Setari Cookie-uri

basme, fantasme si Fantezii!

In ziua de astazi lumea obsedata de timp, spatiu si bani pare a-si fi pierdut din inocenta de o dinioara. Acum totul se rezuma intre un barbat si o femeie, si ca sa nu lezam minoritatile, intre un barbat si un barbat, o femeie si o femeie, la Sex muradar, salbatic si animalic (ce frumos suna :D). Intrebarea mea este: Daca tot suntem pe cale de a ne transforma involuntar in aceste persoane insensibile si ahtiate doar de SEX, nu putem macar sa ne bucuram la maxim, de aceste ultime placeri carnale, fizice ,psihice si sentimentale??? Incercand sa gasim idei,solutii, locatii,ustensile, persoane, fiinte etc., care sa ne sporesca placerea, oare nu am putea cadea prada propriilor noastre temeri?? Care este fantezia ta ascunsa? Care este dorintza ta launtrica? Cum ai vrea si/sau unde anume, sa fii atins/atinsa? Oare crezi ca esti singurul sau singura care si-ar dorii asta? Sau nu esti convins ca Fanteziile tale ascunse ar putea pe altii sa-i motiveze sa le puna in practica, daca tie ti-e frica sa-ti traiesti propriile vise!
smecta
Postat pe 1 Februarie 2008 17:34
citeam azi un comentariu pe forum-al tau era, smecta?, ca nu mai stiu, zau!-, si eram pe deplin de acord cu autorul mesajului, chiar are sens? adica sa raspundem de ce? sa dam satisfactie unor frustrati care se vor masturba in fata calculatorului, visand la fanteziile noastre ne/puse in practica? si care, marea majoritate, ne-ar ucide cu pietre daca ne-ar intalni cu adevarat, sau ne-ar tranti o litera stacojie in piept? ca daca ei nu pot/n-au nici macar curajul sa recunoasca ca, maaaaaaaama, ce le-ar place, nici n-au inteligenta/bunul simt sa-i lase in pace pe cei ce vor, pot, si, culmea tupeului, mai si pun in practica tot ce le trece prin cap/prin dormitor/prin alte locuri, nu conteaza care... si nu, nu cred ca ne transformam in persoane ahtiate de sex si insensibile, cel putin nu eu. si mai cred ca sexul e de 1.000 de ori mai grozav atunci cand il faci cu cel pe care il iubesti-pentru ca, daca nu stiati inca, va spun eu, creierul chiar e cel mai mare organ sexual al nostru!-e mult mai bine cand toate fanteziile tale le impartasesti si le pui in practica cu un partener pe care-l iubesti si care te iubeste. cam atat...

Postat pe 6 Februarie 2008 18:13
Sunt intru totul deacord cu tine, dar ce vrei tre sa traim cu totii in lumea asta. Indiferent cat ne duce dibaliul, sau nu, avem, acordat prin lege, dreptul la opinie. Acuma ramane de vazut, in functie posibilitatile fiecaruia, dar in viatza avem de invatzat cate ceva de la toti indiferent de culoare, etnie,aspect, statut social sau intelectual.Sa revenim la treburile noastre si sa lasam "Miss-ele", sa dezbata problemele astea mondiale. Da, ai mare drptate legat de creier,ca e cel mai mare organ sexual, deorece datorita caracteristicilor si complexitatii lui, prin intermediul sau putem simtii aceea minunata placere numita Orgasm, si placerea pattingului si tot asa. El este cheia tuturor actiunilor senzoriale (da stiu traseul receptori, sistem nervos,ganglioni,sinapse,neuroni etc :P) si totodata imaginative. Cea mai buna dovada este ca oricat de bine ai arata, sau cate de lung ai avea paru (nu folosim cuvinte obscene, oamenii isteti "se prinde" :D ), daca nu-ti functioneaza motorul nu poti sa faci nimica cu schimbatorul. Tocmai de aceea multe femei nu pot avea orgasme sau multi barbati au probleme erectile. Dar asta e cu totul altceva. important e ca noi sa fim sanatosi cu "tontzii" si sa "ne simtem bine", pe "persona fizica" evident. traieste-va fanteziile si daca se poate si nu e prea mult, impartaseste-le si cu noi poate ale voastre sunt mai marfa ca ale noastre sau invers si e pacat sa irosim timpul degeaba. cu deosebita stima si respect
smecta
Postat pe 6 Februarie 2008 23:24
basme?... fantazme?>>.fantezii?Toate sunt doar in capul fiecaruia,al meu(basmul)e foarte normal.In mintea ce-o fi ?.Hai spunene tu ..apoi si noi.
OCTAIA
Postat pe 8 Februarie 2008 19:32
in mintea mea e un pic din fiecare si sper sa se mentina asa pentru eternitate ca sa nu-mi pierd farmecul meu peronal :P . Cu basme am crescut, fantasme intalnesc in fiecare zi la tot pasul si nu ramane decat sa visez la fantezi. spune-mi te rog, cu care din ele vrei sa incep :D
smecta
Postat pe 8 Februarie 2008 21:30
Pai cu...basmele...Ascultam..Hai incepe ...:)))
Fantazme...
Fantezi...
OCTAIA
Postat pe 8 Februarie 2008 22:18
mama m-a invatzat sa acord intaietate doamnelor si domnishoarelor. asa ca nu pot sa va privez de acest drept :D
smecta
Postat pe 9 Februarie 2008 12:23
Basmul era asa:a fost odata o fata frumoasa ca o raza de soare,...Avea un singur defect:era saraca...Hai nu plange, ca asta ia dat aripi...Fantazmele erau ca mai tot timpul a trebuit sa lupte cu balauri, cotorante, zmeii...singura,cu mainile goale,cu mintea si cu gandurile ei..Fantezii... sa poata sa se trezeasca in fiecare dimineata in bratele iubitului ei.
Gata, acum e randul tau.
OCTAIA
Postat pe 9 Februarie 2008 15:24
Basmul meu suna asa: A fost o data ca niciodata pe vremea cand inghetata nu era asa aromata, iar mama era inca fata, un "Amziu", un pic diliu. El facea ce facea si numai in belele se baga, pana si Nica a lui Creanga il invidia pentru aceasta capacitate, a sa. Cum isi traia el copilaria lui fericita si plina numai de nazbatii si aventuri visand la Ilene Cosanzene si la multi cai, naravasi, in parcare, brusc copilasul nostru a crescut. Acum el holtei fiind, a inceput a cocheta cu domnishoarele pe care nu cu multa vreme inainte de codite le tragea sicu H2O le uda. Crescand el intr-un an cati altii in 10, observa cu stupoare ca, timpul chiar trece si ca lumea toata nu se invarte in jurul lui "laoalata". Cochetand si el cu Ilenele lui, a inceput sa se caleasca, de la atata supa fierbinte, pe care fie a servit-o el fie a pasat-o mai departe ca altele sa o serveasca, mai putin intentionat dar ce sa faci asa sa intamplat. Apoi el observand cu stupoare, ca aceasta fantasma intitulata: "imaturitate si copilarie" ushir ushor moare. Flacaul nostru, atunci, a inceput din nou sa gandeasca: Oare sa fie cazul sa ma refugiez in Fantezii, oare asa o sa fim din nou copii???
smecta
Postat pe 9 Februarie 2008 21:38
Cred si eu ? asa copilarie treb. povestita, pe indelete ,la gura sobei. Cine poate sti daca nu mai putem fi si iar copiii.Si curioasa (eu)interb ,ce s-a mai intamplat cu Ilenutele..au plans? s-au resemnat?Cai verzi pe pereti ne zici tu aici mai..smecta?
Pai ne propui un subiect si...Hai sa vedem si alceva?
Noi doar ne-am prins de..paiul ce ni-l intinzi...Basme,fantazme, fantezii si ele fac parte din viata,si de ce nu?Viata e o lupta ,deci treb sa le faci fata la toate.Sfatul meu (hei,mai e cineva pe aici?)sa nu te refuciezi in Fantezii, ci sa le traiesti acum ,TU cu Fantezia ta.Gata ,eu am zis ce aveam de zis.Sper sa nu va luati de mine.Da?
Il rog pe cel nu ma poate suporta sa ma lase inpace.
OCTAIA
Postat pe 9 Februarie 2008 22:40
Am si eu un basm , o fantezie...o fantasma nu cred...si anume k vreau sa ma marit cu my prince charming si sa traim happily ever after! :P Se pune la socoteala?!?!? :D
Kittynelle
Postat pe 10 Februarie 2008 15:31
E visul tau ,si daca crezi in el se va implini.Doreste-l asa de tare incat sa-l repeti ca o rugaciune.Te culci cu el si te trezesti cu el ,zi de zi si ora de ora,minut cu minut,secunda cu secunda.
Ve-i vedea ca este posibil.
OCTAIA
Postat pe 10 Februarie 2008 15:38
totul e sa vrei! Dar nu vrei sa te mariti si punct sau numai cu el?? intotdeauna mai exista si varianta Shrek, daca el este cel care te face sa te trezesti zambind si sa adormi surazand :P
smecta
Postat pe 10 Februarie 2008 15:52
Ha,ha.nu asta am vrut sa zic .Era vorba de ..basm vis ,fantezie..Ah, voi barbatii !nimic nu intelegeti ca lumea.Fata vroia sa stie daca are voie sa viseze ..frumos.Ce crezi?avem voie sa visam sau...si aici ne puneti interdictii."Nu visa draga, dormi pe-o ureche,ca ve-i trai si ve-i vedea."Eu mai cred in ...
OCTAIA
Postat pe 10 Februarie 2008 16:40
Avem voie sa visam,dar ce se intampla cand ne trezim din vis?...
claudea69
Postat pe 10 Februarie 2008 17:33
s-ar putea sa ne placa mai mult realitatea, ca este mai palpabila sau daca nu, punem din nou capul pe perna
smecta
Postat pe 10 Februarie 2008 18:50
Hei,inceputul suna bine:basme,fantazme, fantezii,si a-ti ajuns repede,repede,la...realitate.In primul rand creezi basmul,treci de toate fantazmele(ganduri,:daca...)Fantezia e ce ti-ai spus ininte sa adormi.Si ea realitate e..real... si atat!Treba cu pusul capului pe perna suna a...I-i faci fata si la realitate ca asa-i jocul.
OCTAIA
Postat pe 10 Februarie 2008 19:29
Si totusi...exista pt cei norocosi momentul cand...visul devine realitate...si asta cred k se numeste FERICIRE! :)
Kittynelle
Postat pe 10 Februarie 2008 19:46
vorba preotilor: "unde nici lacrimi nu sunt, nici fericire nu e". Cat de infruntat realitatea uitati-va la filmul "Trainspotting" si acolo o sa vedeti mixul complet intre fantezie si realitate care se termina ca intr-o poveste japoneza
smecta
Postat pe 10 Februarie 2008 22:19
Omul este cum gandeste in inima lui.
te vezi frumos tu? esti frumos.
ai hotarat sa nu dai voie la nimeni sa te supere .nimeni nu te va supara.
ai hotrat sa fi fericit -fi fericit
...etc.Deci totul depinde doar de tine.
vise avem cu toti-dar crezi tu in el?
fantazme avem ,la fel, dar lupta si ve-i invinge.
fantezii...pai fiecare le are ,nu-i asa.
si sunt asa cum sunt -asa am hotarat sa fiu ,adica :
1)curat in fapte
2)fi sincer, e cel mai usor de tinut minte.
3)iubeste sincer -si nu cere nimic in schimb
4)viata e doar una (aici)traieste acum aici ,si fa planuri pentru maine..
OCTAIA
Postat pe 13 Februarie 2008 10:23
si daca nu vreau sa traiesc dupa niste tipare si sa ma bucur de viatza asa cum e ea cu bucurii si necazuri, fericire si tristete asemeni unui vis frumos de vara ???!!!???
smecta
Postat pe 14 Februarie 2008 17:45
Ok,fa cum vrei tu,dar sa fie hotararea ta .Sti cum se zice :ridici un capat al batului, se ridica si celalalt capat.Tu esti singurul care hotaraste ce este bine pentru tine,consecintele le vei vedea ...mai tarziu.Azi va zic asta:iubitiva,visati, traitiva visele,fantazmele,si...fanteezile.
Domnul acela(stie el cine)i-ti zic asta:pacat de tine,si sa sti ca mie mila de cei cu inima plina de rautate,invidie,ranchiuna,i-si fac rau cu mana lor.Viata i-ti va lectiile ce le meriti.
OCTAIA
Postat pe 14 Februarie 2008 21:19
multumesc frumos, ai perfect dreptate dar asa m-am nascut eu nu pot fi constrans intru totul in tipare simt ca ma sufoc, asta este uneori un mare defect dar si o mare calitate. eu unul consider ca atata timp cat stii ce faci si faci cu cap si imbini utilul cu placutul, fantezia cu basmul fantasmele cu eroticul si peste toate adaugi un strop de pasiune, romantism si dragoste nu are ce sa iasa ceva rau. sau asta gandesc io acuma prin prisma varstei, relativ, fragede care o posed.
smecta
Postat pe 14 Februarie 2008 21:35
Basmul meu preferat este "frumoasa din padurea adormita" si ma gandeam ca daca eram in locul ei, sa stau in acel cosciug din cleshtar si printul ala frumos, destept, (calul sa fie emblema de la ferrari si castelul sa fie ca vila din dallas) ar veni sa ma sarute asa patimas si plin de pasiune.....i-as face un striptease cum facea demi moore in filmul cu acelasi nume.

Postat pe 14 Februarie 2008 21:36
in cazul asta avand in vedere ca inca nu mi-am achizitionat un calutz "zebrat" de la scuteria aceea italiana si vila mea, inca, e in stadiul de castel de nisip pe malul mari, pot sa fiu si eu unul din pitici aceia perversi si senili si anume "Morocanosul", care sa asista la acea minunatie de spectacol ?!?!? :D
smecta
Postat pe 14 Februarie 2008 21:45
In sarsit ma aproba si pe mine cineva.Ai tu dreptate Domnule"smecta=Moracanos",mai ales chestia cu varsta ,ai timp pentru toate.Sa iubesti ,apoi sa uiti ca ai iubit,sa te trezesti dimineata si sa sti pe ce drum sa mergi,sau sa nu sti.Dar nu iuta un lucru :dintre toate ramane...IUBIREA.gasesti tu citatul,caci te vad baietel destept foc.Cum ti tu piept ,la noi toate,si noi mai venim c-o provocare.
Esti ca un fluturas ,din vers in floare,Si intr-o zi fluturasul nostru vazu o asa floare mare,buna,frumoasa...si zbura spre ea.Sa vezi si sa nu crezi :floarea noatra cea mare,buna...etc,era...carnivora.Si hap il ingiti pe sarmanul fluturas(care zbura din vers in flo....)vegetarian,hranit doar cu ambrozie,nectar si lacrimi de floricele ..parasite ,abandonate,cu ochii'n soarele ce (binenteles)ardea.
Hei?Ce zici de-un asa basm sau fantazma,...fantezie muzicala.?
OCTAIA
Postat pe 15 Februarie 2008 07:48
pare o descriere fidela a vietii mele, cu 2 mici modificari: nu sunt asa gingash si delicat ca un fluturas :D si cea de-a doua inca nu s-a inventat femeia care sa ma puna cu botul pe labe (impussca-ma curma-mi suferintza) :p , si sa nu uit mai era ca sunt din pacate carnivor convins, o masa fara carne nu e masa :D in rest nota 12 pentru descrierea mea fina :D
smecta
Postat pe 15 Februarie 2008 13:01
Doamne mai smecta(asta-i medicament pentru...raceala si gripa?)ce t-ie si cu povestile astea pe forum! Ne duelam noi aici, precum cavalerii temlieri odinioara.Si nu curge nici macar "sangre' nu'ma ....(era sa zic cerneala dar nici aia nu curge pe aici).Deci sa revenim la subiectul nostru:Basme,fantazme si fantezii?Repede un basma la domnu'va rog.Ziceai mataluta mai adineauri, asa:cu basme am crescut,cu fantazme traiesc ,si la fantezii...visez.Ce kudicuplu(oare cine'o fi castigat?),ma gandeam ,eu asa, sa facem un concurs cu: cel mai bun basm,ce-a mai mare fantazma si....cea mai... sexi fantezie.Nu ne dam niciun premiu ,dar mai trece timpul si mai uitam de "taxa pe mm2 de aer consumat pe locuitor"sau....ce altele or mai fi.Ce zice-ti fetelor?Au voie si baietii,conditia sa-i tina...puterile.Saracutii cas'cam putintei...pe la noi.Am vrut sa zic cu minte...ca restul au ditati.
Hai sa va vad de ce suntem in stare!
Daca nu merge...nu merge si gata...subiectul.Parerea mea ca ,avem cu ce veni fiecare.
OCTAIA
Postat pe 15 Februarie 2008 15:31
sunt intru totul deacord, dar dati-mi timp pana diseara ca sa o pot rascheta un pic fantezia (uan dintre ele) ca sa-i dau o forma mai comerciala :D, daca tot am fost promotorul subiectului macar sa fiu si cel care da curs fanteziilor, ma simt ca o virgina in noaptea eventului, am fluturi in stomac si sunt nerabdator :D
smecta
Postat pe 15 Februarie 2008 15:55
Ce spuneti de un peisaj exotic, o padure tropicala. La baza unei cascade cu apa caldutza si limpede ca si cristalul.Noi stam si ne iubim patimas la baza ei, contopindu-ne, asemeni a doua bobite de roua, intr-o zi de primavara. In timp ce buzele-mi lascive iti exploreaza trupul tau languros si zvelt de caprioara, picaturile de apa ale cascadei, se preling usor pe trupurile noastre, incercand parca sa stinga focul primar ce arde in noi. La fiecare atingere a mea si fiecare geamat al tau, padurea intreaga pare sa fremete de dragul nostru. Eu uitandu-ma in ochi tai limpezi si mari simt ca ma topesc de dragul tau si incerc din tot sufletu-mi sa te vad pentru eternitate fericita. In timpul integrarii noastre in nirvana, atunci cand, explozia solara, se apropie cu pasi din ce in ce mai repezi realizezi cu stupoare, stupoare ca in loc de ambrozie si eden de fapt te afli la tine in camera in fatza calculatorului si bei suc. Iar acel/acea salbatic/a nascocita, de propria-ti gandire, pentru a-ti satisface pana si cele mai ascunse dorinte, nu face altceva, decat sa se uite la tv la nora pentru mama/meci. :D halal fantezie dar, viatza bate filmul, pumnul bate fatza :D. Un pururi realist :>
smecta
Postat pe 15 Februarie 2008 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce fel de IUBIT poate fi...sotul meu??! 25 De la: one_size 16 Februarie 2010 13:41
SIBIU. Divorțat, 38 ani, caut doamna pentru relații discrete. 2 De la: kudika_1035724 12 Februarie 2019 18:41
femei casatorite 2 De la: kudika_22665 3 Decembrie 2012 12:23
Dragoste 101 De la: catalina69 13 Noiembrie 2009 13:42
Raspundeti-mi pls. 23 De la: utad 16 August 2010 16:23