash dori sa o am shi nu am gasit nimc asemanator nicaieri.Cat despre rimel, da eu sunt super multzumita cu cele de la L'Oreal in special Volume Shocking.Pe mine periutza ma incanta cel mai mult dar cred ca nu pot sa zic ca nu m-au incantat shi alte rimeluri :)).
AnitaE
Postat pe 10 Ianuarie 2008 14:44
stiti vreun tratament pentru genele incapatzanat de drepte?:D
sunt lungi si drepte,orice rimel as folosi,acelasi rezultat:-
hellenne
Postat pe 11 Ianuarie 2008 13:13
Hellenne,iti poti face un permanent la gene,nu este foarte scump si este si estetic in acelasi timp.
DanielaMelania
Postat pe 12 Ianuarie 2008 11:19
Shi potzi folosi shi eyelash curlers...aparatele acelea care itzi fac genele curbate.
AnitaE
Postat pe 12 Ianuarie 2008 11:52
am folosit,dar stateau pentru cateva momente curbate si apoi...la loc:-:) :P
hellenne
Postat pe 12 Ianuarie 2008 17:13
Eu folosesc de obicei de la Maybelline, volume express, bleu-rezistent la apa si albastru-pt gene intoarse si genelor mele le place acest rimel. Acum am vazut ca pretul e 18-20 de lei, dar merita. In nici un caz nu merita de la L'Oreal cel cu 2 capete si rezistent la apa! Pur si simplu iti smulgi genele incarcand sa il dai jos.
emyia
Postat pe 21 Februarie 2008 15:46
Eu sunt foarte multumita de rimelul din gama Day to night, de la Faberlic, o firma de produse cosmetice de buna calitate, muuult mai bune decat cele de la Avon sau alte firme ce promoveaza produse ieftine, dar de proasta calitate(afirm asta din proprie experienta).
De multe ori am fost putin mai egoista si am preferat sa economisesc, decat sa cumpar ceva la o valoare mai mare, dar de calitate superioara...si de fiecare data am dat-o in bara din cauza zgarceniei mele la bani si am fost de cele mai multe ori nesatisfacuta pe deplin de produsele pe care le achizitionam la un pret moderat. De un timp incoace insa, am inceput sa ma autoeduc in sensul asta. Si astfel am ajuns la concluzia ca e mai rentabil sa investesc banii in lucruri utile, la un pret mult mai ridicat(caci astfel am certitudinea ca acel produs e de calitate)
Imi cer scuze ca am fost putin offtopic :P
Anca_89
Postat pe 21 Februarie 2008 21:33
MA RIMELEZ ZILNIC! POTI SI CU ULEI DE RICIN, ITI SI CRESC IN TIMP!
pasienta
Postat pe 23 Februarie 2008 08:35
in fiekre zi pt k sunt nevoita sa ies(ma duc la sc)j asa m-am obisnuit.

Postat pe 23 Februarie 2008 13:34
nu folosesc rimel chiar in fiecare zi, dar de cate ori ma machiez aplic si rimelul. consider ca rimelul si rujul sunt esentiale intr un machiaj reusit

Postat pe 23 Februarie 2008 18:06
ff greu scapi de cel de la L'oreal cu 2 capete waterproof, nu stiu cum ii zice, ti le incarca bine si ti le intareste (daca l-ai aplicat gresit nu mai ai ce sa-i faci, decat sa te demachiezi si s-o iei de la inceput) plus ca e ff nasol la demachiat, eu foloesc servetele demachiante de obicei, dar cand vine vb de rimelul asta trebuie sa ma spal bine ca altfel. sa nu mai zic ca-mi si cad multe gene la demachiere, am dat 50 de lei pe el, ceea ce mi se pare destul de mult pt un rimel si nici nu-mi prieste

Postat pe 4 Aprilie 2008 10:15
acum folosesc lash by lash de la maybeline care mi se pare si eficient si nu foarte strident, tinand cont ca il folosesc zilnic si vreau sa par naturala, nu incarcata ca o sorcova :)

Postat pe 4 Aprilie 2008 10:25
Vreti sa fiti frumoase fetelor ? Aduc o gama foarte larga de produse profesionale (si nu numai ) ,care se gasesc doar in saloane , din Statele Unite ale Americi la preturi foarte avantajoase ! Contactati-ma la afrodita.shop@yahoo.com pentru mai multe informatii si oferte de pret! www.afrodita.shopmarking.com va sta la dispozitie cu detalii despre produse in lb. engleza fiindca este site din America !
Produse profesionale ptr, par , unghii , corp , fata , acnee , parfumurii , produse de igiena , accesorii...etc

Postat pe 21 Aprilie 2008 00:20
eu ma rimelez in fiecare zi...am genele foarte lungi...dar sunt foarte deschise l culoare...incat daca nu ma rimelez ..nici nu se vad:))..hmm...eu am incercat mai multe tipuri d rimeluri...de la cele de la avon,maybelline,L'oreal...pana l cele d l miss sixty,dior etc...sincer cele mai eficiente mi s-au parut cele de la L'oreal(volume socking) si avon(supper full si suppersock)..sa stiti ca nu tot ce escump e si bun...va spun din propria experienta:P
ralyy
Postat pe 31 Mai 2008 15:48
Rimelul de la Sephora e super...Periuta face 70% din treaba... nu incarca genele..nu le lipeste...e perfect si pentru zi ..aplicat o singura data..si seara..daca vrei..poti sa aplici de doua ori ..si atunci este un pic mai proeminent..insa nu incarcat.. Eu..in general..m=am impacatfoarte bine cu produsele cosmetice de la Sephora
mia_mia
Postat pe 31 Mai 2008 17:20
Masterpiece Mascara de la Max Factor.

Postat pe 31 Mai 2008 18:58
De la Avon folosesc si eu, dar cat se poate de rar. Pentru ca sunt cam jucausa si mereu ma scarpin la ochi, nu stau locului. Mi-am vopsit si genele si mi s-a parut convenabil. O saptamana nu mai ai nevoie de mascara si costa cam la fel.

Postat pe 31 Mai 2008 19:17
si eu folosesc rimel in fiecare zi.parca nu am ochi fara un rimel.eu sunt reprezentant avon si am incercat toate rimeleleee .era unul de la beyond color cel mai tare:nu le lipea nu le incarca . dar nu mai e .am acuma unul de la color trend cel mai amarat din toate dar e bun . am avut si de la maybeline si era suuuper . imi e mie lene sa ma duc sa cumpar unul de la maybeline dar e super . la mine depinde foartemult de periuta . si nu va recomand acelea persistente la apa k va raniti si ochii cand va demachiati.
zgabeatza
Postat pe 9 Iunie 2008 17:01
eu am mare noroc...genele mele sunt negre si curbate de zici k mereu sunt data cu rimel...dar eu nu ma prea fac decat cand ma mai aranjez cat de cat......rimelul care il folosesc este intotdeauna de la avon...mie una mi se pare destul de bun
Ramon3l
Postat pe 9 Iunie 2008 19:03
sunt bune si cele de le rimmel london, eu am folosit pentru volum si mi s-a parut bun.

Postat pe 6 Iulie 2008 12:44
eu cateodata mai combin rimelurile...de exemplu am luat o peri de la un rimel de la oriflame si am pus-o on tubul de ma miss sporty sincer! genele mele arata ca false!de multe ori ms intreaba lumea daca nu sunt false cu rimel ma dau doar cand ies din casa....si cu tus...
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 13 Iulie 2008 11:57
Rimelul Super Shock de la Avon este foarte bun, sunt foarte multumita de el...kiar dc initial te sperii k are periuta cam mare si fff multi "tepisori"...dar mi se pare cel mai bun rimel de la avon...plus k e si rezistent la apa:)
Mari_O
Postat pe 14 Iulie 2008 14:37
eu raman pe rimelul de la l'oreal(telescopic..volume shoking)mi se par super bune si nu-s atat de scumpe..de fapt..cam toate produsele de la l'oreal imi plac
criss_a
Postat pe 17 Iulie 2008 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MACHIAJ PROFESIONAL LA TINE ACASA 26 De la: carina87 29 Mai 2014 12:12
EXTENSII GENE 33 De la: carmenghera 13 Mai 2015 11:47
Make-up profesionall 2 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:56
ce stiti???????? 6 De la: carcri61_yahoo_com 20 Iulie 2009 23:52
Machiaj de Revelion 2011 - Ochi 4 De la: danyx 21 Decembrie 2013 21:27