Setari Cookie-uri

se poate sa fii rational cand iubesti?

Se spune si asa si este din punctul meu de vedere ca iubirea este un sentiment care se intampla doar odata in viata este un sentiment pur care te face sa te schimbi si uneori te lasi dus de valul sentimentelor .Intrebarea ar fii poti sa fii rational cand esti prins in mrejele iubirii?

pupici
c807
Postat pe 18 Ianuarie 2008 01:16
Trebuie sa ai o putere de concentrare prea mare. Eu unul nu cred pt ca deja apar "fluturasii" si nu e rational:)

Postat pe 18 Ianuarie 2008 09:20
Nu se intampla neaparat doar o data in viata, dar te poate face sa te schimbi si de multe ori te lasi dus de val fara sa-ti dai seama. Nu prea poti sa fii rational dar TREBUIE ! Ca daca nici macar nu incerci sa fii rational dupa aia scrii pe blog ce mult suferi si ceri sfaturi de la toti si nu stii cum sa iesi din mocirla pt ca nu ai incercat macar o clipa sa fii rational!

Postat pe 18 Ianuarie 2008 10:31
Cand e vorba de iubire, nu prea exista ratiune.
Ratiunea e cea care te face sa revii cu picioarele pe pamant si sa vezi k lucrurile nu sunt chiar asa de roz cum crezi tu in momentele alea.

Postat pe 18 Ianuarie 2008 14:16
uff....rational e greu s fii cand esti In Culmea Fericirii...
insa tocmai atunci knd suntem in al noualea cer si nu vedem nimic decat ceea ce credem noi ca ni se intampla(minunea ce apare in calea noastra),atunci >>>se intmpl: ori sa dam mult mai mult randament in tot:D/, insa este posibil sa ne facem iluzii singuri si nu acceptam o alta versiune mai saraca decat cea pe care noi ne-am format-o deja, apoi cand ne trezim din visul nostru vom fii cu siguranta dezamagiti cumva,..tocmai deaceea e bine sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa reflectam inainte a a punea prea mult suflet ptr a nu suferi dupa cine nu merita...si vorba din reclama asupra careia revin de nenumarate ori......Comunicarea este raspunsul!:)..raspunsul pentru relatiile de orice fel dintre oameni:P;)
e frumos sa visezi,sa fii optimist, sa vrei tot ce-i mai frumos de la viata insa pentru asta trebuie sa mai coboram si cu picioarele pe pamant si sa realizam ceea ce noi visam 8-> sa nu ne lasam visurile spulberate de catre celilalti... si sa keep it rocking!:D

Postat pe 18 Ianuarie 2008 16:47
.tot timpul poti oscila intre sentiment si ratiune..dar cand sentimentul primeza ratiunea isi schimba forma..ideea e sa-i poti da o forma "sanatoasa"..
si inca ceva..e gresit sa crezi ca poti iubi doar odata in viata...
vei iubi ..dar..diferit..
vei vedea pe parcursul vietii.
nimenieu
Postat pe 31 Ianuarie 2008 18:48
ratiune nu prea exista...dar sa existe macar demnitate. important e sa nu te lasi calcat in picioare. iubirea trebuie sa fie frumoasa. daca nu e..nu e iubire si ratiunea TREBUIE sa intervina.

Postat pe 1 Februarie 2008 09:32
da....cand iubesti cu adevarat esti rational...adik foarte constient de toate sentimentele tale si cu picioarele pa pamant,nu cu capul in nori sau cu batista pe ochi. la inceput e senzatia aceea de vis insa dupa ceva timp trece si dak nu iubesti cu adevarat magia se sarge si raman amintirile unei frumoase relatii....
pinochio91roxana
Postat pe 1 Februarie 2008 13:09
Se poate...cand ajungi la o anumita maturitate...Si stiu ce spun...
2007anna32
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:26
Iubirea adevarata este in acord cu ratiunea
Kathara
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:54
sigur NUU. nu mai esti rational deloc,pt ca iubirea e oarba si te schimba,totul devine roz...e frumos,dar sa fie de ambele partit,ca altfrl nu mai e bine
desi...mie imi place cand sunt asa cu capu`n nori...mmm asa ca iubiti-va mult!
dalilascumpy
Postat pe 24 Ianuarie 2009 08:17
nu.nu se poate.daca esti rational,inseamna ca nu esti indragostit,pt ca iubirea anihileaza ratiunea.e adevarat ca dragostea e oarba,te poarta numai cu capul in nori si nu mai vezi nimic in jur.apoi ,cand te lovesti cu capul de sus,cazi de acolo si...ups,dai peste ratiune.
dana_mv
Postat pe 24 Ianuarie 2009 11:58
De la: c807, la data 2008-01-18 01:16:15Se spune si asa si este din punctul meu de vedere ca iubirea este un sentiment care se intampla doar odata in viata este un sentiment pur care te face sa te schimbi si uneori te lasi dus de valul sentimentelor .Intrebarea ar fii poti sa fii rational cand esti prins in mrejele iubirii?

pupici
SIDONIA69
Postat pe 15 Aprilie 2009 01:35
Nu reusesti mereu sa fii rational mai ales cand iubesti...tot ce poti face este sa incerci si...surpriza ai multe beneficii.
Daca reusesti sa fii rational in iubire ai numai de castigat...
ionia
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:02
NU
iulia75
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:39
Cred ca este bine sa te indragostesti " cu cap" , dupa ce te-ai indragostit , este posibil sa nu mai rationezi cum trebuie
alina02
Postat pe 20 Aprilie 2009 22:11
rational da, dar daca IUBESTI...pui persoana cealalalta inaintea ta... (hai sariti pe mine, ziceti ca nu-i asa)
morticia_adams
Postat pe 20 Aprilie 2009 23:21
nu
dontworibehapi
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:08
De la: joana_rise, la data 2009-04-20 23:21:25rational da, dar daca IUBESTI...pui persoana cealalalta inaintea ta... (hai sariti pe mine, ziceti ca nu-i asa)
nu e asa, dpdv rational dar partea cu persoana ta innaintea celorlalti cam asa e.....
dontworibehapi
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:09
...trebuie sa fii rational...chiar si cand iubesti...ca daca nu...cine stie...in ce belele intrii...din dragoste nu din altceva..
andreea_n_x
Postat pe 18 Ianuarie 2010 03:33
Poti fi rational daca ai o vointa prea mare sau esti foarte incapatanat...nu prea se poate asa ceva, nu degeaba se spune: ''Ce face dragostea din om!''...

Dar mie nu mi se pare ca are farmec iubirea cu ratiune...



Apropo,da si tu un vot,te rog http://www.ilovemilka.ro/mesaj?msgid=f99618e419a1a07b519ad12bb35fff90
alic3utza
Postat pe 2 Februarie 2010 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poti fi prietena cu fosta lui iubita? 49 De la: gratuit89 20 Decembrie 2009 04:19
Am nevoie de ajutorul vostru 89 De la: danaeu 11 Aprilie 2010 10:50
Gay 26 De la: Mike_Dex 18 August 2014 17:03
barbatul gemeni in intimitate 8 De la: istratedanut 7 Martie 2009 01:02
definitie.... 14 De la: _dulcik_ 28 Aprilie 2009 23:05