Setari Cookie-uri

vreau sa ma despart de el

As avea nevoie de niste sfaturi sunt cu el de 2 ani de zile dar mi-am dat seama ca nu tin la el asa cum am crezut, am stat un timp despartitii ptr ca eu am fost plecata din tara si mi-am dat seama ca nu tin la el asa cum vrea el si cum am crezut eu atata timp. vreau sa ma despart de el, sincera sa fiu vreau acest lucru de cateva luni si nu stiu cum sa ii zic; nu ptr ca mi frica de el ci pentru simplu fapt ca nu vreau sa il fac sa sufere, stiu ca ma iubeste foarte mult si sincera sa fiu nu stiu cum sa procedez. va multumesc
taniutza
Postat pe 27 Ianuarie 2008 04:13
offfff, ......ce o fi asa greu ...nu stiu! Atunci stai si asteapta inca 2 luni pana isi da el seama ca nu tii la el si te anunta cu zambetul pe buze ca are pe alta!!!

Postat pe 27 Ianuarie 2008 11:49
Draga mea,fi egoista!Nu il mai vrei,spune-i asta...fa ce e bn pt tine.Eu am tot tolerat pe cineva...ani la rand...si?mi-am facut vreun bine?nu :(

Postat pe 27 Ianuarie 2008 13:21
Trebuie sa fii scurta si la obiect ...arunca in el cu argumente si nu il lasa sa riposteze ....

Postat pe 27 Ianuarie 2008 14:19
Incearca sa fii indiferenta cu el,distanta.
gaseste-ti alte lucruri de facut cand trebuie sa faceti ceva impreuna.intr-un cuvant...incearca tu sa-l faci pe el sa-si doreasca sa se indeparteze de tine,sa te urasca daca nu vrea sa fiti prieteni.dar gandeste-te daca tu sigur vrei asta.sa nu ajungeti sa va despartiti si sa-ti dai seama ca nu asta ai vrut ci vroiai doar sa iesi din cotidian,sa traiesti ceva nou.si apoi sa-l cauti tu dar el sa nu te mai vrea.atunci...e dureros,crede-ma.sau fa tu in asa fel incat sa te insele,sa cunoasca pe altcineva.roaga o amica sa te ajute.sa nu fii tu "vinovata";sa te desparti pe motiv ca suferi,ca nu te asteptai la asta de la el.iar daca poti merge inainte...ai reusit,daca ti se face dor sa te intorci la el.sa ai o"portita"in caz ca lucrurile iau o alta intorsatura.:)
Annya86
Postat pe 27 Ianuarie 2008 16:33
Cel mai bine spunei direct,asta e viata trebuie sa le facem pe toate,nu lasa pe maine ce poti face azi.Iati inima in dinti si spunei .

Postat pe 28 Ianuarie 2008 09:20
Va multumesc pentru sfaturi in cele din urma am sa imi iau inima in dinti si am sa-i spun adevarul. Nu are rost sa o tin asa, si pana la urma fie ce o fi.
taniutza
Postat pe 28 Ianuarie 2008 10:10
"nu vreau sa il fac sa sufere" hahahaha,si eu am avut problema asta cu cineva,dar am continuat relatia- si stii ce...relatia s-a racit asa rau,ca el isi batea joc pur si simplu ,si eu ca proasta ma gandeam cu ceva timp in urma sa nu-l fac sa sufere -nu trebuie sa-ti fie mila,pentru ca ori el,ori tu
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 14:01
nu-mi spune ca stai cu el din mila si teama sa nu-l faci sa sufere ca mi se face mie mila de tine.

Postat pe 21 Februarie 2008 15:17
Au dreptate. Mai bine spune-i ca nu mai simti nimic pentru el decat s-a sufere mai tarziu. Tu oricum poti s-o rezolvi acum simplu si elegant. Mai tarziu e mai complicat si pot avea loc si oarece urmari.

Postat pe 4 Iulie 2008 15:25
Ce s-a mai intamplat din ianuarie pana acum?cea care a postat intrebarea nu a mai scris nimic.A luat vreo decizie?a pus-o in practica?e in continuare cu el?
andra83
Postat pe 16 Iulie 2008 12:35
Draga mea, nu sta pentru ca stii tu ca te iubeste si nu vrei sa il ranesti (cauta subiectul postat de mine si ai sa vezi ce am patit eu).
Viata ta iti apartine, la fel ca si sentimentele tale. Vrei sa continui relatia doar pentu el?!Tu si sufletul tau ce mai reprezentati in ecuatia asta? Sa nu ajungi sa iti spuna peste cativa ani ca a simtit raceala ta si a ajuns sa caute la alta ce nu-i puteai tu oferi!
Ai grija, te joci cu viata ta!
sofia_w
Postat pe 15 August 2008 11:44
Daca chiar nu vrei sa sufere mai bine spunei:)
Sau cum a mai spus cineva asteapta pana cand se saturat de atitudinea ta si iti da el papucii, e decizia ta:P
SUCCES!
adina_oana
Postat pe 30 Octombrie 2008 17:25
Am o problema, am nevoie de un sfat. Sunt cu un baiat de 2 ani de zile. In acesti 2 ani de zile nu am facut nimic altceva decat sa ma lupt si sa-l aduc pe drumul ce bun, din pacate nu am reusit nici in mom de fata nimic. Tin sa va zic ca il iubesc extem de mult si imi este f greu sa ii zic sa plece de langa mn, pentru ca imi face rau. Problema e ca el ma inseala, va zic sigur pt k l-am prins decateva ori in fapt, dar nu am puterea sa-i zic pa. Ma doare sufletul pt ca stiu ca se ascunde de mn, ma minte, si-o trage cu diferite femei care culmea le cunosc. Lucram in acelasi loc de munca, si colegele pe care le cunosc si mi-au fost prietene au trecut prin patul lui. Nu stiu concret asta, doar am aflat din anumite parti. Am vbt cu el f mult, in skimb imi zice nimic altceva decat ca sunt nebuna, k nu e adevarat, ca sunt paranoia...dar mesajele din telefon zic altceva. Vreau sa ma despart de el, nu am putere sa fac pt ca il iubesc la nebunie... va rog un sfat ... orice... sa o pot face !
georgiana01
Postat pe 25 Decembrie 2010 00:40
De la: georgiana01, la data 2010-12-25 00:40:19Am o problema, am nevoie de un sfat. Sunt cu un baiat de 2 ani de zile. In acesti 2 ani de zile nu am facut nimic altceva decat sa ma lupt si sa-l aduc pe drumul ce bun, din pacate nu am reusit nici in mom de fata nimic. Tin sa va zic ca il iubesc extem de mult si imi este f greu sa ii zic sa plece de langa mn, pentru ca imi face rau. Problema e ca el ma inseala, va zic sigur pt k l-am prins decateva ori in fapt, dar nu am puterea sa-i zic pa. Ma doare sufletul pt ca stiu ca se ascunde de mn, ma minte, si-o trage cu diferite femei care culmea le cunosc. Lucram in acelasi loc de munca, si colegele pe care le cunosc si mi-au fost prietene au trecut prin patul lui. Nu stiu concret asta, doar am aflat din anumite parti. Am vbt cu el f mult, in skimb imi zice nimic altceva decat ca sunt nebuna, k nu e adevarat, ca sunt paranoia...dar mesajele din telefon zic altceva. Vreau sa ma despart de el, nu am putere sa fac pt ca il iubesc la nebunie... va rog un sfat ... orice... sa o pot face !


Ai deja nenumarate sfaturi mai sus. De ce crezi ca povestea ta e mai speciala si trebuie un "tratament" special? Vrei sa te desparti, atunci fa-o. Tu nu vrei. Punct! Ce atatea intrebari prin vecini ce sa fac, cum sa fac. Asa cum fac si ei cu voi, asa cum face orice om normal cand respinge ceea ce nu-i convine. Mare filosofie, ce sa zic!
rashela
Postat pe 25 Decembrie 2010 00:52
Stiu ca e cam tarziu si sper ca nu e un topic mort.Dar pentru cine nu are curajul sa se desparta exist eu..http://despartire-usoara.blogspot.com/
kudika414714
Postat pe 24 Iulie 2011 18:59
De la: kudika414714, la data 2011-07-24 18:59:26Stiu ca e cam tarziu si sper ca nu e un topic mort.Dar pentru cine nu are curajul sa se desparta exist eu..http://despartire-usoara.blogspot.com/


Claudiule ti-am vizitat blogul ... ia zi-mi daca ala parasitul cand afla vestea de la tine , de draci iti da cateva peste capatzana ce te faci?Ca pana la urma tu esti un strain care-si vara coada unde nu-i fierbe oala,dintr-un anumit pdv........

Deja mi te vad cu ochii sarma
The_Exile
Postat pe 24 Iulie 2011 19:07
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:07:00
De la: kudika414714, la data 2011-07-24 18:59:26Stiu ca e cam tarziu si sper ca nu e un topic mort.Dar pentru cine nu are curajul sa se desparta exist eu..http://despartire-usoara.blogspot.com/


Claudiule ti-am vizitat blogul ... ia zi-mi daca ala parasitul cand afla vestea de la tine , de draci iti da cateva peste capatzana ce te faci?Ca pana la urma tu esti un strain care-si vara coada unde nu-i fierbe oala,dintr-un anumit pdv........

Deja mi te vad cu ochii sarma

cred ca isi ia bodyguarzi
steffy91
Postat pe 24 Iulie 2011 19:08
De la: steffy91, la data 2011-07-24 19:08:17
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:07:00
De la: kudika414714, la data 2011-07-24 18:59:26Stiu ca e cam tarziu si sper ca nu e un topic mort.Dar pentru cine nu are curajul sa se desparta exist eu..http://despartire-usoara.blogspot.com/


Claudiule ti-am vizitat blogul ... ia zi-mi daca ala parasitul cand afla vestea de la tine , de draci iti da cateva peste capatzana ce te faci?Ca pana la urma tu esti un strain care-si vara coada unde nu-i fierbe oala,dintr-un anumit pdv........

Deja mi te vad cu ochii sarma

cred ca isi ia bodyguarzi


Daca da peste vre-un practicant de arte martiale de nivel mediu,si furios ca un taur, ii trebuie vreo 4-5 ... dar nici asa nu pariez pe el+aia
The_Exile
Postat pe 24 Iulie 2011 19:10
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:10:49
De la: steffy91, la data 2011-07-24 19:08:17
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:07:00
De la: kudika414714, la data 2011-07-24 18:59:26Stiu ca e cam tarziu si sper ca nu e un topic mort.Dar pentru cine nu are curajul sa se desparta exist eu..http://despartire-usoara.blogspot.com/


Claudiule ti-am vizitat blogul ... ia zi-mi daca ala parasitul cand afla vestea de la tine , de draci iti da cateva peste capatzana ce te faci?Ca pana la urma tu esti un strain care-si vara coada unde nu-i fierbe oala,dintr-un anumit pdv........

Deja mi te vad cu ochii sarma

cred ca isi ia bodyguarzi


Daca da peste vre-un practicant de arte martiale de nivel mediu,si furios ca un taur, ii trebuie vreo 4-5 ... dar nici asa nu pariez pe el+aia

offf off ce roz e viata asta pt unii...ei cred ca bati din palme si s-a rezolvat
steffy91
Postat pe 24 Iulie 2011 19:12
Acum revenind la subiectul despartirii...fata draga spune-i in fata, nu mai merge si cu asta basta, dragoste cu sila nu se face....nu te mai invarti in jurul cozii.......e mai fair play asa
The_Exile
Postat pe 24 Iulie 2011 19:20
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:20:15Acum revenind la subiectul despartirii...fata draga spune-i in fata, nu mai merge si cu asta basta, dragoste cu sila nu se face....nu te mai invarti in jurul cozii.......e mai fair play asa

dragule...cred ca nu ai vazut,insa acesta este un topic din ianuarie 2008
steffy91
Postat pe 24 Iulie 2011 19:21
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:20:15Acum revenind la subiectul despartirii...fata draga spune-i in fata, nu mai merge si cu asta basta, dragoste cu sila nu se face....nu te mai invarti in jurul cozii.......e mai fair play asa

cred ca s-au tot despartit de atunci...s-a despartit de 100 de atunci
steffy91
Postat pe 24 Iulie 2011 19:21
De la: steffy91, la data 2011-07-24 19:21:01
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:20:15Acum revenind la subiectul despartirii...fata draga spune-i in fata, nu mai merge si cu asta basta, dragoste cu sila nu se face....nu te mai invarti in jurul cozii.......e mai fair play asa

dragule...cred ca nu ai vazut,insa acesta este un topic din ianuarie 2008

Am vazut dupa ce am postat m-am ramolit si eu, ce vrei am o varsta
The_Exile
Postat pe 24 Iulie 2011 19:22
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:22:52
De la: steffy91, la data 2011-07-24 19:21:01
De la: Yharr, la data 2011-07-24 19:20:15Acum revenind la subiectul despartirii...fata draga spune-i in fata, nu mai merge si cu asta basta, dragoste cu sila nu se face....nu te mai invarti in jurul cozii.......e mai fair play asa

dragule...cred ca nu ai vazut,insa acesta este un topic din ianuarie 2008

Am vazut dupa ce am postat m-am ramolit si eu, ce vrei am o varsta

steffy91
Postat pe 24 Iulie 2011 19:23
Pai in primul rand exista mai multe variante de despartire..Il pot suna,trimite o scrisoare si ultima este abia de a ne vedea fata in fata..Si tocmai de aceea trebuia discutat cu persoana ,ca sa vedem cat de agresiv e partenerul si care varianta e recomandata..Daca este un timp mai agresiv atunci italnirea are loc intr-un loc public,o cafenea,un restaurant..Unde sper eu sa nu iasa cu scandal
kudika414714
Postat pe 31 Iulie 2011 10:06
De la: kudika414714, la data 2011-07-31 10:06:23Pai in primul rand exista mai multe variante de despartire..Il pot suna,trimite o scrisoare si ultima este abia de a ne vedea fata in fata..Si tocmai de aceea trebuia discutat cu persoana ,ca sa vedem cat de agresiv e partenerul si care varianta e recomandata..Daca este un timp mai agresiv atunci italnirea are loc intr-un loc public,o cafenea,un restaurant..Unde sper eu sa nu iasa cu scandal

mmda, bani sa iasa, ca vestea proasta o primeste oricum!
mobilemaimai_no1
Postat pe 11 August 2011 07:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema mare,mon cher!Care ma poate servi cu un sfat....i-as fi recunoscatoare.... 25 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:45
Cat de gresit ar fi sa..... 8 De la: dayenne 22 Februarie 2013 13:35
buna...:-s 18 De la: yumalai 21 Ianuarie 2010 19:21
Ma doare sufletul 21 De la: silviu_m74 12 Iulie 2010 21:33
m-a parasit iubita 39 De la: kudika404106 30 Martie 2014 14:40