Setari Cookie-uri

basme, fantasme si Fantezii!

intrebare pentru alex : care e, de fapt, problema? ca noi vorbeam p-acilea despre basme, fantezii si fantasme, sexuale, am observat eu la ante-scriitorii mei...si-atunci, hai sa-i lasam pe parintii minorilor sa-si bata capul pentru minorii lor si noi, adica voi, ca eu am scris destul, sa mai postati niste fantezii..vorba printesei di, s-a cam deviat in ultimele comentarii de la subiect...si vroiam si eu sa aflu ceva nou...c-am zis, de-ale mele(si uite, iaca, cum mi s-a lipit, aproape, o 'litera stacojie'-n piept-stia hawthorne ce stia), dar mai vroiam sa aflu si altele...si pudibonzii sa nu (mai0 citeasca sau sa se abtina...parerea mea!

Postat pe 24 Februarie 2008 19:32
Atata timp cat se obosesc sa citeasca "kinderi" si mai si sa ramana cu ceva, eu unul zic ca e treaba, macar un cuvant mai elevat cu care sa-si impresioneze colega de banca :D. Dar sa revenim la lucruri "sanatoase" ,ca in ziua de azi, daca vreau sa ma pun la punct cu perversiuni si alte nebunii nemaivazute si incercate de natura mai mult sau mai putin sexuala tre sa vorbesc cu cei mici. Tu, care ai trecut de majorat (si aici ma refer la majoritatea celor care se simt) si te crezi destept, si inca iti prinzi urechile cand trebuie sa instalezi un windows sau sa-ti setezi mobilul sau televizorul sau orice alta inovatie tehnologica moderna(de la abac incoace), pe care fratele mai mic, nepotelul, verisorul cel mic sau orice alt puber, o face cu ochii inchisi, cum sa mai ai pretentii, sa te bati cu pumnul in piept, ca tu esti cel avizat sa-l invete pe el(minorul), care sunt tainele sexului, ce e otodox si ce nu e, cum ar trebuii sa se protejeze etc. Io unu, cred ca in ziua de azi fabuloasa si anume "Discutia" se mai tine, doar ca adultul sa se puna si el la curent cu noutatile care au mai aparatut pe piata, jucariile, desuurile, trendurile, fetisurile etc. Parerea mea ca e cazul sa ne intoarcem la oile noastre si sa ne mai asudam un pic neuronii, pentru a nascocii ceva frumos:D. Voie buna!(mai pune mana pe o carte-- aviz minorilor si nu numai-- Campanie anti-indobitocire :D )
smecta
Postat pe 24 Februarie 2008 19:58
Atat timp cat Cinderella , Aurora si Belle au avut parte de basme , eu fiind printesica lu` mami meu zic k merit si eu!!!! ...asa k ce bine imi va sta intr`o rochie alba superba de poveste (preferabil Valentino) cu un corset cu multe multe sireturiiii pt k iubitului meu nu`i place sa fiu usor de dezbracat...asa k vom avea un preludiu de care cu siguranta ne vom aminti...si nu numai :))) Cred k Puffiliciul vrea sa fie mireasa =))...e si asta totusi o fantezie ;;)
Kittynelle
Postat pe 24 Februarie 2008 20:05
puffiliciule, bine le mai zici...daca n-as fi fost asa hotarata, ideea ta cu rochia de mireasa valentino aproape ca ma facea sa ma mai marit...inca o data...bine c-am printipii...ferme...sa-ti dea Dumnezeu sa ti se-mplineasca toate dorintele si fanteziile...si, dupa, sa postezi si tu niste poze cu rochia, of course!

Postat pe 24 Februarie 2008 20:10
da mare fantezie ai domnishoara tre sa recunosc esti idola mea, imi fac tricou cu tine :D. O singura observatie am ai grija sa nu dai de vreun Fat-Frumos ca mine, ca astfel Fantezia ta devine basm, sau altfel spus poti sa o adaugi la cele 1001 si una de povesti ale Sheherezadei :D. Nu pot decat sa-ti urez casa de piatra sau din cristale Zwarowsky(nu de alta dar asa trendu), dar avand in vedere ca esti o fata dragutza si deosebita si cu personalitate iti urez sa ca a ta casa sa fie din smaralde si rubine :D
smecta
Postat pe 24 Februarie 2008 20:20
ce acritura...

Postat pe 25 Februarie 2008 10:59
cine-i acritura, alex? ca eu, una, constat ca nu-s asa simtita cum ma credeam si is in dubii acum daca trebuie sa ma simt sau nu acritura? si daca nu-s eu, cine-i? sau eu is???:)

Postat pe 25 Februarie 2008 17:30
Hei,va-ti trezit toti cu fata la cearceaf ?Cei cu voi?Azi e luni, si soarele straluceste si nici un nor pe cer.Deci va propun sa fiti mai veseli ,daca se poate.Si Alex sa sti ca's bune si acriturile uneori. Cu ele-ti revi dupa o noapte de...dulcegarii?Si nici prea mult acru ca ne vine..rau.
Deci un basm vreti? Va mai plac basmele?Mai aveti voi timp de basme intr-o lume asa de reala..ca-ti vine sa te ascunzi undeva intr-un basm? Mai am multeeeeeeeee basme pentru voi,trebuie doar sa intinde-ti mana dupa ele.Sunt acolo unde lea-ti lasat cand va-ti decis sa cresteti putin mai mari.Undeva a mai ramas ceva din copilul care-ai fost.Eu inca mai "copilaresc"chiar daca am doar ..7 ani..de acasa.Nu va fie frica sa fiti copiii iubitilor.Deci subiectul ramane :basme.fantazme,fantezii(nu conteaza de ce fel).
OCTAIA
Postat pe 25 Februarie 2008 18:56
octaia, eu zic, draga, sa depasesti aia 7 ani, de-acasa, pe care zici ca-i ai, si sa mergi la scoala, in special la ora de gramatica limbii romane...citesc si nu stiu daca sa cred ca poate cineva sa scrie cu atat de multe greseli gramaticale sau asta o fi un soi de gluma ciudata, gen hai sa ne facem ca nu stim sa scriem? cum poti sa chinui biata cratima atat de rau, si s-o muti din locurile ei, atat de des, intr-un text atat de scurt???

Postat pe 25 Februarie 2008 19:46
Hai .mai zi, ca le zici bine.Esti fetita mare draguta?Sau tu esti chiar ..gasculita?Saracut di mama noastre>He,he/ha,ha/ho,ho.Esti scumpa sau asa esti tu>Asta era basmul in mintea ta?Pacat de cei 7 ani de acasa.Mai pune mana si tu pe'o carte..de bucate ,si veziti de bucataria ta.Punct.
Prostu nu-i prost daca nu mai face si pe..desteptul.
Desteptul are un avantaj :poate face pe prostul de cate ori vrea el.Dar prostul...tot ...
OCTAIA
Postat pe 25 Februarie 2008 21:10
octaia, daca doar faceai pe proasta, sa stii ca tie, si numai tie, ca o 'desteapta' ce esti, ti-a reusit asa de bine, ca pe mine m-ai convins!!! tine-o tot asa, ca esti de mare viitor!!!

Postat pe 25 Februarie 2008 21:16
Nu raspunde ..prostului sa nu creada ca esti ca el.
Si totusi raspunde-i sa nu creada ca esti deacord cu prostia lui.
Cred ca esti depasita si atunci ataci .I-mi pare rau pentru tine.Sincer,rautatea nu-i buna la nimeni.Te faci fata urata,te transformi in "baba cotoranta" doamne feri.
OCTAIA
Postat pe 25 Februarie 2008 23:08
stimate doamne si domnishoare ce rost are sa ne mutam din nou in fagasurile realitatii si sa purtam o astfel de altercatie, ca vorba aceea oameni suntem copiii facem biscuiti manacam fiecare aveti dreptate in felul vostru, deci eu nu vad nici un fel de logica a continua aceasta polemica "normala", pe aceste taramuri fantastice unde ileana cosanzeana o fata independenta de altfel din punct de vedere financiar si sentimental nu se cearta cu alba ca zapada ci pur si simplu fiecare isi conduce afacerea si mertzanul in liniste bagand in boale pe zmei si pe feti frumosi care fluiera dupa ele precum lupul cel ochios si nasos intr-o zi de calduri. Asa ca de ce atat de mult zgomot pentru nimik faceti dragoste nu va razboiti(acuma depinde de voi daca impreuna sau separat, e o tara libera si eu nu judec pe nimeni-- dar pot sa ma uit, ca si asa mi-a reprosat lumea pe aici ca sunt Voayeur :D). V-am pupat si fiti cuminzi si va spalati pe dinti, voie buna!
smecta
Postat pe 25 Februarie 2008 23:39
Smecta :)))))))))))))) prea tare ... =)))))
Kittynelle
Postat pe 25 Februarie 2008 23:43
da, ai dreptate, domnu' smecta, cu 'sfaturile' flower-power, ca nu degeaba mi-am pus eu deviza-n viata, aia cu make love not war. da' uite, ca am probleme cand vad oameni care atenteaza la limba romana, si, desi am zis ca n-o sa ma mai supar pe prosti, ca de unde nu e, stiti vorba, nici Dumnezeu nu cere, uite, de data asta nu mi-a iesit! si, daca tot ziceai de lupul cel nasos, prefer sa ma imaginez scufita rosie, in varianta moderna, of course, c-am auzit ca, de fapt, lupu' era taaaaaare dragutz!!! si daca esti acuzat de voyeurism, nu te nelinisti, esti inmatriculat intr-o armata grooooooooaznic de mare...asa ca, succes! eu, una, am mai zis, ca fantezii am cu toptanu', asa ca pot si fac, si separat, dar as vrea si-mpreuna...dar nu cu octaia, evident! ceea ce va doresc si voua, din plin! sa fiti iubiti!

Postat pe 26 Februarie 2008 06:53
cred ca cele cu octaia sunt ...cosmare :))) Cosmarul pocirii limbii romane-mai octaia,macar frumoasa iti doresc sa fii ca de restul...m-ai convins
lief
Postat pe 26 Februarie 2008 11:51
A-ti vazut basmul?Cotoroantele(Ca e multe)vor s-o mamance pe biata OCTAIA?Si ea le face fata ,ca de ,e curajoasa.Auzi tata,lasale,ca sunt frustrate.
Paul_N
Postat pe 26 Februarie 2008 13:06
zise el, "a-ti"- alt anagramat al limbii romane- "lasale" ,ca oricum unde nu e cap...
lief
Postat pe 26 Februarie 2008 13:31
Eu zic sa lasati cearta, cei care nu stiu gramatica, e pb lor nu a voastra, daca va deranjeaza nu mai postati sau faceti-va ca nu vedeti.Asta e, unii stiu mai putin, alti mai mult, si alti pe la mijloc.Nu cred ca e vre-unul As in gramatica asa ca incetati si haideti sa ne intoarcem la fantezii.O fantezie pe care as vrea sa o duc la capat e sa fac sex in biroul sefei

Postat pe 26 Februarie 2008 14:10
cu sefa ta, me1985? sau cu o alta colega, sau cu mai multe colege, in biroul sefei? si daca e cu sefa ta fantezia, cum arata don'soara/doamna cu pricina? p.s. nu trebuie sa fii AS in gramatica pentru a scrie corect...trebuie doar sa mergi la scoala si sa ciulesti urechea, asa, vreo 5-6 anisori, nu mai mult...

Postat pe 26 Februarie 2008 14:33
"biata OCTAIA" nu prea a fost pe la scoala cred -s-o fi jucat de-a printul si printesa cu Paul :))
lief
Postat pe 26 Februarie 2008 14:51
Cu sefa de preferat:D..pt ca o doresc

Postat pe 26 Februarie 2008 18:11
in cazul acesta de ce nu, ne descrii scenariul acestei fantezii ale tale. Fii tu un mic regizor si impartaseste-ne cele mai launtrice, dorinte fatza de a ta "mirobolanta shefa", cu ocazia asta poate se mai detensioneaza atmosfera pe aici, ca nu mai are rost sa batem apa in "piua", pe tema asta, parerea mea! Pup U!
smecta
Postat pe 26 Februarie 2008 18:20
nu pot sa fac asta, imi pare rau, sunt mai precaut din fire

Postat pe 26 Februarie 2008 18:51
Basmul meu:a fost odata ca-n povesti ,din rude mari imparatesti o juna fata.Iar cotoroantele s-au vorbit pre dansa s-o termine ..din doua vorbe si trei miscari.Dar vezi ca nu mor caini cand vor ...cotoroantele .Si scrie dansa spre amuzamentul unora si spre placerea altora.Dar vezi ca inocenta ei nu era dorita de infatuatele noastre cotoroante.Si basmul meu se termina asa:si au traitfericiti pana la adanci batraneti.Iarta-i fata ...ca si iertarea -i scrisa'n legile omenesti.Si nu uita ,iubeste asa cum sti doar tu,curat.Nu-ti murdari inima cu rautatea lor ,nu merita.
Paul_N
Postat pe 26 Februarie 2008 19:42
Ma bucur ca nu sunt singura,si-mi pare rau ca nu sunt iubita chiar de toata lumea.Dar ce poti a face cand prostia sriga n'gura mare pe strazi,pe uliti ,pe poteci,dar...tot degeaba,tot prostie ramane.Aici voi incheia,nu merita nimeni sa-ti murdaresti sufletul,cu murdaria lor.
Basme? fantazme...da,fantezii...Eu stiu, ca nu am scris chiar corect romaneste,si nu am fost atenta ,uneori la ce scriu...Graba bat-o vina,dar...Basmele mele va sperie dragilor?A-ti vrea iar sa fiti, ca mine copil si nu mai reusiti?Sunt trista pentru voi..dar poate intr-o zii ve-ti reusi.Aveti incredere si nu mai numarati greselile gramaticale a celor care creeaza ceva,ci cautati in adancul adancului vostru si ve-ti gasi un strop de liniste ,de copilarie,de frumos ,de basm.Si nu fi-ti suparati pe mine ca eu tot va iubesc>Stiu ca nu-i comod cu mine,copilaria,dar "luptatorii luminii" inca exista ,de vreti ori nu vreti.
OCTAIA
Postat pe 26 Februarie 2008 20:12
Doamne apara-ne de 'creatiile' astora care nici nu stiu sa scrie...paul si octaia, luati-va, copii, ca sunteti identici si la fel...de creatori si de agramati...si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti impreuna, si cu-o gramatica sub perna...ca, nah, nu se stie niciodata cand va loveste dorul de-nvatat!!! si me1985 : nu-i corect cum joci....dupa ce ne trezesti curiozitatea, ne lasi asa, nesatisfacuti...pai cum vine asta??? zi-o cu sefa ta, nu te mai jena!

Postat pe 26 Februarie 2008 20:37
nu ma jenez ...pur si simplu sunt precaut ..pt ca cine stie cine mai umbla pe site-ul asta si am avut poze candva ..asa ca sorry

Postat pe 26 Februarie 2008 21:01
S-a recarnat ..Eminescu in iulia little a noastra dragilor .Aveti grija !nu'ma uitati-va ce frumos scrie "madama"noatra.Chiar este jenant fetit-o.Sa versi tu atat venin? Ai crescut singura,si ti-au dat altii de mila haine?Astfel nu pot sa-mi explic asa rautate!Eu nu vreau sa ma justific dar nici sa ma las calcata pe "coada " de una ca tine .Ma faci sa plang pentru tine,iulia little.Poate ne mai pui niste poze ,mai dezbracata..Nu ca ai fi urata "Doamne iart-o ca nu stie ce face"Sa ai parte de iubire draga iulia.Asta i-ti lipseste -iubire.Asa cum esti tu ,rea gasculita ,dezbracata ..de caractereu te inteleg,si tare mie mila de tine.Sarmana orfana.Va rog consolati-o ,poate ma lasa in pace.
OCTAIA
Postat pe 26 Februarie 2008 21:36
uite, eu, una nu ma mai obosesc cu tine, octaia...jur ca asta-i ultima oara, ca tare mult timp am pierdut cu tine...pe degeaba...zic doar atat : GRAMATICA, FATO, GRAMATICA o sa te omoare!!!

Postat pe 26 Februarie 2008 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As putea fii insarcinata? 2 De la: kudika_972970 28 August 2014 19:44
NU stiu ce sa mai fac 18 De la: Clarysse 3 Mai 2010 08:21
Fetisul picioarelor-deviatie de comportament? 39 De la: kudika349057 10 Ianuarie 2012 06:34
Ar fi posibil o sarcina ? 20 De la: _oktober_ 25 Decembrie 2010 21:11
3some.4some sau chiar Swing 37 De la: kudika_1034012 11 Septembrie 2018 09:44