Setari Cookie-uri

singura...

toate am trecut prin asta,cu siguranta...la un moment dat in viata am fost singure,adica fara un iubit care sa ne fie alaturi,care sa ne iubeasca si pe care sa-l iubim...
pentru mine situatia asta a devenit deja apasatoare,sunt suparata, singura si imi pun de multe ori intrebarea "pana cand?".ce urmeaza acestei intrebari sunt amintirile,acum dureroase,ale unei foste relatii,pe care,desi a trecut destul timp,nu mi-o pot scoate din minte.poate ca tocmai pt ca nu am mai iubit pe nimeni de atunci si nici nu am mai avut nici o relatie de durata.ma ingrozeste si faptul ca,oricat m-as plange si as dramatiza situatia nu pot sa fac nimic in sensul asta,decat sa astept,sa vad ca imi rezerva soarta.asta nu inseamna ca nu am incercat sa o fortez putin,dar niciodata nu a dus la nici un rezultat.
stiu ca nu sunt singura care nu are iubit,dar asta nu reuseste sa ma consoleze.oricum,sunt curioasa ce faceti,voi,fetelor,care va aflati in aceeasi situatie cu mine,sau cele care ati fost in aceeasi situatie cu mine...
ce faceti vinerea, cand incepe weekend-ul si nu aveti cu cine sa-l impartiti?uneori,stiind ca e vineri,abia astept sa ajung acasa,parca m-ar astepta cineva,dar apoi imi amintesc ca nu am de ce sa ma grabesc...si asa trec zilele,parca degeaba,pentru ca eu nu imi gasesc rostul.lucrez unde m-am visat, si ce?am reusit sa-mi iau masina ,si ce?nimic nu ma multumeste si nu-mi face placere.
nimic nu imi umple golul si nimic nu ma poate umple de fericire.pot sa am prietene cu duiumul,pot sa ies in cluburi,pot sa stau pe mess,pot sa ma uit la filme,pot sa ma duc la cumparaturi,dar nici una din toate astea nu ma fac fericita.
nu vreau decat sa iubesc,sa daruiesc si sa fiu iubita,sa impart sarbatorile cu cineva, sa ma bucur de Ziua Indragostitilor in fiecare zi...
simonaj
Postat pe 31 Ianuarie 2008 14:06
te inteleg foarte bine!!!am trecut si eu printr-o perioada de asta si stiu cat de greu e...stii..este o vorba:''nu mai cauta,lasa-te gasita''.nu speram k va veni si randul meu sa fiu fericita...insa timpul si-a spus cuvantul...nu trebuie decat sa ai rabdare!la fel eram si eu singura de toate sarbatorile...insa anul trecut mi-a adus mosul ceea c imi doream de foarte mult timp:un iubit,care ma iubeste si p care il iubesc la nebunie!nu trebuie sa te deprime asta!cel mai bine ar fi sa nu te mai gandesti si ai sa vezi k acel cineva va iesi de unde nici nu te astepti!ai incredere k vei fi fericita!fii optimista!fiecare avem pe cineva ,undeva,ascuns ,potrivit pt sufletul nostru!
doryna_21
Postat pe 2 Februarie 2008 00:25
hei, simonaj, capu' sus!!! solutia e simpla-si vreau sa zic ca si mie mi-au trebuit vreo 2 luni pana am ajuns la ea- si iti e foarte la indemana! adica singurul lucru pe care trebuie sa il faci este sa inveti sa te simti bine cu tine. singura. ai ocazia sa faci tot ceea ce iti place, de capul tau, la orice ora si in orice fel. citeste la 2 nopatea, daca-ti vine, uitat-te la comedii sau filme de orice tip preferi tot week-endul, daca asta ai kef, asculta muzica favorita, la maxim, dar totusi fara a-ti pune in cap vecinii, intalneste-te cu prietenii la un suc, o cafea, o bere, o pizza, o vorba, pur si simplu. si simte-te bine. bucura-te sau invata sa te bucuri de lucrurile simple, pentru ca, de fpat, doar ele conteaza. ca esti sanatoasa, tanara, draguta, probabil, ca a venit primavara si afara e un soare superb, ca au iesit ghioceii, ca, uite, ai reusit de ti-ai luat masina si poti trage o fuga afara din oras cand vrei... de toate. si o sa vezi ca, atunci cand iti va fi foarte bine tie doar cu tine, si n-o sa te mai plictisesti, iti va veni si mai usor sa te indragostesti din nou. fiindca nu poti sa iubesti pe altcineva pana nu inveti sa te iubesti pe tine. fii barbata, fata draga!

Postat pe 14 Februarie 2008 12:33
asa e..ai rabdare...fii barbata...si completez cu :nu-ti pierde niciodata increderea si credinta ca exista o jumatate pt fiecare...ca e cineva,acolo sus,care ne vegheaza si are grija de noi...si poate,analizeaza si daca cumva ai gresit ceva in relatia precedenta ,si corecteaza...fii tare!!

Postat pe 14 Februarie 2008 13:30
au trecut foarte multe luni...aproape un an sunt curioasa daca tot singurica ai ramas...eu sper ca nu si ca aceste sarbatori ce vin sa le impartasesti cu cel drag...

Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:36
simonica, te inteleg perfect. prin situatia asta trec si eu. insa nu vad in ea o problema, m-am obisnuit. cum zicea si iulia_little, asa poti face mai multe lucruri cu prieteni, mai multe lucruri pentru tine. undeva este si jumtatea ta, undeva si a mea...cine stie pe unde :)cineva spunea "nu cauta destinul, pentru ca el te cauta pe tine". asa ca rabdare. asta imi spun si mie. decat o relatie cu o persoana cu care nu ai multe lucruri in comun, care nu te atrage indeajuns, mai bine singurica.am destule preietene care se plang de iubitii lor,certuri incontinuu, dar care stau asa de teama singuratatii. stau si plang, in loc sa treaca mai departe, si poate ca si din cauza asta rateaza pe cel care i se potrivea. si pana la vremea maritisului, pentru ca inca suntem tinerele, sa ne distram si sa ne facem de cap. rabdare, toate le timpul lor.
aalichyaa
Postat pe 14 Noiembrie 2008 22:44
sant in aceeasi situatie ca si tine cand se apropie wekendul ma ia groaza ca iar stau inchis in camera mea,fara sa am un suflet cald langa mine cu care sa pot vorbi,sa povestim,eu am cautat iubirea ,nu am gasito acum astept dar se pare ca nu vine ,asa ca tot singur o sa fac sarbatorile.asta este viata asta mie sortit
singuraticu
Postat pe 5 Decembrie 2008 06:31
Sa vezi cum e sa-ti fie teama ca vine week-end-ul si nu te mai poti refugia in munca...
2007anna32
Postat pe 5 Decembrie 2008 06:42
De la: singuraticu, la data 2008-12-05 06:31:30sant in aceeasi situatie ca si tine cand se apropie wekendul ma ia groaza ca iar stau inchis in camera mea,fara sa am un suflet cald langa mine cu care sa pot vorbi,sa povestim,eu am cautat iubirea ,nu am gasito acum astept dar se pare ca nu vine ,asa ca tot singur o sa fac sarbatorile.asta este viata asta mie sortit



pai tu astepti sa vina iubirea stand inchis in camera?

pai iesi si tu la o plimbare, la teatru, la patinoar, ca tot e iarna........

imposibil sa nu ai o colega sau o amica........chiar daca nu ai nimic cu ea, invit-o la un film, la un vin fiert sau la o cioco calda................iubirea nu o sa vina sa iti bata singura la usa.....decat daca e doamna postas si vine sa-ti aduca pensia
dienuta_nou
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:50
De la: singuraticu, la data 2008-12-05 06:31:30sant in aceeasi situatie ca si tine cand se apropie wekendul ma ia groaza ca iar stau inchis in camera mea,fara sa am un suflet cald langa mine cu care sa pot vorbi,sa povestim,eu am cautat iubirea ,nu am gasito acum astept dar se pare ca nu vine ,asa ca tot singur o sa fac sarbatorile.asta este viata asta mie sortit


Nu te plinge . Denuta are dreptate , iesi din casa , si in Bucuresti ai atitea posibilitati da a petrece putinul timp liber , si sunt fete super frumoase si singure si ele , singura chestie este sa nu stai in casa , nu ai nimica de pierdut decit daca stai . nu te pune nimeni sa stai prin toate birturile dar cred ca ai cu cine . Sunt colegi, colege , amici , amice , dai drumul si nu mai sta in casa , altfel o sa -ti vina postasita aia cu penzioara la usa . Iubirea asta are multe fatete chiar daca pare aiurea sau absurd dar pina la urma intelegerea este cea mai importanta si ce puteti realiza impreuna mai ales la o virsta ca a ta . Nu sunt nici psiholog si nici un mare sfatuitor si nici un prieten de-al tau , sunt barbat ca si tine , dar nu ma pling ca nu am timp si stau in casa . Trebuie sa actionezi !!! asa ca tati drag GO OUT FROM YOUR HOME , AND TAKE IT EASY .

Postat pe 5 Decembrie 2008 09:15
sa stii simonaj k nu tot timpu un iubit e o solutzie..daca ai prieteni adevaratzi langa tine potzi petree momente si clipe minunate...o zic din experientza proprie..
anisia_grasuta
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:31
Si eu sunt singura de cateva luni, din dorinta mea... pur si simplu nu mai mergea. inca nu stiu daca am facut bine sau nu, dar stiu ca am avut timp sa ma gandesc mai mult la mine si la ce-mi place.
in plus, si eu astept marea dragoste a vietii mele, iar pana cand o voi intalni ma gandesc doar ca el e putin plecat din oras si ca va veni oricand in calea mea! il astept, dar pana atunci ma bucur de orice lucru si fac tot ce imi place! sunt eu cu mine si e bine deocamdata!
soniaa
Postat pe 2 Ianuarie 2009 17:59
De la: 2007anna32, la data 2008-12-05 06:42:52Sa vezi cum e sa-ti fie teama ca vine week-end-ul si nu te mai poti refugia in munca...
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 06:37
De la: simonaj, la data 2008-01-31 14:06:35toate am trecut prin asta,cu siguranta...la un moment dat in viata am fost singure,adica fara un iubit care sa ne fie alaturi,care sa ne iubeasca si pe care sa-l iubim...
pentru mine situatia asta a devenit deja apasatoare,sunt suparata, singura si imi pun de multe ori intrebarea "pana cand?".ce urmeaza acestei intrebari sunt amintirile,acum dureroase,ale unei foste relatii,pe care,desi a trecut destul timp,nu mi-o pot scoate din minte.poate ca tocmai pt ca nu am mai iubit pe nimeni de atunci si nici nu am mai avut nici o relatie de durata.ma ingrozeste si faptul ca,oricat m-as plange si as dramatiza situatia nu pot sa fac nimic in sensul asta,decat sa astept,sa vad ca imi rezerva soarta.asta nu inseamna ca nu am incercat sa o fortez putin,dar niciodata nu a dus la nici un rezultat.
stiu ca nu sunt singura care nu are iubit,dar asta nu reuseste sa ma consoleze.oricum,sunt curioasa ce faceti,voi,fetelor,care va aflati in aceeasi situatie cu mine,sau cele care ati fost in aceeasi situatie cu mine...
ce faceti vinerea, cand incepe weekend-ul si nu aveti cu cine sa-l impartiti?uneori,stiind ca e vineri,abia astept sa ajung acasa,parca m-ar astepta cineva,dar apoi imi amintesc ca nu am de ce sa ma grabesc...si asa trec zilele,parca degeaba,pentru ca eu nu imi gasesc rostul.lucrez unde m-am visat, si ce?am reusit sa-mi iau masina ,si ce?nimic nu ma multumeste si nu-mi face placere.
nimic nu imi umple golul si nimic nu ma poate umple de fericire.pot sa am prietene cu duiumul,pot sa ies in cluburi,pot sa stau pe mess,pot sa ma uit la filme,pot sa ma duc la cumparaturi,dar nici una din toate astea nu ma fac fericita.
nu vreau decat sa iubesc,sa daruiesc si sa fiu iubita,sa impart sarbatorile cu cineva, sa ma bucur de Ziua Indragostitilor in fiecare zi...



A trecut un an de atunci...daca nu ti-ai gasit pe nimeni astept sa ma contactezi..."slly_mary"...vreau sa vorbim pentru ca pari o fata minunata...
mgaspar
Postat pe 24 Februarie 2009 12:21
eu intr-adevar sunt f curioasa ce a facut simona......se pare ca suntem cam multe persoane in situatia ei ......................
ke_katy_a
Postat pe 6 Martie 2009 23:23
ooofff,iar discutati despre singuratate...? abia m am calmat si yo mai oameni....
nu esti singura in situatia asta,nu trebuie sa disperi,eu m am obsinuit cu gandul,in puii mei...
:)
SweetHappyButterfly
Postat pe 6 Martie 2009 23:44
Singur....cel mai eficient raspuns
BogdanPaul
Postat pe 7 Martie 2009 05:29
FETELOR....a zis cineva ca nu mereu un iubit e solutia de a scapa de singuratate........SIMONAJ......tu ai cerut niste sfaturi de genul '' ce ai putea face sa uiti ......dar tot tu ai dai si rspunsul la sfarsit ...doar ca pe tine NU TE MAI MULTUMESTE NIMIC ACUM ...pentru ca singurul lucru care ti-l doresti e sa AI UN IUBIT..... .........si eu am avut o astfel de perioada ....si imi doream pe cineva .....doar ca solutia care o vroiam nu a fost aceiasi cu cea care sa nimerit.......si am avut alaturi de mine o prietena extraordinara ....in sensul ca am iesit de cate ori am putut la o cafea.....ma suna si mergeam fuga in mall la o cafea si de 2 ori pe zi.......si radeam ...vb orice .....ne plimbam prin magazine.....mergeam si faceam sute de poze , .IN FIECARE VINERI ERAM IN CLUB......DOAR NOI 2 SAU CU GASCA DE FETE........ SI 5 luni am tinut-o numai asa ......DUPA 5 LUNI EU AM PLECAT DIN TARA......IAR EA MI-A MULTUMIT SI EU LA RANDUL MEU, PENTRU TIMPUL PETRECUT ALATURI UNA DE ALTA...... mi-am dat seama dupa ..ca defapt.. exact de asta aveam nevoie, sa fiu singura pe plan sentimental.....sa ma linistesc...sa uit.....si pur si siplu sa TRAIESC.. ........DECI DE MULTE ORI NU UN IUBIT E SOLUTIA.........CREDE-MA CA IN ACEST TIMP AM UITAT DE IUBIT........ASA CA uite-te in jurul tau si poate vei gasi o astfel de prietena....pentru ca va conta enorm de mult......o ai timp sa te gandesti la tine si vei deveni INDEPENDENTA DE IUBIRE ......ITI DORESC NUMAI BINE, PRIETENE ADEVARATE SI IUBITUL CARE TI-L DORESTI.
ferero
Postat pe 19 Mai 2009 04:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-i spui ca sa nu-l jignesti? 42 De la: kudika310730 4 Decembrie 2012 10:50
Vise 15 De la: ViSuRi_DuLcI 1 Iulie 2009 22:20
pot sa-l mai schimb????????? 8 De la: dragon_fly88 22 Iunie 2010 00:58
Help ! Cum sa procedeze prietena mea ? 16 De la: Cristian_Popescu_1 16 Aprilie 2012 17:58
atzi face? 21 De la: yumalai 20 Mai 2009 19:12