Setari Cookie-uri

piciorusele

Bine ,bine ne epliam noi dar tot nu avem niste picioruse de vedete fine, catifelate,placute la atingere.Cu toate k folosesc epliatoru nu sunt multumita pe deplin de el dar nici de ceara k nu imi simt piciorusele fine si catifelate asa cum fac reclama la produse de epilat.Voi ce face dupa ce va epilati ,cum va rasfatati?Si ceva remedi pt pielea sensibila daca se poate.Multumesc anticipat.
roxanaionescu92
Postat pe 30 Ianuarie 2008 21:51
multa multa crema :D

Postat pe 31 Ianuarie 2008 01:09
in primul rand,reclama e reclama,nu trebuie sa o inghitim in totalitate...si,din cate stiu eu,reclamele cu picioare fine se referea la produsele de epliare cu crema epilatoare(daca nu ma insel,veet)...ceea ce eu nu as incerca...am epilator,nu imi place deloc si ma epilez la salon cu ceara,dar de unica folosinta...ai incercat vreodata?eu sunt cum nu se poate mai multumita....e incredibil cum nu ramane nici cel mai mic firicel si pufulet pe picioare...apoi cosmeticiana ma da cu un gel dupa epilare si eu nu am decat sa imi tot admir picioarele:)
simonaj
Postat pe 3 Februarie 2008 14:23
Indiferent cu ce te epilezi, fie ca folosesti ceara, epilatorul, crema sau aparatul de ras, important este ca dupa sa folositi lotiune de corp, de preferat ptr pielea uscata deoarece este mai grasa.Dar va mai spun ceva ......cam la doua saptamani folositi un gel abraziv ptr corp si veti fi uimite sa vedeti ce piele fina veti avea pe tot corpul.
ruxxy
Postat pe 6 Februarie 2008 15:30
ceara/orice alta metoda de epilare, te scapa de par, nu-ti face musai si pielea mai fina...solutia mea personala, foarte eficienta-am pielicica asa de fina ca la bebelusi- e dus cu gel de dus exfoliant-o data sau de doua/trei ori pe saptamana folosesc unul dintre produsele din categoria asta, aplicat cu un burete sau loofa aspru-te rezolva rapid...inlatura celulele moarte, adica exfoliaza stratul superficial al pielii-ala nasol, cu celule moarte, care iti face pielea urata si aspra, deci, ziceam, gel de dus exfoliant + burete aspru/loofa, si de sters te stergi tot cu un prosop de baie mai aspru. si dupa aia te dai cu lotiune/crema de corp hidratanta-alea cu miere, lapte sau cele din arborele de unt is grozave. ideal ar fi sa te dai de fiecare data dupa ce faci dus, adica cel putin zilnic, dar cine naiba are timp si kef de asa ceva...eu folosesc cremele sau lotiunile pentru corp de 2-3 ori pe saptamana si ma simt foarte bine in pielea mea...a, si mai ceva, ar fi bine sa faci kestia asta pe intreg corpul, nu numai pe picioruse, ca banui ca nu vrei sa ai doar piciorusele fine si funduletzul aspru, sau sanii sau bratele...

Postat pe 24 Februarie 2008 07:57
Cel mai bine ar trebui sa consulti o cosmeticiana,parerea mea,pupici.
matzu
Postat pe 24 Februarie 2008 10:48
pt simonaj, eu ma epilez cu crema veet si la axile si pe picioare, si pot spune ca este bun, in special la axile, ma tine in jur de 3 saptamani, creste foarte greu, iar epilatorul, ce sa zic, are un pret, nu toata lumea isi permite sa-si achizitioneze acest produs, numai bine, pupici!!!

Postat pe 6 Iunie 2008 12:39
gel de dush cu particule abrazive+ burete ---- epilat ---- body lotion
zxcvbnm
Postat pe 6 Iunie 2008 16:24
Are dreptate Simona,reclama e reclama,trebuie sa fie convingatoare. Pt picioare fine eu imi fac urmatorul 'tratament' (mentionez ca am pielea uscata): ma epilez cu epilator electric,frec picioarele cu loofa sau cu o pasta facuta de mine din malai si smantana sau cu gel abraziv si la urma ma dau cu ulei de masline. Lasa picioarele extraordinar de fine.
emyia
Postat pe 7 Iunie 2008 20:04
eu am vazut reclama aia la televizor cu johnsons baby si am incercat si eu...chiar am pielea mai fina dak aplic un ulei de corp direct pe pielea uda..e mult mai catifelata :)
melanya
Postat pe 16 Iunie 2008 16:08
am folosit creme pr epilat...miros urat...si a doua zi creste iar paruuu...lama...de la 16 ani......de 1 an si ceva am epilator...dar nu se iau toate firele de par...dar pe coapse intotdeauna imi creste foarte greu parul...am incercat sa ma epilez de vreo 2 ori si in zona inghinala...cu epilatorul...tre sa ai nervii tari...la sub brat o data apoi gata nu te doare cine stie ce...si e super apoi...deja m-am cam intins de la picioare la restu corpului...si ceara e buna...dar la cosmetica nu am timp sa ma duk...si astea de pe piata nu sunt k alea de la cosmetica...
zgabeatza
Postat pe 16 Iunie 2008 21:40
Pentru igiena picioarelor si eu folosesc un exfoliant pe care mi-l fac singura. In ceea ce priveste uleiul insa, folosesc uleiuri fine de uz cosmetic, calitate bio, de la firma STYX - Austria.
Am incercat si eu exfolierea cu zat de cafea si nu am mai putut dormi noaptea. Acum, vara, cand vin acasa obosita, fac bai la picioare cu apa, sare de mare si 2-3 picaturi de ulei Chin Min (cu arbore de ceai si menta). Este super relaxant iar uleiurile esentiale au efect desinfectant / antimicotic. In timpul zilelor calduroase imi dau cu putin ulei de acest fel la nas si la incheieturi si ma revigorez. Daca sunteti interesate va spun unde il puteti gasi.
ClubPi
Postat pe 27 Iunie 2008 23:52
Da, sunt interesata. Unde il pot gasi? Mersi & pupici.
amelia05
Postat pe 29 Iunie 2008 09:29
indiferent ce produse veti folosi, cel mai important e ca dupa baie sa aveti grija sa hidratati pielea.. e indispensabila crema, lotiunea pt corp. sa nu mai vorbesc de situatia in care v-ati epilat... pielea se irita si e nevoie de putin ajutor.
eu nu am f mare incredere in ajutorul de la salon, am mai si patit-o cu diverse iritatii si micoze. prefer Braunul meu, ma ocup apoi si de hidratare, si chiar merita pt a te simti bine in pielea ta...cum se mai spune.

Postat pe 10 Iulie 2008 16:23
Dupa epilare foloseste o crema sau un gel si apoi cit mai des o crema pt corp .Vor fi mai fine pe zi ce trece
marinela_diana
Postat pe 15 Iulie 2008 09:03
Pentru o piele uscat eu recomand uleiul pe care il aplici pe piele putin umeda iar dup ce a intrat uleiul cat de cat in piele aplici si o crema hidratanta..o sa fie putin grasa pielea dar dupa ce intra si crema in piele esti super fina. Eu folosesc creme de corp de la garnier si sunt super bune. In schimb am alta problema..am o piele fff uscata la coate si n-am reusit sa o repar cu nici o creme de la farmacie..acum mi-am luat unt de corp..sper sa folosesca la ceva.
madallina
Postat pe 15 Iulie 2008 23:45
am uitat sa spun ca exfolierea o data pe saptamana are un rol f important..vad ca s-a mai zis pe aici..asa este
madallina
Postat pe 15 Iulie 2008 23:46
Foloseste inainte un exfoliant dupa epileaza-te si dupa da-te cu o crema de corp sau o lotiune de corp

Postat pe 10 Septembrie 2008 20:26
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilatul 5 De la: rock90 28 Mai 2009 20:50
Exista trucuri pentru bronzul natural? 39 De la: Gothlady 7 August 2013 09:01
Produse cosmetice, parfumuri ºi accesorii de calitate la preþuri accesibile! 5 De la: GRIGORESCU__ 30 Martie 2012 21:39
Calcaie uscate si crapate 10 De la: kudika226898 1 Mai 2011 17:24
electrostimulare sau biostimulare????? 1 De la: b63msh 16 Noiembrie 2008 20:51