Setari Cookie-uri

Il vreau inapoi. Ce sa fac?

Buna. Sunt noua pe forum si am o problema si am nevoie de niste sfaturi.
Pana de curand am avut o relatie de 6 luni cu un barbat. Ne intelegeam bine, dar el avea niste probleme personale (care nu aveau legatura cu mine) si era foarte obosit si trist. Eu am fost mereu intelegatoare si am fost langa el. Intr-o zi mi-a zis ca nu mai poate sa faca asta, ca nu vrea sa ma tina in loc, ca el nu imi poate oferi ce am eu nevoie, desi eu nu l-am presat in vreun fel si nu i-am cerut ceva anume.
Am ramas cumva prieteni, adica inca vorbim, dar nu despre despartire sau impacare. Au trecut vreo 2 luni. El nu e cu nimeni, eu la fel.
Eu as vrea sa incercam sa fim impreuna, dar el tot a zis ca nu vrea sa ma raneasca. Nu stiu cum sa fac si ce sa-i zic ca sa mai vrea sa ne acordam o sansa. 6 luni e totusi un timp destul de scurt ca sa cunosti o persoana si sa vrei sau sa poti sa-i oferi totul. Eu cred ca s-a grabit, dar nu vreau sa-l fac sa se simta presat sau fortat sa faca ceva. Dar nici nu pot sa fiu asa prietena cu el si sa ma gandesc in fiecare zi ca ar fi trebuit sa ne mai dam o sansa.
Ce sa fac?
miruna_1630
Postat pe 26 Decembrie 2016 14:40
sa vorbesti deschis cu el.....il informezi exact despre dorintele tale in ceea ce-l priveste si in ceea ce priveste relatia voastra....ii spui ca vrei sa afli aceleasi lucruri si din partea lui.......poate el vrea altfel de fata si nu are curaj sa-ti spuna...poate el nu e ceea ce crezi tu ca este.....in max. 30 de minute va lamuriti si apoi decideti.......altfel...boala lunga-moarte sigura...
hellya
Postat pe 2 Ianuarie 2017 00:38
Am fost exact in aceiasi situatie. Dupa 8 luni mi-a zis ca Nu Mai poate sa fie intr-o relatie si ne-am despartit. Apoi dupa 4 luni, ne-am impacat si Acum suntem de 1 an juma impreuna de la impacare. Deci posibil este. Dar ideea e ca atata timp cat inca Mai vorbesti cu el, ii dai Ce are nevoie si Nu il faci sa se intoarca ci sa se indeparteze. Te sfatuiesc sa treci in "no contact rule". Ia o pauza, Pune te Pe picioare si Nu Mai vorbi cu el. Daca nici unul dintre Voi Nu se va schimba, veti ajunge in acelasi punct. Plus ca cine se desparta, cam acelasi trebuie sa ia decizia sa va impacati. Eu Asa am facut. Am fost "prieteni" cateva luni in timp Ce eram despartiti Pana Nu I-am raspuns la telefon o saptamana si si-a dat seama ca are nevoie de mine. Give him space to miss you and take care of yourself in the middle time.
kudika088797
Postat pe 10 Ianuarie 2017 04:33
De la: miruna_1630, la data 2016-12-26 14:40:54Buna. Sunt noua pe forum si am o problema si am nevoie de niste sfaturi.
Pana de curand am avut o relatie de 6 luni cu un barbat. Ne intelegeam bine, dar el avea niste probleme personale (care nu aveau legatura cu mine) si era foarte obosit si trist. Eu am fost mereu intelegatoare si am fost langa el. Intr-o zi mi-a zis ca nu mai poate sa faca asta, ca nu vrea sa ma tina in loc, ca el nu imi poate oferi ce am eu nevoie, desi eu nu l-am presat in vreun fel si nu i-am cerut ceva anume.
Am ramas cumva prieteni, adica inca vorbim, dar nu despre despartire sau impacare. Au trecut vreo 2 luni. El nu e cu nimeni, eu la fel.
Eu as vrea sa incercam sa fim impreuna, dar el tot a zis ca nu vrea sa ma raneasca. Nu stiu cum sa fac si ce sa-i zic ca sa mai vrea sa ne acordam o sansa. 6 luni e totusi un timp destul de scurt ca sa cunosti o persoana si sa vrei sau sa poti sa-i oferi totul. Eu cred ca s-a grabit, dar nu vreau sa-l fac sa se simta presat sau fortat sa faca ceva. Dar nici nu pot sa fiu asa prietena cu el si sa ma gandesc in fiecare zi ca ar fi trebuit sa ne mai dam o sansa.
Ce sa fac?



Ce sa faci??? Roaga-l sa iti explice care sunt motivele reale pentru care s-a retras din relatie!Stii, doar a da raspunsuri evazive, fara a spune ceva clar si la obiect denota lipsa de onestitate si fair play! Discutati, provoaca-l la un dialog deschis, ce rost are sa te framanti? De ce iti pui fel si fel de intrebari atat timp cat tanarul indiferent ti-a aruncat niste cuvinte la intamplare, in loc sa isi justifice comportamentul lipsit de corectitudine!Daca problemele lui erau o piedica pusa in fata relatiei voastre, lasa-l in pace, nu mai pierde timpul gandindu-te la o eventuala sansa acordata relatiei voastre, crezi ca acele probleme vor disparea daca va impacati? Nu! Sa isi rezolve problemele, daca este dominat de ele! Timpul, pe care il pierzi tot gandindu-te la acel tanar este pretios si irecuperabil!
kudika_15804
Postat pe 10 Ianuarie 2017 07:22
Și eu l-am vrut înapoi. A fost singura mea iubire dar dacă voi găsi un bărbat bun mă voi resemna chiar dacă nu voi mai iubi niciodată la fel nu îmi doresc să rămân singură. Este trist dar trebuie să acceptăm realitatea. Oamenii pe care noi îi dorim nu sunt întotdeauna cei care ne doresc.
kudika_nikole
Postat pe 20 Ianuarie 2019 00:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce se poarta asa? 32 De la: kudika092976 12 Decembrie 2010 11:06
cum sa dau 5 kg jos ?cum sa slabesc,,,?, 5 De la: kudika198172 26 Iulie 2010 10:27
cineva sa ma ajute... 27 De la: anemma2002 4 August 2010 21:09
nu il iubesc asa mult precum cred? 8 De la: inlovenagel 8 Octombrie 2009 04:21
nehotarare 12 De la: rollo_balls 23 Octombrie 2012 14:28